Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rehvid talveks?
#21
Kuidas vale?Icon_eek Igal juhul on naastrehv kiilasjääl lamellrehvist üle.Icon_twisted

Rehvitesti lugesin läbi. Mõne asjaga olen nõus, mõnega mitte. Kahel käel kirjutan alla selle, et ühtemoodi hästi jääle ja kuivale asfaldile sobivat rehvi pole olemas.

Ma ei saa mitte küsimata jätta, kas Marek ja Rolz ostavad igal sügisel uued talverehvid? Kui jah, siis on nende jutul täitsa iva sees.Nod Kui ei, siis...

Ärge arvake, et ma pean lamelle parimaiks - ei, seda mitte. Neil on olulisi puudusi. Lihtsalt minu jaoks pole need puudused nii olulised ja lamellrehvi iseloom ning hea tagasiside aga on mulle määravad. TM toimetajate ning mõne kasutaja jaoks on need puudused aga nii olulised, et nõutakse lamellimeestele suisa kiirusepiirangut...

Tegelikult on hea hea, et kõik lamellrehviga ei sõida - naastumehi on ka vaja, et ristmikud karedaks nühkida...Badgrin
Vasta
#22
Mis loom on Pirelli Snow-Sport 210 - teab keegi öelda kiirusepiirangust jms?
Vasta
#23
Mina eelistan lamelli just seetõttu, et ei teki liigset kindlust rehvi pidamise peale. Endal ikka ka vaja ettevaatlik olla.
Vasta
#24
Kalev Kirjutas:Mina eelistan lamelli just seetõttu, et ei teki liigset kindlust rehvi pidamise peale. Endal ikka ka vaja ettevaatlik olla.

Badgrin sõida siis parem ültse talvel siksiga!
See korralik talve püss pole vahet mis rehv all on ikka oled risti teel ja
vähemalt pole kahju kui kraavi paned.



ma ei taha halvasti öelda aga see kõlab sama totralt kui eesti politsei ütles mulle toon klaasi kohta esi kulje akendel. "Esimestel külje klaasidel ei tohi tooni olla sellepärast ,et me ei näe kui sa meid relvaga sihid."
Aga tagumistel akendel tohib olla ja nii tume ,et ei näe sissegi. Ja seal klaaside taga saab ju lausa kolm inimest olla relvadega.

Tahtsin sellega viidata sellele ,et kus on loogika???
Vasta
#25
Michelin x-ice north sai möödunud talve keskel ostetud ja olen väga rahul, pidamine super ja müra pole ka teab mis suur, kui just värskelt suverehvi vastu vahetatud, siis pole kõrv vist veel harjunud.
Vasta
#26
Suht mõtetu vaidlus lamell või naast. Paljud kimavad nagunii kasutatud rehvidega, valmistamis aastale tähelepanu pööramatta.

Töö autoga sõidan ka sellega mis alla ostetakse. Eelmine aasta ei ostetudki, sõitsin mingite keske euroopa aastaringsete m essidega.
Saad esimese lumega aru kuidas auto käitub libedaga ja vastavalt sellele sõidadki.

Suur osa ajast lased mööda soolast asfalti ja kui siis üks hetk soolamehed hiljaks jäävad on need kes usuvad, et naastrehv teeb imet nagunii kraavis pamperit ootamas.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#27
Laur Kirjutas:Suht mõtetu vaidlus lamell või naast. Paljud kimavad nagunii kasutatud rehvidega, valmistamis aastale tähelepanu pööramatta.

Töö autoga sõidan ka sellega mis alla ostetakse. Eelmine aasta ei ostetudki, sõitsin mingite keske euroopa aastaringsete m essidega.
Saad esimese lumega aru kuidas auto käitub libedaga ja vastavalt sellele sõidadki.

Suur osa ajast lased mööda soolast asfalti ja kui siis üks hetk soolamehed hiljaks jäävad on need kes usuvad, et naastrehv teeb imet nagunii kraavis pamperit ootamas.

Aga selle peale ütleks nii miks teised peavad kannatama nende pärast kes siis uimavad oma lamellidega või pool piduste rehvidega vaevu, vaevu 60-ga maanteel sõites korjates enda taha kümneid autosi mida mööda ei lasta?

Kui liiklus oleks sujuvam oleks vähem avariisi. Enamus talviseid ohtlikke olukordi tekkib möödasõitudest kus peab sõitma üle lume löga mis tekkib kahe sõidurea vahele.

Korralik rehv on kõige parem elu kindlustus tee ja auto vahel. Odavate, kulunud rehvidega sead ennast ja teis ohtu.
Vasta
#28
kaspar Kirjutas:...
Aga selle peale ütleks nii miks teised peavad kannatama nende pärast kes siis uimavad oma lamellidega või pool piduste rehvidega vaevu, vaevu 60-ga maanteel sõites korjates enda taha kümneid autosi mida mööda ei lasta?
...

Mina võin kätt südamele pannes öelda, et minu taga pole mitte keegi pidanud uimama seetõttu, et rehvide tõttu ei saa kiiremini sõita. Kaldun arvama, et sama võivad öelda ka Kalev ja Laur.

Küll aga on minu taga pidanud 90+ km/h "uimama" need, kelle jaoks seadus midagi ei loe. Ei, ma ei takista neid möödumast, kuid sellise kiirusega saab talvel maanteel sõita.

Teistpidi on korduvalt olnud - "ootamatult" saabunud lumetuisu tagajärjel tekkinud "erakorraline olukord" on sundinud kõiki äkki sõitma 70-ga, kuigi teeolud pole grammigi libedamad ega nähtavus halvem, kui mõni tund varem, kui needsamad, ühtäkki "ohutut juhtimisstiili" harrastavad tegelased, minust mööda pressisid. Huvitav on ka see, et hakates Tallinnast mõne sellisega koos liikuma, siis enne Kanama viadukti on tal junn jahe ja liikumiskiirus 60 ligi. Kaherealine tee võimaldab sellisest pidurist ohutult mööduda. Seejärel kodanik harjub olukorraga ja Metsanurga tõusudel on tal vaja enne pimedat mäeharja hakata minust mööda pressima (minu kiirus on 90+ km/h). Rehvide süüks sellist käitumist ju ajada ei saa...Retard

Küll aga on nii mõnelgi naastumehel junn jahe, kui lund tuiskab ja tee muutub "äkki" libedaks.

Sellega olen küll nõus, et talverehvist viimast võtvad kodanikud on enesele ja teistele ohuks. Kümme aasta vana naastrehv, kus on sees vaid kolmandik naaste (ja needki kulunud) ei ole küll kuskilt otsast talverehv!Icon_evil Aga neid kohtab, ikka ja jälle... Isegi mersude all...Icon_cry

Tegelikult on poolpidune rehv täpselt sama laialivalguv mõiste, nagu lamellrehv. 2 aastat vana ja oma mustrist vaevalt kaks millimeetrit kaotanud rehv ei ole ju võrdne napilt lubatud mustrisügavust omavaga. Võin oma kogemustest öelda, et kui CVC3 kulub 4 mm peale, siis sellega talvel sõita pole enam mõistlik - lamelle enam ei ole. Aga 7 või 5 mm, pole vahet.
Enamus naastrehve (kuid mitte kõik!) kaotavad oma väärtuslikud pidamisomadused kohe, kui nendest on lahkunud üle kolmandiku naeltest...
On, mille üle mõelda. Ka MASU ajal...

Teine seltskond on need juhid, kes ostavad vaid hinda - mitte kõik marketis müüdavad rauda sisaldavad rehvid ei oma pidamist jääl. Ka seda on rehvitestid ilmekalt näidanud...

Miks lähevad kõik teemad lamelli (ja nendega sõitvate juhtide) materdamiseks? On see mingi tunnustamisvajadus?
Kui nii, siis neid arvestades on mul soovitus: sõitke naastuga, olete tegijad...

Aga laske igaühel teha oma valik vastavalt tema vajaduste järgi.

Minul on savi, millega teised sõidavad. Seni, kuni nad ei ohusta mind ega minu peret. Siis pole mul enam savi, kuid siis ei mölise ma enam foorumis, vaid tegutsen konkreetse olukorra piires.

Ahjaa, mäletate eelmise aasta Kernu jäärada. Minul olid ees kaks talve sõitnud ja taga värsked lamellid. Ei ütleks, et ma rajal piduriks olin oma 66 kW ja lamellidega ning olematu sõiduoskusega... Kusjuures ma imestasin, et naastumehed mu eest rohkem ära ei sõitnud: ikkagi jää-see naastu pärusmaa (täiesti ilma irooniataIcon_cool)...
Vasta
#29
v6sa Kirjutas:Minul olid ees kaks talve sõitnud ja taga värsked lamellid.
Juhtival ja põhiliselt pidurdaval sillal viletsad kulunud lamellid? Ma sügavalt loodan, et seda juhitamatut kelku kuskil talvel ei kohta. Eusa_pray
Vasta
#30
Imelik, et iga aasta siin mingisuguseks jõhkraks kammiks nende rehvide üle läheb. Teeks parem nii, et kes pooldab lamelli - see sõidab nendega ja vastupidi. Räägiks parem KONKREETSETEST rehvidest - head/vead. Siin on mõned ka ilusti konkreetsed margid,mudelid välja toonud - nendest postitustest on ka mulle, kui lugejale mingi kasu, ma leian.

Muu jutuga on ikkagi nii, et "iga li** kiidab oma pu***" ja andunud lamelli/naela fännid oma arvamust ei muuda..
Vasta
#31
liiv Kirjutas:Äkki oskab keegi kommenteerida, mida kujutavad sihukesed lamellrehvid.
Bridgestone Blizzak Nordic WN-01
101 R  YLC7 exstra load

Icon_question
Vasta
#32
liiv Kirjutas:
liiv Kirjutas:Äkki oskab keegi kommenteerida, mida kujutavad sihukesed lamellrehvid.
Bridgestone Blizzak Nordic WN-01
101 R  YLC7 exstra load

Icon_question

lamellide kohta ei oska sulle öelda kuid selle firma suverehvid on küll täielikud p*sad undavad vihmaga ei pea jne. Põhimõtteliselt maksad nime eest. Aga võibolla aasias see rehv peab?
Vasta
#33
kaspar Kirjutas:...kuid selle firma suverehvid on küll täielikud p*sad undavad vihmaga ei pea jne. Põhimõtteliselt maksad nime eest. Aga võibolla aasias see rehv peab?
Kui a-klass on pask, siis s-klass on ka pask? Mul Bridgestone suvekatega küll ainult head kogemused.
Vasta
#34
kaspar Kirjutas:
liiv Kirjutas:
liiv Kirjutas:Äkki oskab keegi kommenteerida, mida kujutavad sihukesed lamellrehvid.
Bridgestone Blizzak Nordic WN-01
101 R  YLC7 exstra load

Icon_question

lamellide kohta ei oska sulle öelda kuid selle firma suverehvid on küll täielikud p*sad undavad vihmaga ei pea jne. Põhimõtteliselt maksad nime eest. Aga võibolla aasias see rehv peab?
pole vaiksemaid,hea pidamisega ja kestmisega suverehve kunagi varem olnud kui Bridgestone Turanza ER300 made in japan.
Vasta
#35
marek Kirjutas:
kaspar Kirjutas:...kuid selle firma suverehvid on küll täielikud p*sad undavad vihmaga ei pea jne. Põhimõtteliselt maksad nime eest. Aga võibolla aasias see rehv peab?
Kui a-klass on pask, siis s-klass on ka pask? Mul Bridgestone suvekatega küll ainult head kogemused.

Paar minu sõpra kes on aastaid tegelenud rehvi müügiga ja paigaldusega on mulle ainult halba rääkinud nendest rehvidest. Ise ei ole ka selle firma rehvidega sõitnud. See ,et bridgestone rehvid on vormelil all ei tee sellest head rehvi. See ,et neid rehve toppitakse tehase poolt alla ei näita midagi.

Ehe hea näide on pirelli wrc kasutatakse neid rehve peaks nagu head olema. Aga kirjuta kuskile otsingusse pirelli p6000 ja leiad erinevatest foorumitest palju teemasi kus inimesed kurdavad liikse ujumise ja undamise kohta.
Vasta
#36
Rehvi testid erinevate kasutajate arvamustega nii lamellile kui suve rehvile.

http://www.tyretest.com/index.html
Vasta
#37
kaspar Kirjutas:
marek Kirjutas:
kaspar Kirjutas:...kuid selle firma suverehvid on küll täielikud p*sad undavad vihmaga ei pea jne. Põhimõtteliselt maksad nime eest. Aga võibolla aasias see rehv peab?
Kui a-klass on pask, siis s-klass on ka pask? Mul Bridgestone suvekatega küll ainult head kogemused.

Paar minu sõpra kes on aastaid tegelenud rehvi müügiga ja paigaldusega on mulle ainult halba rääkinud nendest rehvidest. Ise ei ole ka selle firma rehvidega sõitnud. See ,et bridgestone rehvid on vormelil all ei tee sellest head rehvi. See ,et neid rehve toppitakse tehase poolt alla ei näita midagi.

Ehe hea näide on pirelli wrc kasutatakse neid rehve peaks nagu head olema. Aga kirjuta kuskile otsingusse pirelli p6000 ja leiad erinevatest foorumitest palju teemasi kus inimesed kurdavad liikse ujumise ja undamise kohta.
siin tegu tehases allapandud rehvidega mitte siinmüüdavate tahmaplönnidega.ls 26000km 5-6mm on veel mustrit ja üle 15gr pole taasakaale.
Vasta
#38
kaspar Kirjutas:Paar minu sõpra kes on aastaid tegelenud rehvi müügiga ja paigaldusega on mulle ainult halba rääkinud nendest rehvidest. Ise ei ole ka selle firma rehvidega sõitnud. See ,et bridgestone rehvid on vormelil all ei tee sellest head rehvi.

Sellega meenus mulle aastate tagune kogumus ühes tuntud rehvifirmas. 1 müügimees soovitas talverehve, et need on väga head, sest vormelid sõidavad nendega. Badgrin
Vasta
#39
kaspar Kirjutas:
Kalev Kirjutas:Mina eelistan lamelli just seetõttu, et ei teki liigset kindlust rehvi pidamise peale. Endal ikka ka vaja ettevaatlik olla.

Badgrin sõida siis parem ültse talvel siksiga!
See korralik talve püss pole vahet mis rehv all on ikka oled risti teel ja
vähemalt pole kahju kui kraavi paned.



ma ei taha halvasti öelda aga see kõlab sama totralt kui eesti politsei ütles mulle toon klaasi kohta esi kulje akendel. "Esimestel külje klaasidel ei tohi tooni olla sellepärast ,et me ei näe kui sa meid relvaga sihid."
Aga tagumistel akendel tohib olla ja nii tume ,et ei näe sissegi. Ja seal klaaside taga saab ju lausa kolm inimest olla relvadega.

Tahtsin sellega viidata sellele ,et kus on loogika???

Tee otsing minu postides ja siis leiad loogikat. Kunagi oli seetõttu üks fataalne juhtum.
Vasta
#40
kaspar Kirjutas:
Laur Kirjutas:Suht mõtetu vaidlus lamell või naast. Paljud kimavad nagunii kasutatud rehvidega, valmistamis aastale tähelepanu pööramatta.

Töö autoga sõidan ka sellega mis alla ostetakse. Eelmine aasta ei ostetudki, sõitsin mingite keske euroopa aastaringsete m essidega.
Saad esimese lumega aru kuidas auto käitub libedaga ja vastavalt sellele sõidadki.

Suur osa ajast lased mööda soolast asfalti ja kui siis üks hetk soolamehed hiljaks jäävad on need kes usuvad, et naastrehv teeb imet nagunii kraavis pamperit ootamas.

Aga selle peale ütleks nii miks teised peavad kannatama nende pärast kes siis uimavad oma lamellidega või pool piduste rehvidega vaevu, vaevu 60-ga maanteel sõites korjates enda taha kümneid autosi mida mööda ei lasta?

Kui liiklus oleks sujuvam oleks vähem avariisi. Enamus talviseid ohtlikke olukordi tekkib möödasõitudest kus peab sõitma üle lume löga mis tekkib kahe sõidurea vahele.

Korralik rehv on kõige parem elu kindlustus tee ja auto vahel. Odavate, kulunud rehvidega sead ennast ja teis ohtu.
Kuule, pea hoogu nüüd! Kes on siin väitnud või on sul mingeid fakte, et lamellitajad uimavad tee peal? Ma mõtlesin, et ei sekku siia vaidlusse aga lauslollus ajab ikka harja punaseks küll. Kurjam, mul läheb ma-ei-tea-mitmes-talv juba erinevate lamellidega (kasutatud kui ka uued) ja uimamisest on küll asi kaugel. Sõidan aasta läbi erinevatel teedel, talvel saadud metsavahel rallisid vaatamas käidud jne. Pole kunagi pidamisega probleeme ja pole kunagi ka uimerdanud kellegil ees, pigem on ikka vastupidi, et tuleb igasugustest uimerdajatest mööda sõita (kusjuures mul pole küll aega jälgida mööda sõidetava auto rehvitüüpi ja mustrisügavustUnibrow).

Parim elukindlustus on mõistus, kogemus ja sõiduoskused, mitte rehv. Tee endale prioriteedid selgeks ja siis ei ole sa mitte kellelegi ohtlik, olenemata auto tüübist, rehvist jne.

PS! Rääkides kulunud või kasutatud rehvidest, siis vanad kasutatud Hakkapeliitta Q lamellid olid tunduvalt paremad eelmisel talvel (ja ka sel talvel) kasutatavatest uutest Vredesteini NordTrac lamellidest. Siin maailmas ei ole kõik must ja valge, vahepeal eksisteerib veel-mitmeid-mitmeid värvitoone.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Autohoid talveks secman 0 1,198 09-10-2019, 06:38 PM
Viimane postitus: secman
  Millised rehvid valida? kihutaja5 22 17,266 30-12-2013, 09:08 AM
Viimane postitus: indrek
  Auto talveks garaazi? Shmel 3 3,888 13-11-2008, 10:55 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Oleks vaja oma MB'le talveks kodu sm. pelle 11 5,588 24-11-2007, 12:39 PM
Viimane postitus: imre
  Soodsalt uued rehvid saksamaalt roman 8 7,351 16-04-2007, 07:08 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Tartust Rehvid Tallinna? meego 2 2,516 22-01-2007, 10:40 PM
Viimane postitus: Truck
  erinevates mõõtudes rehvid väikemees 12 5,988 29-11-2006, 04:45 PM
Viimane postitus: Andres
  Talv on tulekul aga rehvid... ? sm. pelle 45 23,027 06-11-2006, 08:29 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne