Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
diiselkütus - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Tehniline (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Teema: diiselkütus (/showthread.php?tid=632)



diiselkütus - koorti - 18-01-2006

oskab keegi öelda või teab kui palju külma kannatab statoili diiselküte? krõbedad külmad käes ja veel külmemaks läheb.....tea kas saab autoga sõita


RE: diiselkütus - Markko - 18-01-2006

arktiline diislikütus kuni -32 kraadi


RE: diiselkütus - koorti - 18-01-2006

-35ga siis jama juba....tea kas mingi lisandi juurde valamine aitab....miski mis jäätumist ära hoiab


RE: diiselkütus - Markko - 18-01-2006

ah jäta auto ööseks tiksuma kui hirm nii suur on DIO pakub -35 kraadi


RE: diiselkütus - Karl - 18-01-2006

koorti Kirjutas:-35ga siis jama juba....tea kas mingi lisandi juurde valamine aitab....miski mis jäätumist ära hoiab

Mõtlesin,et panen ka tarka siin:

Diiselkütus ei jäätu kunagi kui seal vett hulgas pole,vaid hangub ja seda punkti nimetatakse hangumistäpiks.Diiselküte nimelt sisaldab parafiini ja see hakkabki külmaga hanguma.Mida vähem parafiini kütuses seda puhtam ta on ja seda rohkem külma talub.Vot nii.:cool_rsvd:

Kuid muidu soovitan tanklast küsida palju kannatab külma ja vastavalt vajadusele lisandit kasutada.Lisandite valik suur,jälgi et oleks selline mis tõstab külmataluvust ja mis seoks vett.Ning muidugi õiges koguses lisada.See kõik peab pudelil kirjas olema.Ning viimane variant on palvetada,et see krdi ilm enam oluliselt külmemaks ei läheks,niigi jube olla,prrrrrrrrr!


RE: diiselkütus - Eric - 18-01-2006

vot need on diislimeeste rõõmud


RE: diiselkütus - soul - 18-01-2006

koorti Kirjutas:-35ga siis jama juba....tea kas mingi lisandi juurde valamine aitab....miski mis jäätumist ära hoiab

Eks need lisandid on suurema külmaga diislile abiks küll, aga tuleb jälgida et see lisand ise ära ei külmu. Mõned talved tagasi kui külma oli -28C oli lisand ise nagu tarretis ja ei tulnud pudelist välja ja peal oli veel kirjas, et suurendab külmakindlust, kahjuks ei mäleta enam lisandi nime.


RE: diiselkütus - koorti - 18-01-2006

Eric Kirjutas:vot need on diislimeeste rõõmud
jah....aga nii tore oli täna hommik sellega ühte 1,5 kuud vana Vitot käivitada ning päeval veel ühta punnsilma paela otsas sikutadaConfusedmash:


RE: diiselkütus - Laur - 18-01-2006

üle 5a. omanud diisel mersut ja ei ole valanud kunagi mittemingisugust lisandit ja pole olnud kordagi, et ei käivitu. Iga ilmaga esimeste pööretega käib.


RE: diiselkütus - rob12 - 18-01-2006

Pange oma disladele plokisoojendused.Cool


RE: diiselkütus - Karl - 18-01-2006

Laur Kirjutas:üle 5a. omanud diisel mersut ja ei ole valanud kunagi mittemingisugust lisandit ja pole olnud kordagi, et ei käivitu. Iga ilmaga esimeste pööretega käib.

Vaata et homme MAN-i käima saad.:bash:


RE: diiselkütus - kuld - 19-01-2006

ShyMinu disla on ka veel hommikuti ilusti käima vedanud ennast.Confusedmile:


RE: diiselkütus - Kalev - 19-01-2006

Ma olen lisandina kõige tavalisemat 95E kasutanud. 10% diisli koguse kohta ja igati ok on. Ahjaa, tiba siis veel 2-taktiõli ka sisse. Ok, Vitoga pole seda nippi teinud tegelikult, aga vanemate ja suuremate diislitega küll.



RE: diiselkütus - Lõoke - 19-01-2006

See bensiini nipp on päris hea,eriti siis kui tangid kanistrist ja läbi sõela.


RE: diiselkütus - Laur - 20-01-2006

Täna tartu olerexis tankides väljas külma -26c 75 liitrit diiselt ootasin üle 15 min tuli nii aeglaselt, et kui paak täis sai ei löönud püstolit ka kinni vaid hakkas üle ajama. Tanklast küsisin pidi -30c küte olema:lol:



RE: diiselkütus - koorti - 20-01-2006

Laur Kirjutas:Täna tartu olerexis tankides väljas külma -26c 75 liitrit diiselt ootasin üle 15 min tuli nii aeglaselt, et kui paak täis sai ei löönud püstolit ka kinni vaid hakkas üle ajama. Tanklast küsisin pidi -30c küte olema:lol:
Kui mina viimati nädalake-poolteist tagasi põltsamaa olerexist diislit tahtsin osta,öeldi minu küsimuse peale et üle -25 ei ole see küte mõeldud.Loobusin ostmisest.


RE: diiselkütus - Karl - 20-01-2006

Laur Kirjutas:Täna tartu olerexis tankides väljas külma -26c 75 liitrit diiselt ootasin üle 15 min tuli nii aeglaselt, et kui paak täis sai ei löönud püstolit ka kinni vaid hakkas üle ajama. Tanklast küsisin pidi -30c küte olema:lol:

Diiselküte läheb suure külmaga "jämedamaks" küll,ega see veel ei tähenda,et sõita sellega ei saa enam.Sinnani on "jämedaks" minemisest veel natuke maad.

Või tead meie firmas mõnda autot mis oleks "Olerexi" kütuse pärast teele jäänud?


RE: diiselkütus - Laur - 21-01-2006

Olerexi saue tanklas 80l hetkega veoka püstolist täna hommikul, tartu omas...:mad: ja ei olnud tankuri viga
Ja ma vist tean ühte mis ei käivitu esmaspäeva hommikul:evil:


RE: diiselkütus - Karl - 21-01-2006

Laur Kirjutas:Olerexi saue tanklas 80l hetkega veoka püstolist täna hommikul, tartu omas...:mad: ja ei olnud tankuri viga
Ja ma vist tean ühte mis ei käivitu esmaspäeva hommikul:evil:

Haaa,paneme konjaki vahele või et Spinteri käima saan?:evil:

Olgu,väga OT kisub asi ära. (Aga Sprinteri saan käima ikkagi,ic).


RE: diiselkütus - Laur - 21-01-2006

SprinterUZI mu ürgvana 124 diisel läheb ka laksust tule pane MAN tööle:help: