Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto müümine Soome
#1
Tere!

On kellegil kogemusi auto müümisega Soome? Mis maksud ostjale veel lisanduvad? Paljud räägivad miskist tollimaksust aga... ? Kas kõnekeeli "vero" ongi see tollimaks, millest räägitakse? Ma tean, et seal on niisama aastane automaks aga ma ei näe loogikat, kuidas seda autohinnaga seostada...


Ette tänades...
Vasta
#2
(16-01-2011, 12:23 PM)voodoo Kirjutas: Tere!

On kellegil kogemusi auto müümisega Soome? Mis maksud ostjale veel lisanduvad? Paljud räägivad miskist tollimaksust aga... ? Kas kõnekeeli "vero" ongi see tollimaks, millest räägitakse? Ma tean, et seal on niisama aastane automaks aga ma ei näe loogikat, kuidas seda autohinnaga seostada...


Ette tänades...

Tere,

Minu teada ei puuduta sind mitte mingine vero ega muud maksud. Kui sult ostab auto soomlane ja sina müüd auto tax free'na, siis ostja ostab auto, muretseb ise selle eest, et saaks kõik vajalikud maksud makstud, et auto arvele võtta! See on sama nagu ta tooks auto kusagilt saksast või mujalt maalt!
Vasta
#3
Jep, ma lihtsalt mõtlen hinnakujunduse peale - palju hinnaks välja mõelda. Seda on lihtsam teha, kui ma tean palju tal veel endal juurde maksta tuleb. Siis saaks kohalike soome autodega võrrelda..
Vasta
#4
Minutaeda kaotati mai.2010 soomes vero ära, sellest ka suur huvi meie autode järgi. Targemad ostsid juba ennem maid suurel hulgal platsidelt autosid kokku.
CL500 & ML500
Ameerikaautode lammutus Eestis.
http://www.v8import.com/SWE/?group=5

Vasta
#5
Autovero kaotati ära. Sisuliselt pole mingit vahet, kas müüd auto Eestisse või Soome, EU ju. Soomes peab auto lihtsalt ARK`is arvele võtma ja sealsed lõivud maksma (nagu meilgi) ilmselt.

Siiani mõned soomlased küsivad madalamat hinda (väites, et "autovero" tuleb lisaks vms) lootes, et siinne müüja ei tea "autovero" kadumisest.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#6
Sõbral on Kadakas müügiplats ja sommid päris usinasti ostavad.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#7
Saatsin ka eelmine aasta (vist enne maid siis) Verosse meili küsimaks minu auto vero kohta millele aga saadeti link kust uurida-ei viitsinud tookord aga oli ikka väga suur-u pool auto hinda. Söltus eelköige CO2-st, vanusest jne.

See siis küll ju tore uudis kui see ära kadus-peaks turgu veelgi elavdama.
Vasta
#8
Tänud vastajatele... asi selgem. Saab teada kas sealpoolset huvi üles näidatakse. Hinnad tunduvad ahvatlevad, sest 10000-2000 kõrgemat hinda küsitakse plangu c200 eest, mul samas üks asjalikematest omataoliste seas. Tasuks proovi mõttes enne sealt proovida.
Vasta
#9
Soome auto24 siis nettiauto.com-esimene kuu tasuta, hiljem SMS-i teel uuendades 1.90/kuu mitte 8.88 (139kr) nagu a24-sIcon_evil

Kuulutust pannes eraldi lahtris linnukesega kindlasti ära märkida et tegemist TAX FREE autoga-muidu vötavad maha.
Vasta
#10
Seal on ikka see maks olemas, midagi pole muutunud, kas just Vero nime all, aga ikkagi.

Mina müüsin oma CLK soome, maksti mulle vist 5500 EUR, ja soomes juurde 3500 EUR. Aga nagu ta ütles, siis Soomes selliste hinnad algavad 15 K EUR ist.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#11
Indrek - mis aasta ja mootor CLK-l oli? Ma arvan, et ma saaks orientiiri Sinu CLK põhjal enamvähem paika?
Mul on c200k w203 2000a.
Vasta
#12
Ei ole see "vero" siin kuskile kadunud. Tollimaks võetakse soome autoturu keskmise hinna järgi, enamus autodel see 29%. Ja autot soome registreerides esimene ülevaatus 200€. Olen siin mitmeid autosid arvele võtnud ja nii see alati on läinud.
C200k `00 tollimaks on kuskil 2500-3000€
Vasta
#13
(16-01-2011, 06:03 PM)voodoo Kirjutas: Indrek - mis aasta ja mootor CLK-l oli? Ma arvan, et ma saaks orientiiri Sinu CLK põhjal enamvähem paika?
Mul on c200k w203 2000a.

Mul oli CLK 430 99 aasta. PLuss veel Riegeri bodyKit ja väljalase.

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=13428
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#14
(16-01-2011, 06:05 PM)mbfriik Kirjutas: Ei ole see "vero" siin kuskile kadunud. Tollimaks võetakse soome autoturu keskmise hinna järgi, enamus autodel see 29%. Ja autot soome registreerides esimene ülevaatus 200€. Olen siin mitmeid autosid arvele võtnud ja nii see alati on läinud.
C200k `00 tollimaks on kuskil 2500-3000€
Thumbsup
Vasta
#15
Ma ka mõtlesin, et kes teist selle vero ära on kaotanud? Big Grin Alles, ikka alles Wink
Teemasse ka. Vaata siin lehel on PDF failid, kust leiad erinevad autod, mis soomes arvele võetud vastavalt kuudele. Seal ka kirjas auto hind, vero, läbisõit jne. Meeldivat uurimist Wink
http://www.tulli.fi/fi/yksityisille/auto.../index.jsp

P.S. Siit näeb ära ka Indrek, kui palju ta autost tegelikult vero maksti Wink
Vasta
#16
Küsiks ka nõu, sest pole varasemat kogemust.

Kui müüa auto Soome, mille alusel Maanteeamet auto arvelt maha võtab, et ei jääks minu nimele? Kas automaatselt, kui sealpool arvele võetakse?
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#17
(07-04-2015, 08:18 PM)hents99 Kirjutas: Küsiks ka nõu, sest pole varasemat kogemust.

Kui müüa auto Soome, mille alusel Maanteeamet auto arvelt maha võtab, et ei jääks minu nimele? Kas automaatselt, kui sealpool arvele võetakse?
Kui tavalise ostu-müügi paberiga siis ca kuu jooksul peale seda, kui seal arvele võetud ja numbrid tagastatud. Oma lepingu pool vii kohe arki, juhul kui kodanik viivitab või saab mingeid trahve. Pmst sama mis siia auto müüa.
Transiidiga läheb kohe sinu numelt ära.
Vasta
#18
Tänud!
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#19
Samas, kui Soomes seda arvele ei võeta siis jääbki sinu nimele võõrandamise märkega. Ise seda kustutada enam ei saaIcon_smile
Vasta
#20
Kui ma tahaks müüa oma sõiduki välisriiki, kas EL-i või mitte, paneks ikka transiidid peale meie ARK-is, - 60eur ning vahet pole mida selle sõidukiga edasi saab Soomes.
Võib transiidid mitte panna, kui välismaalane (soomlane) paneb auto treileri peale, siis saab kohe arvelt maha võtta seoses võõrandamisega vabariigist välja, - see on tasuta, aga omal jõul sõita ei saa.


Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Abi auto hindamisel allan1000 5 704 06-04-2023, 09:50 PM
Viimane postitus: v6sa
  USA auto ost Holari 2 1,990 23-07-2020, 07:18 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Mida peab tegema automüügil Soome? nostromo 9 4,016 15-12-2019, 10:56 AM
Viimane postitus: nostromo
  Eesti automüügi eripära (vs Soome) nostromo 14 6,758 18-08-2019, 11:45 AM
Viimane postitus: hents99
  Läti registris oleva auto ostmine + piirangute puudumise kontroll [HA-8181 -> 55GGG ] nostromo 17 13,664 24-07-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: nostromo
  Jaapanist auto ostmine janek126 20 31,613 01-04-2019, 02:40 PM
Viimane postitus: swrt2002
  Auto müük firmalt eraisikule ja eraisikult omakorda eraisikule? nostromo 13 9,901 26-04-2018, 04:03 PM
Viimane postitus: Holari
  Auto müümine Saksa (transiitnumbrid + kindlustus)? nostromo 7 6,699 10-04-2018, 05:41 PM
Viimane postitus: nostromo
  Auto jälgimise süsteemi pakkumine klubi liikmetele indrek 10 7,952 04-04-2018, 08:26 AM
Viimane postitus: indrek
  Auto müük kui registr. tunnistust pole kaasas? nostromo 11 6,860 22-03-2018, 01:22 PM
Viimane postitus: nostromo



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne