Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kokkupuuted politseiga ning nende poolt tehtud tööga
Ma ei tea, kas see päris siia teemasse käib, aga mul on käsil praegu selline juhtum, et üks pehmeltöeldes jobu pettis välja 17500eek ning võltsis ka allkirja. Seaduste järgi on tegu kelmuse ja allkirja võltsimisega, mis on mõlemad kriminaalkorras karistatavad. Tegin politseisse ka pika ja üksikasjaliku avalduse/kirjelduse asjade käigust. Hiljuti sain kirja politseist, kus seisis, et menetlust ei algatata, sest tegu ei ole kelmusega (allkirja võltsimisest ei olnud üldse seal juttu).

Kelmus on seaduse järgi vale kujutluspildi loomine millestki ning minu puhul oli siis nii, et ostsin auto, mis ei olnud müüja nimele kirjutatud (aga sain eelmise omanikuga ostu-müügi lepingu). Müüja sõnul kõik OK loomulikult. Varsti võttis auto omanik minuga ühendust ja ütles, et ta pole teinud mingit ostu-müügi lepingut selle inimesega...
Auto andsin tagasi loomulikult tegelikule omanikule ja see jobu teab, et jäi vahele...

Neljapäeval lähen rääkima prokuröriga, et mis värk on, sest kohtusse ma minna ei viitsi, sest see võtab liiga palju aega. Kiirem on kui politsei alustab menetlust ja pealegi selliseid peab karistama.

Meelis
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Kokkupuuted politseiga ning nende poolt tehtud tööga - Autor: MeelisN - 05-01-2010, 03:39 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne