Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
Xloaded Kirjutas:Paremalt vasakusse reastujatel on eesõigus. Vastupidi ootavad seni kuni keegi piisavalt lahke on.

Ainult siis, kui suunatuli sees on.

Aga paremale reastumine on suhteliselt nigel tegevus küll, vahel ootad tükk aega lahket liiklejat.
Vasta
v6sa Kirjutas:
Xloaded Kirjutas:Paremalt vasakusse reastujatel on eesõigus. Vastupidi ootavad seni kuni keegi piisavalt lahke on.

Ainult siis, kui suunatuli sees on.

Aga paremale reastumine on suhteliselt nigel tegevus küll, vahel ootad tükk aega lahket liiklejat.

Eeldasin, et suunatule näitamine on nii elementaarne, et ei hakanud seda eraldi välja tooma. Samas eks neid mitte näitajaid kellele suunatule varda sügavale tagusmenti suruda võiks liigub meie seas piisavalt.
Vasta
Järvevana tee suunaga mustamäe poole. Seal on 2 sõidurada, aga mingi audimees tekitas täna "kolmanda nullrea". Väga lai teeperv tundub ahvatlevana küll, kuid olen samas kohas näinud vilkuritega kiirabiautot, kes meeleheitlikult üritas teises sõidureas tipptunnil edasi liikuda. Võta siis nüüd kinni-ühele on mõistust liiga palju antud ja teisele liiga vähe :S

Vanurid ei oska üldse liigelda-seda ei viitsi pikemalt kommenteeridagi. Ja paljud naisterahvad ka-õudne, et ise seda õrnemasoo esindajana tunnistan, kuid nii see on (tegelikult olen ka tähele pannud, et naisterahvad tekitavad liiklusohtlikke olukordi just seepärast, et on ülimalt ettevaatlikud, näiteks venivad 90-ne alas 70nega ja 50ne alas 30nega, reastuvad 5 minutit ringi jne).

Ise ma olen eeskujulik liikleja. Ei oska läbi sõita mitte ühtegi Õismäe ringi ja seepärast sinna ka ei trügi Smile
Vasta
Tere!
Mul ntx naine ei tunne Tallinna linna eriti,kui seal käime siis natsa ikka juhendan et kunas ja kuhu ümber reastuda(elasin ise 3,5 aastat Tallinnas),siis saame enam vähem hakkama,kuigi tuleb vahest ette ka valesse ritta sattumist,mis siis ikka ,otsime teise tee mida mõõda sõita.Icon_smile
Eile läx naine tallinna üxinda,koolitusele ja nats ikka pabistan,et kuidas ja mis,et ikka eluga ja tervisega tagasi tulex ja ka auto tervex jääx!Siiani pidi kõik korras olema!ThumbsupNod
Ütles et vajalik marsruut on juba selge,et ei teki paanikat kuhu ja kuidas!
Igal juhul ajab mind tallinnas sõites kõigerohkem närvi see,et mõni kujutab ette ,et suunatuli on lollidele või et pikivahe pole ka oluline!?
Vahest on küll tekkinud tunne,et sõidax järgi ja murrax suunatule kangi küljest,nahh seda vaja kui ei kasuta nagunii!
Üldiselt katsun ikkagi võimalikult vähe tallinnas käia kuna alati seal olles närv must!
Vasta
liisel Kirjutas:Linnast väljas jah kasutatakse teist rida möödasõiduks... Aga linna siseselt.... Aus olla siis sellisele arusaamisele ei osanud ma mitte midagi vastata... Icon_eek
peateel liikudes EI PEA ka autosid kõrvalteelt vahele laskma... tänades EI PEA ka ohukaid vilgutama või käega viipama...
Vasta
Xloaded Kirjutas:Paremalt vasakusse reastujatel on eesõigus. Vastupidi ootavad seni kuni keegi piisavalt lahke on.
Palju load maksid?
Vasta
Õismäe ringteed tegelikult väga lihtsad. Paarkorda rahulikumal ajal läbi sõita. Ja ringil jälle sama asi, magama ei tohi jääda, tuleb peale suruda või tuled eemalt igavese suure hooga ja kütad läbi. Teised juba eemalt vaatavad, et hull tuleb ja sul on ainult vaba tee.

Liikluses on just puudu viisakus, kuid on tunda paranemist. Näiteks tipptunnid jälle ja vahele laskmine. Vahele tuleb lasta üle ühe!

Suvel oli hea vaadata seda tõnismäel, need kes tulid endla tn ja keerasid Kaarli kiriku poole. Need kes kino Kosmose juurest ülesse tõnismäele keerasid ja Kaarli kiriku poole suundusid, neil oli küll peatee aga enamasti lasi igaüks ühe endla tn poolt tulija vahele. Seda loomulikult siis tipptunnil, kui liiklus enamasti seal seisis.
Vasta
liisel Kirjutas:Et ma siis asjadest ikkagi valesti aru saama... et peaksin siis teise sõidurea linna siseselt jätma "kiirematele" autodele ja mitte reastuma mulle vaja minevasse sõiduritta mitte ennem kui viimasel minutil kellegile ette sõitma??? Et nii peaksin asjadest aru saama??
ma juba rõhutasin, et EI PEA, sest seaduses pole see nii kirjas. kas see on normaalne kui kõik sõidavad kõrvuti kolmes reas? ma leian, et on normaalne kui aeglsem liikuja hoiab paremale... aga no ju ma olen siis rullnokk... Smile

ma saan aru, et su arust on normaalne sõita vasakus reas juba haruteelt kui tahad kosmose juurest tõnismäele pöörata? Badgrin

edit:

sry, seda sa vist teadsid, et asulavälisel teel PEAB paremas reas sõitma, seega alates laagrist...Badgrin
Vasta
liisel Kirjutas:Niih, siis selgita palun mulle, kui linnas on kiiruse piirant 50--- siis milline sõiduk on kiirem sõiduk?? Ihii ma ei sõida Kosmose juurest TõńisäeleSmile Kui siis öösiti päeval pole sinna asjaSmile
kiirem sõiduk on see, kes sust mööda sõita tahab...  see kosmose teema tuli mul lihtsalt näitena meelde kui vara saab juba "õigesse ritta" võtta...

aga ok, mai viitsi enam sellel teemal jahuda, kuna see ei vii kuhugi. Badgrin
Vasta
liisel Kirjutas:Ihii ma ei sõida Kosmose juurest TõńisäeleSmile Kui siis öösiti päeval pole sinna asjaSmile

Mingid salajased koosolekud öösiti seal?
Vasta
Oravaerakonna kontor on seal...Icon_neutral Või käib lilli asetamas endisele Aljosha platsileIcon_neutral
Vasta
Boamadu Kirjutas:Oravaerakonna kontor on seal...Icon_neutral Või käib lilli asetamas endisele Aljosha platsileIcon_neutral
"öine vahtkond" Badgrin
Vasta
Eks me tögame jah aga see pigem sõbralik tögamine, ära pane pahaksIcon_lol
Vasta
Lugesin ka teemasid siin, ja üldine arusaam jäi selline, et foori tagant on vaja täie rauaga kiirendada ja sõita järgmise foorini max kiirusega millega veel trahvi ei saa. Krt, mis vahet seal on kui minu kõrvalt rajalt süstitakse minema kummide vilinal ja sõidetakse 50 alas 55ga, samas kui mina kiirendan ja sõidan rahulikult kiirusega 30-40 kmh. järgmise foori all oleme ikka kõrvuti. ja 70 alas ma ei maga 50ga vaid sõidan 70ga+5kmh, 90ne+/-5kmh(pigem küll -5) alas samamoodi. ja see 10-15kmh kiiremini sõitu annab linnas ajavõiduks täpselt ümmarguse 0-i, sest foorid kehtivad meie kõigi jaoks ühtemoodi, aga turvalisuse koha pealt jõuame me kõik liiklust ja ümbrust jälgida ja olukordi ennetada väiksema kiiruse juures paremini.

mina olen lihtsalt endale paika pannud prioriteedi, et minu jaoks on tähtsam see, et ma jõuan tervelt koju pere juurde kasvõi 5h(ntx 100km läbimisel) hiljem, kui et ma sinna üldse enam kunagi ei jõua. Pange ka asjad niimoodi paika!!!
Vasta
Elementaarne liiklusviisakus:
Vasakus reas ei sõideta oma kiirusega, kui tagant tuleb kiirem (olgu taganttulija kiirus kasvõi 100km/h linnas, pole minu ega sinu asi). Kui vaja kunagi 5-10 km pärast vasakule keerata, siis seda jõuab teha ja lastakse ka vahele. Alati leitakse sobiv auk, kuhu vahele saab reastuda.

Suunatulega reastuja lastakse vahele ja ei hakata blokkima (sellistele blokkijatele keeran meelega peale). Tavaliselt ei taha just naisterahvad vahele lasta (ei ole šovinist, aga sellised on minu kogemused), lükkavad oma auto ees seisvale masinale täiesti "tagumikku" kinni.

Inimesed tänavad üksteist - tekitab hea tunne mõlemas osapooles

Ei aeta oma "õigust" taga - selle õiguse tagajärjel võib olla palju laipu.

Kui kõik niimoodi talitaksid, siis paraneks ka liikluse sujuvus, mis tähendab ka seda, et on hulge vähem närvilisi inimesi autoroolis.


Maanteel samamood, ebanormaalne on sõita püsikiiruse hoidjaga, kui ees sõidab mingi tegelane, kes sirgel laseb 110km/h ja kurvis ning vastutulevate autode puhul langeb kiirus 70 peale. Märgusõnaks on ikka stabiilne ja sujuv sõit, mitte tõmblemine.

Kindlasti jäi siia veel mdiagi olulist lisamata, kuid need olid esimesed mõtted mis pühe tulid.
Vasta
Tuletan meelde, et sama elementaarne on mitte peale pressida.

Teises reas kehtib asulas samuti 50/70, nagu esimeseski. Kes tahab seadust rikkuda, olgu tal siis põhjus missugune, siis peab ta seda tegema teistega arvestades. Muidu on ta lihtsalt siga.
Mul ei tule praegu pähe ühtegi tõeliselt head põhjust, mis õigustaks piirkiiruse ületamist/punasega pressimist/jalakäijatest ülesõitmist/bussi teadlikku blokkimist. Tähelepanematus pole andestatav põhjus.

Jah, "häid" põhjuseid oskame me kõik leiutada. Aga tegelikult, kui palju siiski sõltub meie kihutamisest ja kui palju oma aja seadmise oskusest?
Vasta
Ainus mis mind närvi ajab on see, et kui on ettenähtud pikivahe, siis seda pole võimalik jälgida, sest kui sa teed "vahe" siis pressib mingi idioot end sinna vahele.
Vasta
HotPapa Kirjutas:Ainus mis mind närvi ajab on see, et kui on ettenähtud pikivahe, siis seda pole võimalik jälgida, sest kui sa teed "vahe" siis pressib mingi idioot end sinna vahele.


Mitte mingi vaid kohe MITU!
Vasta
v6sa Kirjutas:Tuletan meelde, et sama elementaarne on mitte peale pressida.

Teises reas kehtib asulas samuti 50/70, nagu esimeseski. Kes tahab seadust rikkuda, olgu tal siis põhjus missugune, siis peab ta seda tegema teistega arvestades. Muidu on ta lihtsalt siga.
Mul ei tule praegu pähe ühtegi tõeliselt head põhjust, mis õigustaks piirkiiruse ületamist/punasega pressimist/jalakäijatest ülesõitmist/bussi teadlikku blokkimist. Tähelepanematus pole andestatav põhjus.

Jah, "häid" põhjuseid oskame me kõik leiutada. Aga tegelikult, kui palju siiski sõltub meie kihutamisest ja kui palju oma aja seadmise oskusest?
Sorry, kuid kui mul on juba 5 sek suuantuli sees ja mingi tegelane tuima näoga lükkab veel vahe kinni, siis saab vastavalt oma käitumise järgi. Pole ilus tegu, kuid äkkiIcon_smile saab aru ja teienkord lubab suunatulega reastuja vahele. Mina vähemalt luban iga kord.
Kehtib küll 50/70, kuid kuna mul ei ole politseivormi ega ka vastavat kutsetunnistust, siis mina menti mängima ei hakka ja kui tahavad, sis andku minna. Ei hakka kedagi sellepärast kiusama, sest vastaval juhul olen ma samasugune siga nagu see kihutajagi.

Muidu sinu lõppsõnaga nõus, kõik algabki oma aja planeerimisestNod
Vasta
Martin Kirjutas:Elementaarne liiklusviisakus:

sellistele blokkijatele keeran meelega peale

Ei aeta oma "õigust" taga - selle õiguse tagajärjel võib olla palju laipu.

Kui kõik niimoodi talitaksid, siis paraneks ka liikluse sujuvus, mis tähendab ka seda, et on hulge vähem närvilisi inimesi autoroolis.

Loe enda posti palun niiöelda ridade vahelt uuesti!

Eks vist näed isegi miks liiklus sujuvamaks ei lähe.
Ma saan su kibestumisest aru kui vahele ei lasta - jah, tõesti reastujal on LE järgi eesõigus (aga naga sa ise ütlesid ei pea kogu aeg seda õigust taga ajama)- suurim viga on minu arvates ise kohapeal kordnikku mängima hakata.
Ning kindlasti häirib neid mittevahelelaskjaid mingi tegevus - a´la kas reastud liiga hilja vahetult enne ristmikku vms. Teised pidid ootama ja siis tuleb üks mehike ja surub ennast vahele - mis õigusega küsivad nemad.
Ma ei tea, endal pole selliseid kogemusi väga ette tulnud - reastun piisavalt vara ära ja proovin teisi mitte häirida - punkt com.

Ps kui keegi on mulle TÄIEGA ette keeranud siis parim moodus korrale kutsumiseks talle kõrvale sõita ja siis naeratades õrnalt näppu viibutada - selline väikese lapse nooti nooti ilme endal näol . Enamus kordadel on vastu naratatud Icon_rolleyes ja õrnalt punastatud Icon_redface. Ei pea kätega vehkima
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,208 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne