Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W126 500SEL, 1986 - Ester
#21
Käsipiduriga on jah selline teema, et mina teda üldse ei kasutanud. Ühekorra ma ta kuskil järsu kallaku peal peale sõtkusin ja kui lahti päästsin siis käis raks läbi ning siis talle mingi kala sisse tuli. Aga pidrite erineva soojenemise kohta ei oskagi midagi öelda:bisou: kuna aasta jooksul sai neli korda stendis käidud autot kontrollimas siis see näitas, et pidurid toimetavad ilusti ja võtavad võrdselt üheaegselt v.a. siis käsipidur.
Aga üldiselt ega ta sellist seismist ei taha.
Vasta
#22
Äää võta südamesse. Ma siin niikuinii jutustan üsna mahlaselt...

Esipiduri õpetasime kombekohaselt käima. Samas, eks tal oli õigus peale jääda kah - klotsid olid üsna kulunud. Õnneks oli mul kolmest jäänud vahe kobedam paar järele. Nüüd enam peale ei jää ja pidurdab kah ühtlaselt. Enne kippus ikka pealejäänud pool vähe äkilisemalt võtma. --> ostunimekirja lisame esipiduriklotsid.

Tagapidur kipub ikka soojaks minema. Siin võib olla põhjuseks ketta välisääre roostetamine. Püüdsin seda küll vähe kobedamaks nühkida, kuid ega ma ketaste vahetusest pääse. Kui pidurit ainult veidi vajutada, siis käib jube korin tagapiduritest läbi. --> ostunimekirja lisame tagapidurikettad ja klotsid.

Hoopis huvitavam on ahven, mis ujub ringi ventilatsioonisüsteemis. Või on seal vastasranna kiisk hoopis...
Sooja ei tule. Külma küll. Võtan klapilt toite maha, kütab ilusti. Aga kliima kompressor lõksib ikka endistviisi iga paari minuti järel mõnekümneks sekundiks taha. Huvitav, eks... Panen toite tagasi - tuba jahe. Küll soojem, kui väljas, aga jahe. Igatahes mitte 22, nagu nupust tellitud.

Küsimus targemate: kas temperatuuriandur elutseb laetule korpuses või pesitseb kusagil mujal? Miskised avad seal on, nagu meite säästukalgi. Sellel on siis nuuskur laes.

Praegu kahtlustaks, et keegi ajab kliimale temperatuuri suhtes pada. Nii kümnekonna kraadi jagu. Aga eks näis, mõnel kuuvalgel õhtul on vast aega asjaga tegelda.
Vasta
#23
124 on all soojenduse korpuses kah miskeid andureid, peale selle mis laes on, mul ilma jahutuseta mudel.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#24
Kuuel peaks olema kindalaeka all, aga vaheta termostaat ära. Arvan et selles asi ikkagi, sest temp ju väga madal ja ei pruugigi soenusradikasse jõuda seda sooja vett.
Vasta
#25
Termostaadini jõuame ka. Rolz juba lohutas, et vahetus on kõigest 3 päeva töö selle mootori puhul.:evil:

Aga enne tahan teada saada, miks elektroonika seda soojenduse klappi kangesti koomale keerab... Nagu kirjutasin, siis kütab ilusti, kui klapilt juhtmed maha võtta. Sellisel juhul on klapp täiesti lahti ja sooja tuleb. Tõsi, vähevõitu (mida ka mootoritemperatuuri alusel ongi oodata).

Kas kellelgi mingit likviidset kirjandust on tolle masina kohta? Chilton, Haynes, Alfamer? Kui kellegi midagi üleliigsena vedeleb, andke teada.
Vasta
#26
kuld Kirjutas:Kuuel peaks olema kindalaeka all, aga vaheta termostaat ära. Arvan et selles asi ikkagi, sest temp ju väga madal ja ei pruugigi soenusradikasse jõuda seda sooja vett.

OT: Vahetasin oma 124-l just termostaadi ära ja kuigi ka enne tuba külm polnud, istub nüüd seier ilusti 90 kraadi külje all, nagu peab (enne 60-70 praeguste ilmadega). Võtsin Silberist koos korpusega originaali, aga sain pärast uurides vähe targemaks - kel termostaadi korpus korras, siis vähemalt uuemal 124-l on Wahler originaaltermostaadi valmistaja ja nende toodang (sisu+tihend) näiteks ladu24.ee-s on 3 korda odavam kui Silberist täismäng (koos korpusega). Igal juhul soovitan soojalt kõigile enne talve termostaadivahetust, kui temperatuurinäidik liiga madala istub.
Vasta
#27
Väike update.

Seoses kiireloomuliste avariiremonditöödega tuli veidi prioriteete ümber hinnata ja tutvuda esiuste siseehitusegaConfusedhocked:

Ei, mitte uks pole kõver, vaid juhipoolne aknatõstuk otsustas ühepoolselt ühiste kavatsuste protokolli kehtetuks tunnistada ja aknaklaasi alla jätta. Jumal tänatud, et ta tegi seda lennueelse tsekklisti ajal ja mitte paduvihmas või lumetuisusConfusedilly:

Ühesõnaga oli eile õhtul seis selline, et klaas oli all ja tunded laes. Egas midagi, hakkasin siis 126 uksepolstri hingeeluga tutvuma. Peab ütlema, et vana kooli tehnika on ikka vana kooli tehnika. Uksekäepide ikka kruvidega ja polstergi istub küljes mõnusalt konkreetsete konksudega. Mida on lolli jõuga muidugi võimalik puruks tirida...

Kõige huvitavamad hektked olid siis, kui ma püüdsin aru saada, mismoodi peaks uksekäepideme ja istmeseadenuppude ehispaneel maha tulema. Sikutasin nuppe ja kangutasin plaati - ei kõssugi. Siis võtsin südame rindu ja panin sõra nupu serva taha - hüppas rõõmsalt minema.

Otse istme alla, loomulikult.Confusedmash:

Nüüd oli veel jäänud akna tagaserva polster. Sai seda siit ja sealtpoolt kangutatud - ei liigu. Kruvi ka ei paista... Tegelikult paaistis kruvi küll, kui olin prillid puhtaks nühkinud. Lihtsalt selle koha pealt ei osanud kruvi otsidagi... Teistele teadmiseks, et kruvi on umbes kahe kolmandiku aknaraami kõrgusel, väike ristpea.

Polster maha, kile ettevaatlikult kõrvale ja avaneski vaade hoobaderägastikule.

Nüüd jõuame siis süüdlase juurde. Ajami väike hammasratas võllil lahti!

Kulunud oli hammasülekanne kah, aga toimimatuse põhjuseks on võlli lahtiolev hammasratas.

Nüüd ongi targematele küsimusi.
Kas see hammasratas ja võll on keevitatavad materjalid? Kuna niikuinii on ajam kulunud, siis esimene mõte on punktida see ratas kinni ja kasutada võiduka lõpuni.
Teine võimalus on soetada uus ülekanne. On kellegi äkki vasakpoolset esiukse ajamit üle? Mootor võib kutupiilu olla, see võiks idee poolest ajamist lahku käia... Pakkuge!

Muid ideid? Vända installeerimine ei lähe kohe mitte!
Vasta
#28
Mul peaks isegi olema üks komplektne ukse mille sees peaks ka mehhanism olema, vaatan homseks järgi. Muidugi ei tea ma mis seisus see seal on aga viimati ta töötas :bisou:
Vasta
#29
Täna on lõpuks aega siia paar rida kribada.

Ukseklaasitõstukiga on esialgne seis taastatud. Suured tänud auto eelmisele omanikule, kelle varudest vajalik tükk leidus. Selles mõttes esialgne seis, et juhipoolne töötab ja kõrvalistujapoolne endiselt mitte. Tõsi, nüüd on selge, et viga on lülitist edasi. Seesamune mittetoimiva klaasi lüliti tagaukse klaasi liigutas täiesti korrektselt.

Selle tõdemiseks suutsin muidugi lõhkuda käigukangiümbrise puidu kinnitused. Õnneks mitte lõplikult, kahjud on liimi ja kruvidega kõrvaldatavad. Teistele algajatele ka teadmiseks, et 126 käigukangi ümber olev puitpaneel käib maha ettepoole lükates. Ega nügida pole palju vajagi, mingi 1 cm on täiesti piisav. Ja siis saab üles tõsta... Hea oli muidugi tõdeda, et mina polnud mitte esimene, kes seda õnnetut paneeli lõhkunud oli... Kuld, ära seda isiklikult võta, enne sind on kah seda autot peetud...

Muidugi, kui kellegi vedeleb pragudeta 126 puitpaneel, siis seda võib mulle pakkuda.

Siinkohal ongi paras küsida, et mismoodi ma selle käigukangi ees oleva plastsüvendi kätte saab? Selle, mille küljes peaks olema istmesoojenduse lülitid (meite massinal on seal küll veel ühed, mittetoimivad, aknatõstuki lülitid) ja tagaakna kardina lüliti. Kangutasin siit ja sealt, aga ei tahtnud irduda. Kas tõmbasin liiga vähe?

Ja kuidas ma tuhatoosi koos raamiga kätte saan?

Uksetõstukist kah lähemalt. Loomulikult oli taas kord meeldiv tõdeda, et 1986. aastal on autole paigutatud uuem ja moodsam lift.:flaming: Kuld, mis aastast Sul need varuosauksed on? Igatahes leidsin ma sealt korraliku vanakooli tõstuki: 2 hammasülekannet ja veidi erinev liugur. Mootor kah teistpidi küljes. Seega on mul nüüd üks varumootor, mis minu õnne juures käib ainult vasaku esiukse uuema tüübi tõstukile ja mitte paremale uksele...Confusedilly: Aga seda me saame üsna varsti teada.:demond:

Räägin siin uuema ja vanema tüübi tõstukist. Ega ma ei tea, kas see nii on, aga ukse seest tuli välja selline variant, kus mootor keeras otse tõstehoova sektorit. Kulla varudest õnnestus konsumeerida selline, mille mootor ajab ringi vaheajamit, mis omakorda kerib tõstesektorit. Samasugune, nagu 123 oma. Ainult selle vahega, et liugurite kinnitus klaasile on teistsugune. Ehk kolme omast kuue oma saab lihtsamini, relaka või kangi abil, aga teistpidi nõuab natuke nokitsemist...

Laetule teema sai kah selgust - laes olev lüliti on surnd. Angry Peale mõningast surveavaldust lüliti kinnituskõrvadele otsustas lülitinupp eesliinilt taanduda ja siirdus juhiistme alla. Koos temaga ka mõningane osa lülitist...Confusedilly: Taas mööname tõika, et seis on endine: esimene laetuli uste avanedes ei sütti. Tõsi, nüüd ei sütti ka sunniviisiliselt, kuna lülitinupop on kusagil istme all. Olgu seal, laetuli ei kuulu just defitsiidi kilda. Kontrollisin juba järele, säästukal on sama latern laes. Ja Laur vihjas siin midagi takso helgiheitjasüsteemiga laetulest, mis tal pidevalt jalus vedelevat... Varsti võib seega toimuda tõsisem laetulevahetustehing. Oleks ehve, kui säästukal oleks ikka õige taksotuli laes:tongue:

Soojendus on endiselt kahtlusaluste nimekirjas kõige kõrgemal positsioonil. Tõsi, nüüd on teada, et soojenduse klapp süüdi pole. Nädalavahetusel sai klapile uus pistiku plastkate monteeritud varuosanelja küljest ja seoses sellega ka mõningane klapi füüsiline mõjutamine läbi viidud. Lühiajaliselt aitas, tuba sai soojaks. Aga kahjuks oli see lühiajaline mõju. Praegu on seis selline, et klapp on kenast kuum aga tuppa sooja ei tule.:pissed2: Rolz juba lohutas mind, et see on kliimaautomaadi puhul tavaline. Et on mingi müstilisena tunduv viga küljes. Noh, ma siiski ei kavatse nii lihtsalt alla anda, nädalavahetusel mahalaskmised jätkuvad, kui ilma on.

Sõitsime ikka ka. Väike ring maanteel ja taas tuleb meelde, miks seda nööki mõnikord näha tasub:evil:
Vasta
#30
Ohjahh, kas tõesti on sul seal ka kliimaautomaat...

Mina ei taha vana kliimaautomaati igaljuhul väga näha enam, kuigi iseenesest on ju tore asi.
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#31
Selle autoga on nii,et mida rohkem hr.Võsa seda remontida saab/suudab , seda suurem tõenäosus tal kunagi sõidule kaasa saada!

Miks see teema on pandud "tähtsate teemade" alla?
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#32
moderaator tegi teemaConfusedilly:
Vasta
#33
Nüüd on tavaline teema ka see Smile
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#34
Kalev Kirjutas:Ohjahh, kas tõesti on sul seal ka kliimaautomaat...
...

Aber natürlich!

Küll me ta tööle paneme...:demond:
Vasta
#35
[quote=v6sa]


Siinkohal ongi paras küsida, et mismoodi ma selle käigukangi ees oleva plastsüvendi kätte saab? Selle, mille küljes peaks olema istmesoojenduse lülitid (meite massinal on seal küll veel ühed, mittetoimivad, aknatõstuki lülitid) ja tagaakna kardina lüliti. Kangutasin siit ja sealt, aga ei tahtnud irduda. Kas tõmbasin liiga vähe?

Ja kuidas ma tuhatoosi koos raamiga kätte saan?


Hm tuhatoosisisu käib välja ja seal sees peaks olema kaks kruvi. Need välja keerates saad sa tuj´hatoosiraami kätte ja peaksid saama ka selle kausikese kätte kus need kolm lülitit on. Kahte nendest lülititest ei tea ma siiamaani miks nad sinna pandud on.
Vasta
#36
Väike abipalve.

Kas kellelgi on A) kindlasti korrasolevat soojenduse magnetklappi või B) kindlasti peetisolevat, millest saaks keret kasutada?
Kui leidub A (eelistatavalt) või B, siis palun mulle märku anda. Tahaksin oma kahtlusi kinnitada või ümber lükata...

Meite masinal on siis peal selline asjandus: MB 000 830 3784, Bosch 1 147 412 012. Too number peaks siis klappima A variandi korral. B korral on suva, peaasi, et on monoklapp.

Mõnus on see V8 küll.:demond:
Vasta
#37
Tuletan meelde, et tegu monomagnetklapiga (aut. kliima), mitte duoklapp, mida leiab. raske leid...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#38
Nii.

Soe on.

Süüdlaseks osutus ikkagi too kiidetud ja ülistatud magnetklapp.

Kuna keegi mulle kumbagi varianti ei pakkunud, siis otsustasin ise rakendada B
Täna sai enne pikemat sõitu too karp lahti lahatud ning kiire käpalöögiga eemaldatud sulgev klapp. Koos katkise diafragmaga. Seejärel kaas kinni, omaksed on näinud.UZI

Soe sai. Isegi liiga - tagsiteel Virtsust tuli tagaaknaid ikka pea pooles ulatuses lahti hoida.Confusedilly:

Esmaspäeval algab siis huvitavam osa - varuosade otsing. Vaatame, kas Bakt või SilberKeila pakuvad midagi taskukohast.:evil:

Vastasel korral kasutame sõber eebaid.

Või on kellegi pakkuda töötavat klappi? Kalacompany, Sinuga räägime eraldi Wink:evil:

Tüütasin päeval ka Rolzi telefuuniga ja ega me selle fenomeni põhjuseni jõudnudki. Ainsaks lahenduseks jäi, et kuna diafragma on katki, siis pääseb jahutusvedelik ka magnetklapi südamiku juurde ning tekitab seal täiendavat survejõudu - pump ju ikkagi lööb... Koos vee voolamisest tekkiva tõmbejõuga on see ilmselt on piisav klappi kinni tõmbamaks. Seda teooriat toetab ka see, et varem oli iga kord peale mootori käivitamist mõnda aega korralik küte sees, kuid seda rõõmu jätkus paariks minutiks. Õhk jäi järjest jahedamaks ja lõpuks tuligi sellist, Clarksonit laenates "astmaatilise hiire köha"-ga sarnanevat hingust.:wow:

Igatahes on selge see, et nullkraadise välistemperatuuriga on praegusegi termostaadiga mootori temoperatuur trassil 80+ ja tuba liigagi soe.:cool_rsvd:
Vasta
#39
Paagitäis kütust on nüüd ilma soojenduse klapi sisuta ää põletatud. Soe on.:demond: Arvestades meie pakaselist detsembrit, isegi liiga. Aga teisest küljest, enamus sõite ongi lühikesed, ei jõua tuba väga palavaks minnagi.

Bakt ei paku toda klappi üldse. Muidugi, alati jääb võimalus, et kodanikud ei viitsinud minu meili peale eriti kaevata.
SilberKeila pole mulle veel vastanud. Eks näis, milline number sealt tuleb...

Kuidas teistel kuueomanikel pagasnik kuiv püsib? Meite massinal kipub luugi siseküljele vesi kondenseeruma... Sai siin neid õhuklappe torgitud, tundusid lahti olema. Et selle poolest peaks nagu täitsa hingama. Tõsi, ma stanget maha kiskuma ei hakanud. Stange alla kiigates tundus kõik puhas olema...

Ei meeldi mulle see niiskus pakiruumis. Kus on vett, seal elab ka roosteuss ja mina seda tegelast oma krundil näha ei taha...

Kütusekulu hämmastab. Hoolimata sellest, et meil on enamus sõite maanteel, on praegu kulu all 13... Krt, täitsa muhe nii vana paja kohta:cool_rsvd:
Vasta
#40
v6sa Kirjutas:Paagitäis kütust on nüüd ilma soojenduse klapi sisuta ää põletatud. Soe on.:demond: Arvestades meie pakaselist detsembrit, isegi liiga. Aga teisest küljest, enamus sõite ongi lühikesed, ei jõua tuba väga palavaks minnagi.

Bakt ei paku toda klappi üldse. Muidugi, alati jääb võimalus, et kodanikud ei viitsinud minu meili peale eriti kaevata.
SilberKeila pole mulle veel vastanud. Eks näis, milline number sealt tuleb...

Kuidas teistel kuueomanikel pagasnik kuiv püsib? Meite massinal kipub luugi siseküljele vesi kondenseeruma... Sai siin neid õhuklappe torgitud, tundusid lahti olema. Et selle poolest peaks nagu täitsa hingama. Tõsi, ma stanget maha kiskuma ei hakanud. Stange alla kiigates tundus kõik puhas olema...

Ei meeldi mulle see niiskus pakiruumis. Kus on vett, seal elab ka roosteuss ja mina seda tegelast oma krundil näha ei taha...

Kütusekulu hämmastab. Hoolimata sellest, et meil on enamus sõite maanteel, on praegu kulu all 13... Krt, täitsa muhe nii vana paja kohta:cool_rsvd:


Sa siis termostaadi vahetust ette ei peagi võtma? Või mis plaanid on.
Huvitav on see tarbimine jah, sõitsin omaga suvel pidevalt 13,3 välja, püsivalt andis ka R6 3-ne modra samad numbrid, võtab muigama küll.
setud sõitsid seciga
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 560SEC W126  90.a. secman 141 138,242 10-02-2024, 12:02 PM
Viimane postitus: nostromo
  MB w201,190,1986 - Sten sten130 536 452,275 21-02-2021, 05:56 PM
Viimane postitus: sten130
  Mercedes-Benz 500SE W126 Mike22 50 35,571 31-08-2019, 05:31 PM
Viimane postitus: hents99
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,176 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 177,638 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 137,139 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  MB 260SE 1990a. W126 siimruz 134 116,284 17-08-2013, 12:06 AM
Viimane postitus: siimruz
  MB 500SEL 1992a. w140 ce300 16 17,586 19-05-2013, 07:51 PM
Viimane postitus: ce300
  mb w126 420se 87 - vqlur vqlur 9 11,163 05-11-2010, 09:15 AM
Viimane postitus: meqa
  MB 500 SE, 1988´ W126 Rait 42 38,630 05-06-2010, 09:02 PM
Viimane postitus: Rait



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne