Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W203 220 CDI 2007. Aku sööb tühjaks
#1
Tere,

Pöördun siia targemate poole, kuna mure suur ja abi pole leidnud.

Möödunud nädala neljapäeva hommikul autosse minnes oli too kutu. Aku oli peale õhtul hilja koju saabumist täiesti tühjaks saanud. Teise auto pealt käima ei saanud, tellisin autoabi. Too käivitusabiga ka käima ei saanud ning veeti auto tavapärasesse remondikohta (Hort Auto). Seal istus auto paar päeva aga viga ei leitudki üles. Said paremate meetmetega masina lihtsalt käima (jäi segaseks millega -- täis aku ja jämedad juhtmed?).

Nüüd toimis masin jälle veidi üle nädala korralikult kuni eilse õhtuni, mil kolme ja poole tunniga oli seis jälle sama (eks seda ma kartsin ka kuna viga ei leitud). Ööseks võtsin akul juhtmed maha ja nii palju oli aku taastunud, et hommikul isegi kesklukku jms suutis aku pealt toimetada. Tuttava toodud veneaegse käivitusabiga laadisime veidi ja proovisime käivitada aga ei midagi. Hetkel ootan, et mulle laenuks samasugune seade tuuakse -- püüab aku maha võtta, täis laadida ja saaks auto vähemalt seekord omal jõul minema liigutada.

Aga siit mure: ei tea mis tarbija kusagil järele niimoodi läheb, et kolme ja poole tunniga aku tühjaks suudab teha. Veel selline viga, mida töökojas üles ka leida ei suudetud. Kas keegi oskab häid ideid pakkuda? Või kohta, kuhu vea välja selgitamiseks mõistlik pöörduda oleks (kust on maksimaalne lootus ka abi saada ja viga kõrvaldada)?

Auto:
W203 C220 CDI sedaan 110kW diisel, 2007, automaat.
Vasta
#2
Tere!
Kas Sul eelmisel päeval autol midagi ära ei vahetatud? Mul oli kunagi juhus, et peale parkimisanduri vahetust ei käivitunud. Selle ajaga kui ära vahetati oli aku tühi. Õnneks saadi suht kiiresti pihta. Läks uus andur peale ja kõik korras.
Vasta
#3
(13-11-2016, 02:12 PM)Rai66 Kirjutas: Tere!
Kas Sul eelmisel päeval autol midagi ära ei vahetatud? Mul oli kunagi juhus, et peale parkimisanduri vahetust ei käivitunud. Selle ajaga kui ära vahetati oli aku tühi. Õnneks saadi suht kiiresti pihta. Läks uus andur peale ja kõik korras.
Ei ole midagi vahetatud. Ainult LEDid siin-seal ja taga numbrimärgil koos pesaga aga need juba pikemat aega peale ja vaevalt suudavad 3,5h aku tühjaks imeda. Aku on ka uuemapoolne (Varta 100Ah, Soomes Kuusamos esinduses vahetati jaanuaris). Sellest ongi hämming, et täiesti tühja koha pealt tekkinud asi. Üle nädala polnud ka seda x tarbijat taga, küllap sellepärast töökojas ka ei leitud viga, sest sel hetkel ei tarbinud.
Vasta
#4
Kas Hort auto lasi Su praegu üle või sa ei tellinudki veaotsingut ja remondipakkumist? Nad töötavad kliendi tellimuse alusel ja kui klient tellib auto käivitamise, siis selle ta ka saab.

Ega peale Lesveni mujale minna olegi. Või noh, Silberist võib ka osta Liivimaa kalleimat valgushoolet...

Isetegemiseks peab ära mõõtma tarbimise ja ahne ahela lokaliseerima. Siis saame edasi mõelda. Arvesta, et see auto ei lähe magama enne, kui võti süütelukust võetud ja kuus minutit oodatud.

Kui autol on elektriline jahutusvedeliku soojendi, siis selle võiks esimesena uurimise alla võtta.
Vasta
#5
(13-11-2016, 05:13 PM)v6sa Kirjutas: Kas Hort auto lasi Su praegu üle või sa ei tellinudki veaotsingut ja remondipakkumist? Nad töötavad kliendi tellimuse alusel ja kui klient tellib auto käivitamise, siis selle ta ka saab.

Ega peale Lesveni mujale minna olegi. Või noh, Silberist võib ka osta Liivimaa kalleimat valgushoolet...

Isetegemiseks peab ära mõõtma tarbimise ja ahne ahela lokaliseerima. Siis saame edasi mõelda. Arvesta, et see auto ei lähe magama enne, kui võti süütelukust võetud ja kuus minutit oodatud.

Kui autol on elektriline jahutusvedeliku soojendi, siis selle võiks esimesena uurimise alla võtta.
Auto on Eestist ostetud ning peale ametlikku aega käinud kogu aeg Hort Autos ning mina teise omanikuna jätkasin seda. Ei taha nende kohta midagi halba öelda, alati on asjad korda tehtud ja teenindus mõistlik. Ega ma otseselt mingit tööd ei tellinudki tookord. Puksiiril lasin auto sinna viia ning kurtsin, et vaataksid üle mis lahti on (+ muidugi auto käima). Täpsemat selgitust ei saanud aga olevat kontrollitud aga viga ei leitud. Jäeti ööseks sisse, et kas järgmisel päeval ka käivitub ja kõik oli korras. Võtsin auto ja (eks rumalalt) jäi asi sinnapaika kuna sõitis. Kui keegi mingit põhjust välja ei too, et Horti ei tasuks viia seda viga otsima uuesti või pakub mõne koha välja, kes ehk elektriprobleemidega pädevam, siis ise ei oskagi kuhugi mujale viia. Lesveni kohta olen häid sõnu kuulnud aga ise pole käinud. Silberi vast jätaks sinnapaika...

Ma ise väga tegija ei ole autot tõsisemalt nokitsema. Tester on, midagi saan vaadata aga üsna kindlasti on see asi üle mu pea. Kui keegi puust ja punaseks oskab öelda, et võta ja vaata-mõõda vot just seda vidinat või proovi teha seda-teist-kolmandat, siis jään tõenäoliselt lootma mõne remonditöökoja abile. Kuna juba käis töökojas ja viga välja ei tulnud, siis tahtsin siin ikkagi muret kurta, äkki saan mõne hea näpunäite. Ilmselt peab akult juhet maha võttes seismise ajaks kuidagi läbi ajama, sest uueks remondiks peab aja vaatama (kui on selge kuhu viia tasub -- kas uuesti Horti või kuhugi mujale).

Kas seda soojendit jm on keeruline kuidagi nö koduste vahendite ja vähesemate teadmistega kontrollida?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w203 2003a 2.2 cdi 105kw ATM kasti probleem MercedesBenz 2 199 05-02-2024, 08:19 PM
Viimane postitus: MercedesBenz
  C 220 - COMMAND Mirja 0 84 31-01-2024, 03:16 PM
Viimane postitus: Mirja
  W203 paagisise pumba torustik Maxml 1 175 05-12-2023, 03:57 PM
Viimane postitus: Lahekas
  CLC W203 cdi aku laadimispinge liiga kõrge Rainzman 0 241 21-10-2023, 01:56 PM
Viimane postitus: Rainzman
  W204 C200 CDI 2,1 100kw airbagi tuli põleb, kood B220800 MellO 2 379 20-04-2023, 05:02 PM
Viimane postitus: MellO
  autoks c220 cdi 2011 ets1 16 1,418 01-03-2023, 08:40 PM
Viimane postitus: kaupo51
  w203 kontrollid maha merce 3 523 26-02-2023, 11:27 PM
Viimane postitus: ets1
  w203 abs,bas,esp mure myokard 6 531 05-01-2023, 09:52 AM
Viimane postitus: Marksus
  w203 200 CDI 2005a probleem ustega Karupoeg22 2 380 21-12-2022, 01:04 PM
Viimane postitus: Karupoeg22
  w203 2.0 120kw pöörde probleem merce 8 883 21-11-2022, 08:13 PM
Viimane postitus: jsv



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne