Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asjad mis liikluses häirivad.
#21
Tegelikult ei pea ka jalakäijale teed andma, kui ta pole astunud ülekäigurajale. Ma ikka üldiselt lasen jalakäijad üle, aga vahel tõesti mitte kui näiteks haagist vean vms, sama oli täishaagisega rekkaga millel 40-45T koormaks oli.

Udukatega samal ajal pooltulesid kasutajad on tõepoolest arusaamatud ja häirivad.

Hea nähtavusega pimedas või valgel ajal....ikka neil terve moosiriiul põleb.
See on kõige tavalisem teiste kaasliiklejate peale kõrge kaarega kusemine, mis puudutab üksteisega arvestamist.

Ma mõtlesin kunagi G-klassile panna prozed stange alla "udukate kohale", et aeg-ajal ka proovida moodne olla. Mitte nii väga ärapanemise pärast, aga näitamaks, et ma tahan ja võin ka samamoodi m*** olla.

Paraku inimene enne ei saa aru, kui "puust ja punaseks" ette teed. Õnneks enamik selliseid juhtumeid ei põhjusta surmaga lõppevaid õnnetusi.....aga nõme on ikka.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#22
(11-12-2013, 07:12 PM)taaviw126 Kirjutas: ...
Tegelikult ei või lambist aeglasemalt sõita.
...

Lambist ei või. AGA... 90 km/h on lubatud SUURIM kiirus VALGES ja IDEAALSETES teeoludes Wink

Tegelikult ei näe sa lähitulede valgel (vastutulijate udukad ka veel silma säramas) isegi nii kaugele, et 70-ga enne ootamatut takistust pidama saada Eusa_angel


Viimasel ajal on pisut häirima hakanud jalakõijad, kes asulavälisel teel on enesele helkuri asemel mingi hüpersuper lambi külge riputanud. Ole siis hiromant ja arva, kas pead vasakult või paremalt mööda "sihtima". Jalgrattur oleks ju vasakul teeservas, jalakäija aga paremal...
Vasta
#23
Paaril korral näinud teel vaevalt 90-ga sõitvat autot ja siis seesamune sõidab 50- alas 80-ga. Sellistest on küll raske aru saada.
Vasta
#24
(11-12-2013, 12:51 PM)hents99 Kirjutas: Tänapäeval on veel popp udutuled kollaseks kleepida? Ma pole süvenend, milliselt neid "tuunitakse".

Kui ma oleksin politsei, siis ma kotiks neid küll, samamoodi nagu nemad teisi oma kollastega.....kollased udukad peaks juba ammu keelatud olema ja vähemasti neil autodel, mil nad tuunitud on, ei pakkunud tehas kunagi selliseid.

Mitte väga ammu sõitsid sa ka suht pikalt kollaste udukatega autoga, enne sind mina Big Grin Tõsi, need polnud tuunitud, vaid tehase toodang, küll mitte meie turule.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#25
Tihtilugu on just nii et kulgejate taha kogunenud autod ei julge ka kohe ükshaaval mööda minna ja kuskilt rivi tagantotsast hakatakse pürstima ja mõnel on möödasõidu lõppedes kindlasti 150 või enam kellal. Ja see on juba päris ohtlik. Olen märkand et paljud paugutavad sedasi kohtades kus pole ette ka veel eriti näha.
Naftapress.
Vasta
#26
Tihti ring liikumisel O-ristmikul ei näita autojuhid suunatuld. Näiteks täna nägin 3 korda. Või kui keegi teeb manevreerimist viimasel hetkel ja ei näita suund ka, eriti suurtel kiirustel. Mõni kuu tagasi tartu maanteel sõitis mind mööda valge tuunitud Q7 minu ette ilma suunda näitamist, ja tema järgi veel üks must Q7 samamoodi, nagu mängides teine teisega, ning sõitsid punasele ka. Ma olin nii kuri, et lõin helisignaali mingi kümneks sekundiks. *uradi rullnokad idioodid!
Vasta
#27
(11-12-2013, 10:26 PM)arts24h Kirjutas: Tihtilugu on just nii et kulgejate taha kogunenud autod ei julge ka kohe ükshaaval mööda minna ja kuskilt rivi tagantotsast hakatakse pürstima ja mõnel on möödasõidu lõppedes kindlasti 150 või enam kellal. Ja see on juba päris ohtlik. Olen märkand et paljud paugutavad sedasi kohtades kus pole ette ka veel eriti näha.
Kui jääd venima kellegi sappa (endalgi juhtunud, 80 kW bensukas karbuss pole tomati otsas just eriti ärkaja isegi kickdowniga), siis tuleb jätta pikivahe. Probleem lahendet. Selge on see, et möödasõit ei ole kohustuslik manööver, ja selle üle vinguda, et keegi ei julge või ei taha mööda sõita, on suht rumal. AGA rõhutan, pikivahe tuleb hoida sel juhul selline, et sinust saab mööda sõita ja uuesti tagasi reastuda enne eessõitjat.

Mis kollastesse udukatesse puutub, siis seadusega on nad lubatud, aga mitte laki või teibi abil kollasena.
Vasta
#28
Kas ikka on kollased lubatud? Minuteada EU riikides ca 1990 alguse aastate väljalaskeaastast ei ole lubatud ega ka seega toodetud kollaseid suundi. Ma pole vähemasti näinud kollaste udukatega sõidukeid, mille väljalaske aasta on nt 1995 ja toodetud EU turule.
Võin ka eksida, kui sa nii kindlalt väidad. Kusagilt jäi meelde sedamoodi, nähtu kinnitas ka minu loogikat.

Kui auto on vanem, siis pole probleemi. Sama teema on karpamootoritega. EU`s pole lubatud teatud aastast alates.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#29
Bosch'il olid eelmise aasta kataloogis (selle aasta oma pole uurinud) veel kindlalt kollased udukad E-tähisega saadaval, järelikult Jevrostanis saab neid legaalselt pruukida. Kohaliku seaduse paragrahvi hetkel ei leia enam, aga kui uus LS tuli, siis jäi seal meelde, et "valge või valikkollane" - mida see valik tähedab, go figure...

Karbussi keeldu ma hästi ei usu (aga ümberlükkamiseks puuduvad ka argumendid), pigem siiski CO-normidega see asi paika keerati. Samas, soovitan tqhq-s lingitud EU mootoritejutu läbi lugeda, kui veel ei ole jõudnud (mitte et see üllatama peaks, aga võib-olla viib mõned "punktid kokku" Eusa_angel )
P.S. Sõitsin 200-se Volvoga meelega eelmine talv päevasel ajal kollaste ududega päevatule mõttes, nii kohaliku kui trassi politsei nina all, ja ei ühtki probleemi. Ise arvan, et kui see keelatud oleks, siis olnuks tähelepanu garanteeritud. Eusa_angel
Ja kas E46 ei olnud kollased tehasest? Igasugu piltidel on küll ülimalt levinud...
Vasta
#30
Sõitsin ikka päris kaua põlevate kollaste udukatega, lisaks veel põlevas suunatuled, ühtegi politseid see ei huvitanud.
Mulle meeldis, tundus "äge" ja ei usu iialgi, et see kuidagi kaasliiklejaid segas või häiris.

[Pilt: DSC_2611.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#31
(12-12-2013, 12:36 AM)Karl Kirjutas: Sõitsin ikka päris kaua põlevate kollaste udukatega, lisaks veel põlevas suunatuled, ühtegi politseid see ei huvitanud.
Mulle meeldis, tundus "äge" ja ei usu iialgi, et see kuidagi kaasliiklejaid segas või häiris.

[Pilt: DSC_2611.jpg]

Heheee....Karl, ma sõitsin ka. Aga see oli tehase värk ja US spec. Mitte ise kleebitud pedemajakas.

E46 pole ma küll näinud tehase kollaseid näinud. Mul E46 täitsa olemas, aga miskipärast pole kollaseid, ja pole ka ühtegi tehasest tulnud autot näinud kollastega, mis pärast 1990 toodetud.

E tähis ei ole oluline, Hiinlased toodavad kõike CE ja E, dot jne tähistega, see ei tähenda, et see õige on. Aga see teine teema juba.
Ma otsin sportlikus huvist need asjad välja....

Miks ma seda kollaste tulede asja tean on see, et käisin sellesama Karli vana autoga ülevaatusel ja mulle täpselt seda öeldi. Ju nad teavad paremini, mitte ei vaata hiina kataloogist, mis tuledel mis tähised on.

Kusjuures neil samadel kollastel W126 Bosch udukatel olid ka E tähised....aga see on US spec tuli.


Karl, aga vaata kui palju sa ajast ees olid. Nüüd on mingid pedekad hakanud kollaseid kasutama, oma 5 aastat hiljem Eusa_drool
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#32
US spec ääre-/parktuled on hoopis ise teema. Oli sellistega Mitsu Diamante kunagi, ja Tapal jube nokkiv ÜV vana, kelle juures sai templit passi ikka küsimas käidud - null probleemi tulede teemal.

Aga otsi välja. 124-le nad isegi ei sobi, aga kui kunagi 123 nende kollaste udukatega peaks näppu jääma, siis oleks hea teada. Eusa_angel
Vasta
#33
(12-12-2013, 01:09 AM)zum Kirjutas: US spec ääre-/parktuled on hoopis ise teema. Oli sellistega Mitsu Diamante kunagi, ja Tapal jube nokkiv ÜV vana, kelle juures sai templit passi ikka küsimas käidud - null probleemi tulede teemal.

Aga otsi välja. 124-le nad isegi ei sobi, aga kui kunagi 123 nende kollaste udukatega peaks näppu jääma, siis oleks hea teada. Eusa_angel

Ei ei. Ma ei rääkinudki US spec ääre/parktuledest. Vaata Karli postitatud pilti. Seal on iluvõrepoolsed tuled kollased. Euromudelitel polnudki selliseid.
Ülevaatusel ei öeldud nokkimise pärast, vaid seadusliku aluse olemasolul. Minul oli probleeme muude asjadega, ma sain enivei läbi, aga juhtis lihtsalt tähelepanu oma huvides, et need on keelatud, sest nad on kollased ja need pole enam lubatud. Ilmselt on tõepõhi all, sest enne 90`ndaid olidki kollased udukad osadel, pärast seda enam mitte. Vaevalt keegi ise lambist midagi mõtles, vaid pandi mingi direktiiviga paika.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#34
Hmh, ok. Võib-olla siis lihtsalt joppas mul vahelduseks. Testiks sai nad Volvole ette kruvitud, ja teeserv sai valgem küll, pluss hämaras olid hanged paremini näha kui valge tulega.
Praeguseks võin öelda, et vähemalt kohaliku ilmastiku valguses (venna W210 sahkas lund üle katuse) on ka W124 udutuledest kasu mõistlikul kiirusel, parem kui lihtsalt kaugtuled v lähituled. Hooldamata linnatänavatel näitas kah paremini roopad kätte Eusa_angel

Anyways, miks ma üldse siin fleimima kukkusin, oli see et kuidagi väga regulaarne on see aeglasemalt sõitjate kallal võtmine... Mine ela linnast väljas, ja siis värise kui mingi Berlingo su'st mööda kimab, ise soolalume vaaludes värisedes... siis saad aru, miks on mõistlik mingisugunegi ellujättev pidurdusmaa variant enesele jätta Smile (firma autodega antakse kõrvalistel teedel ka lumega 110+, juht ja kolm redelit autos, palju õnne)
Vasta
#35
(12-12-2013, 01:49 AM)zum Kirjutas: Hmh, ok. Võib-olla siis lihtsalt joppas mul vahelduseks. Testiks sai nad Volvole ette kruvitud, ja teeserv sai valgem küll, pluss hämaras olid hanged paremini näha kui valge tulega.
Praeguseks võin öelda, et vähemalt kohaliku ilmastiku valguses (venna W210 sahkas lund üle katuse) on ka W124 udutuledest kasu mõistlikul kiirusel, parem kui lihtsalt kaugtuled v lähituled. Hooldamata linnatänavatel näitas kah paremini roopad kätte Eusa_angel
...

Õigesti reguleeritud udutuli valgustab 20 m kaugusele. Et libedal pidama saada, ei tohi sõita kiiremini, kui paarkümmend km tunnis... Pidage seda siis meeles, kui udutuled süütate.

Väike meeldetuletus siia juurde: kiirusel 90 km/h läbib auto 90/3,6=25 meetrit sekundis. Keskmise liikleja reageerimisaeg olevat 1 sekund...Eusa_clap

Inimese silm on üks naljakas organ: üks hele laik nägemisväljas rikub hämaranägemise. Seega iga udutulepede vähendab teadlikult kõigi vastutulevate juhtide nägemisvõimet, saamata ise neist udutuledest maanteekiirusel mingitki abi. Vastupidi - too hele laik vahetult auto ees vähendab ka nende endi võimet tajuda objekte valgustatud ala äärtes...
Aga pohh füüsikast, peaasi on surres ilus välja näha... Olge siis ikka tegijad ja surge üksi, ärge süütuid kaasa võtke.Ninja

Olen jah tige, sest täna hommikul oli tudisevate ja liiga kõrgele reguleeritud tuledega pedemajakaid kuidagi väga palju liikvel.Eusa_doh
Vasta
#36
Päeval udukad päevatuledena, kedagi ei sega. Kas suundadega või ilma, maitse asi. Probleem on pimedas, endal tegelikku kasu pole, vastutulijal on kehvem Seda üritangi selgitada. Lihtsalt tundub, et on valgem, ongi valgem, aga valest kohast.

Udu või tuisuga saan aru, enamus autodel ei saa süüdata tagumist udukat ilma esimesteta.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#37
@V6sa:
Ma ikka sellist aeglast ukerdamist kehvades oludes silmas pidasingi Eusa_angel
Vasta
#38
Ma pakun, et tehase kollaseid stange all olevaid udukaid võib kohata prantsuse turu jaoks tehtud autodel. Kui keegi on kunagi sealt auto toonud, siis võib ta kollaste udukatega olla. Näit BMW E30, E36.
Vasta
#39
Tänapäeval ei ole probleem enam tulede kasutamises vaid mõistuse kasutamises. Mis toimub meie kõrval, seda noori enam ei huvita. Ütled nii ei tohi, nemad küsivad täpselt sama targalt vastu, "miks ma ei tohi".
Udutuledega paraku on nii jah, et kui on kehvad lähituled, siis udutulede kasutamine tundub hea ideena. Korralike lähituledega puudub üldse vajadus udutulede järgi. See oli ka minule kunagi autokoolis arusaamatu, kui õpetaja seda rääkis. Auto tuled lihtsalt olid nii kehvad.
Teine nüanss on kindlasti inimeste fetish keelatud asjade kohta, nüüd on nagu seadusega lubatud ja siis kasutatakse. Talvel Tallinn-Tartu maanteel, nähtavus väga hea aga teeolude tõttu liiklus väga aeglane. 25 autost ühel ei põlenud ohutuled ja nii nad tulid seal mitmekilomeetrise kolonnina. Miks neil ohtuled peal olid... See jäigi arusaamatuks Big Grin

Palju on räägitud aeglastest sõidukitest maanteel, küll põhjustavad möödasõite ja kolonne ja kes veel väidab, et õige kiiruse juures möödasõite ei olegi vaja teha. See kõik on omamoodi tõsi, kuid üks väga oluline asi on mida need aeglased juhid põhjustavad on siin puudu.
Suvel oli kaks juhust maanteel, kus tegin möödasõidu autost mille kiirus antud hetkel oli 85-90km/h. Mis aga juhtus oli see, et möödasõidu lõpetades oli minu ees auto, mis liikus 60-70 km/h!!! Ja see on ehmatav, eriti kui vastu tuleb auto ja uut möödasõitu teha ei saa või on valida uus ja ohtlik möödasõit. Mis juhtuks sellises olukorras talvel... Ma ütlen ka ära, et minuajoks ei ole oluline möödasõitmine, ma teen seda siiski kui ma olen veendunud selle ohutuses.

Uue lisana tooks välja probleemi signaalitamine liikluses, kui ma NATUKE eksin. Mille kuramuse pärast on vaja nii närvihaige seal roolis olla?
Lihtsa näitena tooks Tallinnas Nõmmel asuva raudtee ülesõidukoha, kus Pääsküla poolt tulles tuleb teed anda paremalt peateel sõitjatele. Ma jõudsin ilusti eest läbisõita kui mingi toru seal juba signaalitama kukkus. Pluss ta unustab ära, et ka peateel sõitja peab veenuduma manöövri ohutuses. Peatee ei anna veel eesõigust! Ma olin ju ikka Mersuga Big Grin Siit jõuame ka ringiga tagasi tulede teema juurde. Kõik teavad mis on lubatud, kuid arvestamist kõrvaliste oludega ei ole. Ometi on see kõik LE-s kirjas!
Vasta
#40
Sõber rääkis juhusest, et tegi veoautoga mingist venivast kaubikust möödasõitu ja kaubikujuht lisas kenast aga kiirust. Tuli siis möödasõidukatse lõpetada ja pärast võttis ka kaubik hoo maha. Ei mahtunud ühele hinge, et veoauto võib temast kiirem olla. Rohkem polnud mõtet katsetada.
Eile ujusid Telliskivi tänaval kaks autot ilma suunatuledeta ühelt rajalt teisele ja segasid teineteist. Huvitav, kas tagumisele ikka silma jäi et ilma suunatuleta nagu jama...aga äkki need linnamaasturid erivajadustega...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis on saanud sellest autost? Anis 2 1,830 06-07-2020, 08:44 PM
Viimane postitus: Anis
  Mis veljed täpsemalt? raizxc 1 2,172 11-08-2018, 02:19 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mis on mureks autoomanikul? Kr1bu 5 4,527 15-11-2016, 12:32 PM
Viimane postitus: MB Shop
  Mis (auto) kanaleid Youtubest jälgite / tellite? nostromo 2 3,204 07-10-2016, 09:45 AM
Viimane postitus: OnuPoeg
  Uus alamfoorum: Kasutajate sõidukid, mis ei ole MB indrek 9 7,007 09-01-2014, 01:23 PM
Viimane postitus: itbilen
  Piltmõistatus: mis jubin A klassil see? Karl 7 4,376 18-04-2013, 01:31 AM
Viimane postitus: itbilen
  Kas keegi teab, mis toimus eile Tartu mntl? Harry 4 4,191 13-02-2011, 09:01 PM
Viimane postitus: Harry
  Mis võiks olla selliste Lorinser velgede väärtus? 500sel 8 7,791 18-01-2011, 07:51 PM
Viimane postitus: 500sel
  Mis sa arvad thalenfrei 9 7,266 07-01-2011, 09:06 AM
Viimane postitus: indrek
  Mis te arvate Auto Lehe 20.01.2010.a W202 artiklist? kaspar 1 3,213 26-07-2010, 03:32 PM
Viimane postitus: erki232



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne