Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lamell või nael???
#1
Question 
olen siis nyyd sellise valiku ees....nagu eesel kahe heinakuhja vahel...Kumba valida???:bash:
Varu- ja lisatarvikud

Oh Lord, won’t you buy me a Mercedes Benz ?
My friends all drive Porsches, I must make amends.
Worked hard all my lifetime, no help from my friends,
So Lord, won’t you buy me a Mercedes Benz ?
Vasta
#2
Appi,talvekuulutajad väljas!!! :lol:

Iga sügis seda teemat nõrkemiseni jahtud ja arutatud,otsi vanast foorumist inffi,edu!

Pagan,talv pole ju üldse enam kaugel.........Confusedmash:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#3
Õnneks sel aastal ma hästi varustatud. See aasta siis minul naelad, ehkki lamell meeldiks endale rohkem - aga seetõttu veel naelu ka välja ei hakka kiskuma
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#4
IMO meie kliimas peaks olema 3 jooksu rehve:
1)Korralik suverehv, mis peaks ka vihmaga
2)Lamell hilisügiseks ja varakevadeks
3)Naelrehvi tõiseks pakaseks

Kui sõidaks pidevalt linnas, siis paneks igal juhul lamelli, aga nn maal elades ei saa ilma naelata...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#5
Vaidleks Rolzile natuke vastu. Selle naastu osas.

Terve eelmise talve sõitsin lamelliga. Elan "maal" ehk siis mitte kaugel maanteest, kuid 600 m on talvel aeg-ajalt raskestiläbitavat teed. Ei saanud küll aru, et oleksin mõne sõidu jätnud tegemata rehvi pärast. Eriti üllatas mind lamellide täiesti arvestatav pidamine vesijääl. Tõsi, nühamine oli liikudes olemas, kuid kontroll ei kadunud (niivõrd, kui seda legaalsete rehvidega olla saab vesijääl). Piigid on teema omaette...
Siiski, lamelliga peab ette vaatama ja oma autot tundma õppima. Alguses on imelik sõita, kuna lamell veidi "annab järele". Naastuga või hooletum olla, mingi pidamine on ikka (kuniks naaste).

Rehv oli Continentali ContiVikingContact 3 ja autoks automaatkastiga Mazda 323.:flaming:

Küll olid rehvid vaiksed... Samas, kevadel sooja asfaldiga ujusid ikka mehiselt. Talvel madalama temperatuuriga seda ei täheldanud.

Tõsi, rehvid olid kallid. Aga samas hinnaklassis on kõik HEAD rehvid.

Naastudest ka, kui juba jutustamiseks läks. S123 sõitis eelmisel talvel Vallai protinaastudega. Peab kohe ütlema, et pidamise koha pealt ei saa neile küll mitte midagi ette heita. Ei jääl ega lumes. Samuti puhastus muster lumest hästi ja ei tekkinud probleeme hangest uuesti liikuma saamisega.
Aga see müra...:flaming::flaming::flaming:

Krt, ulgumine maanteekiirusel tahtis ära tappa... Või õigust öeldes oli lihtsalt võika tooniga.
Teine probleem on prottidele üldiselt omane. Üks rehv neljast oli oluliselt pehmem. Alguses ei saanud kuidagi aru, miks auto ujub teel. Mitu korda sai rehvirõhke kontrollitud, see oli normis. Ühel päeval töö juures parklas vaatasin, et parem tagumine oleks nagu pehmem või tühjem. Manomeeter aga näitas, et kõik oli korras - rõhk 2,7, nagu vaja. Siis vahetasin selle poole esimese ja tagumise rehvi omavahel ja ujumine kadus. Ei viitsinud selle pärast hakata rehvimüüjaga protsessima. Seda enam, et tegelikult oleks olnud üsna raske tõestada, et viga on rehvis. Defekti kui sellist ju polnud - rehv ümmargune, ei viska ega punnita, tasakaalu läks ilusti. Lihtsalt teistega kokku ei sobinud.

Aga see on protirehvide viga kogu aeg olnud. Teisest küljest olid odavad: jooks maksis sama palju, kui kaks Contit allapaneku-tasakaalustamisega.:evil:
Vasta
#6
Kui juba rehvidest räägime - Vallai müra on mnt-l vastusõitvate autode alt juba kaugele kuulda (;
Aga ise ossin eelmine sügis 215/55/R16 Wanli WinterChallanger, mis on siis Gislaved Nordfrost II koopiad, ei ole protirehvid, vaid hiinas tehtud.Sõbrahind oli 1000 kr/rehv. Nii, vaikne, stx pehme, peab häasti ka lumes ja lärtsis, ja ka vee peal...... Täpselt Gis.N.II omadused, mina küll mitte mingist vahest aru ei saanud, naelad püsisid ilusti sees...sõitsin nedega kokku üle 10 000 ...kulumine minimaalne.....Jäin väga rahule ja soovitan soojalt...minu selle aasta valik ka...Nüüd need Indreku SELi all, eks ta kommenteerib talvel...
See eestase rehviteema on üldse naljakas, erit suhtumine protikummidesse ja odavasse alternatiivtootjatesse, võiks nagu korraks mõelda, mis on üldse kesmise eestlase/inimese rehvivajadus ja sellest lähtuvalt rehvi valida....Paraku arvavad kõik vist, et on Marko Märtinid...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#7
Mida kõvem kummisegu,seda hullemini uluvad.Vallai ja Master selles asjas esirinnas.Muidugi sõltub ka rehvimustrist palju ja samas:mida kõvem kummisegu,seda vähem kulub.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#8
Rolz Kirjutas:Kui juba rehvidest räägime - Vallai müra on mnt-l vastusõitvate autode alt juba kaugele kuulda (;
Aga ise ossin eelmine sügis 215/55/R16 Wanli WinterChallanger, mis on siis Gislaved Nordfrost II koopiad, ei ole protirehvid, vaid hiinas tehtud.Sõbrahind oli 1000 kr/rehv. Nii, vaikne, stx pehme, peab häasti ka lumes ja lärtsis, ja ka vee peal...... Täpselt Gis.N.II omadused, mina küll mitte mingist vahest aru ei saanud, naelad püsisid ilusti sees...sõitsin nedega kokku üle 10 000 ...kulumine minimaalne.....Jäin väga rahule ja soovitan soojalt...minu selle aasta valik ka...Nüüd need Indreku SELi all, eks ta kommenteerib talvel...
See eestase rehviteema on üldse naljakas, erit suhtumine protikummidesse ja odavasse alternatiivtootjatesse, võiks nagu korraks mõelda, mis on üldse kesmise eestlase/inimese rehvivajadus ja sellest lähtuvalt rehvi valida....Paraku arvavad kõik vist, et on Marko Märtinid...

Ostsin eelmine aasta samad aga hind oli veel sõbralikum.:biggergrin:
Jäin ka täiesti rahule, hea pehme, pidavus hea.
Vasta
#9
Mis Märtinid? Confusedhocked:Enamus juhte näikse olevat tunduvalt paremad juhid....Confusedmash: Vähemalt ostustades pikivahede, liikumiskiiruse ja märgutulede kasutamise järgi.:help:

Aga mitte sellest ei tahnud ma täna rääkida.

Nõus, et odavate rehvide peale pole mõtet proovimata sülitada. Eriti, kui oma rehvide kasutamise tingimusi natuke kriitiliselt hinnata.Confusedhocked:

Ma arvan, et meie hulgas on rehvide omadusi ära kasutavaid juhte käputäis. Tavalises liikluses peaks suvaline MS võimaldama ohutult ja sujuvalt liigelda.:hump:

Aga kuna meil kõigil on kogu aeg ülitähtsad lepingud kõrbemas ja liiklema peame ülioperatiivselt, siis loomulikult on ainult parim küllalt hea. Ma ei taha siin sugugi väita, et autol ei peaks olema all hea rehv. Loomulikult, parim võimalik. Aga ma arvan, et "hea" ei pea olema tingimata tipprehv. Olenevalt vajadustest-võimalustest võib see olla teatud omadustelt nõrgem.
Maanteel on müra tegur. Kusagil külavahel madala kiirusega juristades pole see üldse teema. Või mõne traktori all, kus katkine summuti kõik muud helid enda alla matab.

Maal on pidamine lumes vägagi teemaks, sest siin kipub seda va lund ikka olema (kui teda muidugi üldse sel talvel antakse). Linnas kipub rohkem jää teemaks olema.

Ja parimgi rehv ei kompenseeri rooli ja istmeleeni vahelise tihendi leket. Kui ikka füüsikaseadusi eirates kurvi saabuda, saab juhist ka parima naastrehvi korral reisija, kes osaleb lühikeses ekstreemturismi atraktsioonis "kelguga metsa".:evil:
Vasta
#10
Enda W124-l olid eelmine talv all Gislaved Nordfrost3 ja väga meeldisid - hea pidamisega ja väga vaiksed. Tagaveoga (ja maal sõites) eelistan kindlalt naela. Esiveoga nii suurt vahet pole.
Vasta
#11
rolz, need on NF3 koopiad!

ma sõtisin eelmine talv korralike nokiani NRV? "lamellidega" ja võiks öelda, et pask mis pask, talvel ei pea üldse ja suvel on nii vedel, et tuleb või velja pealt maha...(235/50/18) enam kunagi lamelli ei taha, auto oli 4veoline! Wink

mina annaks oma hääle misselin ivalole.
Vasta
#12
eks siis talvel jääralajal kohtume ja testime - võime ka jälle Haapsalu lennuvälja kinni panna jaerinevaid testsõite teha. Eks siis selgub, mis rehv hea ja mis pask.

Üldjuhul talvel ming rehvimüra nii väga ei häiri, turvalisus ennekõike.

Need Rolzi rehvid, millest ta rääkisid tunduvad head küll, räägiks siin kiirelt yhe loo seoses nende samade rehvidega.

Talvel, kui need veel mu disla all olid, siis Rolzi kodus andis diisli starter saba ja vaena inimene, nagu ma olen ei raatsinud ka puksiiri tellida, et asi tallinna vedada.

Seetõttu sai siis vennaga kokku lepitud, et slepis tuleme ära. Tal oli W 124 ja 15" ised tavalised keskmise mustriga lamellid.
Kuna Rolzi juurest välja sõites on enne suuremat teed siuke paari-kolme kraadine kallak, siis sealt Ermo Mercedes-Benz mind üles ei sikutanud, no tee mis tahad, ratas käib ringi ja asi ei olnud ligilähedalgi ylesse saamisel. Proovisin ka õlaga lükata, aga ei midagi.

Seejärel tegime niiviisi, et võtsime minu disla alt need peaaegu tutikad naelad ja panime ajutiselt W124 ja alla.
Ratas ei käinud isegi ringi, kui sellest mäest asi üles läks. Seega - rehvil ja rehvil on vahe sees küll
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,147 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Filmivõteteks vaja W140, C140, W220, C215 või W124 mersusid Joel. 4 3,366 25-05-2019, 01:06 PM
Viimane postitus: väikemees
  K:Kas keegi tunneb kedagi,kes tegeleb Boschi tööriistade müügi või maaletoomisega? Muhulane 5 5,446 21-02-2014, 11:52 AM
Viimane postitus: Muhulane
  Amg veljed originaal või replika? jossike 10 8,023 29-03-2013, 01:00 AM
Viimane postitus: jossike
  katalüsaator vajalik või mitte gaidu 6 4,529 06-09-2011, 08:26 PM
Viimane postitus: Nustu826
  Kas on vaja autode koledusvõistlust või iludusvõistlust? Riho-Peeter S. 24 16,785 22-07-2011, 11:23 AM
Viimane postitus: Riho-Peeter S.
  Kust leida paksemat plekki või metallplaate? marek 4 5,061 21-04-2010, 09:43 PM
Viimane postitus: marek
  Uus või vanem Mercedes-Benz, selles on küsimus...??? T6nu 62 42,602 24-01-2010, 08:58 PM
Viimane postitus: nostromo
  K:Ega keegi lähiajal või kunagi Detsembri kuus midagi vedada ei taha? canyondrift 0 1,697 10-12-2009, 09:41 PM
Viimane postitus: canyondrift
  Saab Mercedes-Benz vastu või ei Vootele 74 47,120 18-04-2009, 11:46 AM
Viimane postitus: Vootele



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne