Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
palun abi esimese auto ostmisel
#1
Tere!

Olen otsustanud endale siis elu esimese auto osta ning see peaks olema Mercedes. Confusedmile:
Tunnistan ausalt, et ei tea autodest tehnilise poole pealt mitte midagi ning seetõttu on korraliku auto leidmine väga keeruline. Lugesin läbi enamuse siin foorumis ostuabi puudutavaid teemasid ning kindlasti oli neist suur abi. Tundub olevat väga asjalik foorum.

Tahaks siiski siinsetelt targematelt inimestelt mingeid konkreetsemaid soovitusi saada. Arvestades, et auto ostmiseks oleks mul raha kõige rohkem 200 000, aga soovitav oleks hakkama saada 150 tuhandega, siis kas selle raha eest oleks üldse võimalik leida täiesti töökorras ja ökonoomset autot, millel kohe kõiksugu juppe välja vahetama ei pea hakkama? Ma nimelt pisut kardan seda tehnilist poolt, kohe täitsa võhik olen selles.
Kuna ma mingit kiirust ega võimsust taga ei aja, soov oleks lihtsalt mugavalt ja probleemidevabalt sõita, siis missuguse mootoriga autot ma vaatama peaksin? Ökonoomsus oleks ka üks olulistest märksõnadest.
Unistuste auto juurde kuulub muidugi ka automaatkast.Cool

Äkki teile oleks lausa mõnda konkreetset autot soovitada, mille kohta teate, et on heas korras? Või saaks keegi autoostmisel spetsialistina kaasa tulla? :help:

Tänulik,
Mirtel
Vasta
#2
Tere, 150 000 kr eest saaks kindlasti ühe korraliku vajadusel ökonoomse samas ka mugava ja automaatkäigukastiga Mercedese. Kuna sellise summa eest on valikult päris palju siis tuleks vähemalt mingidki kindlamad kriteeriumid paika panna. Kas soov osta uuemat või vanemat autot? Suuremat või väiksemat? Mis lisad võiksid olla? Kuna hetkel turg üsna täis igast masinaid siis pole probleemi sealt midagi head välja noppida, on vaja vaid teada mida täpselt tahadSmile. Kus kohas muidu asud?
Vasta
#3
Diisel või bensiin? Sedaan või universaal?

Selle raha eest on päris korralik valik C klassi Mersusi, kindlasti leiaks midagi. Seda enam, et kasutajanime järgi tundub tegemist olema naisterahvaga ja nemad reeglina väga suurt autot ei taha.

Edit: mainitud oli ökonoomsus, siis ikka diisel.
Vasta
#4
Ma pean eelkõige silmas C-klassi. A-klassi kindlasti ei taha.
Kujult mulle meeldiks sedaan rohkem, aga universaali vastu pole ka midagi, eriti kui arvestada, et mul on plaanis suur koer osta.

Uuema või vanema auto vahel valides eelistaks uuemat, naiivses lootuses, et see on tõenäoliselt paremas tehnilises korras. Samas Mercedeste puhul võib-olla uued polegi alati paremad?

Kuna ökonoomsus on jah oluline, siis ilmselt peaks vaatama diislit.

Valik on turul praegu tõesti hästi suur ja see just segadusse ajabki. Äkki oskate mingit konkreetset autot soovitada?
Ma olen praegu nädal aega Eestist väljaspool, aga muidu liigun marsruudil Saaremaa-Tallinn. Väga hea auto puhul võiks muidugi ükskõik millisesse asustatud punkti vaatama sõita.

Mirtel
Vasta
#5
Raske juhus...

200 kEEk eest saab juba ka uusi autosid. Tõsi, mitte Silberi salongist...

Kasutatud auto on alati risk. Kui ise nokkija pole ja ühtegi väga head tuttavat remondimeest kah mitte, siis mina ilmselt ostaksin uue - garantii annab ikka mingigi kindluse. Millest on muidugi vähe kasu, kui auto elektroonika otsustab pool kaks öösel Vändra ja Rapla vahelisel metsavahel jala ämbrisse panna ja tele2 levi näitab ümmargust nulli...Retard

Teisest küljest: selle raha eest on valida korralikke C-sid. Marek oskab vast soovitada, kustmaalt 203 peamised vead parandatud said ja autot võib töökindlaks lugeda.

Üks rusikareegel on küll olemas: kui võtta sama hinnaga masinad, siis vanem on reeglina paremas tehnilises seisukorras, kui uuem. Eeldusel, et tegemist on mõistlikult hinnatud autodega, mitte lihtsalt ulmehinnaga räimega. Aga taas - kui ise ei oska seda vaadata, siis võib vägagi viltu minna... Omad kogemused...Eusa_whistle

Väike hüpotees: heas korras kolmanda põlve 124 saab täna ~100 kEEK eest. Kui sinna laduda täielik sillaremont (15 000), profülaktiline ketivahetus(1500-2500), põhjaalune roostetõrje (kui keevitust vaja, siis 15-25 000) ja automaatkasti remont (~10 000) ehk olla valmis kõige hullemaks, siis peaks 200 000 jääma ikka üksjagu kütuserahaks. Aga tulemuseks oleks auto, millele võib vähemalt järgmised viis aastat kindel olla. Või 10, sõltub läbisõidust. Aga 124 annab täna silmad ette kasututusmugavuselt ja vastupidavuselt sama hinnaklassi uuele autole. Kütusekulus ja ohutuses loomulikult kaotad - pole ju külgpatju, ülitugevast terasest kerestruktuuri (õnneks küll ka mitte FBCZ by TEAT) ega hädapidurdusvõimendit. Igaüks ise teab, mis talle on oluline.

Üks küsimus lõpuks: Kas oled sõitnud MB-ga? Just neid, oma igapäevaseid radu? MB on veidi teistsugune, kui japsid, BMW või Audi, mistõttu see kas meeldib või mitte. Ja kui ei meeldi, siis pole ju mõtet vale ostu teha - auto müümine täna on üsna valuline protsess... Ära kinkida saab küll.

Miks ma niimoodi küsin: sest pole mõtet veel ühel inimesel pettuda, kes otsustas margi kunagise maine alusel. Tänane MB ja tema esindaja Silber pole enam ammu kunagiselt "das beste ist genug" mentaliteedi esindajad... Kahjuks, sest hind annaks nagu alust seda oodata.

Ma arvan, et hulk foorumikasutajaid on nõus oma masinaid demonstreerima, et uus inimene saaks ettekujutuse, mida üks  või teine MB mudel endast kujutab. Ning oma auto müügist mittehuvitatud tegelaselt on loota ka vigade ausat loetelu... Ning iga auto on põhimõtteliselt müügis, lihtsalt mõni pole veel A24 ülevalUnibrow

Kui peaks mingil haiglasel põhjusel huvi pakkuma, siis mina võin näidata, mida saab 35 kEEK eestEusa_think Aga näiteks Kalevi värske ost võiks vägagi viidatud hinnaklassi minna.
Vasta
#6
Võsale

Aitäh põhjaliku vastuse eest! Ma saan ise ka aru, et olen raske juhus..

Minu kogemused MB juhtimisega piirduvad ühe W123 isendiga aastast 1984. Mina sõitsin temaga 2006. aastal. Avaldas muljet see, kuivõrd heas korras see auto vaatamata oma kõrgele eale oli. Mulle ta meeldis.
Aga praegu ma mõtlen siiski tunduvalt uuema auto peale, mis kütusetarbimise poolest oleks säästlikum.

Ma ei eelista MB mitte niivõrd margi (kunagise) maine pärast, vaid pigem seepärast, et see auto tundub mulle kõige südamelähedasem. Kaalusin ka Volvot, aga see mark jääb minu jaoks kuidagi võõraks.

Sa ütled, et vana auto kordategemisel tuleb lõivu maksta ohutuses. See on muidugi asi, mida ma kindlasti teha ei tahaks. Pigem siis ostaks uuema ja kallima. Mul on nimelt väike laps ka.

Kuna see foorum siin tundub mulle usaldusväärne, siis loodan siit leida mõnda pakkumist või soovitust konkreetsele autole, mille puhul on teada, et tal on kõik elutähtsad osad töökorras/korda tehtud.
Kui ma hakkaks auto24 järjest autosid valima ja neid enne ostu tehnoülevaatusele viima, siis võiks see kõik väga kaua aega võtta, enne kui lõpuks korraliku auto leiaks. Ja nagu siit foorumist lugeda võis, ei anna ka see ülevaatus kunagi täit kindlust..

Mirtel
Vasta
#7
kas see on loetud? http://foorum.mbklubi.ee/showthread.php?tid=9295

kasutatud auto ostmisel ei saa olla kunagi kindel, et kõik on 100% korras. alati on võimalus, et ndla või kuu pärast midagi juhtub, hullemal juhul varem.

kõiki autosid ei jõua tõesti ÜV punkti tassida, tee mingi ülevaade ja sorteeri ilusamad, parema varustusega välja ja vii need ülevaatusele silberisse mitte ÜV punkti. Smile või otsi keegi kel olemas vastav tehnika/oskused/teadmised.

üldiselt 200k on selline hind, millega on väga raske leida väga head c-klassi. (muidugi minu kriitilise pilguga kuulutusi piiludes Smile)

edit: mina valiks 200 Kompressori või 220CDI 110kW.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  e- klassi auto ets1 9 813 08-02-2023, 12:01 PM
Viimane postitus: vreps
  Auto ost Kuweidist? nostromo 7 3,899 13-09-2019, 02:59 PM
Viimane postitus: nostromo
  Sooviks abi MB C/E klassi valimisel CLS25 8 5,907 08-09-2017, 02:12 PM
Viimane postitus: stihl
  Auto Japanist Serzz 1 3,086 05-07-2017, 08:05 AM
Viimane postitus: cico
  Leedust auto toomine. janek126 16 19,752 21-02-2017, 11:35 AM
Viimane postitus: Helari
  Soovin abi C320 w204 valimisel nismo44 12 8,748 26-10-2016, 04:57 PM
Viimane postitus: nismo44
  Palun aidake ostuabil;) PilleG 13 8,716 22-10-2015, 04:49 PM
Viimane postitus: PilleG
  Esimese Mercedese ostuabi Fisher 1 3,232 27-08-2015, 02:30 PM
Viimane postitus: Fisher
  VIN kontrolli abi vaja marco347 1 2,800 14-08-2014, 09:25 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
Thumbs Down Soovin osta uuemat E klassi, abi? Janno22 13 11,517 18-07-2014, 07:08 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne