Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kas inimene mõjutab kliimat?
#21
Ei mulle see meeldib, et me oskame nii tühise asja nagu maailma kliima tasakaalu ja selle väljaajajaid selgitada, kuid isegi nii keerulise asja nagu auto tuuletakistuse arvutusega omadega jänni jääme. PALJU ÕNNE MEILE KÕIGILE.

Halloo millest me räägime - inimkonnal pole isegi püsivat MASSI etaloni - üks seitsmest SI ühikust ja nüüd kuulutame absoluutset tõde sellise asja nagu KLIIMA kohta.

Eriti hea on muidugi siin foorumis öelda mis on tõde, me ju oleme kõikse targemad ja see mis ühest filmist tuleb on tõsi ja teisest puha jama - jesss.

Ps minu arvamus ei ühti ei Mareku poolt pakutuga kui ka Al Core lahendusega. Ma ei tea mis seda kõike põhjustab - aga soojem on küll krt kui varem.
Nagu Hentsi mõtegi - viimane tilk ajab teatavasti karika üle ääre ajama, mitte esialne kõvasti suurem kogus - onju.
Peace.
Vasta
#22
Tsüklid, kõik on arengujärgu tsüklid, loodus muutub, maailm muutub, tehnika muutub, teadus muutub, inimesed muutuvad ning eks sellega kaasneb ka kliima muutumine.

Elame ja näeme, arutelu võib alati arendada...

Edit: Ega üks mees ei defineeri universumis toimuvat- see on ulme- ja tuumafüüsika.
Vasta
#23
Ongi parem kui soemaks läheb siis mersud roostetavad vähem Icon_razz
Vasta
#24
Eestis hea siin pole orkaane ega suuremaid üleujutusi.
Kliima normaalne kuna elame hetkel jäävaheajal.Viimane jääaeg oli 10 000 aastat tagasi. Kuna maakeral muutub pöörlemistrajektoor.
Telg muudab nurka päikese suhtes.
Trajektoor mida maa teeb ümber päikese muutub ovaalsest ümarguseks ja siis vastupidi.See tsükkel muutub umbestäpselt iga 40 000 aasta tagant.
See pikka teema keda huvitab uurib.
Vasta
#25
Ma ajaks Savisaare süüks selle pigem.
Vasta
#26
R129 Kirjutas:Eriti hea on muidugi siin foorumis öelda mis on tõde, me ju oleme kõikse targemad ja see mis ühest filmist tuleb on tõsi ja teisest puha jama - jesss.

Ps minu arvamus ei ühti ei Mareku poolt pakutuga kui ka Al Core lahendusega. Ma ei tea mis seda kõike põhjustab - aga soojem on küll krt kui varem.

tänan komplimendi eest, kuid see ei ole minu arvamus, vaid teadlaste poolt tõestatud faktid ja loodusseadused. minu roll selles teemas on vaid nii palju, et valgustada pisut ka teadlaste ütlusi, et mitte pimesi uskuda mida poliitika ette serveerib. kui sa natuke avardaksid oma silmaringi (kasvõi süveneksid nendesse faktidesse) siis saaksid ilmselt teemale pihta ka, mitte a'la on natuke soojem küll...ongi soojem (sest toimub väljumine jääajast), aga mitte CO2'st ja inimtegevusest.

tundub, et sa ei taha asjast aru saada või lihtsalt ajad mingit jonni. Smile

P.S. akadeemiku nimi on lippmaa, kui sa temast rääkisid. ma saan aru, et sa usuksid pigem savisaart kui lippmaad antud teemal? tegelikult tegeles sellega hoopis strandberg, üdini roheline, kes isegi oma kuluhüvitised viimse sendini laiaks lõi... nagu al gore, kes omab reaktiivlennukit ja suurt el.küttega basseini. aga ju selline ongi siis õige roheline mõtteviis.
Vasta
#27
R129 Kirjutas:Ma ei tea mis seda kõike põhjustab - aga soojem on küll krt kui varem.

Oleks siis vähemalt suvel ka soojem Smile Kuigi peaks mainima, et viimased aastad hakkavad talved ka meil juba talvemoodi olema .

Ja nüüd kui on majandus langus ja palju vähem autosid sõidab on kohe näha kuidas hoiab pidevalt miinus kraade.

Kuigi jah veebruari alguses kui inimestel olid palgapäevad läks kohe sulaks ju sõideti siis autodega rohkem.

Seega võib oletada, et selles CO tamises on mingi iva sees.

Rolleyes
Vasta
#28
kalacompany Kirjutas:Ja nüüd kui on majandus langus ja palju vähem autosid sõidab on kohe näha kuidas hoiab pidevalt miinus kraade.

Kuigi jah veebruari alguses kui inimestel olid palgapäevad läks kohe sulaks ju sõideti siis autodega rohkem.

Seega võib oletada, et selles CO tamises on mingi iva sees.

Rolleyes
väga hea! Badgrin
Vasta
#29
"Omal ajal" olid talved külmad kui siberis ja suved kuumad kui aafrikas- nii räägiti mulle siis, kui olin veel väga noor ja aastas oli 12 kuud sügist. Nüüd on see aeg tagasi, kui talved külmad ja suved soojad- ning jälle probleemid majas Badgrin
Vasta
#30
Ok. Kliima kliimaks aga saastamise kohapealt. Elan ise Väo karjääri kõrval . Väo maksab mingit saaste maksu riigile. No kurat aga mulle ei maksa keegi midagi kui see pask tuulega mulle aknast sissetuleb ja ülepäeva kodus suurpuhastust pean tegema. Rääkimata sellest, et iga suve hommik kui öösel on sadanud olen sunnitud autoga pesulasse minema. Ja siis kui mu auto 2 nädalat maja ees seisis ja oli nagu betoonikäkk saadeti mulle politseist kiri, et minu sõiduk rikub maja esise üldilmet .
Vasta
#31
marek Kirjutas:tänan komplimendi eest, kuid see ei ole minu arvamus, vaid teadlaste poolt tõestatud faktid ja loodusseadused. minu roll selles teemas on vaid nii palju, et valgustada pisut ka teadlaste ütlusi, et mitte pimesi uskuda mida poliitika ette serveerib. kui sa natuke avardaksid oma silmaringi (kasvõi süveneksid nendesse faktidesse) siis saaksid ilmselt teemale pihta ka, mitte a'la on natuke soojem küll...ongi soojem (sest toimub väljumine jääajast), aga mitte CO2'st ja inimtegevusest.

tundub, et sa ei taha asjast aru saada või lihtsalt ajad mingit jonni. Smile

P.S. akadeemiku nimi on lippmaa, kui sa temast rääkisid. ma saan aru, et sa usuksid pigem savisaart kui lippmaad antud teemal? tegelikult tegeles sellega hoopis strandberg, üdini roheline, kes isegi oma kuluhüvitised viimse sendini laiaks lõi... nagu al gore, kes omab reaktiivlennukit ja suurt el.küttega basseini. aga ju selline ongi siis õige roheline mõtteviis.
Jaa jälle need faktid ja faktid mis alati TÕESED on. Ahjaa muideks Lippmaa (teda mõtlesin jah) rääkis vist hoopis kliima jahenemisest (ookeani temperatuuri langusest) - ehk siis uus jääaeg äkki hoopis tulekul. Või jaheneb ookean äkki selle pärast, et sinna suur hulk jahedat vett kuskilt tuleb vms - ma tõesti ei tea Smile
Jah selle 700 milonit (oli vist selline arv) käis välja "roheline" Strandberg, kuid kas mitte enne seda ei püüdnud Lippmaa väita, et tuuleenergi EI OLE TAASTUV energia, sest ta suretab maakera välja.
Krt kui India ja Hiina kokkupõrkel tekkiv "mäekene" veel kasvab, siis ilmselt takistab ta tuulte liikumist tibake rohkem kui x arv tuulikuid - aga noh see on fakti teine külg lihtsalt.
No ja isegi kui tuulikud x miljoni aastaga seda teeksid on see hea näide kuidas faktidega manipuleeritakse. Terve mõistusega inimese jaoks on see siiski ilmselt taastuv energia.

Nii nagu on teaduses ka erinevad koolkonnad nii on ka arusaamine ja faktide tõlgendamine erinev. Ausalt see on hämmastav, aga arvamused on tihti risti vastupidi. Faktid, faktid - inimene tõlgendab neid nii nagu vaja on. Mina näen seda iga seoses oma praeguse tööga vöga hästi pealt.
Sama on selle kliima teemaga - üks teadlaste ühendus ütleb et mõjutame, teine grupp intelligente väidab risti vastu.

Ainuke mis ma tahan väita on see, et ära lihtsalt usu kõike mida sulle näidatakse. Kui filmi eesmärk on juba filmi alguses selge (olu see siis AL Gore film või sinu poolt viidatu) siis ei saa seal midagi head olla - käib ainult üks manipuleerimine väänamine ja kõik.
Jäägu sulle selle teadlaste grupi arvamus, et me väljume jääajast (võibolla on see tõesti nii). Mina tunnen ainult, et veidike soojemaks on läinud ja ma ütlen uuesti MA EI TEA - mul puudub teadmine mis seda põhjustab. Aga mul on tunne, et inimene on sellele kaasa aidanud.
Vasta
#32
Kliima teemasse otseselt ei lähe, aga esimeses postis olevate videote teemasse küll: http://www.youtube.com/watch?v=ZcxhcMyn8...r_embedded
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,192 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Kas kellegil on maanteeametis mõnda asjalikku ja mõistlikku tuttavat ametnikku? Werewolf 10 8,423 14-06-2019, 11:49 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Kas keegi klubi rallikat saaks see nädal vedada Sõjamäelt Tondile indrek 1 2,385 09-05-2018, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek
  Kas nüüd on siis lõplikult MB pensionäri auto kes sõita ei oska? marek 25 15,222 05-02-2018, 06:35 AM
Viimane postitus: .Alar.
Question Kas keegi paigaldab elektrilist toonkilet? SGM 2 3,600 13-01-2016, 01:33 PM
Viimane postitus: SGM
  K: Kas kellegil on laenata OBD 2 veakoodi lugejat? kentq 0 1,847 17-09-2015, 12:49 PM
Viimane postitus: kentq
  kas keegi teab sellest autost midagi apaal 3 4,135 23-05-2014, 03:31 PM
Viimane postitus: Lahekas
  Poleerimine Madara autopesulas Madara 33/5-kas usaldusväärne koht? nostromo 4 6,693 16-05-2014, 10:47 AM
Viimane postitus: berg
  Kas keegi tea, kes pakub liivapritsi teenuseid? Rolz 13 13,304 17-04-2014, 11:39 AM
Viimane postitus: Gandiline
  K:Kas keegi tunneb kedagi,kes tegeleb Boschi tööriistade müügi või maaletoomisega? Muhulane 5 5,469 21-02-2014, 11:52 AM
Viimane postitus: Muhulane



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne