Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lohakalt parkijad
#1
Auto24 foorumites silma jäänud teema.
Kas keegi teab miks meil ei kontrolli keegi kuidas pargitakse?
Lihtsalt tiirutasin pühade eel ise pikalt parklas ja oleks võinud kolmel korral auto parkida kui poleks mõni sarnane tegelane olnud laiutamas kahel kohal.
Soomes on autod korralikult joonte vahel, trahvi suurust ei tea, seal trahvid kuidagi sissetulekuga seotud.
Tuttaval jäi hiljuti norras auto nats joonele ja tulemuseks 700 noki. kviitung klaasi vahel.

[Pilt: 15725177.jpg]

[Pilt: 15623995.jpg]

[Pilt: 14764110.jpg]
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#2
http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=6009
Vasta
#3
aga mis marki autod siiski selle käitumisega domineerivad?!Icon_lol (piltidel ka olemas, haha!)
Vasta
#4
Miks ainult bemm ja audi?? Olgem ausad ikka:
[Pilt: 16383573.jpg]
[Pilt: 14674504.jpg]
[Pilt: 12125223.jpg]


Kindlasti on taunitav olukord, kui pargitakse inva koha peale, ukseesine kinni vms. Aga kui auto on pargitud nii, et kedagi ei häiri ja kuskil ees pole- parkla inimtühi ntx, siis teatud kontingent läheb ka selle peale täiesti pöördesse. Politseiriik pähe löönud vms. Tuleb tolerantne olla üksteise suhtes lihtsalt- siis võib loota, et tulevikus ei teki olukorda, kus riik peab reguleerima ka vetsus käimist, kuna inimesed ei saa hakkama sellega.
Vasta
#5
Esimesel pildil olev Mercedes-Benz on pargitud nii, et see ei tohiks küll kedagi kottida. Ülejäänud aga on kurjast. Big Grin Sallivalt võiks suhtuda, kui (pool)tühjas parklas pargid joonte peale või risti. Ise ka olen nii teinud, sest 100% kindlalt see ei saa häirida kedagi, välja arvatud ehk mõne ego.
Vasta
#6
Need pildid on a24 lehe pealt suvalt võetud- kus oli MB märki kandev auto peal lihtsalt. Ise leian, et MB omanikke ühendab see, et kõik on maksimalistid- kuna sobib vaid parim. Kuid tõin välja selle, et automark ei oma parkimisoskuste kohapealt tähtsust lihtsalt.. Ja siis see, kui mõtetu teema see valesti parkijate pildistamine on ikkaBig Grin
Vasta
#7
oli vaja kiirelt pühadeks ettevalmistusi osta, parkisin joonele, mõtlesin, et käin kiirelt ära. välja tulles avastasin, et ment oli kõrvale parkinud. ka üle joone. normaalselt elame siin või mis
Vasta
#8
T6nu Kirjutas:Ja siis see, kui mõtetu teema see valesti parkijate pildistamine on ikkaBig Grin
Mõttetu on küll, sest ega politsei ei hakka neid jälitama. Usun, et see pildistamine rahuldab pildistaja viha valesti parkida julgenud isiku vastu. Big Grin Muud põhjust ei oska oletada.
Vasta
#9
Käisin surnuaial ja üks tsort parkis mu kinni ja mu jalg iseenesest lõi sellel autol esimese numbrialuse puruks:S Ma ise ei saanud midagi tehaBig Grin
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#10
Mind isiklikult hullult häirib selliste piltide näitamine, kus on üksik auto peal ja kohe tembeldatud süüdlaseks.
Olen ka mitu korda nii parkinud kuna keegi on olnud niimoodi parkimas, siis pole valikut kui samuti X asendis kõrvale parkida. Põhisüüdlane võib olla ammu jalga lasknud, kuid teised pargivad tema (ja teiste) tõttu ikka nii edasi...
Vasta
#11
Tõsi, aga kinniparkimist ma ei salli. Teiste peale peab ka mõtlema. Joontest on mul sügavalt pohh.
Väike OT. Kes on nõus, et Eesti võiks Soome eeskujul teha liikluseeskirja mis ei kohustaks jalakäijatele tee andmist. Ma arvan, et nii oleks jalakäija ettevaatlikum ja neid hukkuks vähem. Teine asi mis mind häirib on maanteel ja linnas põhjendamatult piirkiirusest aeglasem liikumine- see põhjustab närvilisust ja ohtlike möödasõite. Need on probleemid mitte joonele parkimineSmile
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#12
taaviw126 Kirjutas:Teine asi mis mind häirib on maanteel ja linnas põhjendamatult piirkiirusest aeglasem liikumine- see põhjustab närvilisust ja ohtlike möödasõite.

Põhjendamatu on suhteline mõiste. Aga õige on see, et kui ikka tõesti tunned, et teetingimustega autoroolis hakkama siis ära maanteele roni (ei ole põhjendamatu aeglane sõit, vaid lihtsalt sohvri valulävi on ületatud). Ilmselt seda tunnetame igahommikuses või õhtuses tipptunnis kõik.
Vasta
#13
Teema tegin tegelikult selleks, et teada saada miks Eestis selle eest ei karistata? Mujal seda tehakse ja tulemus on omasilmaga näha.
Riigile paar esimest kuud mõned millid hõlptulu, siis õpitakse parkima.
Ilmselt küll saavad põletada need kes pargivad joonele teiste süül, see aga on paratamatu.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#14
Keegi siin ühes teises teemas ütles, et tema pargib kahe koha peale sellepärast, et mingi loll kõrval uksega vastu äsja värvitud autot ei lööks.
Pooldan seda igatahes. Kui uksest välja ei oska tulla, siis pole vaja ka parkimiskohta.
Ehk on mõni neist just sellel põhjusel nii pargitud nagu on (näiteks esimesel pildib bemm.. näeb üsna korralik ja uue värviga välja). Teisel pildil pargitud auto on seal ilmselt sellepärast, et mujal ei olnud kohta. Kolmas võimalus on, et neil on lihtsalt pohhui.

Ise otsisin eelmine laupäev Tartus lõunakeskuse (ja bauhofi) juures kohta kuhu parkida. Kes teab, kui suur on see parkla alates riia ringi kõrval olevast tanklast, kuni bauhofi taguse sõiduteeni välja. MITTE ÜHTEGI vaba kohta. Julgelt pool tundi tiirutasin kõik vahed läbi seal. Lõpuks jätsin masina bauhofi taga oleva sõidutee äärde (poolenisti jalakäijatele mõeldud alale) nagu seda oli enne mind juba 4 autot teinud. Ja ma ei läinud sinna lilli ja limonaadi ostma, nagu mõnel kahjuks kombeks on ehituspoest otsida.
Vasta
#15
Kõige õigem on omakohtu korras karistamine. Ehk nagu koer külale, nõnda küla koerale!

Kui ikka m****i mängitakse, siis küll kahju pole samaga vastata.
Aga nii kaua, kui ühiskond selliseid sallib ja paheks ei pea, ei muutugi midagi paremuse poole.
Eelkõige vaatan viltu nende peale, kes pargivad kohta, kus nad ei tohiks. Mis iganes keeluala, poe ukseesine, ülekäigurada, invaliidi koht, kuigi pole invaliidi tunnusmärki vms.

Kui keegi üle joone on parkind, no mis seal ikka, põhjuseid võib mitmeid olla, oma pead küll sellega vaevata ei viitsi, et miks ta nii parkis.

Ise pargin eeskujulikult nagu autokoolis õpetati ja pole probleemi, et kellelegi ette jääks. Ei auto ega ka ise.
Vasta
#16
ikkagi arvan, et lohakalt (ja valesti) parkijatest hullemad on need, kes pohhuilt taovad oma ustega kõrval olevaid autosid. Olen ise autos sees istunud sel ajal, kui kõrvalt käib tervet autot põrutav tonks vastu auto külge, kus mina istun. Tihtipeale teevad seda naised, kes üldse ei vaata, kuhu oma ukse lükkavad!
Ja siis olen näinud poe parklas õudusega autosid, millede küljed on kõik täkkeid täis, pisikeste mõlgikestega! Ajab ju s*ta keema!
Vasta
#17
clm Kirjutas:Ise otsisin eelmine laupäev Tartus lõunakeskuse (ja bauhofi) juures kohta kuhu parkida. Kes teab, kui suur on see parkla alates riia ringi kõrval olevast tanklast, kuni bauhofi taguse sõiduteeni välja. MITTE ÜHTEGI vaba kohta. Julgelt pool tundi tiirutasin kõik vahed läbi seal.

Kui selliseid kanapasa värvi väikeseid kotlette oleks poole rohkem, mis diagonaalis pargivad oleksid sina tiirutanud poole kauem ja oleks sinu sabas ka parkimiskoha otsijaid poole rohkem tiirutamas olnud.
Mõistetav on asi siis kui auto mõõtmed on nii suured, et ainult ühele kohale parkimine ja autost väljumine oleks võimatu (näiteks suured maasturid Chervolet Tahoe jne). Aga viisakas oleks kui nad rööviks omale 2 parkimiskohta parkla tagumises osas.
Selline diagonaalparkija auto võib ju uksemõlgita nõnda parkides jääda, kuid sattuda mõne teise autojuhi viha alla (nagu taaviw126 jalg teeb tutvust kinniparkijate numbrialustega Icon_biggrin), kes endale parkimiskohta ei leia.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#18
Oma punase SELiga ei tahagi linna minna. Üks manööverdas esirattaga vastu minu taga ust- Krt süda tahtis seisma jääda aga õnneks idagi ei juhtunud. Kui korteris ööbisin siis ikka tekkis kriime ööga autole. Ei viitsi ennast närvi ajada ja sõidan passatiga- tollest pohhui.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#19
"nagu koer küla, nõnda küla koerale"... Keegi üleüldse on küsinud nende autoomanike endi käest, miks nad niiviisi pargivad? Tekib hädaolukord- kaubamajast vaja keegi ntx kiirabi või kuhuiganes viia- kiirelt auto kõige lähema koha peale ja kiirelt abistama (üksnäide lihtsalt). Siis tuleb mingi delfikas, teeb kiirelt mõnusa fotoseansi, pildid netti ning selle peale siis "küla" ajab kamba kokku, kes käivad õhtul võtmetega selle auto peale joonistamas vms.
Vasta
#20
Mis sellest õhtul joonistamisest kasu oleks? Siis parkimisspetsialist arvaks, et kõik on kadedad tema "ilusa" auto üle ja sellepärast joonistataksegi võtmetega.
Kui ise harrastaks diagonaalparkimist ja poest tulles näeks, et numbrialus pooleks ja peeglid küljest murtud, olex endal juba üsna häbi ment sinna kohale kutsuda (kui auto sellises asendis paikneb) ja kurta vandalismi üle. Teine kord mahuksin ka vb joonte vahele paremini ära.

Kas liikluseeskiri mitte ei ütle, et neid jooni võib ületada ainult manööverdamiseks?

Kui selle eest hakataks trahve tegema õpitaks üsna kärmelt joonte vahele parkimine selgeks.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne