Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diisli käivitusprobleemid
#21
Korra võikski ühe kõva külma teha, mind küll huvitaks, et missugune temperatuur on minu kutsikale viimaseks piiriks. Täna hommikul proovisin uut käivitamise süsteemi. Puhuri lülitasin kohe välja, ootasin kuni keskluku elektriline vaakumpump lõpetas töö ja küünaldel lasin ka senikaua järgi olla kui käis plõks ja järelt ära lülitas. Tulemus oli nagu ikka, poolest pöördest mootor käis. Mida suurem on käivitusvoolu pinge esimestel pööretel, seda suurem lootus on diisel ju käima saada Shy
Akuks peaks olema vist 680A-se käivitusvooluga ja 72Ah mahutavusega aasta vana hankooki aku, ajab asja ära küll:biggrin:
Vasta
#22
Vot täna nagu minu autol just see probleem jälle tuli, et tõmbas käivitusel pöörded alla ja kui jah esimest surakat suurt kätte ei saa, väga õige disla, siis ei taha enam hästi käima minna.Ei mõista enam mis viga onConfusedad:
Vasta
#23
Taavi Kirjutas:Vot täna nagu minu autol just see probleem jälle tuli, et tõmbas käivitusel pöörded alla ja kui jah esimest surakat suurt kätte ei saa, väga õige disla, siis ei taha enam hästi käima minna.Ei mõista enam mis viga onConfusedad:

Kontrolli mootori massijuhtme klemme ja ühendusi. Võid mõõta töötaval mootoril testriga mootori ja aku miinusklemmi vahelist pinget - normaalne miski 0,02 V
Andres 5169200
MB E300T DIESEL -94

www.andresreisid.ee
Vasta
#24
Tartus oli kuskil -22 kella 7:00, ja kahjuks ei läinud käimaConfusedad:, pidin sprayid laskma ja siis 2-3 käiamise peale läks tööle...harr jama värk, eelmine talv katsin mootorit paksu suletekiga kinni ja kusjuures tulemus polnudki nii paha, peaks vist jälle kasutusele võtma:lol:
Vasta
#25
Andres65 Kirjutas:
Taavi Kirjutas:Vot täna nagu minu autol just see probleem jälle tuli, et tõmbas käivitusel pöörded alla ja kui jah esimest surakat suurt kätte ei saa, väga õige disla, siis ei taha enam hästi käima minna.Ei mõista enam mis viga onConfusedad:

Kontrolli mootori massijuhtme klemme ja ühendusi. Võid mõõta töötaval mootoril testriga mootori ja aku miinusklemmi vahelist pinget - normaalne miski 0,02 V

Massijuhe on ka juba mõni aeg tagasi imre juures vahetatud, selles pole ka viga.Rolleyes
Muidu täna -1 kraadiga läks jälle ainult võtmepuudutusest käima:biggrin:
Mingi kummaline teema.
Vasta
#26
Taavi Kirjutas:
Andres65 Kirjutas:
Taavi Kirjutas:Vot täna nagu minu autol just see probleem jälle tuli, et tõmbas käivitusel pöörded alla ja kui jah esimest surakat suurt kätte ei saa, väga õige disla, siis ei taha enam hästi käima minna.Ei mõista enam mis viga onConfusedad:

Kontrolli mootori massijuhtme klemme ja ühendusi. Võid mõõta töötaval mootoril testriga mootori ja aku miinusklemmi vahelist pinget - normaalne miski 0,02 V

Massijuhe on ka juba mõni aeg tagasi imre juures vahetatud, selles pole ka viga.Rolleyes
Muidu täna -1 kraadiga läks jälle ainult võtmepuudutusest käima:biggrin:
Mingi kummaline teema.

Mis õli sul mootoris on. Kui talvel ei taha mootor eriti kiiresti ringi vedada, siis oleks täissünt ikka kõige parem. Mineraali ma ei soovitaks mitte mingil juhul. Samas võib ka starter väsima hakata.
Vasta
#27
Kas täissünt õli pole ainult automaat käigukastidega autodele mõeldud?Mul manuaal ja kasutan 10w40 õli.Mingi spets diislile veel mõeldud ka.
Starteris ei tohiks ka enam viga olla, käis remondis ära.
Ps. Mis see mineraal õli veel on muiduShy
Vasta
#28
Käivitub nigu niuhti Smile pihustid said korda tehtud ja uus korralik aku peal . Iga paagi täitmisega lisan ka kütuse lisandit ( ma pole kindel kas see aitab aga katsetada ju võib) . Tahaks muidugi -30 mnega proovida :evil: siis vist aitab ainult nöör :hump:
Vasta
#29
Taavi Kirjutas:Kas täissünt õli pole ainult automaat käigukastidega autodele mõeldud?Mul manuaal ja kasutan 10w40 õli.Mingi spets diislile veel mõeldud ka.
Starteris ei tohiks ka enam viga olla, käis remondis ära.
Ps. Mis see mineraal õli veel on muiduShy

Täissünteetilise õli võib panna peaaegu igale autole, sealhulgas ka diislile. Täissünt on küll poolsündist tunduvalt kallim, kuid samas on ta tunduvalt vedelam ja tunduvalt paremate määrimisomadustega. Just see, et ta vedel on, aitabki talvel paremini käivitada, kuna paks õli takistab mootori kiiret pöörlemist.
Vasta
#30
Pole küll käivitusprobleem,kuid talvega ja edasiliikumisega seotud küll :bigsmile:

[Pilt: 4d267f4f0692.jpg]
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#31
Ma ise bensumootori peal aga töömasinad ikka diislid ja -5C Vito enam käima ei läinud. Eelsüüde paistab toimivat aga kahtlustan et nende küünaldega on mingi jama. Miinus 5-ega ei tohik veel probleeme olla ju.
Vasta
#32
Mul mersul muidu selline viga, et mootor laseb juhipoolsel küljel õli kuskilt läbi suht palju ja kui paneks täissündi sisse, siis vist hakkaks veel rohkem tulema, sest see läheb ju veel vedelamaks kuuma mootoriga?
Ja muidu kas suurem osa diislimeestest kasutab siin foorumis, siis täissünti?
Vasta
#33
Taavi Kirjutas:Mul mersul muidu selline viga, et mootor laseb juhipoolsel küljel õli kuskilt läbi suht palju ja kui paneks täissündi sisse, siis vist hakkaks veel rohkem tulema, sest see läheb ju veel vedelamaks kuuma mootoriga?
Ja muidu kas suurem osa diislimeestest kasutab siin foorumis, siis täissünti?

Kasutusel õli Castrol 5W-40 Softec. Juhipoolsel küljel on karteris õli tasapinna andur. Minu autol see ümbert niiske aga suisa tilkuma pole hakanud. Ega seda ei näe kah, sest põhjakate on all.
Andres 5169200
MB E300T DIESEL -94

www.andresreisid.ee
Vasta
#34
Mul nagu tegelikult suht ülevalt terve mootorikülg märg juba.Kas muidu see täissünt läheb kuumalt palju vedelamaks veel, teab keegi?
Vasta
#35
Õlisort ei määra vedelust , vaid näit.5W-40 : 5W - külmalt ja 40 soojalt.Mida suurem number seda paksem õli, nii lihtsalt seletades.
Vasta
#36
Kas ma eksin kui ütlen, et 5W-40 on ainult täissünteetiline õli? Siiamaani ma sellist poolsünt õli küll veel kohanud pole. Muidu on enim kasutatud õli siiski poolsünt 10W-40, ise kasutan ka sama.
Vasta
#37
Heinar Kirjutas:Õlisort ei määra vedelust , vaid näit.5W-40 : 5W - külmalt ja 40 soojalt.Mida suurem number seda paksem õli, nii lihtsalt seletades.


Kas saan siis õigesti aru, et mõlemad õlid soojalt sama vedelad, aga külmalt täissünt vedelam?Siis julgeks isegi seda õli proovida.
Vasta
#38
Ma olen kuulnud, et täissünt peaks soojast peast ka vedelam olema. Pidavat siis paremini peenikestesse kanalitesse pääsema ja see vist üks põhjus miks paremini määrib.

Proovida tasuks igaljuhul, kuna täissünt on ikka mootorile parem, eelduseks täissündi panemisel on muidugi see, et mootori enne vastavate õlidega läbi pesed, kuna täissünt võib mootoris oleva tahma lahti koorida ja nii võivad väiksemad õlikanalid umbe minna.

Kui sul mootor kuskilt lekib, siis ma arvan, et leke tuleks kõrvaldada mitte sellepärast paksemat õli kasutadaShy
Vasta
#39
See 5W-40 oli lihtsalt näide.
Vasta
#40
täna omekul -23,5 käivutus ilusti cdi mootor ja sees voolab täissünt
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W124 diisli õhuvõtuava esitiivas wulf 2 2,668 26-01-2010, 09:23 PM
Viimane postitus: wulf



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne