Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz 300CE 24V, 1990, w124 - Lahekas
#1
Tere jälle kõik see Mercedes-Benz pere. Nagu aprillis lubatud, olen ma jälle ühe R6-mootoriga Mercedes-Benz roolis. Seekord siis samm veel edasi, ning uuematüübi 24klapiga mootori taltsutajaks. Peale eelmise 12 klapilise 3.0 Mercedes-Benz avariid soetasin endale ajutiseks kulgemiseks 230E. See oli viga - rikkus natuke mu arvamust sellest R4 mootorist. Keegi on õigesti kunagi öelnud, et ei liha ega kala. Tõesti. Kevadel sai ka koolipingi nühkimine lõpetatud, ning asutud tööle, mistõttu tekkis ka võimalus enda pikaajaline unistus täide viia. Osta endale kupee 124, soovitavalt must, ning nahksisuga. Vahet polnud, kas 3.0 12V või 3.0 (3.2) 24v. Ja siis.. üks hommik tööl auto24 lahti lüües vaatas vastu teema põhjuseks olev eksemplar.


Pildid olid meeldivalt kenad, esmamulje autost 5+. Paar päeva polnud töö tõttu aega mõelda seda vaatama minna, kuni 30.10 pühapäeva pärastlõunal, pärast veendumist, et auto endiselt müügis, võtsin omanikuga ühendust. Esimene pauk vastu - konkreetne naaberrahvas teisel pool, mitte sõnagi eesti keelt. Selge. Kõne sõbrale, kes valdab ideaalset mõlemat keelt. Tema siis leppis kokku, et samal õhtul kell 20 Kristiine keskuse juures kokku saada. Tingimus oli veel see, et auto omanik võtaks kaasa sõbra, kes gavarit pa estonski, sest minu enda tõlk ei saanud sinna tulla. Mõeldud-tehtud. Kell 20 vaatas mind pimedas Kristiine parklas vastu kupee Mercedes-Benz. Esmapilt 5- (kordan, pimedas). Miinuse põhjuseks esimesed suunatuled, mis on aerosooliga musta triibuliseks tehtud. Olgu, väga väike asi.
Sai siis vesteldud omaniku ning tema tõlgiga. Suuremateks vigadeks kubel tagadifri undamine ning spidomeetri mitte töötamine. Olgu, teeme sõitu. Kõik lisavarustus peale tagumiste akende töötab. Mootor on jõuline, õline ei ole. Veermikus paar klopsu, kuid sellest hiljem. Kuna süda ikka nii väga tahtis sellist autot, siis olin ka arvestanud remondirahaga, ning hind tundus sobiv. Kuigi hiljem järele mõeldes, oleks võinud kõvasti alla kaubelda. Kuid mis seal ikka, raha välja võetud, lepingud allkirjastatud ning käed löödud. Otsen harašooo!

Masin siis:
Mark: Mercedes Benz W124 300CE 24v
Väljalaskeaasta: 1990
Läbisõit: 260 000
Mootor: 3.0 24V
Muud tehn. andmed: 162 KW
Värvus: Must
Lisavarustus: 4x el. aknad,2x istmesoojendused, konditsioneer, nahksisu, 1x el. peegel soojendusega.


Sõidumuljet kirjeldades - minujaoks hoopis erinev mall sedaanist. Kuidagi massiivsem. Muidugi mootor ka hoopis teisest puust, kui endisel igapäevasõidukil.

Kuna alustasin seda teemat, et enda jaoks ka nö remondipäevikut pidada, siis kirjutan siia kohe lahti, mis vajaks tegemist ning mis juba tehtud. Mainin ka, et eelmine omanik just eriline rahaboss polnud. Seda on aru saada nii auto olukorrast, kui ka gaasiseadmest, mis laiutab pagasiruumi põhjas ning kapoti all.







[Pilt: 63737-05112011087.jpg]
[Pilt: 29336-05112011088.jpg]
[Pilt: 73628-05112011089.jpg]
[Pilt: 66968-05112011090.jpg]
[Pilt: 63235-07112011092.jpg]
[Pilt: 27833-04112011079.jpg]
[Pilt: 35439-04112011080.jpg]
[Pilt: 45444-04112011081.jpg]
[Pilt: 93567-04112011082.jpg]
[Pilt: 65395-04112011083.jpg]

Oodatud kommentaarid, kriitika, kisa ning abinõu. Rolleyes

PS. Kas kellelgi on jagada kaitsmekarbi skeemi antud auto kohta? Suured tänud.
E55 AMG
Vasta
#2
Kupeesid tekib foorumisse järjest juurde Thumbsup Ise itsitasin ka auto24-s seda tulede tuuningut. Aga ukhe masin tundub sellegipoolest, mootori ja käigukasti valik on eriti magus.
Kaitsmed:
http://pildipark.clubmb.ee/pilt/89796-fuse-1.jpg
http://pildipark.clubmb.ee/pilt/73423-fuse-2.jpg
Vasta
#3
Suured tänud Põhhile! Nädalavahetusel siis uurima, kas kaitsmekarbiga on kõik ok.
E55 AMG
Vasta
#4
Huvi pärast küsin, kas sinu W123 on veel sinu käes või müüsid maha?
Vasta
#5
Väga hea auto! Omal oli sama mootoriga ja manuaal kastiga, siia maani kahetsen et ära müüsin.
Naftapress.
Vasta
#6
(04-11-2011, 04:19 PM)kaupo51 Kirjutas: Huvi pärast küsin, kas sinu W123 on veel sinu käes või müüsid maha?

W123 sai maha müüdud ühele firmale 1,5 aastat tagasi. Minu viimaste teadmiste järgi seisab ta kusagil metsas nüüd ning väidetavalt ootab keretöid (jälle?!).
E55 AMG
Vasta
#7
Täna sai lahti kisutud esiosa. Eemaldasin tuled, suunatuled ja iluvõre. Tulede klaasid olid ikka ropult mustad ning sai ära pestud nii seest kui väljaspoolt. Üks reflektor oli tõsiste kuumakahjustustega (kas Xenonist äkki?), teine väiksematega. Suunatuledelt ei õnnestunud kuidagi neid aerosooliga soditud triipe maha saada, ning tuleb esmaspäevani kannatada ja uusi ostma minna.
Iluvõre oli samuti vildakalt ees ning kahtlaselt paigast ära. Sai veidi paremaks, kuid mitte ideaalseks. Samuti oli iluvõre kunagi värvitud, kuid nüüd oli värv juba osaliselt ära kulunud ja iluvõre üsna kirju. Sai uuesti ära värvitud.

Ja stiilinäide, kuidas tuledeklaase peale pesu kuivatada koos äsjavärvitud iluvõrega:
[Pilt: 44329-05112011091.jpg]

E55 AMG
Vasta
#8
Pane orazid suunad siis oleks väga viis minu meelest.
Naftapress.
Vasta
#9
(05-11-2011, 11:41 PM)arts24h Kirjutas: Pane orazid suunad siis oleks väga viis minu meelest.

Homme see ilmselt ka juhtub!
E55 AMG
Vasta
#10
Nonii, oranž on teemas. Välimus palju värskem ning ülbem. Originaal Boschi suunatuled ees:
[Pilt: 92465-07112011093.jpg]

Keegi triibulisi "tjuuning" suunatulesid endale tahab, siis kahe õlle eest annan ära Unibrow
E55 AMG
Vasta
#11
Kui pakuksid suunakad + 2 õllet peale oleks vbolla isegi tahjaid Big Grin Kena kube muidu.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#12
Räägin siis ühe kõrvalkuulajale lõbusa loo õlivahetusest. Eile oli vaba päev ja otsisin kohta, kus saaks õlivahetuse teha samal päeval. Seega tavalised Mercedese remondikohad jäid välja. Helistasin mitmesse kohta, kust lubati tagasi helistada, aga seda ei tehtud. Lõpuks sain ühe väikese teeninduse kätte. Kuna kodulehel oli kirjas, et õli nende poolt ostes on vahetus tasuta. No miks mitte, kvaliteetõli ka. Helistasin, rääkisin inimesega, kes ütles kellaks kell 18 ning võta oma filter kaasa, et õli meil on, a filtrit ei pruugi olla. Okei, ostsin filtri ja läksin siis sinna. Tegelaseks naaberrahvusest inimene, kes eesti keelt ei rääkinud. Üksi seal. Selge, no purssisin oma vene keele algteadmistega selgeks mida vaja. Auto tõstukile, vana õli välja. Annan siis filtri, vaatab seda ja hakkab kapoti alt otsima, kus õlifilter asub. Lõppes kogu see jama sellega, et keerati mul lahti roolivõimu õli potsik, lasti see õlist tühjaks ning vahiti roolivõimu õli filtrit. Pandi tagasi ja öeldi mulle, et ma olen vale filtri ostnud, aga sa too homme uus filter ning vahetame homme ära. Praegu paneme uue õli sisse. Küsiti, et kus õli on? Ma ütlesin, et pidi teie poolt olema... Aaaaa... okei.., otsiti kataloogist välja mis õli läheb ja pandi uus sisse. Lõppkokkuvõttes sõitsin ma sealt ära krigiseva roolivõimuga, ning maksin neile siis ainult uue õli hinna. Ennast kehtestama sinna ei läinud, sest roolivõimu õli oli ka ülis*tane ning oleks nii kui nii vajanud vahetust. Sain vähemalt uue korraliku õli sisse, mis oli kõige tähtsam. Ostsin lähimast tanklast liitri roolivõimu õli ja valasin topsi täis. Rool jälle korras.

Imestama pani just see, et mul on ostetud õlifilter mercedese varuosadest kataloogi järgi teadjatelt inimestelt. Ning autoremondi töökoda peaks ikkagi olema suuteline üles leidma õige õlifiltri asukoha..
Nimesid ja asukohti ei nimeta, las neil endal ole häbi kui aru saavad.

Filtri vahetan täna õhtul ise ära ja kallan sutsu õli peale, mis filtrivahetusest kaotsi läheb.
E55 AMG
Vasta
#13
Eusa_clap Kõrvaltvaatajale muidugi lõbus, kuid usun et sul polnud pooltki nii lõbus. Lihtsalt ei ole sõnu, kuidas see võimalik on Eusa_wall
Vasta
#14
Tegelikult peaks selle koha ikka ära mainima - sellistest lammastest tuleb eemale hoida. Rääkimata sellest, et endiselt leidub ignorantseid tiblasid, kes siin elades ei suvatse Eesti keelest natukestki aru saada.Angry

Kas filter ongi vale?
Või aeti lihtsalt jahu ja tegelikult ei osatudki "peidetud" filtrit leida?
Õlivahetajale imelik ei tundunud rihmaga ringiaetav "mootoriõli" pump?

Loodetavasti oli asi Sulle vähemalt piisavalt koomiline, kompenseerimaks tekitatud probleeme. Ning õli hind kliendisõbralik...
Vasta
#15
Ei, ma ei hakka seda kohta mainima. Ma usun, et nende põhiline elatusallikas on teistmoodi tööd autodega, nii et las olla.
Aga filter pole üldse mitte vale, kõik oli õige. Nemad lihtsalt ei leidnudki lõpuks õiget mootoriõli filtrit üles. Loobusin ja ütlesin, et vahetan ise selle homme. Ma veel vihjasin õige filtri asukohale, kuid nad ei teinud sellest väljagi. Kuna auto ja ka mina ise olime sama külmas ruumis, kui õues, siis peale uue õli sisse valamist lõin risti ette ja maksin õli hinna ära. Kohapeal valitses minus pettumus ja nördimus, et miks ma sellise koha valisin. kuid tagantjärgi on lõbus mõelda. Õli hind oli hea, sellepärast ei muretse üldse. Samas sain tänu nende kobakäpasusele ka roolivõimu uue õli valada.
Naine ütles mul hästi, et:" Nagu oleks tööstushariduskeskuse praktikandid tööl seal..."

Küsiks veel.. Kui gaasi lahti lastes ning rahulikult hoo vähenedes kuskil tagapool mingi kerge kolks käib käigu alla vahetamisel, kas tegemist on mingite sillapuksidega või on tegemist kardaani otsamuhvidega? Või hoopis veel millegi kolmandaga.. ?
E55 AMG
Vasta
#16
Tsitaat:Naine ütles mul hästi, et:" Nagu oleks tööstushariduskeskuse praktikandid tööl seal..."

Kas su "küljeluul" on ka mingi huvitav kogemus nendega?Icon_smile
Vasta
#17
Oled sa kindel et see hea ja odav õli ikka õige õli oli. Äkki vene industriaal.SmileSmileSmile. Mina igal juhul kunagi ei läheks sellisesse kohta õli vahetama. Olgu kas või tasuta see õli.

Lp. Siim Ruzits
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#18
Tundub müstika valdkonda kuuluv arvestades mitu miljonit nelja on toodetud ja asjaolu et vanematest mersudest on Eestis neli vist enimlevinumRetard
Vasta
#19
(09-11-2011, 11:34 AM)Lahekas Kirjutas: ...Lõppes kogu see jama sellega, et keerati mul lahti roolivõimu õli potsik, lasti see õlist tühjaks ning vahiti roolivõimu õli filtrit. Pandi tagasi ja öeldi mulle, et ma olen vale filtri ostnud, aga sa too homme uus filter ning vahetame homme ära. Praegu paneme uue õli sisse. Küsiti, et kus õli on? Ma ütlesin, et pidi teie poolt olema... Aaaaa... okei.., otsiti kataloogist välja mis õli läheb ja pandi uus sisse. Lõppkokkuvõttes sõitsin ma sealt ära krigiseva roolivõimuga, ning maksin neile siis ainult uue õli hinna. Ennast kehtestama sinna ei läinud, sest roolivõimu õli oli ka ülis*tane ning oleks nii kui nii vajanud vahetust. Sain vähemalt uue korraliku õli sisse, mis oli kõige tähtsam. Ostsin lähimast tanklast liitri roolivõimu õli ja valasin topsi täis. Rool jälle korras.


Nüüd töötab roolivõimu pump mootoriõliga, ATF asemel, või? Icon_rolleyes
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#20
Kui juba roolivõimu kuivaks lasid, vahetanud siis seal ka filter ära. Tõenäoliselt seal veel tehase originaal Big Grin
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,525 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 2,834 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 292 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 977 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 107,268 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 719 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 2,065 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,204 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  560 SE, 1990, W126 - Sm. Västrik Sm. Västrik 86 79,648 05-11-2022, 11:43 AM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes-Benz 350 SL, 2003, R230 - Kalla Kalla 0 540 25-10-2022, 08:24 PM
Viimane postitus: Kalla



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne