Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jääs teed
#1
Ei tea kuidas Põhjas, kuid Lõunas olid küll enamus teid jääs, suuremad muidugi juba soolatud, kuid hoovid ja väiksemad teedThumbsdown. Meil Renksiga hea mõnus pikk hoov, kus jooksevad sügavad rööpad ja nagu alati jäin kinni, tegelikult enamus autosid jukerdasid juba vara hommikul ja keegi ei saanud eriti minema. Oluliset kiiremini oleks probleemi lahendatud, kui igaüks oleks teisele abiks olnud, selle asemel eelistati pealt vaadata ja käed taskus hoida, mõni isegi mõtles, et proovib ees olevast jukerdavast autost mööda saada ning lõppkokkuvõttes selle auto kõrvale kinni jääda...palju õnne!

Tänud Renksile, kes pidi minu kõne peale oma magusast unest loobuma ja mind aitamaSmirk
Sain õigeks ajaks tööle.Icon_cool
Vasta
#2
Suht jube seis, nüüd neid väiksid kõkse tuleb robinal. Endalgi hommikul peaaegu juhtus (mõned sentimeetrid jäid siiski vastutulija stangest puudu). 200 meetrit eemal oligi vist väike kõks prügiautoga ära käinud (ja peale seda jäi suur prügiauto kogu liiklust "reguleerima"). Ja need trügijad on ka parajad tegelased, isegi kui ruumi pole üritab ennast läbi suruda. Aga kogemus jälle omaette.
Vasta
#3
Ei ütleks, et nüüd midagi hullu lahti on. Tavaline talve ilm ja ainult nattuke lund on maha tulnud.
Vasta
#4
Teed põhjaski olid hommikul jäitesed, lõunast sadas aga sulalumi ka veel peale, mis tegi hoopis jalgsi liiklemise ohtlikuks. Sai isegi jalgsi liigeldes külg maha pandud...
Linnast väljas oli aga Pärnu mnt kiirem sõidurada paraja paksu supi all. Jäime siiski ilusti teele ning saime õnnestusteta koju ka. Tempomaadi küll, peale liuglemise kiiremal rajal, lülitasin välja...

Ohutut teed kõigile!
Vasta
#5
Tallinn-Rapla vaheline tee oli täielikult soolatud ja libe polnud. Küll aga oli tee peal paks lume-soolasobla ja seepärast sain mina korraliku adrenaliini üledoosi kõrvalistujana ikkagi kätte Icon_evil
Vasta
#6
liisel Kirjutas:
Gold Kirjutas:Tallinn-Rapla vaheline tee oli täielikult soolatud ja libe polnud. Küll aga oli tee peal paks lume-soolasobla ja seepärast sain mina korraliku adrenaliini üledoosi kõrvalistujana ikkagi kätte Icon_evil

Smile lahe! Õnneks olen ma ise roolis ja ise sõita oli täiesti okSmile seda marsruuti. Kuid praegust ilma vaadates ei tea mis ta selleks hetkeks teeb kui koju sõit hakkab.

Õhtul ma tõmban vist koti pähe endale, et välja ei näeks Big Grin
Vasta
#7
ja nüüd vist ka harjumaale see valge sitt jõund. Badgrin
Vasta
#8
liisel Kirjutas:
marek Kirjutas:ja nüüd vist ka harjumaale see valge sitt jõund. Badgrin

Kus nüüd lajatas....

kas tõesti teil sajab nii hullusti Icon_biggrin
Vasta
#9
R129 Kirjutas:
liisel Kirjutas:
marek Kirjutas:ja nüüd vist ka harjumaale see valge sitt jõund. Badgrin
Kus nüüd lajatas....
kas tõesti teil sajab nii hullusti Icon_biggrin
päris korralikult tuli jah...
Vasta
#10
Noh, jube lahe on, et eile õhtul mitusada kohalikku raha pesula peale sai investeeritud Smile
Muidu pole häda midagi...
Vasta
#11
allan1 Kirjutas:Osad pemmivennad kruttisid suvekad eile alla jubaIcon_twisted
Head pidamistThumbsup

Ka ise mõtlesin,et võiks ju ringi visata.Eusa_whistleAga mul oleksid USA M+S-id alla läinud.
Vasta
#12
Jumala ilus talve ilm on .. seda võiks veel vähemalt kuuks või kaheks jaguda.
Vahepeal oli nattuke talve ja siis jälle selline sombune ilm. Krt soome ajab nii kadedaks oma lumiste talvedega.
Mõttetu vingumine siin omg meil tuli lumu maha.. inimesed tundge sellest RÕÕMU!
Vasta
#13
Ardo Kirjutas:Mõttetu vingumine siin omg meil tuli lumu maha.. inimesed tundge sellest  RÕÕMU!
mis sellels pidevas lume rookimises, -pühkimises, soolaplägas riiete/auto määrimises ikka rõõmu on...Retard
Vasta
#14
liisel Kirjutas:
Ardo Kirjutas:Jumala ilus talve ilm on .. seda võiks veel vähemalt kuuks või kaheks jaguda.
Vahepeal oli nattuke talve ja siis jälle selline sombune ilm. Krt soome ajab nii kadedaks oma lumiste talvedega.
Mõttetu vingumine siin omg meil tuli lumu maha.. inimesed tundge sellest  RÕÕMU!

Keegi ei keela ära kolida Nod
Aga mulle siin ja praegu sobib.. vingujad koligu või jäägu vait ja õppigu sõitma!
PS: keegi mustamäel abi peaks vajama siis number on profiilis ja aitan meeleldi =))
Vasta
#15
Mind häirib selle lume puhul maanteel möödasõit, lumiselt alalt yle minnes hakkab ESP möllama ja jätab käigu piirajasse, samas nagu gaasi peale ka ei anna.. nimodi siis lased hambad ristis kas jõuad või mitte. ESP maha võtta siis ei ole ka kõige mõtekam, kickdowni puhul olin 90 pealt ristis nagu naksti, ESP maas + rahulik kiirendus isegi toimib...
Vasta
#16
Noh, ega otseselt polegi vaja aga mingi 40-50'ga sõitvad traktorid lausa nõuavad möödasõitu. '

OT: Üleüldse olen ma arvamusel, et pigem on rohkete õnnetuste iva möödasõitudel just see, et keegi mõttetult venib ja kannatus katkeb - sõidad mööda aga igakord ei õnnestu... see selleks.
Vasta
#17
Pühapäevase seisuga olid Saare-ja Muhumaal asfaltkatted lume-ja jäävabad ning kuivad.Kruusade kohta ei oska infi anda.Aga saabus esmasp.....Muhus potsatas pea 10cm lund maha.Tulin hommikul esimese laevaga üle ning sihiks Tallinn...siis oli teel veel pehme lumi.Kuid õhtul tagasi tulles....halleluuja....krt tatt ja lamellid ikka kokku ei istu.Õnneks elusalt ja tervelt kodus...
Ikkagi Inimene.
Mis sest,et Muhulane.
Suiti lastakse maale...enamus ajast merel :)
Vasta
#18
Mind häirib selliste ilmade puhul just see, et kui väike lumikirme peaks maapinda puudutama, kimab terve brigaad traktoreid katastroofi ära hoidma- oma sahkade ja soolaga. Aga kui asi tõsiselt kriitiline- nagu praegu, kus sadas sisuliselt jäävihma päev otsa, või siis kui lund oli megalt- hoitakse justkui ressursiga tagasi ja oodatakse "ei tea mida". Täna ei ole üht traktorit ka kuskil näinud.

Üldjoontes olen muidu arvamusel, et nad võiks soola teedelt eemale hoida ja kui asi hulluks läheb, siis sahaga tee puhtaks lükata- simpel. Poleks muutuvaid teeolusid ja muud jama, mis liiklusõnnetuste põhjustesse kirjutatakse.
Vasta
#19
voodoo Kirjutas:Noh, ega otseselt polegi vaja aga mingi 40-50'ga sõitvad traktorid lausa nõuavad möödasõitu. '

OT: Üleüldse olen ma arvamusel, et pigem on rohkete õnnetuste iva möödasõitudel just see, et keegi mõttetult venib ja kannatus katkeb - sõidad mööda aga igakord ei õnnestu... see selleks.


Noo siis on tegu lollide traktoristidega kes ei tunne reegleid. Kui naad takkistavad liiklus voogu siis peavad võtma tee äärde ja teised liiklejad läbi laskma vajadusel ka peatuma. Kui naad seda ei tee siis rikuvad naad liiklus eeskirju, kutsuge pollar ja saavad trahvi. Või mida naad üldse ronivad maanteele sellise ilmaga. Muretsegu suurem auto ja tõmaku oma traktor siis haagisele.

ESP-ga eriti talvel saab sõita siis kui oskad hinnata õigesti teeolisid. Mõõdasõiduks soovitak ESP kindlasti välja lülitada(kui tee on lumine ja rõõpad ka sees ning soov kiirelt mööduda ). Kes ei usu siis see uurigu autokoolidest ja libedasõidu juhendajate käest siin ei ole mõtet vaadata kes suudab kõvemini haukuda.
Vasta
#20
Muidu ei kurdaks, aga toast/töökojast/poest autoni saamisega oli tükk tegemist. Icon_biggrin
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  mööda Poola teed? Mike22 22 21,752 05-02-2013, 10:55 PM
Viimane postitus: janek126
Big Grin Mida teed järgmisena??? Kalev 22 9,707 11-01-2008, 03:48 PM
Viimane postitus: Sulo
  Auto teed!!! meego 2 3,051 08-04-2007, 05:39 PM
Viimane postitus: Reddog
  eestis ikka suht head teed... marek 2 2,813 01-10-2006, 10:57 PM
Viimane postitus: Werewolf



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne