Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W123 restaureerimine
#61
P.S Olen taastanud ka üke GAZ 21 1960.a. Selle auto taastamine kestis 5 (viis) aastat. Ja ainuke mida ma kahetsen ,et hoidsin värvimise pealt kokku 20 000 .- Aga ok! See on vana vene auto.Täiesti originaal v.a. hirve kinnitus esikapotil.Mersuga seda viga ei tee. Kui autot restaureerid,ära kiirusta,vaid suuna kogu power tulemusele.Muidugi vahel on tülpimus ja väsimus , pea vahet ja asud taas uue entusiasmiga asja kallale.
Vasta
#62
Nii.. mõttekäik täpselt see, mis minulgi. Mul üks 123 kupee pooleli, äkki saaks väikse konsultatsia?
perpetum mobile
Vasta
#63
Ei no merslase jutt on jumala õige. Mina võtsin asja kätte, kuna nägi auto välja juba väsinud ja õnnestus mul ka talvel tema tagumine tiib mõlki sõita. Samuti olid mõned kohad "veidi" roostes ja ka välimusele tekkisid roostetäpid peale. Kuskilt peavad esimesed kogemused siiski ju tulema Shy

Tegin nii palju kui tegin, nii palju kui oskasin ja jõud üle käis. Viimase lihvi lasin ikkagi anda oma ala proffidel, kes pahteldasid, lihvisid, kruntisid, värvisid ja lakkisid asja niimoodi üle, et nüüd on mul tore minna seista auto ette ja näha kapoti pealt iseenda peegelpilti UZI

http://fotoalbum.ee/photos/lahekas89/sets/274727

Alguses mõned pildid veel töö käigust ja siis lõpptulemus. Eks näis, kaua kokkupanekuks läheb, sest vahepeal on tõsiseid muudatusi garaazis tehtud ja nõnda on nii mõnedki minu asjad asukohta vahetanud. Stangesid nt otsisin garaazist taga 20 minutit :bash:

Igastahes, ootaks ideid natuke kroomi taastamisest, mis võimalused, kuidas teha? Samas tahaks selle BIIIGÄÄÄSSS mercedese rooli millegi vähe mugavama ja väiksema vastu ära vahetada, ideid? Confusedilly:
E55 AMG
Vasta
#64
Mis teemal oleks konsultatsiooni vaja?Ega ma ei tea,kas olen kõige targem auto restaureerimises.Kindlasti on ka minust targemaid, aga foorumist võib vahel päris häid ideid ja lahendusi leida.Kindlasti soovitan auto taastamiskäigus enne värvimist vahetada võimalikult palju kuluvaid detaile välja nt.siduri komplekt.Kuigi ta praegu töötab ,on ta ikkagi kulunud ja vast värvitud mootoriruumis ei tahaks küll midagi suurt remontida.Ja ega nende juppide saamine muutub ka järjest raskemaks. Aknatihendid (tagumisele klaasile) tuleb asendada esiakna omaga, kuna neid lihtsalt ei saa enam tellida.Natuke ka ilusajadest.Et värvitud auto hea välja näeks ,tuleks vahetada uute vastu kõik tuled , kuna uue värvi kõrval on vanad tuled tunduvalt tuhmimad ja pleekinud.Kui võimalik (rahaliselt) ,pange originaalid.Endale tellisin varuosad.ee-st ,aga need ei istu mitte ükski ideaalselt külge. Nt.esisuunatuled on täielik naljanumber!(sorry ,kui kedagi solvasin) Tellisin ka automaalimast uued uksetihendid .Praegu hirmuga mõtlen , kas sobivad, sest vanat rahkunud tihendit küll tutikale uksele peale liimima ei tahaks hakata!Kindlasti kõikkide liistude düüblid peavad olema uued.Narmendav või lokkiv liist Mercedes-Benz küljes on kole piltUZI
Lahekas küsis nikeldamise-kroomimise kohta.Selle ala spetsialist on Narvas.Nimi Igor Brokk Magnum Chrome firmast.Taastas minu vana Volga tagastange ja tuled.Töö küll kallis ,kuid väga ilus tulemus.Teda peaksid tundma kõik mootorratta mehed.Kõik nad nikeldavad või kroomivad tema juures.Kui on huvi,saan ka mobla numbri anda.
Edu soovides
Merslane.
Vasta
#65
Küsimus rooli kohta ka. Mis te arvate W202 rooli sobitamisest 123le? Nagu originaal on niiii suur ja häiriv, ehk on see W202 oma väiksem? Sobivus? 1:1?
E55 AMG
Vasta
#66
Või on kellegil pakkuda mõnda stiilset puitrooli minu Mersut kaunistama :demond:?
E55 AMG
Vasta
#67
Rooli sobivuse kohta puudub igasugune teave.Targem vist küsida lammutustest.Need mehed peaksid midagi teadma.
Edu soovides
Merslane
Vasta
#68
Auto nüüd enam vähem koos, alumised liistud vaja veel külge aretada ja tagumine stange kinni keerata. Siis tuleb viia asi kuhugi, kus jagatakse karburaatoreid - see raisk on end täis tõmmanud ja käima ei lähe.
E55 AMG
Vasta
#69
Oskab keegi nõu anda - kui keeran tulede lülitit, esimesed tuled põlema ei lähe. Armatuuri tekib täistulede tulukene ainult. Tagatuled korras, need lähevad põlema. Kangiga möllates ei juhtu midagi.
E55 AMG
Vasta
#70
Bensumootoriga auto saab üsna väikese vaevaga puhtaks köhida, selleks ei pea mitte teda kuhugi kaugemale vedama. Seda siis, kui mootor enne ikka käis...

Kas see tavaline rida sädeme ja pentsu üheaegseks silindrissetoimetamiseks on juba üle käidud?

See tuledeteema lõhnab pistiku valestiühendamisele. Või juhtmevigastusele. Kas roolilüliti juhe on terve ja pistik õigetpidi kinni (annab seda üldse valesti ühendada)?
Vasta
#71
Lahekas Kirjutas:Oskab keegi nõu anda - kui keeran tulede lülitit, esimesed tuled põlema ei lähe. Armatuuri tekib täistulede tulukene ainult. Tagatuled korras, need lähevad põlema. Kangiga möllates ei juhtu midagi.

Vaata kaitsmed üle , ma olen oma 123 medel teadmatusest ennegi uusi pirne ostnud kuni sain teada, et iga tuli eri kaitsme all. Äkki lahti lammutamise ja värvimisega mõni viga(takist)us tekkinud.
Vasta
#72
Lahekas Kirjutas:Küsimus rooli kohta ka. Mis te arvate W202 rooli sobitamisest 123le? Nagu originaal on niiii suur ja häiriv, ehk on see W202 oma väiksem? Sobivus? 1:1?

Proovi alguses seda väikest puidust rooliratast ja varsti saad aru, et kui mõnus on kruttida orig. r.ratast.

Puit on edev aga libe(kinnastega talvel) .
Vasta
#73
v6sa Kirjutas:Bensumootoriga auto saab üsna väikese vaevaga puhtaks köhida, selleks ei pea mitte teda kuhugi kaugemale vedama. Seda siis, kui mootor enne ikka käis...

Kas see tavaline rida sädeme ja pentsu üheaegseks silindrissetoimetamiseks on juba üle käidud?

See tuledeteema lõhnab pistiku valestiühendamisele. Või juhtmevigastusele. Kas roolilüliti juhe on terve ja pistik õigetpidi kinni (annab seda üldse valesti ühendada)?


Ei ole veel küünalde ja asjade kallale jõudnud, esmaspäeval pääsen autole ligi, siis uurin asja!
Ja tulede pistikutega on nii, et ma ei ole neid lammutamise käigus miskit lahti kiskunud.. samuti kõikide juhtmetega. Ainuke võimalus, et mõni juhe katki või siis nagu Kalacompany soovitas, kaitsmetele pilk, mida mõtlesin isegi, a millegipärast ei teinudShy.
Mis käib muidu selle lihtsa puhtaks köhimise alla?Confusedmash:
E55 AMG
Vasta
#74
kalacompany Kirjutas:
Lahekas Kirjutas:Küsimus rooli kohta ka. Mis te arvate W202 rooli sobitamisest 123le? Nagu originaal on niiii suur ja häiriv, ehk on see W202 oma väiksem? Sobivus? 1:1?

Proovi alguses seda väikest puidust rooliratast ja varsti saad aru, et kui mõnus on kruttida orig. r.ratast.

Puit on edev aga libe(kinnastega talvel) .


Noo puit puiduks, kuid ma mõtlesin pigem W202e originaalrooli..
E55 AMG
Vasta
#75
Lahekas Kirjutas:[...
Mis käib muidu selle lihtsa puhtaks köhimise alla?Confusedmash:

Bensumootor peaks nagu tule torusse võtma, kui särts on ja pentsu kah. Kui seda viimast liiast saab, siis tuleb see välja ajada. Seda ma mõtlesingi, et kui on täis tõmmanud, siis küünlad maha ja mõned korrad starterit, kuni küünlaavadest enam seda põlevat ollust ei välju.

Muidugi, karburaator tahab mõna aasta järel ikka ülevaatamist. Eriti siis, kui tema varasemast elukäigust puudub kindel info.
Vasta
#76
Homme proovin ära. Eks kannan raporti ette, mis saab.
E55 AMG
Vasta
#77
Eee... 123 uksetihendid on silikooni vms kinni ka? Või on lihtsalt sinna prakku surutud?
E55 AMG
Vasta
#78
Öelge kiiresti, kas kadaka tee MB-l on mingi meiliaadress või telefon ka? Mõtlen varuosade poodi.
E55 AMG
Vasta
#79
Kas otsing sinu sõber polegi?
http://www.neti.ee/cgi-bin/otsing?src=we...b+varuosad
Ülevalt esimene.Confusedmash:
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#80
Otsingud ei toeta mind tihtipeale. Neil on mingi probleem minuga!:bash:
E55 AMG
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W123 pidurite hooldus, küsin friktsioonklotside tegemiseks vanu klotse. sun 3 347 26-06-2023, 07:12 PM
Viimane postitus: stihl
  W123 82a 300d automaatkasti tuvastamine Rtuning 1 596 09-03-2022, 01:18 PM
Viimane postitus: v6sa
  w123 3.0 TD kõrgsurvepump w123fagon 0 543 30-06-2021, 11:00 PM
Viimane postitus: w123fagon
Question W123 sumbuti HarryPokker 6 2,943 07-07-2020, 09:31 AM
Viimane postitus: HarryPokker
  W123 VIN ei loe varustust (ei tuvasta VIN koodi) Mike22 4 2,838 11-04-2019, 11:06 PM
Viimane postitus: jansa
  W123 2,4 d vajab pidevalt termostaadi vahetust. comoon 2 2,127 25-06-2018, 06:48 PM
Viimane postitus: v6sa
  W123, 230E, 1981 - sun - update 2018 a. sun 0 1,484 06-02-2018, 09:52 PM
Viimane postitus: sun
  W123 M102.920 klapivahede reguleerimine kaupo51 6 5,417 28-08-2017, 08:43 PM
Viimane postitus: kaupo51
  W123: Mis muu mudeli sisu istub w123'le? anderander4 0 1,691 23-08-2017, 08:33 PM
Viimane postitus: anderander4
  W123 200 sedaankere nivooamortide vahetamine tavaliste vastu kaupo51 10 6,319 17-06-2017, 12:12 AM
Viimane postitus: kaupo51



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne