Teema hinnang:
  • 7Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W123 200 [77'-] canyondrift
Ära nende dioodidega liialt hoogu satu. Aku laadimise märgutuli jäta see mis ette nähtud!! Minu teada saab genekas ergutuse läbi laadimise kontroll tule.
Kui armatuuris kellasi sees polnud, siis genekas ei laadinud ka.

Et kelladele valgus paremini langeks kasuta originaal hajuteid, ja lihvi dioodi ots matiks, muidu näitavat täppe.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Ülemiste pirnide juures on valgust suunavad plastid ("prismad"). Need kipuvad olema ära sulanud/põlenud, kuna kasutatakse liiga võimsaid pirne. Valgust toob juurde, kui pirnide (või siis dioodidepoole) ots uuesti ära lihvida. Mina ise pole viitsinud teha, kuid Soome foorumites on seda tehtud ja vahe on märgatav...

Laadimise kohta käiv on õige, kuna laadimise märgutule pirn on ahelas jadamisi ja see ahel peab õigesti toimimiseks ka mõlemat pidi voolu läbi laskma.
Muudes pesades ei tohiks vahet olla.
(12-10-2010, 09:28 AM)v6sa Kirjutas: Ülemiste pirnide juures on valgust suunavad plastid ("prismad"). Need kipuvad olema ära sulanud/põlenud, kuna kasutatakse liiga võimsaid pirne. Valgust toob juurde, kui pirnide (või siis dioodidepoole) ots uuesti ära lihvida. Mina ise pole viitsinud teha, kuid Soome foorumites on seda tehtud ja vahe on märgatav...

Laadimise kohta käiv on õige, kuna laadimise märgutule pirn on ahelas jadamisi ja see ahel peab õigesti toimimiseks ka mõlemat pidi voolu läbi laskma.
Muudes pesades ei tohiks vahet olla.

Selge, siis tuleb see pirn ikka õige jätta, vahet suhteliselt ju pole, vähemalt ei paista kollane valgus kuskilt läbi.

Prismad on minul täitsa korralikud, ei ole sulanud kõige rohkem, sulanud on pigem see mis pirni valugst laiali ei lase, ehk see valge plastümbris või koda. Praegu olen peaaegu, et rahul, kaalun veel ühe LED'i juurde lisamist pirnipesale või siis otsevalgustuse tegemist peale LED'ide töötlemist vili või mõne muu sarnase asjaga.
Täna otsin mersule viimaks tosooli sisse, (vesi oli juba ammu blokist eraldatud). Segasin asja konsentraadist. Huvitav palju seda vedelikku sinna raamatute järgi läheb? Ma sain kuskil 7l hetkel sinna sisse, salongiradikasse on veel vist midagi jäänud minemata, kuni süsteem end ära õhutab.
Talvele vastu minnes võtsin tosooliga koos ka hõõgküünlad näppu, aga arvuti andis mulle valed küünlad. Ma ka ise loll varem ei teadnud millised need õiged olema peaks. Õnneks saan asjad tagasi viia ja õiged tellida. Vahe oli selles, et minu omad on hulka suuremad ja suurema sokliga kui see mis poemüüja mulle andis. Olid küll head, odavad, 93,- tükk, aga tuleb vist kallimate peale minna.
Kellablokile tõin ka selle pirni ära, et ma ära ei unustaks, panin kohe sisse ka. Nüüd peaks sellega ühel pool olema, kui ma just valgustusega vägagi rahul ikka ei ole.
Esituledega on ka veidu tegeletud, poleeritud ja lihvitud on nn keskmist ranti, millesse suur ketas ei küündinud. Sain sealt ka küllaltki hea läike kätte peale mõnda tundi tööd. Põhitulede kuplitele sain ka lõpuks lihvimislahenduse ja tegin need ka värvist ja muust säärasest mis seal peal oli täiesti paljaks. Peaks veel mingi värvieemaldi või säärasega üle käima kui päris seda õiget tulemust kätte saada, aga ehk kui kroomi lähevad, siis alul happevannist läbi mis selle kõik ilusti puhtaks küürib.

Nüüd ma ei tea, mis ette võtta nende pisemate tulede kuplitega, sest need on väga väikesed ja sinna ei mahu parasjagu ükski tööriist sisse, et tööd teha. Kui midagi plahvatab, teen ära, aga pisemaid kupleid ma läikivasse asendisse ei aja, palju neid tulesid ikka kasutatakse.

[Pilt: 077634345f2b35.jpg]
[Pilt: 077634363eb905.jpg]
Järgmine nädalavahetus veedetud. Sain kätte õiged hõõgküünlad. Tuleb välja, et soovitati mul see süsteem ümber teha teiste küünalde peale, mis töötavad paraleelselt, mitte järjestiku, nagu minu omad. Natuke jama on kui üks vahelt ära kustub ja siis ülejäänud ka ei tööta. Praegu sain standardküünlad, maksin raha välja ja hetkel käib küll.
Idee poolest saaks süsteemi ümber ehitada teiste küünalde peale, aga kas siis peab ka relee ära vahetama? Laseks puksid treida ja keeraks sinna teised, kiiremad küünlad.
Kui küünlad maas olid, siis sain ka mahti silindrisurvet mõõta. Esimesest potist sain kuskil üle 19 At'i kätte, teisel viskas kella tublilt üle 20, aga unustasin enne mõõtmist ühe asja teha, nimelt kütte eest ära tõmmata, sellest ka vast nii kõrge näit, et nafta rõngaid veidu tihendas, kui järgmine kord midagi võtan ja pihustid maha keeran, siis mõõdan uuesti üle.
Esituled said viimast poleeri, nüüd lähevad minu käest minema ja ehk tulevad tagasi kroomoksiidistena.

Tekkis ka mõte kui kuulsin, et ühel Fordi rallikal oli tehtud süsteem kus käsipidur oli hüdrauliline. Ralliautole loogiline, aga ehk aretaks ka ise. Süsteemi saaks lahendada lihtsalt, kuna W123 käsipidur on trumli sees ja klotsidega, siis tuleb trossi tõmbemehanismi asemele lihtsalt mingi väiksem, näiteks Audi või mõne riisi pidurisilinder panna ja torud vedada salongi. Pedaali saaks ka ümber teha sinna mingisuguse väiksema piduripumba peale aretamisega ja oleks käsipidur iga hetk kui kännu taga.
Muidugi on käsipidur täiesti mõttetu asi, mina seda palju ei kasuta, diislil on kindel käigu sisse jätmine ja masin ei lähe kuskile. Lihtsalt arendamiseks, et saaks sellise vinge seisupiduri mis ülevaatajamehel silmad pahupidi keeraks. Aga kahtlen endas, et äkki kui selle süsteemi ära aretan ja valmis meisterdan, siis äkki hakkab pidur peale jääma, äkki asi ei tööta nii nagu ma arvan ja et äkki pideva rõhu all seismisega läheb midagi lihtsalt katki. Andkem nõu, kas on pigem jääda trossisüsteemile, mille trosside vahetamine ja reguleerimine jääb parajalt tüütuks tegevuseks kui talvel trossid kinni roostetavad või on hüdraulika hoopis väga halb lahend.

[Pilt: 077777757be7e7.jpg]
[Pilt: 077777771c7653.jpg]
19 on ikka vähe küllIcon_cry Aga kui talvel käreda külmaga käimasaamiseks vajalikud abivahendid on olemas, pole hullu.

Jämedaid küünlaid on väidetavalt saada ka rööpühenduse tarvis. Siis pole vaja puksidaWink

Palju lampide poleerimise peale aega kulus?

See on tüüpiline linnalegend, et seisupidur ei toimi, kuna on trossiga. Kui liigendid on korras, trumlid pole ülemäära kulunud, katteid klotsidel on ikka rohkem, kui 2 mm ja trossid liiguvad vabalt, võtab kruusal lohisema küll (ehk efektiivsus on tunudvalt parem, kui ülevaatuseks vaja). Ehk võta oma süsteem lahti ja käi üle, saad hea asja aastateks.Nod Ning ära unusta siis seda kasutada - mittekasutamisest need seisupidurid tuksi lähevadkiEusa_whistle
Hüdrosüsteemi rõõm on selles, et õlil on meeldiv komme tihendite vahelt lekkida. Mida suurem surve, seda tõenäolisemalt leke avaldub. Mistap seisupidurit kui sellist ei ole lubatud hüdrauliliseks ehitada, kui valmistaja seda sellisena pole ette näinud.

Rallimasinate korral pole lahenduste pikaealisus ja hind just prioriteediks...
Aga niisama nokitsemiseks võid ju hüdrosüsteemile aretada - oleks huvitav teada, kuidas Sa selle lisapeasilindri sinna ära mahutad... Ning siis oleks mõtet paigaldada täishüdrauliline süsteem, ainult piisavalt pisikeste töösilindrite leidmisega saab peavalu olema.
No see 19 tuli bensiinimootori mõõdupuuga. Mul oleks vaja eelsüüteküünlast tehtut mis silindri ilusti ära täidab ja tühja kohta ei jäta.
Ehk mul on vaja leida üks korralik mõõduriist või pihustikambrist mõõta. Külmaga käimasaamiseks pole kahjuks abivahendit, mul plokisoojendi puudub, hakkan seda ka otsima ja vaatama kuidas see lahendada.
Aga jämedate küünalde järjekordne ostmine lihtsalt rööpamise jaoks oles mõttetus kuna uued küünlad on juba olemas. Iseasi kas relee vastu peab.
Lampide peale kulus nagu siit näha on, siis ma olen neid siin vahelduva eduga teinud, igal õhtul ikka midagi nokitsenud, nädal julgelt. Kui päris tundidesse kokku panna, siis päeva jagu kindlasti.
Klotsid on normaalsed, trossid jätavad soovida ja trummel iseenesest on vähekulunud. Praegu ei ole probleemi murul nö külge ette saada, kruusal töötab ka, aga mitte nii hästi kui peaks.
Piisavalt pisikesed töösilindrid peaksid käima, näiteks Audi 80 tagapidurisilindrid. Ühte olen näinud ja käes hoidnud, selline kuskil 5cm jupats on, umbes sama pikk kui on klotside reguleerkruvi. Oleks huvitav muidugi ehitada ja teine peasilinder ei oleks ka eriline probleem sinna sisse ära paigutada, aga mind huvitab just efektiivsus, kui õli rõhu all lekkima hakkab näiteks ööga seistes, siis ei ole asjal tolku, parem on jääda trossisüsteemile. Ülevaatajale ei pidavat ka see süsteem meeldima kui avastab põhja all olles, et trosside asemel jooksevad trumlite juurde mitu toru.
Palju rääkida ei ole, monotoonne käeliigutamine auto kõikidel plekkdetailidel. Tänasega sain hakkama sellega, et lihvisin kõik kohad, mis värvi alla peaks minema üle 240'se paberiga. Nüüd läheb uuesti pritsi kandmiseks, kuna osad täkked ja kohad tahavad veel natukene saada, eriti kapott ja tiivad. Seejärel uuestil lihv ja täitekrunt.
Võtsin kätte, tegin puhtaks ka ilukilbid. Värvieemaldi näeb täitsa värvi eemaldavalt välja, võttis kõik selle rohelise sealt ära, 15 minutiga ja kolmelt kilbilt korraga. Kui ma lihvisin ühte kilpi paar tundi paljaks siis värvieemaldi on igatahes parem variant, nüüd mõtlen, proovin ka katsetan, kas jätta niisama paljaks või värv selga lüüa...
Garaažis on mind lõbustamas selle liigutamise ja ähkimise peale üks veneaegne peokõlar, mis teeb päris head häält.

[Pilt: 07801959501b02.jpg]
[Pilt: 0780196056c803.jpg]
[Pilt: 078019619108eb.jpg]
[Pilt: 0780196233d4ea.jpg]
[Pilt: 0780196271e8ce.jpg]
Viimase kahe päeva uudised minu mersukroonikas on järgmised:
Eile tegin Mercedes-Benz ametlikult valgeks nina poolest. Plaanid ei kattunud teise töödega ja pill oli pritspahtlist veel hell. Teised huvilised ka kohale ei tulnud, kes tahtsid oma projekte edasi viia ja tekkis idee, et läheks ostaks viimased vajalikud materjalid ära ja siis paningi Valga poole ajama. Näost lõbusa olekuga astusin värvipoodi sisse ja tõin sealt endale järjekordse pritspahtli purgi ja 1,5l täitekrunti. 290,- liiter. Kätte sain ka pihustiotsad, mis nägid täitsa ägedad välja. Kookisin välja ka enda kunagi alla laetud Boschi õpetuse ja pildimaterjali välja, kuidas pihustiotsad ära käivad ja kuidas nad töötavad. PDF'ina võimalik minu käest saada kui kellegil vajaka peaks minema.
Täna vahetasin ära pihustiotsad, esimese katsega ei läinud asi nii nagu soovisime. Üks pihusti plagises ja mootor rappus nagu loom. Võtsin kätte, tegin mõned kõned ja harisin end jälle, toodi mulle paljusid variante välja, et mis viga saab olla, alates sellest et pump võib nõrk olla lõpetades pihustitesse mustuse sattumisega. Mureliku ilmega võtsin asja uuesti lahti ja ennäe, kokkupanemise käigus oli üks vedru alune seib leebet teinud ja ühel pihustil olid ilusti halvad põlemisjäljed küljes. Seib alla, pihusti uuest kokku ja masin töötab nagu ööbik. Läheb paremini pöördesse, jõudu on rohkem ja õrn sinine vine jäi ka vakka.
Silindri survenäit ei andnud mulle ikka rahu ja võtsin kätte ja mõõtsin üle kui pihustid maas olid. Esimesest sain kõige vähem, ülejäänutest 20+
1:
[Pilt: 0780990072020a.jpg]
2:
[Pilt: 078098985d0cc6.jpg]
3:
[Pilt: 07809901373922.jpg]
Neljandat ei saanud pildile, mõõdik otsustas et mina end enam piinata ei lase ja lasi surve maha. Muidu lõi sama mõõdu välja kui 2 ja 3 silinder.
Mõõdik oli ka isetehtud, ei tea palju uskuda, aga kui 20 kätte sai, siis ma arvan et on hea, natuke parem peaks see mats olema siin isegi kuna vahejupp andis jälle natuke silindrile mahtu juurde.

[Pilt: 0780989459152d.jpg]
[Pilt: 078098961448b3.jpg]
[Pilt: 0780990158dca9.jpg]

Kuna varsti tuleb järjekord sisu korrastamise ja paika sättimise peale ning ema on juba oma ülesande saanud, siis otsin sarnast tumesinist kunstnahka nagu peatugedel ja uksepolstritel on. Ehk teab keegi värvikoodiga välja tulla või teab kust antud nahka saada. Noortehniku poes on nahka olemas küll, aga kaugel jälle, ei saa kohale minna ja oma silmaga üle vaadata toonide ja asjade vahet või sarnasust.
Väga kõva töö oled ära teinud, suur respect. Ise tüürin samale poole, aga vaevalt nii hästi õnnestub. Väga huvitav on lugeda teemat. Palju jõudu ja edu sulle.

Terv. Villu
Kui Valgast varuosa vaja, siis saan ka omaltpoolt abiks olla. Huvi korral PS abiksRolleyes
http://www.imrekosemets.planet.ee
CLK - Minu märg unenägu.
Nii, võib öelda, et ära tõin!

[Pilt: 078582361d80fe.jpg]
[Pilt: 0785823654d2e1.jpg]
[Pilt: 078582367b3451.jpg]

Reageerides osta.ee kuulutusele läbi lillede (Suurimad tänud siinkohal Kallele, küll ta ise teab mille eest) sai oksjon võidetud.
Made in Italy.
Lugedes ise oma teemat on näha kui kiiresti võib ühe auto ära niiöelda taastada, aga kui vaadata postituste kuupäevi siis asjad ikka venivad päris jõudsalt. No venis seegi nädalavahetus, ainuke asi mis ma teha sain oli ta korraks käima panna, mootori soojaks ajada ja seda õõvastavat laginat kuulata mõned minutid kuni vedeliku temperatuur tõusis 80'ni. Siis tungrauad välja ja pilli vasak pool üles, rattad alt ära ja velge proovima. Tulemuseks rahulolu, et sai valitud õiged asjad, ET 23 istub alla küll ja 8" laius on just paras, laiemat enam ei kannata. Käiks vastu rooliotsa või hakkaks juba kuskile mujale peale.
Uurisin ka neid lähemalt, see kaubamärk mis siin velje peal on on parajalt identne nendega mis mul 123 originaal plekkveljel on, kas tõesti on asi originaal? Värvitud on neid vist selle hõbevärviga mis poest sprayna saada on pealtpoolt, aga sees on korralik lakk ja värv. Siseküljel itaalia märgitud tegemise kohaks ja ääre poolest on ainult üks velg mis on rohkem kahjustusi saanud kui teised, ilmselt parem esimene ratas olnud kunagi.
Plaaniks nad ära puhastada, värvida (võibolla mingit huvitavat lahendust kasutada) ja rehv peale upitada mille kõrguseks on max 65.
Ega ei oska keegi öelda, kas neil ventiili saab välja võtta, see jääb rantide korda tegemisel ette.
[Pilt: 0786816455961f.jpg]
[Pilt: 078681681f33bc.jpg]
[Pilt: 0786816519b302.jpg]

Oodates aega kuna edasi saab tööd teha ja unistades värvist!
Jaanus
Ventiile saab ikka ära võtta. Soovitus olekski uued ventiilid enivei panna.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Ventiilid lõikad noaga katki (seespoolt velge loomulikult) ja rehvitöökojas pannaxe sulle uued ventiilid.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
(14-11-2010, 08:26 PM)hents99 Kirjutas: Ventiile saab ikka ära võtta. Soovitus olekski uued ventiilid enivei panna.

Ventiilid saab ja peab iga kord, kui rehve vahetad, uued panema(ca 10eeku tk).
Eestis peetakse seda liigseks luksuseks, kuid porode juures on selline asi ise-enesest mõistetav asi.

Teemasse- töö vägev. Ja see velg sobib 3-ele alla korrektselt.
Rehvimõõdu koha pealt jää klassikalise 185/65 juurde, istub sellel 7-e tollisel(7Jx15H2) ilusti ja mahub ka koopas kenasti keerlema.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
(15-11-2010, 01:43 AM)janek126 Kirjutas: Teemasse- töö vägev. Ja see velg sobib 3-ele alla korrektselt.
Rehvimõõdu koha pealt jää klassikalise 185/65 juurde, istub sellel 7-e tollisel(7Jx15H2) ilusti ja mahub ka koopas kenasti keerlema.

Edud.
Janek.
Kahjuks on mul kõik veljed 8" laiad ja mõttes oli äkki 195 või 205 rehv alla panna, iseasi kas see sinna ka ära mahub.
Loe nüüd uuesti velje pealt numbreid ja saad aru,et need veljed on 7 tollised 7Jx15H2.
Penta on parim valik sellele autole, hea ost! Thumbsup
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
(15-11-2010, 01:06 PM)Karl Kirjutas: Penta on parim valik sellele autole, hea ost! Thumbsup

Tegelikult pole see Penta, vaid analoog, ka visuaalselt teistsugune.
Penta oli AMG`l.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 280CE -W123 - Kuldar Kuldar 176 166,361 18-04-2021, 10:11 AM
Viimane postitus: Kuldar
  Mercedes-Benz 230E, 1982, w123 - SIIM_S siim_sipsaka 79 71,338 21-07-2020, 06:00 PM
Viimane postitus: siim_sipsaka
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 20,141 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  MB W210 E300 97' canyondrift canyondrift 57 52,137 11-03-2018, 11:07 PM
Viimane postitus: herki
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,365 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu 240d;´82 a;w123 vaatamind 14 12,315 05-11-2011, 12:35 PM
Viimane postitus: vaatamind
  Minu W123 merslane 5 6,950 03-06-2009, 01:30 PM
Viimane postitus: merslane
  MB, E 200, w124, 1994a HotPapa 10 9,875 18-10-2008, 06:47 AM
Viimane postitus: HotPapa
  MB, C 200 Kompressor, 2000, W203 rakk 3 4,664 17-09-2008, 12:21 PM
Viimane postitus: rakk
  Minu 200d, 1977, W123 110aab 6 8,922 14-05-2007, 10:12 AM
Viimane postitus: nordrainbow



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne