Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
Mis on ÕIGE kiirus maanteel, kus on lubatud 90 km/h? 110? 140? Aga miks mitte 80? Või 70?

Aga nii nad ju lendavad...Icon_eek Miks ei võiks siis aeglasemalt sõita. Kütusekulu, pidurdusteekond...Eusa_whistle

Krt, kui on nii kiire, et maanteel 88 km/h liikuv auto sunnib tsiteerima LE-d, siis on midagi väga valesti läinud juba enne teeleasumist.Retard

Jah, ka minul pole meeldiv liikuda kolonnis, mille esimene auto sõidab kiirusega 88 km/h, kui ma ise tahaksin sõita 95-96 km/h (kella järgi siis 100 km/h). Mööda ei saa, sest liiklus on mõlemas suunas.

Aga....

Kui hakkame arvutama, siis selgub karm tõsiasi: sõites 88 km/h 90 km/h asemel kaotab 1 km läbimisel kui palju: 0,90909... sIcon_eek Isegi Tallinnast Tartusse sõites kaotab 2,84 minutit... Kõva kaotus küll.

OK, arvutus on rämedalt lineaarne, kuid annab suurusjärgu. Kui keegi viitsib, oleks huvitav seda loomkatsega kontrollida. Ma pean sillmas seda 88 vs 90. Mitte 90 vs 105

Veel: pidevalt 105 lennates võidab ~18 minutit.

Ma ei poolda venimist ja sellega kolonnide tekitamist, kus närvihaiged idioodid seejärel hakkavad kamikazemanöövreid tegema, et teistele ära panna. Aga tuletan meelde, et mitte esimene aeglaselt sõitev auto ei tekita kolonni. Vaid teine, kes ei hoia pikivahet. Ja ülejäänud, kes lamba kombel teineteise stanges kinni sõitma peavad, sest muidu pole nad ei edukad, kiired ega ilusad.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale! - Autor: v6sa - 11-05-2009, 09:41 AM

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,224 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne