Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Auto müümine Soome - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Auto müümine Soome (/showthread.php?tid=21485)

Lehed: 1 2


Auto müümine Soome - voodoo - 16-01-2011

Tere!

On kellegil kogemusi auto müümisega Soome? Mis maksud ostjale veel lisanduvad? Paljud räägivad miskist tollimaksust aga... ? Kas kõnekeeli "vero" ongi see tollimaks, millest räägitakse? Ma tean, et seal on niisama aastane automaks aga ma ei näe loogikat, kuidas seda autohinnaga seostada...


Ette tänades...


RE: Auto müümine Soome - mesavend - 16-01-2011

(16-01-2011, 12:23 PM)voodoo Kirjutas: Tere!

On kellegil kogemusi auto müümisega Soome? Mis maksud ostjale veel lisanduvad? Paljud räägivad miskist tollimaksust aga... ? Kas kõnekeeli "vero" ongi see tollimaks, millest räägitakse? Ma tean, et seal on niisama aastane automaks aga ma ei näe loogikat, kuidas seda autohinnaga seostada...


Ette tänades...

Tere,

Minu teada ei puuduta sind mitte mingine vero ega muud maksud. Kui sult ostab auto soomlane ja sina müüd auto tax free'na, siis ostja ostab auto, muretseb ise selle eest, et saaks kõik vajalikud maksud makstud, et auto arvele võtta! See on sama nagu ta tooks auto kusagilt saksast või mujalt maalt!


RE: Auto müümine Soome - voodoo - 16-01-2011

Jep, ma lihtsalt mõtlen hinnakujunduse peale - palju hinnaks välja mõelda. Seda on lihtsam teha, kui ma tean palju tal veel endal juurde maksta tuleb. Siis saaks kohalike soome autodega võrrelda..


RE: Auto müümine Soome - Pets77 - 16-01-2011

Minutaeda kaotati mai.2010 soomes vero ära, sellest ka suur huvi meie autode järgi. Targemad ostsid juba ennem maid suurel hulgal platsidelt autosid kokku.


RE: Auto müümine Soome - hents99 - 16-01-2011

Autovero kaotati ära. Sisuliselt pole mingit vahet, kas müüd auto Eestisse või Soome, EU ju. Soomes peab auto lihtsalt ARK`is arvele võtma ja sealsed lõivud maksma (nagu meilgi) ilmselt.

Siiani mõned soomlased küsivad madalamat hinda (väites, et "autovero" tuleb lisaks vms) lootes, et siinne müüja ei tea "autovero" kadumisest.


RE: Auto müümine Soome - Karl - 16-01-2011

Sõbral on Kadakas müügiplats ja sommid päris usinasti ostavad.


RE: Auto müümine Soome - nostromo - 16-01-2011

Saatsin ka eelmine aasta (vist enne maid siis) Verosse meili küsimaks minu auto vero kohta millele aga saadeti link kust uurida-ei viitsinud tookord aga oli ikka väga suur-u pool auto hinda. Söltus eelköige CO2-st, vanusest jne.

See siis küll ju tore uudis kui see ära kadus-peaks turgu veelgi elavdama.


RE: Auto müümine Soome - voodoo - 16-01-2011

Tänud vastajatele... asi selgem. Saab teada kas sealpoolset huvi üles näidatakse. Hinnad tunduvad ahvatlevad, sest 10000-2000 kõrgemat hinda küsitakse plangu c200 eest, mul samas üks asjalikematest omataoliste seas. Tasuks proovi mõttes enne sealt proovida.


RE: Auto müümine Soome - nostromo - 16-01-2011

Soome auto24 siis nettiauto.com-esimene kuu tasuta, hiljem SMS-i teel uuendades 1.90/kuu mitte 8.88 (139kr) nagu a24-sIcon_evil

Kuulutust pannes eraldi lahtris linnukesega kindlasti ära märkida et tegemist TAX FREE autoga-muidu vötavad maha.


RE: Auto müümine Soome - indrek - 16-01-2011

Seal on ikka see maks olemas, midagi pole muutunud, kas just Vero nime all, aga ikkagi.

Mina müüsin oma CLK soome, maksti mulle vist 5500 EUR, ja soomes juurde 3500 EUR. Aga nagu ta ütles, siis Soomes selliste hinnad algavad 15 K EUR ist.


RE: Auto müümine Soome - voodoo - 16-01-2011

Indrek - mis aasta ja mootor CLK-l oli? Ma arvan, et ma saaks orientiiri Sinu CLK põhjal enamvähem paika?
Mul on c200k w203 2000a.


RE: Auto müümine Soome - mbfriik - 16-01-2011

Ei ole see "vero" siin kuskile kadunud. Tollimaks võetakse soome autoturu keskmise hinna järgi, enamus autodel see 29%. Ja autot soome registreerides esimene ülevaatus 200€. Olen siin mitmeid autosid arvele võtnud ja nii see alati on läinud.
C200k `00 tollimaks on kuskil 2500-3000€


RE: Auto müümine Soome - indrek - 16-01-2011

(16-01-2011, 06:03 PM)voodoo Kirjutas: Indrek - mis aasta ja mootor CLK-l oli? Ma arvan, et ma saaks orientiiri Sinu CLK põhjal enamvähem paika?
Mul on c200k w203 2000a.

Mul oli CLK 430 99 aasta. PLuss veel Riegeri bodyKit ja väljalase.

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=13428


RE: Auto müümine Soome - voodoo - 16-01-2011

(16-01-2011, 06:05 PM)mbfriik Kirjutas: Ei ole see "vero" siin kuskile kadunud. Tollimaks võetakse soome autoturu keskmise hinna järgi, enamus autodel see 29%. Ja autot soome registreerides esimene ülevaatus 200€. Olen siin mitmeid autosid arvele võtnud ja nii see alati on läinud.
C200k `00 tollimaks on kuskil 2500-3000€
Thumbsup


RE: Auto müümine Soome - ville - 16-01-2011

Ma ka mõtlesin, et kes teist selle vero ära on kaotanud? Big Grin Alles, ikka alles Wink
Teemasse ka. Vaata siin lehel on PDF failid, kust leiad erinevad autod, mis soomes arvele võetud vastavalt kuudele. Seal ka kirjas auto hind, vero, läbisõit jne. Meeldivat uurimist Wink
http://www.tulli.fi/fi/yksityisille/autoverotus/taulukot/autot/index.jsp

P.S. Siit näeb ära ka Indrek, kui palju ta autost tegelikult vero maksti Wink


RE: Auto müümine Soome - hents99 - 07-04-2015

Küsiks ka nõu, sest pole varasemat kogemust.

Kui müüa auto Soome, mille alusel Maanteeamet auto arvelt maha võtab, et ei jääks minu nimele? Kas automaatselt, kui sealpool arvele võetakse?


RE: Auto müümine Soome - python - 07-04-2015

(07-04-2015, 08:18 PM)hents99 Kirjutas: Küsiks ka nõu, sest pole varasemat kogemust.

Kui müüa auto Soome, mille alusel Maanteeamet auto arvelt maha võtab, et ei jääks minu nimele? Kas automaatselt, kui sealpool arvele võetakse?
Kui tavalise ostu-müügi paberiga siis ca kuu jooksul peale seda, kui seal arvele võetud ja numbrid tagastatud. Oma lepingu pool vii kohe arki, juhul kui kodanik viivitab või saab mingeid trahve. Pmst sama mis siia auto müüa.
Transiidiga läheb kohe sinu numelt ära.



RE: Auto müümine Soome - hents99 - 07-04-2015

Tänud!


RE: Auto müümine Soome - python - 07-04-2015

Samas, kui Soomes seda arvele ei võeta siis jääbki sinu nimele võõrandamise märkega. Ise seda kustutada enam ei saaIcon_smile


RE: Auto müümine Soome - Constantine - 12-04-2015

Kui ma tahaks müüa oma sõiduki välisriiki, kas EL-i või mitte, paneks ikka transiidid peale meie ARK-is, - 60eur ning vahet pole mida selle sõidukiga edasi saab Soomes.
Võib transiidid mitte panna, kui välismaalane (soomlane) paneb auto treileri peale, siis saab kohe arvelt maha võtta seoses võõrandamisega vabariigist välja, - see on tasuta, aga omal jõul sõita ei saa.