Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
erinevates mõõtudes rehvid
#1
Kas võib panna alla ÜHE rehvi mõõduga 205/65/15 kui teised 3tk on 195 laiad! see 205 läheks veel tagumisele sillale!
Vasta
#2
vastus teda! võib küll!
Vasta
#3
Ma ei soovitaks
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#4
Soovitatav ei ole küll aga asja ajab ära,ühe talve. Ükski tuluke armatuuris sellele ei reageerinud.
Tabelite järgi peaks laiema rehvi külg olema madalam,millest tekkis ka küsimus!
Vasta
#5
Oot-oot. Kui mõlemad rehvid on kõrgusega 65, siis ei saa laiema rehvi kõrgus olla väiksem, kui kitsama rehvi kõrgus.:confusedangry:

Siin on asi üsna lihtsalt ja näitlikult lahti seletatud. Ja samal lehel on viide ka kalkulaatorile.

Selle alusel on 195/65R15 6,5 mm madalama seinaga, kui 205/65R15. Vahe pole oluline, kuid on olemas.

Mina kasutaks sellist varianti ainult vabalt veereval sillal teelt kojutulekuks. Diferentsiaal saab niigi koormust, mis tast spetsiaalselt ikka tappa... Seda enam, et see koormus saab olema pidev.

Samas saab seda külje kõrgust rehvirõhuga kompenseerida. :hump: Mis muidugi mõjutab juhitavust. Nagu seda teeb ka rehvi erinev laius.Confusedilly:

Ühe erineva rehviga veereda saab. Sõita minu arvates mitte.UZI

See masina pahandamine sõltub suuresti konkreetsest autust. Vanematel on 1 andur tagasillale ja see ei tea rataste erinevast pöörlemissagedusest mitte muhvigi. Tema võrdleb ainult esi/tagaratste pöörlemiskiiruste suhet...
Vasta
#6
mhmm, mina kyll mäletan, kuskilt juttu, et yhel sillal peavad olema identsed rehvid.
Vasta
#7
Võib panna erinevad mõõdud, kuid pikalt ei soovita sõita, ei mõju diffrile hästi. Tuttaval oli alles sama teema. Ei uskunud, sõitis paar kuud ja siis diffri vahetus. Nii võib juhtuda kuid ei pruugi juhtuda. Sama teema on neliveoliste autodega. Iga 20 000 km tagant tuleb vahetada esimesed rattad tagumistega muidu hakkab kuskile diffri peale ja siis järgneb remont.
RENTIDA THULE KATUSEBOX! Diagnostika. Autode elektroonika remont. Webasto diagnostika/remont. Auto konditsioneeride kontroll/survestamine/täitmine. Tel. +3725145023 Puksiirabi +37255558678
Vasta
#8
meego Kirjutas:Võib panna erinevad mõõdud, kuid ...

Sellele ma just vihjasingi, et ei või panna.
Vasta
#9
tänan!
Vasta
#10
h2x0r Kirjutas:
meego Kirjutas:Võib panna erinevad mõõdud, kuid ...

Sellele ma just vihjasingi, et ei või panna.

Oot-oot. VÕIB küll. Pole SOOVITAV. Need kaks iseasja.

EI TOHI eritüübilise mustriga rehve ühele sillale panna (vastavalt kurikuulsale MKM "Määrus 50..."). See ainus, mis keelab.
Vasta
#11
jah tõesti on sul õigus, keeld on erineva mustri kohta, kuid mõõtude kohta ei räägita midagi.
Vasta
#12
Hee, ajaks asja keeruliseks nüüd selle seaduse kohapealt...

Bussil taga topeltrattad. Ühel on mul rehvid nii: sisemised talvemustriga ja välimised pikimustriga (kõrgus sama)... Teoreetiliselt on kõik õige, pole ju erineva mustritüübiga rehvid erineval pool, või on nagu ka, aga samas on mõlemal pool sama seis - huvitav huvitav...


...mis raad arvab asjast?
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#13
muud vist polegi kui et kiskuma võivad ühe külje omad hakata (omavahel) ja seetõttu emb-kumb kulub kiiremini. ja mida rohkem kulub seda rohkem kulutab.
...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Millised rehvid valida? kihutaja5 22 17,256 30-12-2013, 09:08 AM
Viimane postitus: indrek
  Mersud erinevates filmides Sheik 36 24,064 28-12-2011, 05:24 PM
Viimane postitus: Priit
  Rehvid talveks? Muhulane 60 38,183 23-11-2009, 05:20 PM
Viimane postitus: Martin
  MB d erinevates filmides indrek 15 8,299 05-03-2009, 11:04 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Soodsalt uued rehvid saksamaalt roman 8 7,349 16-04-2007, 07:08 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Tartust Rehvid Tallinna? meego 2 2,516 22-01-2007, 10:40 PM
Viimane postitus: Truck
  Talv on tulekul aga rehvid... ? sm. pelle 45 23,020 06-11-2006, 08:29 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne