Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w163 400cdi mootori keti vahetus
#1
Vahendan siinkohal kasutaja Janno küsimust:

Nagu pealkiri ütleb, vajab silberi andmetel mu sõbra ML 400 mootori kett ja sinna juurde kuuluv vahetust. Et miski ebasoovitav hääl pidi sees olema. Silber pakkus hinnaks 25 - 30k. Uuriks siinkohal natuke asja, kas seda ka odavamalt annab teha ja kes üldse oleks nõus sellise töö ette võtma?
perpetum mobile
Vasta
#2
Ega seal mingit kunsti pole lihtsalt peab teadma asja ja ongi kõik...
56562200
Vasta
#3
nii kallite tööde ja mootorite puhul on vast ainuõige lasta teostada remont esinduses, kes tagab ka vastavale tööle garantii, sest kui teostada seda ilma korraliku garantiita kohas võib juhtuda, et hilisem remont/peavalu tuleb olulisemalt kulukam...

Parimat,
Oliver
MB C320CDI
Vasta
#4
Nii... aga kas meie hulgas on spetsialiste, kes tunnevad sedasorti tööd ning kui inimene on valmis võtma selle riski, ka ära tegema.
perpetum mobile
Vasta
#5
Kunagi tundsin üht sellist huvitavat kodnikku Irus on tal garaaz töökoda, kus seis hunnik s-klasse laiali ja just nende omanike omi kes ei soovinud kalli raha eest remonti silberis teha.

mina lasin seal teha oma c124 30-24v mootoril pea remondi ja veel muid keerukaid töid.


Maik 372 58055113 (kas number toimib ei tea ning kodaniku töö eest ei vastuta)


Aga mina isiklikult ja ka minu sõber ANC (kes lasi teha oma 3,2-24v mootori pea) jäime tööga rahule!

Teine võimalus on Ilja juurde pöörduda 50 93530

Parimat,
Oliverk
MB C320CDI
Vasta
#6
Et tean imre juures martinil vist seal 4,0 cdi mootritega kogemusi. . . ilge kepp töö peaks olema.

Ilja mootoritööde pealt ei soovitaks . . . varsti vast foorumi kirjutamas kaks härrat kes juba pool aastat oma mootorit seal remondivad - asi hullemas seisus kui alguses ning üks ilma 25k ja teine 41k kroonist UZI aga eks loll saab kirikus ka peksta

Aga kindel et kett peetis - cdi mootori puhul tähendab see 600 000 km läbimise muret pigem siis
Vasta
#7
ei tea, pole ise kuulanud, silberis igatahes olla öeldud, et kett tarvis vahetada koos kupatusega. tundus endale ka uskumatu natuke aga... äkki peaks laskma veelkord kuulata või midagi. Aga annan need nummerid edasi, eks kui ta ise oma rekka maja ette ära pargib, saab mahti korra siia foorumisse kiigata. Draiveri kiire elutempo noh Smile
Igatahes tänud vastuste eest kõigile. Ilja vist siis seda tööd ette ei võta arvatavalt Smile
perpetum mobile
Vasta
#8
Mina lasin oma W123 mersul ja vito bussil keti ära vahetada Märjamaa Urmase juures. Ise ostis vajaminevad osad ja andis garantii. W123 mersul vahetas keti ca 3 tunniga ja maksis ca 3200.- ,vitoga läks pool päeva ja hind oli 6000.- ringis.Üldiselt pole selle mehe kohta sitta sõna kuulnud.Ainus probleem on aja kokku leppimine. Siinkohal Urmase tel.nr. 50 51 799. Ketti vahetatakse 250 000 km tagant, olenemata mootorist , sest kett töötab samamoodi kõigil mootoritel.Pärnu Silber ütles vito keti kohta ,et kett on väga hea ja ei vaja vahetust, aga Urmas näitas, kuidas kett loksus hammasratta peal. Ta ütles ka veel ,et alati ei pruugi olla kett kulunud, vaid viga võib olla ka ühes ketilülis. Igatahes soovitan kindlasti võtta ühendust Urmasega!
Nii palju kui ma tean ,teeb ta ainult mb mootoreid ja automaatkaste.
Edu soovides
Merslane.
Vasta
#9
merslane Kirjutas:Mina lasin oma W123 mersul ja vito bussil keti ära vahetada Märjamaa Urmase juures. Ise ostis vajaminevad osad ja andis garantii. W123 mersul vahetas keti ca 3 tunniga ja maksis ca 3200.- ,vitoga läks pool päeva ja hind oli 6000.- ringis.Üldiselt pole selle mehe kohta sitta sõna kuulnud.Ainus probleem on aja kokku leppimine. Siinkohal Urmase tel.nr. 50 51 799. Ketti vahetatakse 250 000 km tagant, olenemata mootorist , sest kett töötab samamoodi kõigil mootoritel.Pärnu Silber ütles vito keti kohta ,et kett on väga hea ja ei vaja vahetust, aga Urmas näitas, kuidas kett loksus hammasratta peal. Ta ütles ka veel ,et alati ei pruugi olla kett kulunud, vaid viga võib olla ka ühes ketilülis. Igatahes soovitan kindlasti võtta ühendust Urmasega!
Nii palju kui ma tean ,teeb ta ainult mb mootoreid ja automaatkaste.
Edu soovides
Merslane.

No, W123 ja Vito "pisut" lihtsama mootoriga, kui see 400CDI V8, aga samas, mootor on mootor, ehk kui tegelane on nõus ette võtma ja ka garantii andma oma tehtud tööle, siis miks mitte. Garantiiasjad peaks ainult siis vist paberile kirja panema...
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#10
Tänan kõiki, kes vastasid. Olite abix jõu ja nõuga. Leidsin yhe helde peaga mehe Pärnust, kes teeb mul selle suure töö ära. Tellis ise Saksast keti komplekti koos kõikide vajalikke "vidinatega" hind kuskil 5400 EEK.
Ja töö raha 6000.- Kui vahetatud saab annan teda.
Tänud kõigile!!
Vasta
#11
merslane Kirjutas:... Ketti vahetatakse 250 000 km tagant, olenemata mootorist , sest kett töötab samamoodi kõigil mootoritel...
Kas ikka päris nii ongi? On nii 1- kui ka 2-realisi kette, mis peaks keti eluiga mõjutama. Kindlasti pole kõigil mootoritel keti kulumine ühesugune.

Näiteks 2,2 l 110 kW 1994.a. (kaherealise ketiga) leidsin kuskilt, et kett olevat eluaegne, pole ette nähtud vahetada (pole 100% kindel, kui keegi teab midagi muud, parandage).
Vasta
#12
Kes on see meistrimees , kes oli nõus seda ketivahetust teostama Pärnus????
Vito bussi ketivahetust ei olnud nõus tegema Silber Pärnu , Amserv Pärnu ,MDM Auto ja mitteükski vähegi tuntud erategijatest.Pole küll väga suur asjatundja, aga millisel mersul on üherealine kett?
Vasta
#13
ma pole kellegi ekspert, kuid keti vahetus.... MERCEDESEL??? alates 600 000km ehk mootori kapremondist võib mõelda ketileevendi jms asjade peale.

äki oleks olnud ikkagi tark lasta Maik'ul (sama sell kes tegi minu ja Oliverki kupeed kunagi) mootor stetoskoobiga üle kuulata või lasta mõnel asjatundjamal tegeleda, kui seda on meie klubi foorum? veel ebatõenäolisem on, et kuskil Pärnus on tõeline MB-geenius, kellel on asjaga pikk kogemus ja on varem niivõrd omapärast probleemi lahendanud. ja muidugi et keegi teine pole ka kuulnud sellisest sellist.

mina oma ML 400 CDI-d päris iga mehe kätte ei annaks. Ei kadakasse, ei Ilja juurde, mitte ka märjamaale ega ammugi mitte tundmatule sellile Pärnus. Aga samas ei ole mul ka 3-400k sellise auto eest välja käia, niiet ju rahanumber siis on tähtsam Smile
...
Vasta
#14
Nii nagu mulle seletati , 250 000 km tagant ei vahetata leevendeid ja hammasrattaid , vaid ainult kett. Kett ilma mootorit täielikult lahti võtmata.Uus kett tõmmatakse vana ketiga sisse. Minu autodel vahetati kett ära , kuna mootor ei teinud puhast häält.Urmase jutu järgi pidi keti kuluvusega kaasnema gaasijaotus mehhanismi ja süütenurga ebakõla. Samas kuulas ta üle ka mu 500 SL -i ning sellega oli kõik ok.Auto on kallim ja kõik hooldetööd on ilmselt teostatud õigeaegselt.Mina läksin eramehe juurde selle pärast ,et Pärnu Silber ei olnud nõus seda tööd tegema. Viisin vito ketivahetusse , päevatöö öeldi , õhtuks kätte. Helistati Silberist 40 minuti pärast ja öeldi auto ok.valmis. Vaatasime keti üleja see vahetust ei vaja ,kõik ok.keerasime natuke süüdet ja nüüd on auto korras.Aga tegelikult tegi auto ikka bellarussi häält. Pärast ketivahetust nägin oma ketti ,mis loksus sõrmede vahel.Ilmselt Silberauto ei tahtnud teha käsi õliseks.Peale keti vahetust oli auto mootori hääl nagu uuel autol. Nüüd käingi oma kolme mersuga Märjamaal ,kui on mootoriga probleeme.Kuna tegija on juriidiline firma ja töödel on garantii, ei ole minul olnud tagasiulatuvaid probleeme .
Edu
Merslane
Vasta
#15
Ega ma pärsi huupi ei hakkax ketti vahetama!!! Lasin ikka enne silberis proffidel kuulata ja nemad kinnitasid minu kõrvakuulmist, et võõras heli tuleb ketist. Nad olex hea meelega mul seda vahetama kukkunud aga ma ei taha neile 25-30t eek maxta sellle töö eest.
Mulle seletati silberis nii
1. suurtel diisel mootoritel nagu minu omal on powerit liiga palju ja kett ei pea sellele valule lihtsalt vastu ja et olenevalt isendist peab kett vastu umbes 200 000 tuhat(pluss-miinus 50tuhat)pole muidugi reegel.

2.Öeldi ka, et lyhiajaliselt aitab ketitalla(pinguti) vahetus( myygi jaox).Confusedmile:
3. Ja ainult ketti ei soovitatud ka vahetada, seal pidid veel nuka hammasrattad ka ära kuluma mis soovitati ka ära vahetada,(pluss siis muidugi pingutid ja muu sinna juurde kuuluv jama).

Aga see pärnu kutt ei tahtunud, et ma ta numbri välja ytlex, kuna tööd pidi niigi ylepea olema.
Aga kui töö tehtud siis annan teada..
Kui midagi peax mu plekist armukesega juhtuma siis..:pissed2: :bash:
Vasta
#16
kas kett on vahetatud? Kuda tiksub?
Vasta
#17
No nii mehed!!! Aega läx aga asja sai. Lõpux ometi on siis mul kett vahetatud. Kokku läx see lõbu maxma 12 000.- veic sai kokku hoida kyll, Silberi 35 000.- hinna juures :hump:
Aga see Pärnu kuldkäpp on ikka kõva asja pulk kyll.(Siim) on ta nimi.
Aga mootori hääl muutus kohe tunduvalt paremax. Kui kellegil on midagi sama keerulist ja "huvitavat" tööd pakkuda siis Siim otsib just midagi sellist:biggrin:
Kui vaja siis võin kokku viia teid.
Vasta
#18
Mul oleks jalgrattal vaja kett vahetada ja hammakad... Tongue
perpetum mobile
Vasta
#19
Kuule Raunz...:bash: icc..
Vasta
#20
(29-03-2008, 02:05 AM)Janno Kirjutas: No nii mehed!!! Aega läx aga asja sai. Lõpux ometi on siis mul kett vahetatud. Kokku läx see lõbu maxma 12 000.- veic sai kokku hoida kyll, Silberi 35 000.- hinna juures :hump:
Aga see Pärnu kuldkäpp on ikka kõva asja pulk kyll.(Siim) on ta nimi.
Aga mootori hääl muutus kohe tunduvalt paremax. Kui kellegil on midagi sama keerulist ja "huvitavat" tööd pakkuda siis Siim otsib just midagi sellist:biggrin:
Kui vaja siis võin kokku viia teid.

tervist mul sama jama ketiga,et kas oleks v6imalik selle pärnu siimuga sinukaudu ehk konsuldeeruda.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W163 Salongi puhuri viga swagiebear 3 308 03-12-2023, 11:25 AM
Viimane postitus: klemm
  mootoriöli vahetus 2007 G55? 0W-40 / 5W-30? nostromo 3 347 14-09-2023, 10:27 PM
Viimane postitus: nostromo
  Summutite vahetus 2007 G55 -> G63 summutite peale? nostromo 2 363 23-05-2023, 11:12 PM
Viimane postitus: nostromo
  ML W163 final edition esikapott siimruz 1 418 27-01-2023, 12:27 AM
Viimane postitus: siimruz
  R,ML,GL kardaani vahepuki vahetus. McMB 1 956 27-08-2022, 11:26 AM
Viimane postitus: McMB
  Esipidurite vahetus R500 jsv 0 522 04-02-2022, 10:53 PM
Viimane postitus: jsv
  w163 tagaluuk ei tule lahti onaxonamon 2 889 08-11-2021, 01:06 PM
Viimane postitus: onaxonamon
  W163 salongi ventikas ei tööta Daniel87 2 886 11-08-2021, 08:30 PM
Viimane postitus: T.P.
  W163 suunatulede kiire vilkumine Daniel87 2 1,147 12-05-2021, 07:24 PM
Viimane postitus: Daniel87
  G, 400CDi, 2002 kaua seisnud ja trikitab stihl 15 9,714 16-12-2018, 12:46 PM
Viimane postitus: stihl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne