Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lohakalt parkijad
#21
Seda tahaksingi tead, et miks ei trahvita? Kas tegemist niiöelda eravaldusega kuhu võimuesindaja karvane käsi ei ulatu?
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#22
T6nu Kirjutas:"nagu koer küla, nõnda küla koerale"... Keegi üleüldse on küsinud nende autoomanike endi käest, miks nad niiviisi pargivad? Tekib hädaolukord- kaubamajast vaja keegi ntx kiirabi või kuhuiganes viia- kiirelt auto kõige lähema koha peale ja kiirelt abistama (üksnäide lihtsalt). Siis tuleb mingi delfikas, teeb kiirelt mõnusa fotoseansi, pildid netti ning selle peale siis "küla" ajab kamba kokku, kes käivad õhtul võtmetega selle auto peale joonistamas vms.

pidevalt näen neid "hädaparkijaid". ei tahaks uskuda, et päevas sureb või satub eluohtlikusse olukorda paarkümmend inimest suvalises poes. Icon_biggrin

üldiselt pargin ise kuidas kunagi.. joonele jään, siis ümber parkima ei hakka. pole kunagi olnud probleemi, et keegi autot kriimustama või pildistama tuleb.
Vasta
#23
reingsm Kirjutas:Mis sellest õhtul joonistamisest kasu oleks? Siis parkimisspetsialist arvaks, et kõik on kadedad tema "ilusa" auto üle ja sellepärast joonistataksegi võtmetega.
Kui ise harrastaks diagonaalparkimist ja poest tulles näeks, et numbrialus pooleks ja peeglid küljest murtud, olex endal juba üsna häbi ment sinna kohale kutsuda (kui auto sellises asendis paikneb) ja kurta vandalismi üle. Teine kord mahuksin ka vb joonte vahele paremini ära.

Kas liikluseeskiri mitte ei ütle, et neid jooni võib ületada ainult manööverdamiseks?

Kui selle eest hakataks trahve tegema õpitaks üsna kärmelt joonte vahele parkimine selgeks.

Heaküll. Aga kui tekib endal olukord, kui lihtsalt PEAD auto korraks sellisesse kohta parkima. Ja siis tagasi tulles on tuled, aknad vms katki ja delfidebiilik naerab habemesse kuskil eemal.. Pilt ajalehes, mida lingitakse veel aastaid erinevates foorumites jne.

Sellepärast ma küsisingi- kas keegi on nendelt endilt küsinud, miks nad nii teevad- mitte ei üritaks järjekordselt ära panna.
Vasta
#24
T6nu Kirjutas:
reingsm Kirjutas:Mis sellest õhtul joonistamisest kasu oleks? Siis parkimisspetsialist arvaks, et kõik on kadedad tema "ilusa" auto üle ja sellepärast joonistataksegi võtmetega.
Kui ise harrastaks diagonaalparkimist ja poest tulles näeks, et numbrialus pooleks ja peeglid küljest murtud, olex endal juba üsna häbi ment sinna kohale kutsuda (kui auto sellises asendis paikneb) ja kurta vandalismi üle. Teine kord mahuksin ka vb joonte vahele paremini ära.

Kas liikluseeskiri mitte ei ütle, et neid jooni võib ületada ainult manööverdamiseks?

Kui selle eest hakataks trahve tegema õpitaks üsna kärmelt joonte vahele parkimine selgeks.

Heaküll. Aga kui tekib endal olukord, kui lihtsalt PEAD auto korraks sellisesse kohta parkima. Ja siis tagasi tulles on tuled, aknad vms katki ja delfidebiilik naerab habemesse kuskil eemal.. Pilt ajalehes, mida lingitakse veel aastaid erinevates foorumites jne.

Sellepärast ma küsisingi- kas keegi on nendelt endilt küsinud, miks nad nii teevad- mitte ei üritaks järjekordselt ära panna.
Ei saanud aruIcon_redface Mis olukord mul tekib? Et pean oskama üsna väikese autoga 2 kohta täis parkida? Või pean kellegagi kohtuma ja hoian tema autole kohta kinni sellisel viisil, et saaksime hiljem kõrvuti parkidaIcon_lol
Kui näed liiklusõnnetust ja tahad esmaabi andma minna siis pargid ju sündmuskohale, mitte ei lähe kõigepealt mingisse parklasse parkimiskohti otsima ja sealt siis jalgsi abivajaja juurde tagasi.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#25
S-klassi ajab joonte vahele ilusti aga uksest peab välja pugema nagu prussakas seina vahelt. Mõnes kohas on jooned päris kitsad ikka. Aga üldiselt on mul suva kui mõni neeruhaige kuhugile veidralt pargib. Niikaua on suva kuni see mind ei häiri.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#26
Kõrval auto valesti parkinud on ja mujal ruumi pole siis ei jää lihtsalt muud üle kui oma auto ka joonele parkida.
Vasta
#27
Alustuseks, Tahoe on piisavalt väike auto, et mahub parkida joonte vahele.  Seda palju kitsamates oludes kui on Eestis, kogemusi piisavalt.
Probleem tekib kupee kerega autodega, millel uksed ikka päris pikad.

Valesti parkimine on puhas ülbus ja oskamatus parkida. Kõvemad mehed ei suuda tunnistada, et ühe liigutusega ei saa joonte vahele ja ei kõige õigem on neile siis võimalikult ülbelt parkida.

Kõige lihtsama lahendusena näen mina, et parkla valdajad peaksid jooned diagonaalis tõmbama. Mõnel mehel vist tõmbaks mõistuse ikka päris kinni Badgrin
Vasta
#28
reingsm Kirjutas:
T6nu Kirjutas:
reingsm Kirjutas:Mis sellest õhtul joonistamisest kasu oleks? Siis parkimisspetsialist arvaks, et kõik on kadedad tema "ilusa" auto üle ja sellepärast joonistataksegi võtmetega.
Kui ise harrastaks diagonaalparkimist ja poest tulles näeks, et numbrialus pooleks ja peeglid küljest murtud, olex endal juba üsna häbi ment sinna kohale kutsuda (kui auto sellises asendis paikneb) ja kurta vandalismi üle. Teine kord mahuksin ka vb joonte vahele paremini ära.

Kas liikluseeskiri mitte ei ütle, et neid jooni võib ületada ainult manööverdamiseks?

Kui selle eest hakataks trahve tegema õpitaks üsna kärmelt joonte vahele parkimine selgeks.

Heaküll. Aga kui tekib endal olukord, kui lihtsalt PEAD auto korraks sellisesse kohta parkima. Ja siis tagasi tulles on tuled, aknad vms katki ja delfidebiilik naerab habemesse kuskil eemal.. Pilt ajalehes, mida lingitakse veel aastaid erinevates foorumites jne.

Sellepärast ma küsisingi- kas keegi on nendelt endilt küsinud, miks nad nii teevad- mitte ei üritaks järjekordselt ära panna.
Ei saanud aruIcon_redface Mis olukord mul tekib? Et pean oskama üsna väikese autoga 2 kohta täis parkida? Või pean kellegagi kohtuma ja hoian tema autole kohta kinni sellisel viisil, et saaksime hiljem kõrvuti parkidaIcon_lol
Kui näed liiklusõnnetust ja tahad esmaabi andma minna siis pargid ju sündmuskohale, mitte ei lähe kõigepealt mingisse parklasse parkimiskohti otsima ja sealt siis jalgsi abivajaja juurde tagasi.

Väga tore, et elame maailmas, kus õnnetused toimuvad kindlalt määratletud aladel ja ootamatuid sündmusi mitte kunagi ei juhtuSmile Ideaalne. Selle pärast ei tee ma ka enda autole kaskot, kuna õnnetused juhtuvad ju kõigi teistega ja mina olen korralik/viks/viisakas 24/7Smile
Vasta
#29
6.6m pikkuse ja 2m laiuse kaubiku pargib vabalt joonte vahele ainult nina ulatub veits välja. Jutt et mingit mikide maasturit ei saa pargitud on puhas lollus või oskamatus.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#30
Oleks mul mingi vana matt romu ja liiguks sitaste tunkedega, pargiks isegi joonte vahele. Auto värvimine/poleerimine/riiete keemiline puhastus aga sunnib kahele kohale parkima, seda parkla kõige kaugemas otsas. Üldiselt väldin kella-aegasid millal enamus mõlkijaid (harilkkond) liigub. Kell 22-23 päris inimlik liikuda.

P.S. Haige teema, pildistagu palju tahavad, igal idioodil oma lõbu.
Vasta
#31
T6nu Kirjutas:Väga tore, et elame maailmas, kus õnnetused toimuvad kindlalt määratletud aladel ja ootamatuid sündmusi mitte kunagi ei juhtuSmile Ideaalne. Selle pärast ei tee ma ka enda autole kaskot, kuna õnnetused juhtuvad ju kõigi teistega ja mina olen korralik/viks/viisakas 24/7Smile

Millest sa räägid?
Kui sa vaatad selle teema algusest kahte esimest pilti. Räägin sellistest parkijatest nagu see kollane BMW. Tõesti usud, et ta seal Selveri parklas mingit abi osutab kellelegi ja tingimatta just kahte kohta vajab selleks? Parkla ei paista just eriti tühi ka olevat. Pigem on tal poh*i sest tema auto on ju pargitud. See, kas mõnele teisele kohti jätkub pole juba tema mure.
See sinine, kes saarekesel on, mind ei sega. Sest see pole parkimiskoht ja ma ei tunne, et oleksin millestki ilma jäänud ka siis kui vabu kohti poleks ühtegi.
Kolmandal pildil pooltühjas parklas ei oleks Audit ju ka keeruline kahe joone vahele saada. Kohti seal piisavalt, seega häirib vähem.

Ka minu autod on saanud kõrvalolevate autode ustega pihta. See teeb muidugi tigedaks. Ma üritan ise kaubanduskeskuste juures natuke tühjemasse osasse jätta. Ja Rävala parkimismajas kasutan kõrgemaid korruseid. Tänu sellele ei käi ka pidev parkimine minu auto ümber ja tõenäosus, teise auto nurga või uksega pihta saada hulga väiksem.

Ei tea küll kui lai Tahoe täpselt on, aga kui ta minu 126 kõrval seisab siis paistab Mercedes-Benz üsna pisike.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#32
reingsm Kirjutas:
T6nu Kirjutas:Väga tore, et elame maailmas, kus õnnetused toimuvad kindlalt määratletud aladel ja ootamatuid sündmusi mitte kunagi ei juhtuSmile Ideaalne. Selle pärast ei tee ma ka enda autole kaskot, kuna õnnetused juhtuvad ju kõigi teistega ja mina olen korralik/viks/viisakas 24/7Smile

Millest sa räägid?
Kui sa vaatad selle teema algusest kahte esimest pilti. Räägin sellistest parkijatest nagu see kollane BMW. Tõesti usud, et ta seal Selveri parklas mingit abi osutab kellelegi ja tingimatta just kahte kohta vajab selleks? Parkla ei paista just eriti tühi ka olevat. Pigem on tal poh*i sest tema auto on ju pargitud. See, kas mõnele teisele kohti jätkub pole juba tema mure.
See sinine, kes saarekesel on, mind ei sega. Sest see pole parkimiskoht ja ma ei tunne, et oleksin millestki ilma jäänud ka siis kui vabu kohti poleks ühtegi.  
Kolmandal pildil pooltühjas parklas ei oleks Audit ju ka keeruline kahe joone vahele saada. Kohti seal piisavalt, seega häirib vähem.

Ka minu autod on saanud kõrvalolevate autode ustega pihta. See teeb muidugi tigedaks. Ma üritan ise kaubanduskeskuste juures natuke tühjemasse osasse jätta. Ja Rävala parkimismajas kasutan kõrgemaid korruseid. Tänu sellele ei käi ka pidev parkimine minu auto ümber ja tõenäosus, teise auto nurga või uksega pihta saada hulga väiksem.

Ei tea küll kui lai Tahoe täpselt on, aga kui ta minu 126 kõrval seisab siis paistab Mercedes-Benz üsna pisike.

Ok- seletan Sulle kolmas kord ka.

Tõin näite selleks, et näidata, kuidas maailm ei ole must-valge ning ei koosne ainult headest ja halbadest inimestest, nagu Kalifornia kuberneri filmides seda näidata soovitakse. Asi ongi selles, et parasta palju tahad- üks hetk oled ise samasuguses olukorras OLUDE SUNNIL- mis siis saab? Tuleb endale tuhka pähe raputada ju. Isegi, kui paljud (neil piltidel) pargivadki nimelt ja selleks, et teistele pahameelt tekitada, siis KÕIK ei pruugi ju sellised olla. Selle pärast küsisingi- MIKS nii pargitakse..

Hetkel on välja toodud põhjus- pargitakse, kuna keegi ei soovi auto külgede äestamist- mida IMO teevad samad inimesed, kes pildistavadki- frustratsioonist, et ühe viisaka auto külg jäi nende poolt puutumata.
Vasta
#33
Kui selveri parklas nii julmalt pargitakse, siis on see arusaadav. Igas/enamustes Selverites on apteek olemas, ju rohtude järgi tõttasid.

Miks nii pargitakse? 80% pargib sellepärast, et raha oli rohkem käes kui mõistust. Ülejäänud kas on sunnitud või on saanud valusad vitsad ja ei taha enam autot värvida.
Vasta
#34
valus teema on endiselt ka see, et kedagi teist polnud, panen auto suvalt ära. Tuleb teine ja kolmas jne.. on kõik valesti pargitud, ja nagu eluamajade ees on näha, on pidevalt mingi tauniku tõttu, kes laiutab, kaks kuni kolm auto kohta puudu- vot selline asi ajab vere keema.

Mina ütleks põhjuseks, oskused, eriti linnamaasturite omanikud, eriti naised on silma jäänud, kes ei saa oma natukene suurema autoga ja tekitavad vahel võiks nimetada, lausa kaose parkimismajanduses (vabandan teiste naisterahvaste ja meeste ees, kes saavad hakkama).
Vasta
#35
Sa T6nu tahad räägida jah mingisugustest hädaolukordadest, kui tuleb auto parkida mitte lubatud viisil. Nüüd aga jõuad hoopis jutuga sinna, et on igati ok võtta 2 kohta, et vältida ukselakse.
Ma arvan et ka vanade opelite omanikud ka ei tahaks uste vehkijate tehtud mõlke näha enda sõidukitel. Siis olekski kõige mõistlikum parkida joon keset autot? OK teeme nüüd kõik nii, ikka pole kasu sest joon auto keskel parkides paikneks autod siis ikkagi üksteisele sama lähedal kui joonte vahel olles.

Vb kõige turvalisem oleks parkida ehk nii, et mõlemalt poolt korraga täispikkuses avatavate uste vahele jääks ka veel piisav hulk sentimeetreid, aga siis mahub sinna vahele ka jälle keegi ära ning oleks uuesti probleem. Aga kaua sa nii teeksid kui saaksid selle eest üsna tihti suts alla 1400 korrnise (700NOK) suuruse trahvi?
Vastan näitena enda peal: ühe tööpäeva jooksul pargin keskmiselt erinevates parklates ja parkimismajades 5 korda plus võtan ju hommikul varem pargitud auto ja pargin selle õhtul tagasi (Mis teeb siis kokku ühe parkimiskorra).
Siin võiks kohe teha arvutusülesande: kui pargin alati põhimõtteliselt valesti kontroll oleks hea ja saaksin näiteks poolte valesti parkimiste eest trahvi, siis mitu krooni peaksin iga kuu trahvide alla panema 1400 kroonise trahvi puhul, tööpäevi on mul nädalas neli ja vabadel päevadel pargin keskmiselt 3 korda (+ võtan eelnevalt pargitud auto ja õhtul pargin tagasi koju, eh siis 1 parkimine)?
Toon ühe näite veel. Parkimismajad, kus on vabade kohtade loendur (mis arvutab vabu kohti sisse ja välja sõitude alusel ju) Näed vabu kohti 13. Mõtled  oh kui tore sõidad sisse ja kohta tegelikult pole. Miks? Sest 13 autojuhti kasutas joonel diagonaalparkimise meetodit. Sõidad siis juhmi näoga minema ja, et üldse välja saada pead panema aparaati 15 krooni. Siis ikka mõtled, et nii tore et need 13 ilusat autod pääsesid ju täna tervete külgedega?
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#36
Alustaks ehk sellest, et uksega teisi autosid peksvaid autojuhte hakataks peedistama, et ei tekiks sund olukorda. Ma ei saa lihtsalt sellest aru, miks tegeleda tagajärjega, kui võiks tegeleda pigem probleemi allikaga. Pole mõtekas? Eks loomulikult- kui inimestel endil pole mõistust, siis peab riik kõik nende eest ära tegema.

lootust onBig Grin
Vasta
#37
T6nu Kirjutas:Alustaks ehk sellest, et uksega teisi autosid peksvaid autojuhte hakataks peedistama

Vähemalt mina olen rohkem näinud just sõitjate poolt seda ustega peksmist, juhid on seda vähem teinud. Ju siis juhid on enamasti kogenumad ja oskavad ette vaadata, aga mõni suvaline tädike, kes ehk paar korda aastas sattub poe parklasse, ei oska seal teiste autode suhtes ohutult käituda.
See kõik ei pruugi nii olla, aga lihtsalt mina olen asja sedasi märganud. Tongue

Olen autost läbi akna näidanud rusikat naisele, kes uksega tonksas vastu minu autot. Naine ehmatas ära ja läks närviliseks, hakkas omaette sõimama jne. Big Grin Äkki teinekord mõtleb, et MIS selle ebameeldiva emotsiooni põhjustas. Big Grin
Vasta
#38
Kas see kollene BMW mite M tüüpi auto pole? M3 on ka ju päris kallis auto ja vb ei säästa ainult mersumehed oma auto külgi 2 kohal parkides.
Vasta
#39
Mingi koomiline idee:
Äkki oleks vaja välja mõelda mingid kummist lindid, mis vedada auto külgedele ja iminapaga vms. kinnitada, kui jätad auto korrektselt pargituna parklasse? Siis ei vigasta need ustega tagujad auto külgi!Icon_biggrin
Vasta
#40
SGM Kirjutas:
T6nu Kirjutas:Alustaks ehk sellest, et uksega teisi autosid peksvaid autojuhte hakataks peedistama

Vähemalt mina olen rohkem näinud just sõitjate poolt seda ustega peksmist, juhid on seda vähem teinud. Ju siis juhid on enamasti kogenumad ja oskavad ette vaadata, aga mõni suvaline tädike, kes ehk paar korda aastas sattub poe parklasse, ei oska seal teiste autode suhtes ohutult käituda.
See kõik ei pruugi nii olla, aga lihtsalt mina olen asja sedasi märganud. Tongue

Olen autost läbi akna näidanud rusikat naisele, kes uksega tonksas vastu minu autot. Naine ehmatas ära ja läks närviliseks, hakkas omaette sõimama jne. Big Grin Äkki teinekord mõtleb, et MIS selle ebameeldiva emotsiooni põhjustas. Big Grin

Juht vastutab enda autos viibivate inimeste eestWink

SGM Kirjutas:Mingi koomiline idee:
Äkki oleks vaja välja mõelda mingid kummist lindid, mis vedada auto külgedele ja iminapaga vms. kinnitada, kui jätad auto korrektselt pargituna parklasse? Siis ei vigasta need ustega tagujad auto külgi!Icon_biggrin

Need "kummilindid" on täiesti olemas- neid nimetatakse liistudeks.

arts24h Kirjutas:Kas see kollene BMW mite M tüüpi auto pole? M3 on ka ju päris kallis auto ja vb ei säästa ainult mersumehed oma auto külgi 2 kohal parkides.

See ongi M3.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne