Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB klubi / MB kalender
#61
Ehk oleks siis mõttekas mingi formaat/hind välja valida ja küsitlus teha? Mul poleks ka nt 20eur korraliku kalendri eest kahju-ehk meid Marteniga juba 2Smile
Vasta
#62
Mul ka sissetulek üsna väike, kuid imelik nagu ma olen leiaxin ka selle 20 eurot kvaliteetse asja eest. Lisax auto pildile peax selle kõrval olema ka väike tutvustav info, tähtsamad tehaseparameetrid (mõõdud, massid, litraaž, jõunumbrid, kiirendusnumbrid jne) ja sulgudes antud mudeli parameetrid juhul kui on ümberehitusi, näitex suurenenud kW-d ja vähenenud kiirendusaeg. Loomulikult peax kuskil olema ka auto omaniku foorumi kasutajanimi.

Pildid võix olla ikka proffessionaali poolt tehtud ja kunstipärased, ehk kes soovib oma autot kalendrisse, laseb proffesionaalsed pildid teha või siis korraldame klubi poolt mingeid fotosessioone, milledel osalustasu (kuna proffessionaalid tahavad oma töö eest ka raha saada), mis peax tulema teoreetiliselt soodsam kui et igaüx laseb eraldi pildistada.

Et midagi arusaamatux ei jääx, siis pidasin fotosessiooni all silmas seda, et huvilised kogunevad mõnes looduskaunis või muidu huvitavas kohas ja sinna tuleb kohale profifotograaf, kellega siis iga huviline saab eraldi vestelda ja koos parimad kaadrid teha. See olex ka hea põhjus taas kokku saada, kuna meil aastas ju väga palju üritusi ei ole.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#63
Tehnilised andmed peaks jah kindlasti olema kuskile alla mõõdukas suuruses märgitud.
Vasta
#64
(10-03-2011, 10:41 PM)nostromo Kirjutas: Tehnilised andmed peaks jah kindlasti olema kuskile alla mõõdukas suuruses märgitud.

Alla, üles, vasakule, paremale - see sõltub pildi taustast, ehk millises alas on text kõige loetavam. Ex kujundus ja formaat tuleb juba töö käigus valida või välja mõelda ning kui on mitu head kujundust, siis saab foorumis hääletada nende poolt.

Kindlasti on meil siin foorumis inimesi, kes oskavad photoshoppi või mõnd muud pilditöötlusprogrammi piisavalt hästi, et suudavad mõned kujundused luua, et tekix mingi ettekujutus, milline võix kalender välja näha. Siis on juba võimalik ka ettepanekuid teha fontide, paigutuse, texti suuruse jne juures.

Mina isiklikult neid programme nii hästi ei jaga, seega ei saa seda enda peale võtta. Küll aga olen valmis tegema ettepanekuid kujunduse osas, et lõpptulemus saax silmale ilus, ülevaatlik ja informatiivne.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#65
Midagi sellist?

[Pilt: 94654-e320.jpg]

Suurem pilt
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#66
Photoshopi oskan isegi näppida, kuid abikaasa on selles vallas kõvasti tugevam. Profifotograafi leiaks vast ka.
Siin tekib õhku aga teema, kas käimasoleva aasta kalendriga tasub enam jandama hakata, kuna kamba kokkuajamisest reaalse lõpptulemini läheb kardetavasti rohkem kui 1 kuu. Hakata pigem ajama järgmise ehk 2012. aasta kalendrit?

Minu ettepanek antud teemas oleks mitte ainult autode pildistamine ühes ilmastikus, vaid katsuks ikka aastaaegadesse saada. Silmal ilusam vaadata ning ka asjakohasem. Kõike seda saab ka photoshoppida, kuid see pole see.
Laur - tõid väga hea näiteIcon_biggrin
320CDI - Väikevenna

Vasta
#67
Ma tahtsin kaa just mainida, et:
12 autot, 3 autot ühte aastaaeg ja siis 13-nes auto või kõik 12 autot kaanepildiks.
Ma pisut jälgin olukorda ning proovin kalendri tegemist sponsoreerida
Vasta
#68
to: Laur

Isiklikult loodaks veel keremudelit ja selle tootmisperioodi ning kiirendust teada.
Vasta
#69
(10-03-2011, 11:23 PM)Laur Kirjutas: Midagi sellist?

[Pilt: 94654-e320.jpg]

Suurem pilt

Jah, pilt on hea kui seda nüüd veidi kohendada, siis olex üx kalendripilt juba olemas.

Mina lisax taustale veidi rohkem kontrasti, kuna hetkel taust liiga ühtlaselt hall ja sombune. Texti jaox kasutax teistsugust fonti, teex teksti mõnevõrra väixemax ning lisax veel rohkem infot nagu näitex auto mõõtmed ja tühimass. Kuna taevast on antud pildil (liiga) palju, siis paigutaxin kuupäevad sinna, või lõikaxin taevast veidi vähemax. Tegelikult võix üldse nii taevast kui maad vähemax lõigata ja panoraampildi teha.

Loomulikult tuleb keskenduda järgmise aasta kalendrile, kuna selle kujunduse loomine võtab juba aega ja seda ei tasu kiiruga teha ja hiljem vaadata, et siit ja sealt olex ikka võinud teistmoodi teha. See aga ei tähenda, et järgmise aastani aega on veel, et küll jõuab selle kalendritegemise mingi aeg ette võtta, alustada tuleb kohe. Mitmed eri aastajad ja ilmastikud on ka enesestmõistetav. Seetõttu pakkusingi välja, et võix klubi poolt korraldada fotosessioone (3 või 4 näitex - kevadel, suvel ja talve hakul, vb ka sügisel või lihtsalt üx sessioon vihmase ilmaga).

Siinkohal võix äkki mingieid orienteeruvaid kuupäevi pakkuda (lõplik aeg sõltub ka ilmast loomulikult), millal võix fotosessioone korraldada ja uurida Ardo Holtsi, Sergei Žjuganovi ja teiste profifotograafide käest, mis nad asjast arvavad ja mis hinda küsivad. Kindlasti on keegi nendega lähemalt kokku puutunud ja tunneb neid paremini, et läbirääkimisi pidada.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#70
Panoraami ei paiguta kuidagi kalendrisse. Aga loomulikult tuleb kalenrisse minevate piltidega pisut enam vaeva näha kui kümmekond minutit.

Profifotograafi 12x palgata.. kas on ikka hea mõte?
Pigem kasutada korra inimest kellel shop hästi käpas.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#71
Pildistamine pole probleem, mul kaamera olemas, üsna hea isegi, objektiive ka piisavalt. Silma ja ilmaga tuleb natuke vaeva näha, aga usun, et pole probleem. Igal juhul peaks iga auto ise kohas ja isesuguse ilmaga olema. See oleks igav, kui 12 autot, on samal päeval ja samas kohas tehtud.

Kalendriga peaks hakkama kevadel tegelema, et saaks sügisel trükki lasta. Selleks aastaks pole enam mõtet tegema hakata.

Aga andmed pildil oleva auto kohta võiksid natuke teistmoodi välja toodud olla, kui Laur üles pani. Mina näen sellisena, et andmete jaoks on loodud 50% hajuvusega transparentne kumerate äärtega kastike, kuhu siis andmed korrektse MB fondiga on üles pandud, samuti omaniku nimi ja või foorumi kasutajanimi.

Samas Corel pakub ka kalendri kujundamise võimalust. Tegin ühe kiire, mille välja printisin, seal sai ka ühele pildile neli väiksemat või kaks paigutada. Jäi ka omapärane.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#72
Tegin kiirelt ühe uue.


Manustatud failid
.pdf   MB Klubi Kalender 2012.pdf (Suurus: 1.38 MB / Tõmbamised: 42)
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#73
Indreku pakutu on põhjusmõtteliselt vastuvõetav. Kui me tahame seda kalendrit ka sisuliselt kasutada, siis ei tohi päevad olla pildi sisse peidetud.

Teine suur oht, mis hulga kalendreid muudab mõttetuks, on igasugused kavalad ja kunstipärased kuupäevade esitamise viisid. Enamus meist elab 7/5 rütmis ja seda oleks kena ka kalendrist leida.
Ning kindlasti tuleb meil kalender teha Eesti jaoks - selles peaks kajastuma meie riigipühad ning, miks ka mitte, levinud rahvakalendri tähtpäevad.

Korraliku kalendri eest pole 20€ palju. Lihtsalt seinapildi eest aga mulle küll...Icon_redface

Kaldun arvama, et parema tulemuse saab sobivaid pilte arvutis järele töödeldes. Sest üldteada tõde on see, et parim pilt on tehtud pilt.
Kuigi ma olen nõus sellega, et teatud autosid tasuks lasta pildistada profil - meie pere masinad seda ei vaja, kuid klubis on, millega uhkustada! Laseme neil siis säradaNod
Vasta
#74
1 suur pilt kuu kohta tundub ilusam kui mitu väikest.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#75
Üldiselt Indreku mõte vastuvõetav - detailide üle saab veel arutada, kui idee juba konkreetne. Autosid ja pilte peaks olema kindlasti rohkem kui 13 - vähemalt 20, et oleks valik ja võimalus panna kokku parim pakett.

Talve lõppedes võiks ju talvehooaja pildid ära teha. Lund ja ilusat ilma veel tulemas.
320CDI - Väikevenna

Vasta
#76
Midagi sellist lihtsalt äkki? Selline iga kuu keerate lehte, teate küll. Kuupäevadele saab kastid ka ümber kui vaja.


Manustatud failid
.pdf   kalender_marts.pdf (Suurus: 800.6 KB / Tõmbamised: 17)
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#77
Karl sellisena on kalender täiesti ilus Wink
kui seal all võisk olla pisike tekst ka omaniku poolt, kus võiks autost juttu olla(ala jalugu - millal toodeti jne)
Vasta
#78
Antud andmed võiks kindlasti olla:

1) Keretähis: C140
2) Periood: 1992-1998 (facelift 1996)
3) Mudel: CL600
4) Aasta: 1997
5) Mootor: 6.0 V12 48V 570Nm 394hj
6) Kiirendus: 6.6sek
7) Omanik: nostromo (Risto)
Vasta
#79
Kas andmed paigutada siis pildi peale või pildi alla? Kui alla peab pildi pisema tegema, teksti päris palju.
Teen mõne näite veel ja püüan kogu jutu kirja panna.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#80
Võiks vast pildi peale ehk sisse kuidagi nurka/alla neutraalses toonis (see sinu näitena toodud kollane oli halli pildi taustal veidi liiga silmatorkav-oleks võinud isegi samasugune helehall olla nagu meiliaadress).
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB Klubi rallikas vol? indrek 21 13,671 26-02-2021, 08:43 PM
Viimane postitus: 2teist
  Klubi jõulubowling 14. detsembril 19.00 indrek 3 2,766 13-12-2019, 03:29 PM
Viimane postitus: indrek
  MB Klubi sümboolikaga meened indrek 42 81,928 30-10-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: indrek
  Klubi Sügisgrill 15. September Kernus indrek 5 6,622 09-09-2019, 08:16 AM
Viimane postitus: v6sa
  MB klubi suvepäevad 2019 - 20-21 Juuli Türil indrek 29 23,032 28-07-2019, 06:01 PM
Viimane postitus: siimruz
  MB klubi talvepäevad 09. Märts 2019 raplamaal indrek 21 18,085 25-03-2019, 05:05 PM
Viimane postitus: Werewolf
  MB Klubi Bowling 24.11 kell 18.45 indrek 5 7,112 20-11-2018, 10:22 AM
Viimane postitus: indrek
  Klubi peregrill 20. August Kernus indrek 26 16,510 23-08-2018, 02:56 PM
Viimane postitus: Lepz
  MB klubi rallikas Mannergute mõõduvõtul 21. juuli indrek 72 41,634 29-07-2018, 05:45 PM
Viimane postitus: v6sa
  MB klubi Suvepäevad 2018 (16. juunil) indrek 57 50,074 20-06-2018, 10:22 AM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne