Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB klubi / MB kalender
#1
Nii

Alustan siis uue teemaga - ehk siis MB klubi kalender. Kuna juba on meie klubile selle tarbeks ka raha annetatud, siis peab ära tegema.

Nüüd aga siis avatud arutelu teemal - milline, mis piltidega, mis ajaks.

Kui tahame korralikku teha, siis peame unustama 2009 aasta ja kalendri hoopis 2010 aastasse planeerima - küll aga valmis saaks see kalender juba suveks või suve lõpuks.

Teen alguse, mis võiks üks nägemus olla.

Kokku 12 kuud ja 12 pilti - esimene MB klubi logo ja kirjadega.
Küll aga võiks kaasata ka Silberauto ja teha nn. enne ja pärast kalender.

Näiteks ühel pildil W126 ja W221 ja kui olemas, siis ka 116.

Tegelt üle kolme auto ei tahaks pildile panna, see poleks enam praktiline.

Siis teine teema

Juhatusega sai kunagi otsus vastu võetud, et MB klubi meeneid saavad ainult klubi liikmed, keda meil hetkel umbes 150 on ja tuleb ka juurde. Aga kas kalender teha kõikidele kättesaadavaks, mingisuguse lisatasu näol - raha. Et siis klubile teenimise võimalus, või juuretis järgmise kalendri tarvis.

Et siis teie arvamused
Vasta
#2
Indrek Kirjutas:Nii

Alustan siis uue teemaga - ehk siis MB klubi  kalender. Kuna juba on meie klubile selle tarbeks ka raha annetatud, siis peab ära tegema.

Nüüd aga siis avatud arutelu teemal - milline, mis piltidega, mis ajaks.

Kui tahame korralikku teha, siis peame unustama 2009 aasta ja kalendri hoopis 2010 aastasse planeerima - küll aga valmis saaks see kalender juba suveks või suve lõpuks.

Teen alguse, mis võiks üks nägemus olla.

Kokku 12 kuud ja 12 pilti - esimene MB klubi logo ja kirjadega.
Küll aga võiks kaasata ka Silberauto ja teha nn. enne ja pärast kalender.

Näiteks ühel pildil W126 ja W221 ja kui olemas, siis ka 116.

Tegelt üle kolme auto ei tahaks pildile panna, see poleks enam praktiline.

Siis teine teema

Juhatusega sai kunagi otsus vastu võetud, et MB klubi meeneid saavad ainult klubi liikmed, keda meil hetkel umbes 150 on ja tuleb ka juurde. Aga kas kalender teha kõikidele kättesaadavaks, mingisuguse lisatasu näol - raha. Et siis klubile teenimise võimalus, või juuretis järgmise kalendri tarvis.

Et siis teie arvamused

Sooviks ka kalendrit ja kuna ma pole ametlik liige oleks sellega nõus et tehtaks kättesaadavaks kõigile kes soovivad ja mina omalt poolt oleks nõus ka rohkem maksma.
Vasta
#3
Reklaami mõttes võiks seda isegi Silberauto müüa/kaasa anda.
Vasta
#4
Indrek Kirjutas:Nii

Alustan siis uue teemaga - ehk siis MB klubi  kalender. Kuna juba on meie klubile selle tarbeks ka raha annetatud, siis peab ära tegema.

Nüüd aga siis avatud arutelu teemal - milline, mis piltidega, mis ajaks.

Kui tahame korralikku teha, siis peame unustama 2009 aasta ja kalendri hoopis 2010 aastasse planeerima - küll aga valmis saaks see kalender juba suveks või suve lõpuks.

Teen alguse, mis võiks üks nägemus olla.

Kokku 12 kuud ja 12 pilti - esimene MB klubi logo ja kirjadega.


Küll aga võiks kaasata ka Silberauto ja teha nn. enne ja pärast kalender.

Näiteks ühel pildil W126 ja W221 ja kui olemas, siis ka 116.

Tegelt üle kolme auto ei tahaks pildile panna, see poleks enam praktiline.

Siis teine teema

Juhatusega sai kunagi otsus vastu võetud, et MB klubi meeneid saavad ainult klubi liikmed, keda meil hetkel umbes 150 on ja tuleb ka juurde. Aga kas kalender teha kõikidele kättesaadavaks, mingisuguse lisatasu näol - raha. Et siis klubile teenimise võimalus, või juuretis järgmise kalendri tarvis.

Et siis teie arvamused


Nii. Nõus olen sellega, et kalender saaks valmis 2009 detsember, ehk siis kalender ise algaks 2010- Jääb täpselt kõikide aastaaegade jaoks pilte,aega ja autosi.
Kui vastavasse kuusse kolm autot paigutada, siis saab osaleda 36 autot, mõte selles, et lihtsalt tuleb kõikidelt liikmetelt autodest pildid võtta, parimad siis hääletusel välja valida ning õnnelikude autod siis proffesionaali poolt uuesti pildistada lasta( loogline, et auto peab olema ideaalses seisukorras).
Järgmine küsimus tekib disaini ja kujunduse valdkonnas- Kas autot pildistatakse sõidu pealt või hoopis puude allees vms. kohas. Interjööri pilte? Piltide suurus, kalendri suurus? Kõik peab oleme harmoonilises kooskõlas, et tekst pilte oma varju ei jätaks.
Ja siis veel kaane pilt peaks olema vist süngelt mustal taustal illustreeriv MB Eesti Klubi logo.
Ja mida ma ei oska välja pakkuda on see,e t mis autod, mis kuusseEusa_doh

Pm. Mudelipõlvkondade kaup oleks vist üsna hea, meil peaks neid rohkemgi jaguma kui 12!?
Vasta
#5
Miks te muidu rohkem kui kolme autot ühele pildile ei taha / miks see praktiline pole? Ma kujutaks ette just midagi sellist nagu pikk rivi 126 SEsi ja SELe mis ulatub kaugustesse. Või siis pilt kus on kõrvuti kõik S-klassid alates nii varajasest kui leidub kuni praeguseni välja.

PS: Sama võib muidugi üle kanda ka muudele kerenumbritele ja mudeliperedele. Peab valitsema võrdõiguslikkusIcon_biggrin
Vasta
#6
KarlSuur Kirjutas:Miks te muidu rohkem kui kolme autot ühele pildile ei taha / miks see praktiline pole? Ma kujutaks ette just midagi sellist nagu pikk rivi 126 SEsi ja SELe mis ulatub kaugustesse. Või siis pilt kus on kõrvuti kõik S-klassid alates nii varajasest kui leidub kuni praeguseni välja.
eestis ju mõni üksik korralik 126 ainult, kas sa tahad mingeid "kroomkoobastega" 126'i näha? karlil oli paar ilusat pilti 126'st mida võiks kasutada. mina teeks ikkagi 12 pilti - 12 autot, pildid hääletusele.

edit:
http://ardoholts.com/cars/mb420sel/index.htm#9
http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-08-17_...G_3504.jpg
http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-08-17_...G_3574.jpg
Vasta
#7
Sai puht juhuslikult kiigatud audi clubi kalendrit ja seal oli nii erinevalt neid pilte erinevatel kuudel mönel kuul kolm erinevat autot mönel üks.Kuid meil vöiks olla ka arvan et mitu autot ühel pildil.Sama mönel kuul ka möni üksik iludus.Nii palju veel et minul endal pildi tegemis tehnikat head ei ole ja samas pole mul ka õiget fot tehnika annet .nii et kardan et kui oma jaost pilte ise teen ei kannata need kriitikat.seega tean et marek tegi karli pillist kunagi super megasid pilte.Nii oleks mulgi selles osas abi saada.
Vasta
#8
Mina arva et kalender peaks ikkagi tasuline olema - siis saab ka kvaliteeti eeldada. Klubiliikmele üks hind ja teistele teine. Silberiga võib koostööd teha - kuid siis peab meil väga selge visoon olem mis selles tuleb. Lihtsalt jutt, et tahame midagi teha on natuke ..... OK võibolla auto annavad, aga ega rahalist poolt küll siis loota pole - seda enam, et majanduslik olukord ka ka seda firmat päris toredasti kõigutama hakanud.

Minu ettepanek piltide osas - ärme pane praegu piiranguid ette. A´la ainult max 3 autot ning pargis puude all. Kõiksugu kitsendused on minuarust saatanast Smile
Mul on mõned MB originaal kalendrid - väga erinevad fotod. Mõni on ilusas looduses, teine tehases kolmas kuskil absoluutselt kuupinnasel kiviklibu ja liiva vahel. Tõsi kui mälu ei peta, siis olid pillid üksina. Aga see ei tähenda et meil samamoodi peaks olema.
Ehk siis kui fototamiseks läheb siis võiks teha ühe kahe kolme nelja või ma ei tea mitme autoga pilte. Peaasi et ilus saab. Ja ÄRME ANNA KVALITEEDIS alla. OK saan aru et esimesel aastal jääb ilmselt kõva valgustustehnika ära - täiesti arusaadav kui rahaline pool ei kannata. Aga ma arvan et kui miskit hästi teha, siis võib sellest midagi suuremat välja kasvada.

Samuti peaks piltide all mingi info olema või väike history nurk või midagi sellist. MB kalendril oli näiteks üle Saksamaa tehtud pildid ja all oli asukoht nii kordinaatide kui ka NAVI fotona.

Teine väga oluline aspekt on muidugi pildi tegemise koht
http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-08-17_...G_3504.jpg
http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-08-17_...G_3574.jpg
Näiteks kui SEC oleks mingi üleni halli killustiku või puhta liiva või mõne muu sellise pinnase peal oleks kindlasti kõvasti parem. Praegu riivab veits.

Või kui ümarate servadega AMG taustal paistaks teravad metallist roostes tehase jubinad.... Või midagi minimalistlikku nagu näiteks see
http://www.seriouswheels.com/pics-2005/2...80x960.jpg Kohe tuleb Porscheklubi pildid meelde KUMU hoovis.
Sorry minu jaoks on muidu asi poolik.
Võibolla unistan kättesaamatust asjast, ma ei tea
Vasta
#9
R129 - sa ei unista kättesaamatut, loe nüüd uuesti Mareki postitus läbi (eelmises teemas) ja siis saad aru, et antud hetkel ei ole mõtet liiva/kruusa üle vaielda...samuti on sellele w221-l vist tagastange värvitud, mis mind häirib ntx...
Point selles, et tuleb autod VÄLJA valida ja seejärel teha PROFESSIONAALSED fotoseeriad, et tulemust saada.
Vasta
#10
R129 Kirjutas:Teine väga oluline aspekt on muidugi pildi tegemise koht
http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-08-17_...G_3504.jpg
http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-08-17_...G_3574.jpg
Näiteks kui SEC oleks mingi üleni halli killustiku või puhta liiva või mõne muu sellise pinnase peal oleks kindlasti kõvasti parem. Praegu riivab veits.
need on suvalt "käigupealt" tehtud pildid, auto seisis "tegi oma asja" (1. mart ootas oma ringile minekut ja 2. rolz tuli just ringilt...) ja tegin klõpsu. need lihtsalt näitena toodud mis stiilis võiks pildid olla... pealegi on kunst kunstis kunsti näha ja mina ei ole kunsti inimene! Unibrow
Vasta
#11
Ma arvan, et peaks paika panema, millised ja kelle autod pildile lähevad.

Btw, Marek, mis on viga kroomkoobastega kuuelRolleyes
Vasta
#12
HotPapa Kirjutas:Btw, Marek, mis on viga kroomkoobastega kuuelRolleyes

Ta on selle koha pealt originaalipede, ei muud :-)
Vasta
#13
Rolz Kirjutas:R129 - sa ei unista kättesaamatut, loe nüüd uuesti Mareki postitus läbi (eelmises teemas) ja siis saad aru, et antud hetkel ei ole mõtet liiva/kruusa üle vaielda...samuti on sellele w221-l vist tagastange värvitud, mis mind häirib ntx...
Point selles, et tuleb autod VÄLJA valida ja seejärel teha PROFESSIONAALSED fotoseeriad, et tulemust saada.

Värvimatta stange oleks ju koledam.
Vasta
#14
Alustagem nimede pakkumisest
Rolzi SEC, Hentsi SEL, Kuldari E500, Vqluri w116, Rauntz'i AMG
Vasta
#15
siin ka üks kvaliteetne pilt Icon_lol sobib taustaga hästiThumbsup
Vasta
#16
Nagu iga aasta, pakutakse igasugu autosi (Renkju, minu arvates Martiini E500 visuaalselt ilusam kui Kuldari oma näiteks), vaidlusi jne. Kuid mul hoopis selline mõttevälgatus:

Meil kõikidel kogunenud arvutitesse ja nett ka täis väga ilusaid ja kvaliteetseid MB pilte, miks mitte ka neid kasutada? Ei usu, et autoriõigustega probleeme tuleb, kalendrid ei lähe ju massiliselt müüki igasse putkasse, oma tarbeks rohkem. Pole vaja profifotograafi, autosi kokku sebida üle Eesti, kohad pildistamiseks leida (see kõik ka ju kulu). Loomulikult ka omi masinaid võib hulka panna, kui olemas või plaanis väga head ja sobivad fotod.

Tulistage nüüd arvamusi.
Vasta
#17
Ega samas nüüd ka väga kvaliteetseid peegelkaameraid saadaval iga pool ja egas väga proff olema ei pea, et saada hea kaameraga hea pilt. Ja siis kui vaja lasta kellelgi profil pilti töödelda. Just my oppinion.
Vasta
#18
miski ühispilt võiks ka olla, kaanepildiks vms Icon_rolleyes
UK Garaaž
Vasta
#19
Karl Kirjutas:Nagu iga aasta, pakutakse igasugu autosi (Renkju, minu arvates Martiini E500 visuaalselt ilusam kui Kuldari oma näiteks), vaidlusi jne. Kuid mul hoopis selline mõttevälgatus:

Meil kõikidel kogunenud arvutitesse ja nett ka täis väga ilusaid ja kvaliteetseid MB pilte, miks mitte ka neid kasutada? Ei usu, et autoriõigustega probleeme tuleb, kalendrid ei lähe ju massiliselt müüki igasse putkasse, oma tarbeks rohkem. Pole vaja profifotograafi, autosi kokku sebida üle Eesti, kohad pildistamiseks leida (see kõik ka ju kulu). Loomulikult ka omi masinaid võib hulka panna, kui olemas või plaanis väga head ja sobivad fotod.

Tulistage nüüd arvamusi.

Mõistan, sest ma tõesti tahan ikka vastupidist väita(Kuldari oma on ikka pärl)
Mõttevälgatus pole paha, sest tõepoolest, oma tarbeks kuid kui tegu on konkreetselt meie klubi kalendriga, siis oleks ju seal hea näha ka ainult meitele kuuluvaid MB'sid.
On ka kindel asi see, et kui teha klubi autodest pilte, siis saaks nii üle aastati jälle uue kalendri koostada- selle ajajooksul koguneb kindlasti pildistatavaid eksemplaare.
Lihtsalt võks püsida ühes perspektiivis.
Vasta
#20
[Pilt: shoot1.jpg]
[Pilt: shoot4.jpg]
[Pilt: shoot12.jpg]



Lihtsalt kenad pildid.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB Klubi rallikas vol? indrek 21 13,428 26-02-2021, 08:43 PM
Viimane postitus: 2teist
  Klubi jõulubowling 14. detsembril 19.00 indrek 3 2,714 13-12-2019, 03:29 PM
Viimane postitus: indrek
  MB Klubi sümboolikaga meened indrek 42 81,443 30-10-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: indrek
  Klubi Sügisgrill 15. September Kernus indrek 5 6,558 09-09-2019, 08:16 AM
Viimane postitus: v6sa
  MB klubi suvepäevad 2019 - 20-21 Juuli Türil indrek 29 22,725 28-07-2019, 06:01 PM
Viimane postitus: siimruz
  MB klubi talvepäevad 09. Märts 2019 raplamaal indrek 21 17,847 25-03-2019, 05:05 PM
Viimane postitus: Werewolf
  MB Klubi Bowling 24.11 kell 18.45 indrek 5 7,049 20-11-2018, 10:22 AM
Viimane postitus: indrek
  Klubi peregrill 20. August Kernus indrek 26 16,220 23-08-2018, 02:56 PM
Viimane postitus: Lepz
  MB klubi rallikas Mannergute mõõduvõtul 21. juuli indrek 72 41,054 29-07-2018, 05:45 PM
Viimane postitus: v6sa
  MB klubi Suvepäevad 2018 (16. juunil) indrek 57 49,560 20-06-2018, 10:22 AM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne