Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Klubi liikmete autod (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Teema: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar (/showthread.php?tid=31487)

Lehed: 1 2


Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 11-05-2013

Niisiis , härrad ja daamid , võtke vastu klubiliste laia MB mudelite ridadesse selline isend nagu GL . Ma "lillede vahelt" andsin märku oma CE teema alt , et selline mõte võib saada teoks - nüüd siis auto käes . Algmõtteis ,2012 aasta lõpus, oli tegelikult ML w164, kuid proovisõidud ja GL-i soliidsus kaalusid otsutavalt mõtte suurema auto kasuks . Millegipärast hakkasin viimasel ajal isegi filmides tihedamalt GL-e nägema , rääkimata siis tänavapildis vaikselt ilmuvatest ja kaduvatest isendeist . Jah , armusin ära Rolleyes . Enne lõplikku otsustamist läksin isegi niikaugele ,et testisin uut Landcruiserit - tulemus ? .... mmm emotsioonitu, rohmakas ja pisut igavavõitu auto . Siinkohal pean vabandama sedavõrd isetu iseloomustuse pärast ning täpsustan , jutt käib vaid minu isiklikust arvamusest Toyota Land Cruiser 150 mudeli kohta ( tehnilisi etteheiteid mul pole) .
Ma pole tükk aega sellise "januga-uudishimuga" mingi autoga sõitnud kui nüüd GL-iga . Etterutates pean siiski mainima maha ka seda , et isegi kui uuema põlvkonna GL oleks olnud taskukohane siis vanem kere on minusilmis selgelt väärikam . Jah , facelift on ilusam kuid jah .... ooluuliiselt kallim . Minujaoks oluline oli ostul suhteliselt põhjalik info , seda siis enda kogemusi arvesse võttes , Silberauto ülevaatusakti tulemust hinnates ning ka müüja usaldusväärsuses veendumises . Eesti on väike - antud juhul kasulik tegur Smile .
Pikk jutt paljudest mitteolulistest asjadest kuid , andke andeks - emotsioonid veel laes Nod .
Ma panen hetkel mõned pildid ka üles (Iphoni abil tehtud , seega kvaliteet pimedas ja välguta ) Tehnilistlaadi infot siis pisut hiljem. Eusa_angel
           


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - arcar - 11-05-2013

(11-05-2013, 12:51 AM)Kuldar Kirjutas: Niisiis , härrad ja daamid , võtke vastu klubiliste laia MB mudelite ridadesse selline isend nagu GL . Ma "lillede vahelt" andsin märku oma CE teema alt , et selline mõte võib saada teoks - nüüd siis auto käes . Algmõtteis ,2012 aasta lõpus, oli tegelikult ML w164, kuid proovisõidud ja GL-i soliidsus kaalusid otsutavalt mõtte suurema auto kasuks . Millegipärast hakkasin viimasel ajal isegi filmides tihedamalt GL-e nägema , rääkimata siis tänavapildis vaikselt ilmuvaid ja kaduvaid isendeid . Jah , armusin ära Rolleyes . Enne lõplikku otsustamist läksin isegi niikaugele ,et testisin uut Landcruiserit - tulemus ? .... mmm emotsioonitu, rohmakas ja igav auto . Siinkohal pean vabandama sedavõrd isetu iseloomustuse pärast ning täpsustan , jutt käib vaid minu isiklikust arvamusest Toyota Land Cruiser 150 mudeli osas ( tehnilisi etteheiteid pole) .
Ma pole tükk aega sellise "januga-uudishimuga" mingi autoga sõitnud kui nüüd GL-iga . Etterutates pean siiski mainima maha ka seda , et isegi kui uuema põlvkonna GL oleks olnud taskukohane siis vanem kere on minusilmis selgelt väärikam . Jah , facelift on ilusam kuid jah .... ooluuliiselt kallim . Minujaoks oluline oli ostul suhteliselt põhjalik info , seda siis enda kogemusi arvesse võttes , Silberauto ülevaatusakti tulemust hinnates ning ka müüja usaldusväärsuses veendumises . Eesti on väike - antud juhul kasulik tegur Smile .
Pikk jutt paljudest mitteolulistest asjadest kuid , andke andeks - emotsioonid veel laes Nod .
Ma panen hetkel mõned pildid ka üles (Iphoni abil tehtud , seega kvaliteet pimedas ja välguta ) Tehnilistlaadi infot siis pisut hiljem. Eusa_angel
kas sa land cruiser V 8 ka proovisid ? sõidumugavuselt on GL.ist kordades üle,tean kuna olen mõlemat omanud.see ka muidugi minu isiklik arvamus,aga GL on hea valik vs V8 on umbes 2xkallim




RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Karl - 11-05-2013

Sa tegidki selle ära!!!

[Pilt: 115180381.gif]

[Pilt: citizen_cane.gif]


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Laur - 11-05-2013

Vägev Eusa_angel


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Autojuht - 11-05-2013

No lõpuks, siis GL ka klubiridades liikvel-see vist on esimene, või ma eksin ?




RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - v6sa - 11-05-2013

Nossov, raisk...Eusa_drool
Eusa_dance

Kui tahad maastikul testida, siis anna märku - leiame nii siledat, ebatasast kui pehmet. Oksapesu saame ka organiseerida.Nod

Palju ARK piduritega haagist on loosinud?

(11-05-2013, 08:02 AM)arcar Kirjutas: ...
sõidumugavuselt on GL.ist kordades üle
...

LC on pädev ja võimekas, kuid...mageEusa_think. Kohale jõudes lööd ukse kinni ja unustad.Icon_rolleyes Parafraseerdes: elu on liiga lühike, etainult igavaid autosid pruukida. Pealegi on Kuldaril neid igavaid üksjagu ju olnudki.


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Karl - 11-05-2013

Nüüd siis oma silmaga ka ära nähtud, eks ta ülbik ole ja kadedaks teeb Eusa_clap


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 11-05-2013

(11-05-2013, 02:40 PM)v6sa Kirjutas: Palju ARK piduritega haagist on loosinud?

Eusa_clap tagasihoidlikud 3500 kg



RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 11-05-2013

(11-05-2013, 02:34 PM)Autojuht Kirjutas: No lõpuks, siis GL ka klubiridades liikvel-see vist on esimene, või ma eksin ?

GL kui selline peaks minuteada jah klubiliste ridades olema esimene - loodetavasti mitte kauaks Nod . Tean ,et mingi aja pärast peaks ilmuma üks ML - W164 ka Icon_rolleyes


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 12-05-2013

Ma sain tankides meeldiva üllatuse osaliseks , nimelt paak oli tühjavõitu ,põles kollane tuleke ning pardakomp näitas linnatsüklis liikumise võimalust ca 65 km . Oletasin ,et paagis võis olla ca 7-8 L ning asusin tankima . Ma suutsin sinna lisada täpselt 100L , millest viimased 3 liitrit tõeliselt tilgutades . Igaljuhul täiesti arvestatav paagimaht .
Täna tegin sellise 300 km ringi , mille käigus sai siis käidud Kadrinas , Võsul ,Tallinn - Lagedi - Tallinn marsruudil . 2,5 T tühimassi liigutamiseks piisab 165kw täiesti ja seda siis ca 115 tunnikiiruse juures 9,5 L kütusekuluga. Rahulik sõit ja mõõdukad kiirendused . Niipea kui lased autol lustakamalt kiirust koguda on keskmine kulutus siiski 10,7 -10,8 L juures . Kaalun väikest softimuudatust mille käigus peaks sedasorti mootorikesele lisanduma ca` 30 kw ning sellega pidavat kaasnema ka isegi mõningane ökonoomia . Hents olla võimeline nüüd seda teenust pakkuma kuigi viimaselajal on teda raske kätte saada Eusa_think .
Kindlasti tahan lasta kontrollida sildade reguleeringuid , minetea mida "huvitavat" sealt leida võib Paranoid . Müüja jutujärgi peaks kõik olema OK . Tagaamordid , uued , mida endine omanik kaasa pani tuleks enne ka vahetada sest mõnikord on kuulda "treppi minnes" paari tühjavõitu amordile omast põntsu .
Usun ,et suvisel ajal on selle autoga võimalik vajadusel saada keskmiseks küttekuluks 10,5-11 L . Lihtsalt teadmiseks , see on võimalik .
   



RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Karl - 12-05-2013

Parandus, Võsul sa vist päris ei käinud Eusa_angel

Ok, mõte jääb samaks.


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 12-05-2013

(11-05-2013, 08:13 PM)Karl Kirjutas: Nüüd siis oma silmaga ka ära nähtud, eks ta ülbik ole ja kadedaks teeb Eusa_clap
Mingine aeg vaatasin Youtubest erinevaid kommentaare ja testsõite GL vs .... osas ja meelde jäi üks kommentaar . Testiti vist Escalade-i ja GL-i mille käigus mainiti :" Liikluses on teised auto(juhi)d meelsasti valmis andma teed Escalade´le - teda kartes , GL-le - teda austades " .
Tundub ,et kommentaar peab GL-i osas paika Eusa_angel



RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 12-05-2013

(11-05-2013, 08:02 AM)arcar Kirjutas: kas sa land cruiser V 8 ka proovisid ? sõidumugavuselt on GL.ist kordades üle,tean kuna olen mõlemat omanud.see ka muidugi minu isiklik arvamus,aga GL on hea valik vs V8 on umbes 2xkallim
Kahjuks ei ole saanud proovida V8-t - see ületas selgelt minu hinnapiire siis polnud tahtmist müügimehi kiusata .



RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - v6sa - 14-05-2013

(11-05-2013, 11:32 PM)Kuldar Kirjutas:
(11-05-2013, 02:40 PM)v6sa Kirjutas: Palju ARK piduritega haagist on loosinud?

Eusa_clap tagasihoidlikud 3500 kg

Gut!Ninja Konks on?


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Kuldar - 14-05-2013

(14-05-2013, 10:18 AM)v6sa Kirjutas:
(11-05-2013, 11:32 PM)Kuldar Kirjutas:
(11-05-2013, 02:40 PM)v6sa Kirjutas: Palju ARK piduritega haagist on loosinud?

Eusa_clap tagasihoidlikud 3500 kg

Gut!Ninja Konks on?
Niipea kui võimalik , kindlasti hangin . Mul ju uus treila ootab juba Smile



RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Mersuvend - 03-06-2013

GL ka ilus ja suur masin, aga kas G ei olnudki valikus?...IMO väga meeldib, samas sõita vist nii mugav ei oleIcon_rolleyes


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Karl - 03-06-2013

G ja GL mugavuses ikka öö ja päev, üks ehitatud algselt xxxx aastat tagasi ja militaarmasinaks, teine spets tsiviil ja kaasajal.


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - v6sa - 04-06-2013

(03-06-2013, 04:28 PM)Mersuvend Kirjutas: GL ka ilus ja suur masin, aga kas G ei olnudki valikus?...IMO väga meeldib, samas sõita vist nii mugav ei oleIcon_rolleyes

Neil kahel ei ole midagi ühist peale tähe... Ning G igapäevaautona nõuab Suuri ja Karvaseid Mune.Eusa_whistle

Nojah, kui GLi alla keerata karvane rehv ja kesta pärast mitte väga nutta, siis maastikuvõimekus on vist ka lähedane.Eusa_think


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - Mersuvend - 04-06-2013

arvata võib et "pisut" teistmoodi see G on, aga just see mingi müstiline aura, mis selle autoga kaasas käib on juba märkimisväärne...tasub ka mainimist et üllatavalt hästi hoiab hinda, ei saa sellest aruEusa_think
Huvipärast mingi aeg tagasi lihtsalt surfasin auto24-s ja võrdlesin S-klassi ja G hindasid...pmst alghind ju samast august aga kui võrrelda järelturgu siis nt. 2004 a. G eest saab mitu head aastat uuema S-klassi...

SRY ka väikse offtopicu eest...


RE: Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar - nostromo - 04-06-2013

Minu meelest jällegi G legendaarne ajatu disain kompenseerib tema robustsema oleku ning see töesti maitse asi. Ning kui veel tegemist AMG-ga siis pole isegi helisüsteemi vajaEusa_angel