Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kokkupuuted politseiga ning nende poolt tehtud tööga
v6sa Kirjutas:Miks seadusevastane?

Kas MBklubis on tõesti veel mõni selline idioot, kellel jope küljes helkurit pole?

Mis sellest, et oled autojuht. Aga kui hakkad tee ääres ratast vahetama või pesed oma liikuri sitaiseid tulesid - ikka peab midagi küljes helkima. Kust ma muidu möödasõites tean, et mingi tume kogu auto kõrval askeldab...

Paanika on läinud lahti, jah. Eks oma osa on siin inimestel, kes korravalvurites näevad vaid neid ahistavaid seadusesilmi ja mitte ühiskonna normaalseks toimimiseks vajalikke jõustruktuuride esindajaid. Loomulikult kaasneb põllupealses lollidekülas maja soetamise ja järjekordse ülejõukäiva auto liisimisega selline tunne, et mulle on kõik lubatud. ega pole ikka küll. Ärge unustage, et igaühe isiklik vabadus lõpeb sealmaal, kust algab teda ümbritsevate inimeste oma.

Kuidas haakub see käesoleva teemaga? Väga lihtsalt. Tunne oma õigusi ja kohustusi. Kui rikud, siis vastuta, mitte ära virise ja vingu. Ja kui politseinik rikub seadusi või käitub ebaadekvaatselt, tee avaldus. Politseis on sisekontroll ja kui neid avaldusi ikka mõne tegelase kohta paks kaust koguneb, siis hakkavad asjad liikuma.

Kõige tähtsam: kui ilmselgelt määritakse pähe asja, mida polnud, siis tuleb see ka kirja panna. Sellelesamale protokollipaberile. Nii mitu korda, kuni seda enam ära ei visata (olen kuulnud, et "valesti" täidetud protokolle on politseiautos mitu korda uuesti täietud). Ning tihtipeale on komissar palju arusaajam, kui kohapeal olnud ametnik (sest seda politseinik on - riigiteenistuja). Seega, kui tehakse liiga, kaalu kiirmenetlusest loobumist.

Aga nii lihtne on ju siin lihtsalt kobiseda ja tagantjärele kõva meest mängida.

Jah, minule on vaid üks idioodist politseinik kallale tulnud. Jah, ma ei teinud avaldust. Sest ma tõesti ületasin kiirust ja vahet polnud, kas selleks oli mu enda arvatud 10 km või nende pakutud 19 km/h. Tollal oli trahv niikuinii sama. Ülejäänud trahvid-märkused olen paadunud liiklushuligaanina saanud ikka asja eest. Iga paari aasta tagant tuletatakse meelde, et liikluseeskiri kehtib ka mulleWink

Ei pidanud seda ebanormaalseks, et helkurit kanda, kui autost välja vaja tulla vms. Vaid ebanormaalne on see, kui politseinik käseb autost välja tulla turvavarustust kontrollima ning teeb siis trahvi selle eest, et helkurit pole Icon_lol

Aga tänud idioodiks sõimamast Eusa_dance

Btw- ja mul ei ole autos kohe kindlasti helkurit, kuna tahan, et auto oleks puhas seest ja ei oleks igasugu tilinaid täis. Selle asemel on mul kaks ohukolmnurka autos, kui peaks auto tee äärde seisma jätma. 1 luugi küljes ja teine, mis on ka seadustega kooskõlas.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Kokkupuuted politseiga ning nende poolt tehtud tööga - Autor: T6nu - 25-02-2009, 03:24 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne