Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anna oma hääl MS Estonia vraki pinnaletõstmiseks
#1
http://www.ms-estonia.org/main.php?lang=est
56562200
Vasta
#2
Miks on hea Estonia üless tõsta ?
Vasta
#3
h2x0r Kirjutas:Miks on hea Estonia üless tõsta ?

Arvamusi seinast-seina,paljud tahavad omaksed mulda sängitada.Samas ka lootust selle õnnetuse põhjuse kohta rohkem infot saada.

Mina olen poolt.
Vasta
#4
Ei anna.

"...paljud tahavad oma omaksed mulda sängitada." Mida seal enam sängitada on? Sama hästi võiks matta tühja kirstu või urni... 10 aastat merepõhjas on oma töö teinud. Põhimõtte küsimus, seda mõistan. Aga ei poolda.

Estonia on hukkunud. Seda poleks tohtinud juhtuda. Ometi juhtus... Vraki ülestõstmisega ollakse hiljaks jäädud. Oleksin olnud kahel käel poolt uppumise öö hommikul seda allkirja andma. Nüüd ei näe sellel enam mõtet.

Kui Estonia tõesti uppus kellegi tegevuse tagajärjel, siis mida annab selle inimese seina äärde panek? Kas see toob mõne hukkunu tagasi? Ei too...

Ja kui keegi arvab, et süüdlase mahalaskmine aitab tulevikus selliseid asju vältida, siis ta eksib... Alati saab teha pakkumise, millest ei saa keelduda. Näiteks sinu laste pilte näidates...

Kui keegi arvab, et vraki ülestõstmise järel on uppumise põhjus selge, on ta lihtsalt loll või ajab teadlikult pada. Estoniasuuruse laeva ülestõstmisel saab vrakk oluliselt kannatada. Tükkhaaval üles tuues tekib vandenõusõltlastel kohe kahtlus tükkide päritolu kohta...

See on kõigest minu isklik arvamus. Oma hukkunud tuttavate ülestoomisel mõtet ei näe, minu jaoks on nende hauaks meri...

Mind ennast häirib advokaatide pidev keerutamine asja ümber. Nemad on tõenäoliselt kõige rohkem teeninud kogu sündmuse pealt. Kuigi, ka ajakirjandus on oma osa saanud...

Äkki on hoopis nemad selle uppumise taga?
Vasta
#5
Karl Kirjutas:
h2x0r Kirjutas:Miks on hea Estonia üless tõsta ?

Arvamusi seinast-seina,paljud tahavad omaksed mulda sängitada.Samas ka lootust selle õnnetuse põhjuse kohta rohkem infot saada.

Mina olen poolt.

Teema oli et "anna oma hääl" ...mitte mix on hea Estonia üles tõsta?
56562200
Vasta
#6
Ei tahaks küll õelutseda kuid vaadake kes see eksponeerib end pildil (Leivo, kui keegi veel ära ei tundnud). Ühinen täielikult V6sa arvamusega ja sellele lisaks ütleksin veel, et väga VÄGA alatu valimisreklaamiks valmistumine ja häälte korjamine VÄGA hella ja pea kõiki puudutava koha pealt. Sellise teoga on Hr pildilolia langenud minu silmis ühe teise erakonna juhi tasandile kes samuti proovib meil siin südametunnistusele koputada ja korjab oma populaarsust populismi teid kasutades!!!

Häbi
Manev
I´m not a gynecologist, but I´ll take a look
Vasta
#7
Tõstma oleks pidanud kohe,nüüd on hilja!
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#8
krt vägisi tahaks teema lukku panna. väga mõttetult populistlik ja lapsik kampaania. mida see muudab? ajad olid teised. see on umbes sama mis praegu 80-aastaste natside kohtu ette vedamine. mis kasu sellest NÜÜD enam on. et paneme 80-se toolile?
...
Vasta
#9
Eric, konstruktiivne arutelu ei tee asja juures paha.
Vasta
#10
Milleks lukku panna kui rahvale teema huvi pakub?

12 aastat merepõhjas (mitte 10) ja me tõesti ei tea kas on kedagi veel matta,seda teemat pole mõtet siin arendadagi,vaevalt meie hulgas pädevaid teadlasi on.Kuid tänapäeva teadus siiski piisavalt arenenud,et teha säilmetele DNA test ja põrmud omaksetele üle anda.Ikka sada korda etem kui pole üldse kuskil käia mälestamas,mälestusmärk pole päris see.....
Kas süüdlase karistus enam midagi aitab või muudab? Kõigepealt tuleks selgeks teha kas selles asjas üldse on mingit süüdlast (selleks olekski vaja üles tõsta) ja siis kui on,karistada.Pole ju vahet millal karistuse saab,asi rohkem põhimõttes: oled süüdi,saad karistada.Ja kui selle asja taga suurem kammajaa nagu versioone erinevaid välja pakutud (millesse mul küll usku pole),siis seda enam,selline asi peab saama karistatud,kasvõi teistele õppetunniks.Kui siis ikkagi ilmeb,et tegemist siiski puhtalt loodusõnnetusega või laevaehitusveaga,siis saab vraki pealt õppida kuidas neid edaspidi vältida.

Minu arvamus.
Vasta
#11
kuritegu aegub ju 7 aastaga pole siin enam kedagi karistada.
Vasta
#12
on olemas ka kuritegusid, mis ei aegu kunagi
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#13
Kuna siiamaani pole põhjus välja tulnud (ja uuritud on palju) siis on ilmselgel, et asi on kinni mätsitud kellegi poolt. Keegi kes suudab nii suure asja kinni mätsida, peab ise ka suur olema (riik, riigid, vms). Ja kui selle taga on keegi suur, siis mätsitakse ka pinnale tõstmisest tulenevad uurimised kinni.
Vasta
#14
h2x0r Kirjutas:Kuna siiamaani pole põhjus välja tulnud (ja uuritud on palju) siis on ilmselgel, et asi on kinni mätsitud kellegi poolt. Keegi kes suudab nii suure asja kinni mätsida, peab  ise ka suur olema (riik, riigid, vms). Ja kui selle taga on keegi suur, siis mätsitakse ka pinnale tõstmisest tulenevad uurimised kinni.

Sa oled väga skeptiline ja pessimistlik igas asjas,sulle endale ei tundu?
Meibi olen liiga blondiin ja naiivne,kuid see asi on natuke liiga suure kella küljes,et seda kinni mätsida.Siis peab küll väga suur mõjuvõim olema,ei kujutagi ette sellist olendit.
Vasta
#15
Karl Kirjutas:
h2x0r Kirjutas:Kuna siiamaani pole põhjus välja tulnud (ja uuritud on palju) siis on ilmselgel, et asi on kinni mätsitud kellegi poolt. Keegi kes suudab nii suure asja kinni mätsida, peab  ise ka suur olema (riik, riigid, vms). Ja kui selle taga on keegi suur, siis mätsitakse ka pinnale tõstmisest tulenevad uurimised kinni.

Sa oled väga skeptiline ja pessimistlik igas asjas,sulle endale ei tundu?
Meibi olen liiga blondiin ja naiivne,kuid see asi on natuke liiga suure kella küljes,et seda kinni mätsida.Siis peab küll väga suur mõjuvõim olema,ei kujutagi ette sellist olendit.

pigem skeptiline, mitte pessimistlik, ning mitte igas asjas, kuid selles kindlasti. See teebgi imelikuks asja, et kolm riiki (+ veel mõned) uurivad, aga tulemust ei kuskil, samas vasutkäivaid fakte on kuhjaga.
Vasta
#16
no olgu kõik muu nagu on, aga Pihti kadumine on kindel fakt, et midagi on ikka totaalselt mäda...

Kes ei usu rääkige meremeestega, kes temaga koos töötasid ja sattusid seda esmast klippi vaatama... oma ülemuse ja kauaaegse sõbra tunned ikka teleekraanil eksimatult ära...
Vasta
#17
loomulikult üles tõsta...ainult et palju sodi tõuseb koos sellega pinnale...kui keegi nende aegumatute kuritegudega viitsiks/saaks tegeleda, oleks hea...
Vasta
#18
Raudselt poolt! Valimiskampaania või miskampaania!?
Kogu minu austuse juures kodanik Võsa... meri on haud, väga rumal arusaam!
Kui inimene sureb kahtlast surma, tehakse lahkamine, minugi isa suri nö. kahtlast surma, tegelt külmus surnuks, tehti lahkamine, antud juhul on minu arvates lahatav MS "Estonia"
Kui seda hukkumise põhjust teada saada tahta, siis on see vaja üles tõsta!
Suht tark-loll jutt tuli, aga see on minu avamus!
Vasta
#19
Kui on kahtlus,et on toime pandud kuritegu,kaevatakse lahti inimeste hauad,et tõele jälile saada.See on ju kõigile arusaadav ja enesestmõistetav.Kahjuks on tekitatud arvamus nn.pühast ja puutumatust viimsest puhkepaigast vee all."Estonia" vrakk tuleb kindlasti üles tõsta ja selgitada välja laeva ja reisijate viimne teekond.Kui meie ja ülelaheriikidel midagi karta pole,miks siis keegi otsa lahti ei tee,surve peaks olema juba piisavalt suur.
Annan sellele avaldusele oma toetuse.
Vasta
#20
Confusedad:Et tahate tõde teada? Kas juba ei tehtud kindlaks, et laeva nina kinnitused ei pidand vastu. Õppida vigadest - õppitigi - kinnitused tehti ümber. Üldiselt kes laevaga tormisel ajal merel olnud saab aru küll laine tugevusest (veemass) kui see vastu laeva lajatab. Miks siiamaani pole üles tõstetud - ei saa aru? Kas soome, rootsi, ja teised riigid tõesti nii vaesed. Ei usu. Pole teine ju nii sügaval ühti. Kuid karistada kedagi? Arvan et tolle aegsetes paberites selline segadus, et ei saa enam kongreetselt kellegi peale näpuga näidata. Kuigi jah kui süüdi siis süüdi ja karistada olen nõus. Kuid konkreetselt sellele alla ei kirjuta.Confusedad:
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Otsin taga oma autot 521ASN must 124 universaal OnkelMats 12 5,641 30-05-2020, 09:16 PM
Viimane postitus: põhh
  Kuna ja mille vastu oma "punnut" vahetada? taadu 33 25,460 21-03-2012, 12:14 AM
Viimane postitus: väikemees
  Glam Limusiin otsib oma meeskonda uut liiget!! Marcuz 3 3,542 06-12-2011, 09:02 PM
Viimane postitus: Marcuz
  Kuidas ja kus pargite oma kallist autot? Mb140 7 7,422 30-04-2011, 02:02 AM
Viimane postitus: Karl
  Mida head tegid/ostsid TÄNA oma MB le indrek 153 95,378 24-07-2010, 09:57 PM
Viimane postitus: cornah
  Sihuke Rullnoka maitse on suus,et anna olla. Ur3o 31 16,085 30-11-2009, 11:56 AM
Viimane postitus: soo
  Mercedes-Benz tõestas järjekordselt oma vastupidavust Blue Chip 7 6,027 19-05-2009, 02:54 PM
Viimane postitus: jansa48
Sad Kelle oma? Karl 11 7,519 08-04-2009, 09:53 PM
Viimane postitus: voodoo
  Kelle oma iludus?... kpokyc 18 8,851 27-03-2009, 11:13 AM
Viimane postitus: hents99
  MB Klubi garaaz, ehk koht, kus saad ise oma autot järele aidata. Kalev 26 20,165 27-01-2009, 12:43 PM
Viimane postitus: kalacompany



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne