Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w140 ebaühtlane mootori töö
#1
5.0 v8 bensiini mootor . 240kw.
Mootor töötab ebaühtlaselt ja jõuetult ning puturdab ja paugub.
Vahest sureb välja ka (eriti siis kui käigu sisse paned)
Juba ammu see probleem ja pikkaaega juba viga taga otsinud.

aga nüüd siis
mingi kuu või kaks tagasi vahetasin kõiok küünlad ära.
peale seda mootor küll ja küll töötand ning proovind sõita aga probleem ikka.
Täna aga auto enam käima ei läinud.
Võtsin küünlad maha, kõik olid märjad.

AGA mis märkasin et 5 küünalt oli mustad juba aga 3 oli ilusad valged (nagu tutikad)., aga need 3 küünalt olid ka märjad.

Järelikult 3 silindrit ei tööta jah? (lisaks need kolm küünalt olid uhelpool kõik ja järjest.

SIIT SIIS KÜSIMUS.
Kas probleem võib olla küünlajuhtmetes ja jagaja kannes ,
või on veel varjante et need kolm silindrit ei tööta?

Vasta
#2
Tead ma arvan et sul on need juhtmed ja kaaned seal juba väga ammu läbi olnud. Need on selle mootori üsna levinud kulu osad. Aga kui väga pikalt nende tuksid osadega sõitta võib ka tuksi minna kommutaator. Või veel midagi enamat. Vaheta esmalt ära nüüd rootorid ja kaaned ja juhtmed. ( ei ole just eriti odav lõbu). Kui siis ka häält sisse ei võta siis eeldatavasti oled midagi muud ka juba maha kärsatand seoses nende eelnevate osade õigeaegselt mitte välja vahetamisega.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#3
Õhukulumõõtja(d)? V12 on neid 2, ma ei tea palju neid V8 on. Soodukaga ca 400eur maksis mul 1.
Vasta
#4
Kaks korda juba silber autos käinud. diagnostikas ja muud asjad.
Viimane kord öeldi et drosselklapp.
Vahetasin ära , aga ei midagi.

vahetatud on drosselklapp, kütusefilter, kütusepumbad, küünlad, uus mootori juhtmestik ( vana oli päris mäda, mis tegi mootori töö palju paremkas) , lisaks mõõdetud kütuse peale andmis surved, silindri surved mis olid korras.

Mõõdeti ka väljalase survet kat -i august. vastu surve oli natuke suur. Ehk KAT ka mingil määral kinni.

AGA, hetkel siis probleeem MIKS nendes kolmes silindris pole mingit põlemist tekkind? (töötand)
Vasta
#5
Silberis- ja niiiii vana autoga...Eusa_wallEusa_wallEusa_wall
Ei tea isiklikult ühtegi juhust, kus vanemale kui 5a. oskaks siiber diagnoosi panna.
Nende mõte- juhe taha, viga ei näita järelikult korras.
Ja siis nad hakkavadki sulle huupi ja umbes juppe müüma/vahetama.

Surfi vähe foorumis- siin selle ala spetse peidus mitmeid.
Aga lihtsaim viis selgust saada, mis ja kui palju on vaja vahetada elektriosast on: pane samasuguse mootoriga töötav isend kõrvale seisma ja hakka järjest vahetama.... Muidugi küünlajuhtmed ja rootor/jagajakaas peab enne seda juba uued küljes olema.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#6
Ise mõtlesin, et paneks uued küünlajuhtmed , jagajakaane ja rootori ning siis vaataks mis edasi saab-
Vasta
#7
No näed hakkab tulema!!!. Sa paistad pärnu inimene olema. Ma omal ajal sain üsna mõistliku hinnaga kogu komplekti oma 4,2 küürakale Raunex OÜ-st. Aga ära kõige odavamat b osa osta. Ühesõnaga küsi sealt poest kaidot ta on nede asjade kokku puutunud oskab sulle soovitada. Muidugi omal ajal minu atust neid juhtmeid komplektina b osa polnud sai ainult üksikuna b osana osta. Kogu komplekt ainult a- osa ja see oli kallis raisk.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#8
Ma loodan, et pikalt sellise mootoriga sõitnud pole. Selline bensiin ilma sädemeta silindris viib õli hülsi ja kolvi vahelt. Rääkimata kati ummistamisest.
Vasta
#9
täna võtsin jagaja kaaned maha. Tundusid kuidagi imelikud. Kontakti kohad olid mustad kuidagi.
Ning rootor, rootoril see pealmine must kiht, mis oli tervenisti mingeid pragusi täis. (ei tea kas peab nii olema)

Ning üks asi veel.
Auto oli mingi aeg gaasiseade peal.
Mina auto sain, siis auto ei töötand ega midagi, ning oli veel gaasiseade peal. Ma kiskusin selle seadme kõik ära. ( kuulsin, et kui gaasiseade peal on, siis muudetakse süüdet ja muid asju, et kui ma nüüd maha va võtsin ,pean nüüd uuesti regullima?)

Lisaks ei ole ma kindel kas süütejärjekord ka õige on.
Kuidas uuematel autodel loetakse
kas vasakult alustades eest taha ja siis paremalt eest taha.
kui jah siis auto on hetkel küünlajuhtmed niimoodi peal : ( numbrid näitavad silindri numbrit ja vasak jagajakaas ja parem)

[Pilt: 34832-jjjjjj.jpg]
Vasta
#10
V12 alustati nagu lugemist paremalt poolt.
   
Vasta
#11
[Pilt: 26552-P1090533.JPG]

[Pilt: 26482-P1090529.JPG]
(18-02-2012, 08:05 PM)Heinar Kirjutas: V12 alustati nagu lugemist paremalt poolt.

et siis paremalt ees taha poole siis vasakult eest taha poole?

8 4
7 3
6 2
5 1

nii?
Vasta
#12
(18-02-2012, 08:16 PM)Nostop Kirjutas: [Pilt: 26552-P1090533.JPG]

[Pilt: 26482-P1090529.JPG]
(18-02-2012, 08:05 PM)Heinar Kirjutas: V12 alustati nagu lugemist paremalt poolt.

et siis paremalt ees taha poole siis vasakult eest taha poole?

8 4
7 3
6 2
5 1



nii?

segaduse vältimiseks kui istud autos, siis loed nii

5 4
6 3
7 2
8 1

Juhtmete järjekorda peast ei tea
Vasta
#13
jagaja kaane peal on ka mingid numbrid, millest väga aru ei saa.
nende järgi ei saa kuidagi suutejärjekorda kontrollida?
[Pilt: 29567-Nimetat.jpg]
Vasta
#14
(18-02-2012, 10:11 PM)kaido Kirjutas: segaduse vältimiseks kui istud autos, siis loed nii

5 4
6 3
7 2
8 1

Juhtmete järjekorda peast ei tea

v12 oli teisiti skeemi järgi:

7 1
8 2
9 3
10 4
11 5
12 6

Nii nummerdati elektriskeemis pihusteid. V8 kohta ei tea.
Vasta
#15
Süütejärjekord on 1-5-4-8-6-3-7-2
[Pilt: 42667-v8.jpg]
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#16
ma ei tea, kas mina olen midagi valesti aru saanud või midagi muud.

Kas siis süütejärjekord peab nii olema nagu pildil? ( seda siis siis kui seisad auto ees ja seisad mootori poole)

Sellise järjekorra sain nii, kui vaatada kaante pealt neid mubreid ja tähti ning eelnevatest postitustest skeemidelt.

[Pilt: 64982-Nimetajjj.jpg]
Vasta
#17
Kaante tähised:

R - right
L - left

R: 1-4-6-7
L: 5-8-3-2

Suht palju kasulikku infot selle mootori kohta:
http://www.w124performance.com/service/I...index.html

Kui huvi, siis mul on terve kotitäis juppe 150 000km sõitnud auto pealt. Mul oli enam-vähem samade nähtude põhjustajaks õhulugeja.

to janek126: Minu auto tehti korda lõpuks Silberis, mujal hakkama ei saadud. Öeldi aint et vaheta see ja see ja too, sellest ka kotitäis korralikke juppe.

Tuleb lihtsalt õigete inimestega suhelda, nagu näiteks Janis.


edit:

[Pilt: 49647-m119.png]
Vasta
#18
Selge, nüüd sain aru kuidas järjekord on.
3 silindrit on hetkel valed.
Homme panen süütejärjekorra õigeks ( puhastasin jagajakaasi ja rootoreid ka )
Vaatab mis siis teeb.
Kui ikka jamab, ostab uued kaaned. juhtmed ja rootori ning siis saab edasi vaadata,
Vasta
#19
Panin süütejärjekorra õigeks. Nüüd kõik silindrid töötavad. Nüüd läheb auto ilusti käima ja pöördesse (kohapeal pöördeid andes viie kuni kuue tuhande pealt viskab tagasi, see peaks olema mingi piiraja ju ? ja see on normaalne, eks ? )
Autol puudub tühikäik kohati. Kui käigu sisse paned või kui kohapeal gaasi annad ja gaasi vabaks lased sureb auto välja.
Kui uuuesti käima on vaja panna jäääb ta umbes 700 pöörde juures kuidagi käima.( Vahel ühtlaselt ja vahel ebaühtlaselt)
Vasta
#20
(20-02-2012, 01:25 PM)Nostop Kirjutas: Panin süütejärjekorra õigeks. Nüüd kõik silindrid töötavad. Nüüd läheb auto ilusti käima ja pöördesse (kohapeal pöördeid andes viie kuni kuue tuhande pealt viskab tagasi, see peaks olema mingi piiraja ju ? ja see on normaalne, eks ? )
Autol puudub tühikäik kohati. Kui käigu sisse paned või kui kohapeal gaasi annad ja gaasi vabaks lased sureb auto välja.
Kui uuuesti käima on vaja panna jäääb ta umbes 700 pöörde juures kuidagi käima.( Vahel ühtlaselt ja vahel ebaühtlaselt)

Aga puterdab ikka?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Rainbow W140 CO² paigast Preda 8 450 18-04-2024, 03:06 PM
Viimane postitus: EuroMerc600SEL
  W220 süütelukk ja ebaühtlane käimine Carmet 1 169 30-01-2024, 05:19 PM
Viimane postitus: ktmduke
  W140 Tagurdustuled ktmduke 5 338 27-09-2023, 08:24 PM
Viimane postitus: ktmduke
  W140 värvtööd TAD17I 3 525 23-04-2023, 04:37 AM
Viimane postitus: TAD17I
  W140 kesklukk ktmduke 1 395 21-02-2023, 11:00 AM
Viimane postitus: v6sa
  W140 tagatuled MAV 4 957 21-04-2022, 11:27 PM
Viimane postitus: Rolz
  W140 500SEL ASR/ABS Barbarossa 8 1,360 13-12-2021, 03:24 PM
Viimane postitus: Lahekas
  w140 Süütelukk katki hanr 2 1,076 05-05-2021, 09:44 AM
Viimane postitus: hanr
  W140 paar tüüphäda + kadunud säde roodla 7 2,049 19-04-2021, 11:20 PM
Viimane postitus: roodla
  W140 500SEL heitgaasid Barbarossa 6 1,317 28-03-2021, 08:53 PM
Viimane postitus: mydimees



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne