Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TÄHELEPANU! ´71 Chrysler Imperial ja ´74 Chevrolet ElCamino
#41
(13-06-2011, 04:00 PM)villuro Kirjutas: Tehniline pass ei ole auto omandiõiguse arutamisel väga oluline dokument, tegemist on lihtsalt registreerimistunnistusega. Omandiõiguse määravad ikka lepingud ja veel kord inimeste allkirjad.

Vanasti vajas ARK's täitmist blankett "omaniku vahetus". Kas sellel on siis ka sama väärtus mis peldikus oleval rullil?

edit: Okei sain pihta, see paber on ju sellel mõttetul rohelisel ribal olevate andmete muutmiseks, mille võib ka peldikusse rulli kerida. Smile

Ehk siis värisege sularaha eest ilma ostu-müügi lepinguta auto soetanud inimesed. Badgrin
Vasta
#42
Fakti-täpustus.
Politsei algatas kriminaalmenetluse ning lõptas kuriteokoosseisu puudumise tõttu, detailid on tqhq's kirjas.
Politsei suutis oma paberisse kirja panna, et autod tagastada seaduslikule omanikule Priit Kassile.
Algsed omanikud läksid juriidiliselt ettenähtud rada mööda ning vaidlustasid politsei otsuse riigiprokuratuuris.
See 40 päeva mis kulus vaidlustuse koostamiseks ja riigiprokuratuuril menetlemiseks oligi aeg kui autod mingi ime läbi ümber registreeriti. Siinmainitud juhtumitest ei ole politsei paber küll see, mille alusel omanikuvahetust vormistatakse, ikka kohtuotsus.

Riigiprokuratuuri arvates oli kriminaalmenetluse lõpetamine seaduspärane kuid autode omaniku staatuse määratlusega pani politsei puusse.
Avalikuse ette saigi tuldud, et järgmiste sammude eel ei müüdaks neid veelkord edasi.
Vasta
#43
See TamGarage-i omanik peab olema ikka väga karismaatiline ja hea jutuga vend, kui ta suutis raha märkamatult omale kantida, firma põhja lasta ja teadlikult kolmandate isikute varad oma võlgade kattex anda, samal ajal nende varade omanikke rahustades, et "küll te oma autod tagasi saate, istuge rahulikult ja oodake, ei ole vaja ise minna neid tagasi nõudma, ma ajan asja korda". Ka on ta suutnud ässitada autode eelmised omanikud kõikide teiste kallale, jäädes ise puutumatux. Oskax ma ka inimesi nii hästi veenda.

Ma arvan, et see on selline vend, et kui mõni vihane pettasaanu kurikaga tema uxe taha ilmub, rahustab ta tüübi maha ja pool tundi hiljem kõnnib kurikaga vend minema mõeldes: "ma olen ju tegelt ise süüdi, et end petta lasin, kuidas ma küll võisin nii toredat inimest enda petmises üldse süüdistada".

Ehk mida ma tahan öelda on see, et 2 aastat on mööda juba läinud ajast, mil kogu see jama pihta hakkas ja põhisüüdlase vastu pole keegi praeguseni huvigi tundnud.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#44
(13-06-2011, 06:24 PM)marek Kirjutas: Vanasti vajas ARK's täitmist blankett "omaniku vahetus". Kas sellel on siis ka sama väärtus mis peldikus oleval rullil?

edit: Okei sain pihta, see paber on ju sellel mõttetul rohelisel ribal olevate andmete muutmiseks, mille võib ka peldikusse rulli kerida. Smile

Ehk siis värisege sularaha eest ilma ostu-müügi lepinguta auto soetanud inimesed. Badgrin

Kui blanketil on allkirjad all siis on see kohe dokument, enne seda WC varustus.
Kisub kergelt koomiliseks, aga lepinguta sulas ostetud autoga täpselt nii ongi. Mul on üks selline ka, sveitsi paberitega veel ja ega ma millegi eest kaitstud ei ole Big Grin
Tegelikult oli tund enne ostu tuttava müüja vend üliraske avarii teinud ja müüja polnud lihtsalt võimeline pabereid vormistama, mina olin kaugele autole järele läinud ja tegime kauba kähku sulas ära. Lepingute vorpimise jätsime hilisemaks.
Aga kui müüa poleks usaldusväärne siis oleks mul vesi ahjus küll.

Iga auto ostumüügi leping muide säilitatakse registrikeskuses.

vr_ jutu kommenteerimiseks minul piisavalt infot pole.
Tean vaid, et autod registreeriti kindlasti hiljem kui 40 päeva ja Priitu kuskilt mingitest muudatustest teavitatud pole.
Vasta
#45
(13-06-2011, 11:37 PM)Werewolf Kirjutas: Ehk mida ma tahan öelda on see, et 2 aastat on mööda juba läinud ajast, mil kogu see jama pihta hakkas ja põhisüüdlase vastu pole keegi praeguseni huvigi tundnud.

Parim on see, et kuuldavasti on härral vanalinnas maja.
See muidugi vajab kontrollimist.
Isegi kui see kellegi teise nimel on siis on võimalik sellele jaole saada.
Vasta
#46
Ytlen etteruttavalt ära, et minu järgnev tekst loole lahendust ei too ja on pigem teema venitamine, kuid eesmärgiks, kui selliseks on pigem inimeste sydametunnistusele koputamine.
Nimelt härivad mind seisukohad, et ise on syydi, mul on pohhui jne. Tegelikult need asjad nii käia ei tohiks- me ju köik soovime elada öiglusriigis, mitte öigusriigis. Öigus on teada olevalt objektiivne (kirja pandud) ja öiglus subjektiivne (sisetunne)
Meie yhiskond koosneb sotsiaalsetest normidest, mille yheks osaks on ka öigusnormid (seadused, määrused, aktid jne), kuid teiseks osaks öigusvälised normid, milles osadeks on teiste seas tava-, eetika- ja moraalinormid. Olgu mainitud, et viimased eksisteerisid ammu enne öigusnorme ning öigusnormid suures osas just neil baseeruvad. Antud loos ongi pöhiliseks moraali ja eetika puudumine.
See köik vast tuleneb sellest, et meil Eesti Vabariigis on vohamas anoomia. Anoomia on nähtus kus õigusnormid on olemas ja riik on andnud oma panuse, et kõik suhted oleksid õigusega reguleeritud, kuid vaatamata õigusnormide olemasolule ühiskonna liikmed suhtuvad nendesse normidesse ükskõikselt ja teadlikult ei järgi neid norme. Uuringute tulemused näitavad, et vaid 25% Eestis elavatest inimestest arvavad, et öigusnorme tuleb täita, ylejäänud peavad neid jamaks. Murettekitav, kas pole? Sellest tulenevalt nimetaksin Eestis kehtivateks norme "Hundiseadusteks".
Ka JOKK skeemide kasutamine on minu silmis "Hundiseadus", kus osavalt kasutatakse ära seadusest tulenevaid vöimalusi. Kellegi syyd ma siin määrama ei hakka. Korduvalt on siin mainitud ka syytuse presumptsiooni- jah, köik öige. Aga ma ei saa hukka möista avalikku vaenulikku seisukohta, sest ka kohus on seisukohal, et syytuse presumptsiooni ei rikuta, kui avaliku laimu asjas kohustatakse vastava laimava väite ebaöigsust töendada kaitsjal. See on jälle teistpidi JOKK.
Köik, mis ma öelda tahan on see, et meie yhiskond ei vöi olla nii tolerantne ja yksköike selliste juhtumite korral. Öiglustunnet tuleb kasvatada! Muidu jäämegi igaveseks öigusriigiks, kus vohab ylbus, sallimatus ja yksköiksus- hundiseadused.
Kui antud juhtumi korral oleks inimestel olnud pisut rohkem moraali, eetikat ja öiglustunnet, siis praegu me seda teemat ei loeks. Aga see on äri Eesti moodi- monkey business.
Kasvatage ennast, inimesed inimesteks!
Vasta
#47
(14-06-2011, 02:13 AM)ville Kirjutas: Ytlen etteruttavalt ära, et minu järgnev tekst loole lahendust ei too ja on pigem teema venitamine, kuid eesmärgiks, kui selliseks on pigem inimeste sydametunnistusele koputamine.
Nimelt härivad mind seisukohad, et ise on syydi, mul on pohhui jne. Tegelikult need asjad nii käia ei tohiks- me ju köik soovime elada öiglusriigis, mitte öigusriigis. Öigus on teada olevalt objektiivne (kirja pandud) ja öiglus subjektiivne (sisetunne)
Meie yhiskond koosneb sotsiaalsetest normidest, mille yheks osaks on ka öigusnormid (seadused, määrused, aktid jne), kuid teiseks osaks öigusvälised normid, milles osadeks on teiste seas tava-, eetika- ja moraalinormid. Olgu mainitud, et viimased eksisteerisid ammu enne öigusnorme ning öigusnormid suures osas just neil baseeruvad. Antud loos ongi pöhiliseks moraali ja eetika puudumine.
See köik vast tuleneb sellest, et meil Eesti Vabariigis on vohamas anoomia. Anoomia on nähtus kus õigusnormid on olemas ja riik on andnud oma panuse, et kõik suhted oleksid õigusega reguleeritud, kuid vaatamata õigusnormide olemasolule ühiskonna liikmed suhtuvad nendesse normidesse ükskõikselt ja teadlikult ei järgi neid norme. Uuringute tulemused näitavad, et vaid 25% Eestis elavatest inimestest arvavad, et öigusnorme tuleb täita, ylejäänud peavad neid jamaks. Murettekitav, kas pole? Sellest tulenevalt nimetaksin Eestis kehtivateks norme "Hundiseadusteks".
Ka JOKK skeemide kasutamine on minu silmis "Hundiseadus", kus osavalt kasutatakse ära seadusest tulenevaid vöimalusi. Kellegi syyd ma siin määrama ei hakka. Korduvalt on siin mainitud ka syytuse presumptsiooni- jah, köik öige. Aga ma ei saa hukka möista avalikku vaenulikku seisukohta, sest ka kohus on seisukohal, et syytuse presumptsiooni ei rikuta, kui avaliku laimu asjas kohustatakse vastava laimava väite ebaöigsust töendada kaitsjal. See on jälle teistpidi JOKK.
Köik, mis ma öelda tahan on see, et meie yhiskond ei vöi olla nii tolerantne ja yksköike selliste juhtumite korral. Öiglustunnet tuleb kasvatada! Muidu jäämegi igaveseks öigusriigiks, kus vohab ylbus, sallimatus ja yksköiksus- hundiseadused.
Kui antud juhtumi korral oleks inimestel olnud pisut rohkem moraali, eetikat ja öiglustunnet, siis praegu me seda teemat ei loeks. Aga see on äri Eesti moodi- monkey business.
Kasvatage ennast, inimesed inimesteks!

WORD!
Vasta
#48
See asi pole tegelikult nii hull kui paistab, 10 autot on juba odavalt endistele omanikele edasi müüdud. Just nimelt edasi müüdud, tagasi pole keegi midagi saanud.

See jätab neile võimaluse moosivargalt kogu neile tekitatud kahju ikka välja nõuda ja autod on ka tagasi.

vr_ -l on võimalus pinna omaniku vastu kohtusse minna, see tähendab aastaid kestvaid protsesse ja suurt rahakulu. See firma on iga oma asja piinliku täpsusega ajanud.
Kaotusel tuleb kinni maksta vastaspoole kulud mis kindlasti väikesed pole. Siis on vaja tõestada iga järgmise ostja rikkumisi. Kuna me ise samas seisus olime loo alguses siis vaatasime, et olukord on selline, nagu jookseks kanamuna vastu mäge. Palju lihtsam oli vajalik auto koos ülejäänutega sealt ära osta.
See võib kõlada minu poolt enda kindlustamisena, aga ma tegelikult ei muretse selle pärast eriti. Kui ma tõesti olen kuskil eksinud siis elan selle üle ja klaarin oma vead ära.

vr_ on raskes olukorras, TamGaragelt on tal põhimõtteliselt võimalik kogu auto kompenseerimist nõuda. Kerge see kindlasti pole, aga, arvata on, et võimalik.
Ilmselt on tegelikult moosivargal ka raha see lugu kinni maksta, kui ülejäänud petetud kuskilt mujalt enne jaol ei ole. Ei tahaks laimu levitada, aga olen kuulnud tema muudest äridest, kus ikka miljonite kaupa korraga raha vasakule läks.
Üks mitte väga kallis Imperial on Läänemaal müüa ja kui see kahjude välja nõudmine peaks õnnestuma siis saaks vr_ nii auto kui peavaluraha. Juhul muidugi kui ta moosivargast jagu saab ja tõesti sealt raha saab.

Alati on võimalus veel asi lihtsalt alla neelata ja kõik nii jätta.
Paraku on mingi firma põhjaminekul alati kannatajad, raha millega minema joosti on ju puudu.
Siin on küll nii, et kiiremad, aktiivsemad ja targemad saavad enda osa enne kätte.
Vasta
#49
Lisan siia veel niipalju et, reedel kohtusid autode eelmised omanikud praegusega ja vestlesid omavahel pikalt ja viisakalt. Praegune omanik näitas neile autosid ja nende juures tehtud töid ning eelmised omanikud olid töödega rahul. Vestluse käigus said eelmised omanikud infot, millest neil siiani vist otseselt aimu ei olnud, kuna mitmedki faktid tulid neile üllatusena.

Ka tegi autode praegune omanik neile omapoolse pakkumise. 2000 EUR-i Imperiali eest ja 1000 EUR-i El Camino eest. See võib ju kõrvaltvaatajale tunduda ebaõiglane, kuid kui asi peax mingil imekombel kohtusse minema lähex see eelmistele omanikele tõenäoliselt mitmeid kordi kallimax. Ka tuleb arvesse võtta seda, et praegune omanik on need autod oma kulude ja kirjadega 2x Tallinnast ära toonud ning 2 mittesõitva auto transport 2x Tallinnast Haapsallu maxab omajagu raha. Lisax veel remonttööd ja maine kahjustamine.

Seega emotsionaalselt võttes võib see pakkumine tunduda ülekohtune, kuid reaalselt ja materjaalselt on see olusid arvestades mõistlik.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#50
Tere!
Tänaseks on minu auto tagasi minu juurde jõudnud.
Viidatud teemas on nii algsesse kui ka minu poolt viimasesse postitusse lisatud ka asjaolud.

Priiduga saime kokku ja mõne aja pärast ka mõistlikule kokkuleppele ja ei minul, ega EL-camino omanikul tema vastu enam pretensioone pole.

Eksituse vältimiseks, kokkulepe on siiski tiba teistsugune kui werewolf siin välja pakkus.

Saaga jätkub aga AS Tiigi Keskus vastu kes kogu sussamussa algataja oli ning kes sõitva numbrimärkidega auto pistis vraki nime all salaja oksjonile, ametlikes teada-annetes ei olnud ei minu nime, minu auto numbrit ega ka vin koodi.

P.S peale pikalt ametnike uste kulutamist tunnistati ka vana tehniline pass jälle kehtivaks ja seaduslikuks sest ARK ametnikud ei suutnud mulle leida ühtegi vettpidavat seadusepügalat mille alusel nad asja ümber registreerisid. Ilmselt sattusid segadusse politsei poolt väljastatud kriminaalmenetluse lõpetamise teatise peale mis riigiprokuratuuri poolse vastuse sees on tunnistatud kui kõlbmatuks paberiks omaniku määramisel.

Arvestades kõiki neid tunde mis ma olen seadusepügalate tudeerimisele kulutanud, siis mõistan täiesti, et kogu asjasse puutuvas paragrahvirägastikus une pealt orienteeruda suudab sellele seadusele spetsialiseerunud advokaat või minusugune entusiast eelnimtatud spetsialistide juhatusel aga mitte inimene tänavalt või ARK ametnikud.
Vasta
#51
Lõpuks ka mõni positiivne uudis siin negatiivses riigis.
Kurjajuur
Vasta
#52
Aga minule jääb ikka mõistmatux, et sõditi Priiduga, ARK-iga ja nüüd Tiigi Keskusega, aga see vend, kes kogu selle jama korraldas, selle vastu pole kellelgi pretensioone?

Kui nii, siis peax ise ka hakkama samamoodi üürirahadega sahkerdama ja teiste inimeste varasid pankrotistama, kuna selle eest ju süüdi ei jää ja sisuliselt kedagi ei huvita?

Teemasse veel, et El Camino omanik ja Priit said ka omavahel kokkuleppele, et Priit teeb El Caminol kere enam vähem korda ja värvib üle, mille eest El Camino omanik maxab lisax.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#53
Tere

Ma ei tea kas see on õige koht aga ma olen ka Tam Garage kannataja. 2006 ostsin el camino 72 aasta. Sellist aastat ei tohiks rohkem olla. Auto minu nimel aga ma ei teadnud midagi varade müügist. Kas keegi teab kes soetas need autod. Meelis maksis mulle midagi tagasi ja siis jäi asi pooleli. Tahaks lihtsalt loole punkti. Kui keegi saab aidata ja on oma auto kätte saanud siis äkki saab aidata.

võib mulle helistada 50 54 699
Vasta
#54
(30-07-2011, 12:18 AM)Werewolf Kirjutas: Aga minule jääb ikka mõistmatux, et sõditi Priiduga, ARK-iga ja nüüd Tiigi Keskusega, aga see vend, kes kogu selle jama korraldas, selle vastu pole kellelgi pretensioone?

....

Ma teistest ei tea, kuid mina ei sõdinud küll kellegi vastu. Lihtsalt skeem kui selline ajas sita keema.

Endiselt ei pea ma Priitu päris puhtaks poisiks - ta ostis teadlikult hämara omandisuhtega auto. Küll oli ta aga aumees, et aitas tekkinud jama klaarida. Selles mõttes tubli meesThumbsup, et ei pugenud peitu. Kuigi ega seegi aidanud oleks - Eesti on väike.

ARK sai asja eest - seadus kehtib ka neile! OV registreerimiseks neil alust ei olnud. Olgugi, et ilmselt tõmbas asja ajaja ametnikukese lihtsalt mesijutuga haneks ja too tuli "hädalisele" vastu.

Tiigi keskusega aga alles hakkab nalja saama - kui uskuda viimaseid postitusi TQHQ teemas...Icon_twisted Igal juhul ma loodan, et selle sigaduse orkestreerija ikka oma mataka ka kätte saab!

Sina said aga sirge selja eest plusspunkte minu silmisIcon_idea
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Question Kellel on katuseraami laenata? 124kupee/chrysler 300m/323F Andres 0 1,602 05-02-2006, 10:09 PM
Viimane postitus: Andres



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne