Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w202 ostuabi
#1
tervist köigepealt ja loodan et siiski tegemist siin teadajte meestega mitte niisama soovitajatega, olen juba jöudnud lugeda läbi siin osa teemasid ning midagi väga körva riivavat pole silma jäänud.

lugu ise enesest lihtne, oleks vaja vaadata miskit masinat, võimalikult töökindlat ja korralikku, et ei jätaks mind teepervele.

kuna mersudega olen siiani ainult körval istmel söitnud, ning tundub suht viisakas ja korralik auto siis mötlesingi et peaks kuulama ka maad mersude kohapealt.

ise olen autode parandamises ümmargune null seega vöiks ka auto olla selline mille remondi kulud oleks möistlikud ja jupid odavad. üldiselt vöikski auto olla selline vähe raha nõudev.

hinnapiiriks olen sedanud omale esialgu 60-80tuhat krooni
kuna diisel kallis siis vast pigem bensukas
automaat v manuaal?
liigun nädalas u 400km pool sellest teest mööda maanteed.

tundub et c klass on vast piisavalt paras alguseks, muidugi vöite ka soovitad muid klasse.

toonitan siis veelkord üle et mersudega on väga väike kokkupuude, seega ärge väga hullult mingeid numbreid ja tähi kasutaga, tehke ikka ilusti puust ja punaseks.
Vasta
#2
Tere tulemast foorumisse. Kui oled teemasid lugenud, siis peask olema selge, et MB laguneb sama palju, kui teisedki. Õnneks on enamus kuluvdetaile mõistliku hinnaga.

Nukker on firmateenenduse teema. Samas, 60 kEEK masina üle Silber just ei rõõmusta, kuna selle korral tuleb diagnostimisel ajusid liigutada, mitte diagnostikakompuutri ekraani jõllitada...

Üldiselt sobib harjutamiseks ilmselt c180, selle peaks vist 60 kEEK juba viisaka kätte saama, kui mitte väga uut tahta. See auto on piisavalt Mercedes-Benz, et saada selgust, kas MB on ikka Sinu jaoks või peaks ikkagi Corolla võtma. Usu, Corolla on töökindlam. Korduvalt tõestatud kurb fakt.

Kui soovitada isiklikust maitsest lähtuvalt, siis mina soovitaks viimase otsa 124 automaatkasti ja 2,8 bensumootoriga. Saab maanteel täitsa viisakalt kulgetud, on ruumi ja ei lagune väga koledasti. Tõsi, külgturvapatju pole ja roostetama kipub ning üleüldse on mõttetult vana ja suur auto.
Aga see-eest on ruumi ja liigub pea hääletult. Ning parandada oskab vaata, et iga remondikoht. Ning elektroonikat on vähe.

Tõsi, nii kupeel kui sedaanil pole pakiruum laiendatav salongi poole ja pakiruumi ava on kah kitsavõitu. Kuid see-eest on seda ruumi üsna palju, arvestades autoi vanust.
Universaalil on selle eest ruumi ikka väga paljuWink
Vasta
#3
Ise samal arvamusel, etE/W124 kõige viimane pommikindel auto,mis toodeti.
Järgnevate aastakäikude autod juba võrdväärsed,vahe ainult hinnas, lisades,eksapluatatsioonikuludes ja märgist kapotil.Loodan,et keegi ei tunne ennast liiga puudutatuna.Mis puutub C180.sse,siis võrdleksin seda kolmese bemariga,kus tagaistmel ka suht kitsas olla.Ettekujutuse auto ülalpidamiskuludest annab ehk see,kui võrrelda N:MB ja BMW foorumeid.
Vasta
#4
Teretulemast foorumisse!

Enda kogemused MB-ga järgmised:
Sai Saksast lasta tuua endale C200 T 1997.a., atm, no ja hind oli suht OK. Arvestasin kohe igaks juhuks juurde ka nii 10-20K remondiraha. Ja nii ka üldjoontes läks. Läbi oli õhukululugeja (BAKT-is 3800.-, Silber pakkus 5000.-), nukkvõlli andur (ca. 1200.-), lisaks lasin ära vahetada kohe õlid mootoris ja automaatkastis, kütusefiltri, šarniirid (Autoabist 290.-/tk). Aja jooksul tegelenud erinevate asjadega lisaks: aknapesu düüs kapoti peal (500.- Silber), rooliamort (ca. 500.-), pendelhoob (ca. 400.-), roolisüsteemis üks varras, täpselt ei jäänud meelde (1700.-), abs-andur taga (1200.-), esiamordid (KYB amordid 1000.-/tk) jne. Tõin siis siia mõned näited juppide hindadest.

Kütusekulu enda arvestuste kohaselt: linnas 9,6-11l (oleneb sõidustiilist, tavaliselt ikka 10l), maanteel 90km/h ca. 7l. Keskmine kulu sõites nii linnas kui ka maanteel jääbki kuskil 9,4-9,6l kanti, sest tavaliselt saab maanteel suvel kiiremini sõidetud.

Auto muidugi tuues oli sõidukorras ja osasid asju poleks isegi vaja vahetada olnud, aga olen ka paras pedant selles suhtes, et kui midagi ikka koliseb või on tunda erinevusi/anomaaliaid, siis ka kohe lasen korda teha/teen ise korda.

Autost ka.
Igati mõnus liikur ja sees ruumi ka minu jaoks küllalt (rohkem kui 3-ses BMW-s), 2.0 mootor liigutab ilusalt seda suht rasket kere (tühimass 1420 kg). Mulle isiklikult meeldib MB juures just roolisüsteem - autot on hea ja mugav juhtida, rool on mõnus ja täpne ning lisaks veel pöörderaadius parem, kui mõnel miniautol. Pidurid on väga head - esimene auto endal, mille ABS-ga olen rahul. Käigukast on uimane, mis muidugi mõnes mõttes hea, kuna ei aja liigselt kihutama ning kickdowni kasutades liigub masin erksalt. Käike vahetab ilusti. Mootorid on ka suht lärmakad, eriti külmast peast, samas aga töökindlad - pole äkilised, kuid samas 5 inimest sees ja jõudu liikuda ilusti. Sillad tunduvad olevat väga tugevad, arvestades meie tänavaid ja teid. Veojõukontroll töötab mõnusalt, pole veel talvel kasutatud lamellrehvidega kuhugile kinni jäänud. Istmed on küll keskmisest veidi kõvemad, kuid toetavad ilusti ja pikka otsa sõites ei väsita - mulle meeldivad!


Eks see igaühe enda maitse asi ole, kuid mulle see auto istub ja aeg-ajalt autot remontida lasta pole probleem. Suhtumise asi ka. Jupid hea hinnaga ja mootor ning sillad vastupidavad.
Kui küsimusi on või abi vaja, siis kirjuta julgelt!
Edu otsimisel ja ostmisel!
Vasta
#5
natuke reklaami: vaata minu oma ( väga tip top c - klass) + Mercedes-Benz puhul kindlasti automaatkast( see küll mu isiklik arvamus, aga kindlasti oluliselt mugavam)...kõik sulle olulised nõudmised täidetud Smile ja hinnas saame ka rääkida...:hump:

http://foorum.mbklubi.ee/showthread.php?tid=4485
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ostuabi kus valikus on w166 ja x166 Reims78 4 205 28-01-2024, 09:23 PM
Viimane postitus: jsv
  W211 ostuabi arthuro 6 578 10-05-2023, 01:09 AM
Viimane postitus: Sm. Västrik
Smile Paluks w211 OSTUABI!!! merno 8 983 13-10-2022, 10:38 AM
Viimane postitus: v6sa
  W212 ostuabi Makku 0 1,243 14-10-2021, 05:54 AM
Viimane postitus: Makku
  MB sklass 3.0d W221 ostuabi merce 2 1,383 02-05-2021, 02:05 AM
Viimane postitus: merce
  GL Mercedes-Benz ostuabi tiit001 2 2,017 25-10-2020, 10:34 PM
Viimane postitus: väikemees
  W212 ostuabi mbfriik 4 4,923 29-10-2019, 08:57 AM
Viimane postitus: mbfriik
  Mercedes-Benz S 400 HYBRID 3.5 205kW Ostuabi Raiki 5 4,098 12-08-2019, 08:50 PM
Viimane postitus: väikemees
  W203 C320 ostuabi jan110 5 3,406 08-08-2019, 11:17 PM
Viimane postitus: supercharger230
  W210 E55 AMG ostuabi imre88 4 4,858 18-01-2018, 07:59 PM
Viimane postitus: "kutsikas"



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne