Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB E320 Coupe, 1993, .Alar.
Sai Rootsis ülevaatus läbitud puhta lehega. Nüüd täiesti tänavalegaalne
[Pilt: 24c29c4447f4339b8cf0613a636b0ce6.jpg]
Nagu ikka selliste asjadega, et kui arvad, et nüüd peaks asi hea olema, avastad auto alt õlitilga Big Grin
Võtsin õhufiltri karbi eest, et leida kohta
[Pilt: 744d9a8f74125ddca44e0b4960c67f01.jpg]
Tundub olema asi selles tihendis (interneti pilt)
[Pilt: b14868dffc632eb595423521872a3099.png]
Aga eelmise aasta jaanuaris vahetati Lesvenis peotäis tihendeid, kaasa arvatud KKK tihend (mis mulle nüüd vaadates päris jabura hinnaga müüdi, Victor Reinzi tihend nt letihinnaga 27€ ja vaevalt Lesven kõige kallimat tihendit kasutas)
[Pilt: bc024963c9bf31a18d36ed02e78eef21.jpg]
Minu jaoks huvitav rida on see jagaja otsakaane tihend. Ma pole küll autoekspert aga M104-l jagajat pole. Kas antud tihendi all on mõeldud seda sama, peab uurima. Aga hapu küll kui juba uuesti lekib...
Kas arvetel varuosakoode ei tooda välja?
Ei tooda
Tere

Sul on väga korralik masin ja oled kindlasti väga hea peremees autole, aga ära selle üle remontimisega liiale ka mine. Mina olen aastatega autosid omades järeldusele jõudnud, et väiksed lekked on normaalsed. Siiani pole veel näinud väga masinat mis kuskilt ei lekiks. Seniks kuni loiku maas ei ole, kapoti all ei leemenda, ning õlid kuhugi olulisel määral ei kao pole väga mõtet tömmelda. Sest sellel üle remontimisel on omad tagajärjed, mida olen ka möned korrad elus tunda saanud. Rohkem ei viitsi jännata. Siin kliimas kus temperatuur köigub plussist miinusesse (-20 kuni +20) on täiesti normaalne, et hakkavad lekkima. Minu SL 320 ka lekkis veidi siit ja sealt, aga need olid väga minimaalsed ja ei tahtnud selle pärast autot lammutama hakata.
Naudi parem oma head vanurit ja söida. Muidu ainult remondid ja remondid ja üheltmaalt vaatad et no on alles masin ainult tambi raha sisse.

Päikest Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Tänud heade sõnade eest aga maru kehv, kui kiviparketile õlilaigud jäävad. Terve eelmine suvi sai midagi lekkimata sõidetud (va klaasipesuvedelik). Mul lihtsalt ei anna selline asi rahulikult olla Big Grin
Njaa-oled sa ligikaudseltki teadlik palju koos auto soetamisega kokku läinud?
Eks ta sinna 8-9k kanti jääb
Täna vihastasin välja end selle õlilekke pihta ja võtsin asjad oma kätesse:
[Pilt: e29f13169e8759fbb673d60a16a14673.jpg]
Jõudsin siis kurja juureni
[Pilt: 8500cf82187dcc04ff4620bb833b2a02.jpg]
Silikooni oli mätsitud usinalt, tihendi alla, peale ja otsestesse (vasakusse otsa ongi vaja, kuna seal saab omavahel mitu materjali kokku ning sealt ka arvatav leke.
Tihend ise[Pilt: e5fa335ec02805492b3cfbcbb485d717.jpg]
Igatahes silikooniga kokku pole hoitud
Kõige naljakam on asja juures, et mitmed poldid, mis ma eemaldama pidin, ei näinud grammi võrra ka välja nagu neid oleks alles eelmine aasta eemaldatud.
Ma pole mehaanik, kuid see silikooniga pläkerdamine mu arvamust Lesvenist parandad ei suutnud.
Samuti oli kild väljas ketitallast
Homme loodan igatahes esindusest mõlemad uued saada.
Mõned päevad tagasi kummardasin, et auto alla vaadata ja toetasin käe vastu tiivasuunda nii osavalt, et käis krõks ja suuna sai välja tõmmata. Igatahes esindusest 9€tk ja made in Taiwan vahetus made in Germany vastu
[Pilt: c8dfa3259f6f1c32ae18a945e56cfe17.jpg]
Vana siis paremal
Ma ei kogu mingit populaarsust remontijate seas oma järgneva postitusega, see pole ka eesmärk, aga antud juhul tekib ikka kahtlus kas remondikohtades tehakse tööd heaperemehelikult, st kas leitakse parim või lihtsalt kergem lahendus.
Paljudes remondikohtades ei lasta auto juurde tööde käigus, mis on ka mõneti arusaadav. Aga see eeldab usaldust kasutatavate töövõtete osas. Kui töö käigus selgineb, nagu antud juhul, et mõni tihend vajab vahetust aga seda pole saada siis tuleks klienti sellest teavitada mitte "silikoonida". Remontijal peaks olema eelnev kogemus ja oskus ette näha teatavaid asjaolusid ja eeldatavasti vahetust vajavaid detaile nagu tihendid jne (selle eest neile ju tasutakse). Minu kogemusel on vaja alati kõik tööd detailselt kooskõlastada. Ettearvamatute asjaolude lahendamiseks ongi kliendil õigus tagasi pöörduda oma murega ja sel juhul näitab remonti teostava ettevõtte usaldusväärsust selle olukorra lahendamise oskus. Autot projekteerinud insenerid on küllalt aega kulutanud, et autosõlmad selliselt välja töötada, et need ka vastu peaks. Kui need sõlmed asendada või ümberehitada ei ole enam tegemist algse lahendusega. Auto ei pea lekkima õli peale remonti.
Autofoorum on üks võimalus oma kogemusi remondiettevõtetega jagada, muidugi mitte mustata.
Cl55 AMG
Kusjuures pole ma siiani leidnud inimest, kes antud silikonikogust normaalseks oleks pidanud. Samas on mul põues veel suurem kahtlus. Nimelt mitmed poldid olid kaetud päris paksu õli-tolmu seguga, mis tekkinud kunagi ammu mingi lekke käigus. Iga polt, mille ma eemaldasin, jättis märgatavad kasutamisjäljed. Võibolla polegi see silikoon Lesveni töö aga see tähendab jälle, et asi veel hapum, kui lihtsalt usin silikoonitamine.Icon_rolleyes
Igatahes tellisin esindusest uue tihendi, uue ketileevendi, millelt kild väljas oli ja lisaks ka spets MB tihendisilikooni. Reedel loodan auto kokku panna ja eks siis laupäeval paistab, kas ikka lekib või ei. Oota nagu lotonumbreid, et kas tuleb võit või ei Big Grin
Silkariga pannakse paljud mootorid tehases kokku, mis seal ikka halba on.
Reeglina automaatselt, et kogus paras oleks. Tihend + silikoon ei ole mõistlik, sest nad ei pruugi üksteise külge jääda ja kehvemal juhul pressib tihend silkari ühele või siis teisele poole.

Ma kasutan Loctite 510 "silkarit " nt mootorite/difrite otsakaante jne tihendamiseks. Kuni 1mm vahedele. Tihendit polegi ette nähtud.

Seda rohelist m104 tihendit on poest saada nii a kui ka b osa.
Paigaldamisel tuleb veidi aega ja kannatust varuda. Muidu jääbki jooksma.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Asi on hulgas, kui teda nii palju sinna vahele mätsitud, et pea vastu ketti käib siis ma leian, et seda on palju Big Grin
Tihend vahetatud, kordades vähema silikooni abil, läks seda vaid otstesse. Jube vingerdamine oli see kaane peale saamine, kuid peal ta on. Auto koos, jahutussüsteem õhutatud ja võiduõlle järel käidud. Kahjuks mikroleke on siiski. Mitte enam selle tihendi vahelt ja kordades väiksem, kuid siiski. Igatahes tuleb plokikaane töö ette võtta. Küsimus on vaid kus ja millal. Raske on leida usaldusväärset kohta. Panin aegsalt juba Horti aja (enne kui otsustasin ise asja kallale asuda). Ilmselt tuleb pärida sealt, et kalliks läheb. Laseks korda teha ja saaks suve lekkevabalt nautida. Või kannatab sügiseni. Loogika käsib kohe asja kallale asuda, et ülejäänud suve asja testida saaks.
Igatahes igav ei hakka selle autoga Big Grin
Lihtsalt tähelepanek, Arts mainis mu teemas, et kui kaas lihvimisse läheb siis vaata, et tehakse koos otsakaanega. Muidu võibki jääda lekkima.
Muidu m103 sama jama ja mu autol see jäänud pidama nii 50% tõenäosusega eraldi vahetades.
Turbo
Natuke jälle teemal, kuidas remondikohad asju üle jala teevad. Detsembris lasin Hort Autos vahetada veepumba ja termostaadi - lihtsalt profülaktika mõttes. Arvel ilusti kirjas, et 87 kraadine termostaat. Aga juba sealt ära sõites panin esimese kilomeetriga tähele, et temp kõrgem, kui ta enne oli, ca 95 kraadi juures, seda talvel Järvevanal sõites. Kuna uksed pandi pmst minu taga lukku, polnud kuhugi pärima minna. Auto seisis garaazis ja nüüd soojemate ilmadega uuesti autot kasutades hakkas see temperatuuri asi juba jamaks minema, kuni tänaseni, kui kiirteelt maha keerates foori alla seisma jäädes temp 110 juurde ronis. Parkisin auto ära, panin salongi kuuma õhku puhuma ning lonkasin koju tagasi, maanteel jälle 95-100 kraadi. Võtsin siis kodus auto jahtudes termostaadi välja, voilaa, aastal 2011 toodetud Wahler (mis on igati korralik firma) termostaat avanemis temperatuuriga 92 kraadi. Korpus omajagu kriimuline, tihend küll suht värske. Tegin siis kohe keeva vee testi. Keetsin termostaati keevas vees ehk 10 minutit ja sellega avanes ta vaid paar millimeetrit
[Pilt: 03ff1536f14e402432159eb0075e013b.jpg]
Olgu ma neetud, kui tegu poeuue termostaadiga on. Eriti kui 92 kraadist ei suutnud ma ühestki netipoest leida.
Tekib lõpuks küsimus, et kas üldse mõnda usaldusväärset kohta on, kellele autoremondi julgeks pimesi jätta. Huiatakse isegi 10-14€ jupiga...
Päris masendav tõesti.

Samas kas ventikad ei peaks enne 110C rakenduma?

Mu M119 4.2 V8 eelmise aasta augustis läks ligi 30C ilmadega ummikutes seistes ka vahel 100C aga siis rakendusid ees kohe 2 suurt ventikat mis jahutasid paari minutiga taas ca 90-95C peale.

Ehk üle 100C ei läinud kordagi.
Mul pole samuti üle 105 läinud, seda siis eelmise nädala 28 kraadiga, 105 pealt lülitus lisavent.
No see, kuidas see temp ülese kargas viitas justkui kinni jäänud termostaadile. Pärast testides ei saanud kuidagi enam üle 100 kraadi.
Muuseas mul on eespool radikat vaid 1 lisaventikas, kuna konditsioneer on järelpaigaldatud. Ilmselt Diavia, kes tollal neid komplekte valmistas.

Edit: Tegu hoopis 2007a novembris toodetud termostaadiga. Seega 10a vana jupp Big Grin
Usaldusväärse remondikoha leidmine on läheb tänapäeval järjest raskemaks. Tavaline teema on tähtaegadest mitte kinni pidamine...aga lõpuks pigistad seal ka juba silma kinni, peaasi, et töö saaks " normaalset " tehtud...ma ei räägi isegi hästi tehtud tööst, sest tihtipeale on autol tekkinud mingid imelikud kriimud ja muu jama peale nn. remondis käiku. Vahepeal tekib tunne, et lihtsam on hankida endale jalgratas.
Hort ajas sujuvalt asja oma varuosatarnija kaela, viidates, et isegi varuosakood on 87 kraadise termostaadi oma. Minu kui lõpptarbija jaoks on siiski vastutav antud edasimüüja ja paigaldaja Horti iskus. Ega ilmselt neile peale selle, et tööd tehakse süvenemata, nö liinitöö korras, ette heita ei saa. Soovitasid, et oleks pidanud auto kohe neile viima aga kole raske kui auto Rootsis hakkab üle kuumenema.
Igatahes soetasin siit esindusest OEM termostaadi
[Pilt: 0b2b834dfcd59346c6bf80efefaab0d7.jpg]



Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W203 C 220 CDI (203.706)sports coupe aka põdra junn - JaaJaa JaaJaa 20 3,057 08-07-2023, 05:32 PM
Viimane postitus: JaaJaa
  MB 190e, 1993, w201 - kaarel kaarel_w201 55 45,428 26-07-2021, 11:45 AM
Viimane postitus: kaarel_w201
  MB Transporter 308D, 1993 -põhh põhh 7 5,812 18-09-2020, 06:53 PM
Viimane postitus: põhh
  MB CL500 Carlsson, 1993, C140 tanelro 0 1,736 11-07-2020, 03:43 PM
Viimane postitus: tanelro
  c124 E220 110kw 1993 966mkr 55 30,760 11-04-2020, 08:36 AM
Viimane postitus: Karl
  MB S 280, 1993, w140 - Magnus djmaq 12 15,332 25-03-2020, 03:08 PM
Viimane postitus: djmaq
  W124, 280 E, 1993 - Even Even88 36 26,620 07-03-2020, 04:23 PM
Viimane postitus: nostromo
  W124 CE 320 1993-cico cico 66 74,291 01-05-2019, 02:09 PM
Viimane postitus: cico
  S124, E320 , 1995 - Even Even88 14 8,662 09-02-2019, 04:00 PM
Viimane postitus: KalevE
  W211, E320, 2003 - Marksus Marksus 36 37,164 27-03-2018, 03:06 PM
Viimane postitus: Oliver.L



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne