Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
katzzzi Kirjutas:Mina ei saa aru sellest, et kas suuna tuled on mingi kallis lisavarustus, sest tundub et paljudel puuduvad suunatuled. Ise sõidan C 200-ga, mis ei peaks kuuluma just väikeautode hulka ja peaks olema piisavalt suur, et seda küljepeeglist näha reastumisel, nimelt vähemalt korra nädalas või isegi kakskorda nädalas pean ma blokki pidurdama kuna vasakult kaldub mingi sõiduk mulle külge. Üks kord taheti vasakult külle tulla üle pideva joone, õnnek oli tee lai ja sain kõrvale tõmmatud, pärast järgi sõites vaadati mulle otsa, et ma mingi segane ei andnud teed.

Ja need kellel on suunatuli olemas ja kasutavad seda võiksid ikka meelespidada, et ennem teastumist tuleks peeglitest vaadata, et ega kedagi kõrval pole.

Muidu ise ühe matsu ärateinud nii et auto mahakandmisele ja endal siianigi paar armi järgi. Peale seda liitusin "Hea liikleja" kampaanjaga ning mind igatahes see distsiplineerib ning püüan ikka sõita LE reeglitejärgi, kuigi pean tunnistama, et mõnikord saab linnas liiklusvooluga kaasa mindud max 60km/h.

Sellised autojuhid ajavad närvi mustaks küll. Kuid ei usu, et siin foorumis kedagi sellist oleks, kes nii käitub.
Vasta
mul oli alles reedel sama lugu, mina olin paremas reas mis keeras ainult paremale (aeglustusrida) ja siis 1 "sitakotiga" keeras mulle vasakust reast (mis läks otse) risti ette, ehk siis sooritas parempöörde vasakust reast ILMA SUUNATA... õnneks sain pidama kraavi serval ja pihta ei saand. roolis oli selline 55-60a vene mees, kel jäi õigust ülegi... mis siis ikka, helistasin 110 ja saatsid patrulli lubasid ja alkot kontrollima... aga see jurakas lasi kohe jalga muidugi.

patrull jõudis mõne minutiga...pole paha, aga ei tea kas kätte said.
Vasta
Alles reedel sõitsin rahulikult viiekümnega Paldiski maantee alguses, siis hoovist keeras otse minu ette üks musta värvi W211, nii et pidin kohe pidurdama... Ja peale seda sõitis ta minu ees, umbes 8- 10 korda keeras ühest sõidureast teise ja pole kordagi suunatulesid kasutanud...
Olin väga nördinud!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
marek Kirjutas:mul oli alles reedel sama lugu, mina olin paremas reas mis keeras ainult paremale (aeglustusrida) ja siis 1 "sitakotiga" keeras mulle vasakust reast (mis läks otse) risti ette, ehk siis sooritas parempöörde vasakust reast ILMA SUUNATA... õnneks sain pidama kraavi serval ja pihta ei saand. roolis oli selline 55-60a vene mees, kel jäi õigust ülegi... mis siis ikka, helistasin 110 ja saatsid patrulli lubasid ja alkot kontrollima... aga see jurakas lasi kohe jalga muidugi.

patrull jõudis mõne minutiga...pole paha, aga ei tea kas kätte said.

Mul ka viimasel ajal kogemusi nii ca. 50-60 aastastega. Ei tea mis neid vaevab aga pidevalt kiputakse ümber reastuma suunata ja ette sõitma peateele. Viimane laks siis oli Õismäe ringil, mina tulin linna poolt ja suundusin ringilt Ehitajate tee peale ja mingi vana oma C-RVga keeras lihtsalt ilma vaatamata ringi peale.Mul muidugi rattad blokis, et vältida otsasõitu. Lõi silme eest mustaks! Kimusin siis kiiresti üle pideva talle ette ja aeglustasin - krt roolis mingi päss ja vaatab mulle imeliku näoga otsa, et mis sul viga on?

Peab vist hakkama linnas kaameraga ringi sõitma, siis saab tõeastama hakata selliseid asju.
Vasta
Hea kogemus laupäevasest Tartu-Viljandi otsast, minust teostati kolm möödasõitu (kusjuures liiklesin kiirusega 95-97 spido järgi, ehk LE kohase ja lubatud kiirusega 90 km/h). Ühegiga neist kolmest möödasõidust ei registreerinud ÜHTEGI suunatule vilgatust. Kurb.
Vasta
Aga oi kui vihaseks nad saavad, kui ise samamoodi käitud ja neile "ette keerad" (tahaks ju samamoodi mööda sõita).
Olen paaril korral kiuste teinud. Siis hakkavad taga tõmblema ja tuledega vilgutama.
Vasta
hents99 Kirjutas:Aga oi kui vihaseks nad saavad, kui ise samamoodi käitud ja neile "ette keerad" (tahaks ju samamoodi mööda sõita).
Olen paaril korral kiuste teinud. Siis hakkavad taga tõmblema ja tuledega vilgutama.

Sama siinNod
Vasta
scrat Kirjutas:Hea kogemus laupäevasest Tartu-Viljandi otsast, minust teostati kolm möödasõitu (kusjuures liiklesin kiirusega 95-97 spido järgi, ehk LE kohase ja lubatud kiirusega 90 km/h). Ühegiga neist kolmest möödasõidust ei registreerinud ÜHTEGI suunatule vilgatust. Kurb.
noh, pean tunnistama, et maanteel möödasõitu lõpetades ei viitsi ka mina tihtipeale vilgutada, kui olukord niigi arusaadav on (pole kellestki rohkem mööduda).
Kui rekka(vms)-kolonnist möödumine käsil, siis võib küll vilgutamise vajadus tekkida- tuleb keegi vastu ja reastud kahe vahele tagasi. Et teised teaks, mida plaanin.
Tegelt taandubki kõik sellele 'et teised teaks'
Vasta
jansa Kirjutas:
scrat Kirjutas:Hea kogemus laupäevasest Tartu-Viljandi otsast, minust teostati kolm möödasõitu (kusjuures liiklesin kiirusega 95-97 spido järgi, ehk LE kohase ja lubatud kiirusega 90 km/h). Ühegiga neist kolmest möödasõidust ei registreerinud ÜHTEGI suunatule vilgatust. Kurb.
noh, pean tunnistama, et maanteel möödasõitu lõpetades ei viitsi ka mina tihtipeale vilgutada, kui olukord niigi arusaadav on (pole kellestki rohkem mööduda).
Kui rekka(vms)-kolonnist möödumine käsil, siis võib küll vilgutamise vajadus tekkida- tuleb keegi vastu ja reastud kahe vahele tagasi. Et teised teaks, mida plaanin.
Tegelt taandubki kõik sellele 'et teised teaks'

Alustades ikka annad märku. Just nimelt, et teaksin manöövrist ja kavatsusest (et keegi ei vaju lihtsalt vastassuunda, eks lõpetamise kavatsusest saab juba aru). Ka endal on vahest nii, et reastumist lõpetades vilgutan korra ainult ja linnaski vahest ununeb suund kui on selline "ei liha ei kala möödumine". Samas on see tegevus LE järgi nõutud ja peaks ikka seadusi täitma. Ei saa ju ainult natuke seadust rikkuda-on ainult kaks varianti: rikud või ei riku. Samas ei saa aru kuidas takistasin niimoodi liiklust, et minust oleks pidanud üldse mööduma. Tartus on ka juba nii, et foori kollane on muutunud roheliseks ja punane kollaseks. Ehk punast enam ei eksisteerigi vaid vaadatakse, et "ju mahun".
Vasta
jansa Kirjutas:
scrat Kirjutas:Hea kogemus laupäevasest Tartu-Viljandi otsast, minust teostati kolm möödasõitu (kusjuures liiklesin kiirusega 95-97 spido järgi, ehk LE kohase ja lubatud kiirusega 90 km/h). Ühegiga neist kolmest möödasõidust ei registreerinud ÜHTEGI suunatule vilgatust. Kurb.
noh, pean tunnistama, et maanteel möödasõitu lõpetades ei viitsi ka mina tihtipeale vilgutada, kui olukord niigi arusaadav on (pole kellestki rohkem mööduda).
Kui rekka(vms)-kolonnist möödumine käsil, siis võib küll vilgutamise vajadus tekkida- tuleb keegi vastu ja reastud kahe vahele tagasi. Et teised teaks, mida plaanin.
Tegelt taandubki kõik sellele 'et teised teaks'

Mina leian küll, et suunatule näitamine tähendab respekti kaasliiklejate vastu- st sa arvestad ka teistega.

Lisaks siis enda poolt ühe ebameeldiva tähelepaneku- autojuhid, kes jäävad keset kõige tihedamat liiklust lihtsalt seisma- ise sõidad nende taga piisava vahega ja aeglustad ka, aga mitte nii palju- kuna näha, et ees mingit takistust pole- ja on loota, et saab varsti edasi sõita. Ning siis, kui selle esimese auto taga täiesti kinni oled ja seisad tema taga, lülitab ta vasaku suuna sisse ja ootab edasi- samas endal tuleb sealt kuidagi välja ukerdada.. Tavaliselt seistakse ka muidugi keset teed, mitte vasakus servas.
Vasta
Ma ise olen ka T6nuga nõus, et möödasõidul nii alguses kui ka manöövri lõpetamisel peaks suunatuld näitama. Mind ajab see jüll närvi, kui minust möödutakse nagu tühjast kohast...no kle kui sa suunda ei näita siis peaksidki vastassuunas edasi littima aga palun. Kui linnas tihad suunakangi üles alla lükata siis võiksid ka maanteel seda teha. Ega see kang seal ilupärast pole.
Vasta
Kus kohas w124 suunatule kang asubEusa_shhh

Suvel sai kleebitud euro märgile mb embleem peale. Möödasõite tehti palju vähem, paljud kes tulid tagant suurema kiirusega, jäid miskipärast toppama, ennem kui julgesid mööda minna. Seda siis eriti Tal.-Tartu 4realisel lõigul!
Vasta
Kui nüüd aus olla siis mnt üksikust autost möödumisel tagasireastudes kah vilgutan korra kaks, samas üritan vastasuunas võimalikult pika pikivahe sisse kah sõita enne kui ette reastun. Ennast ei häiri kui möödasõidu lõpetades suunda ei näidata, küll aga see on tähtis, et alustades näidataks varakult juba. Kui juba mnt peale jutt läks siis endale käivad need pinda kes kohe ninaalla reastuvad kohe peale möödasõitu, eriti mõnus kui tee märg ja porine vms.
Vasta
väikemees Kirjutas:Kus kohas w124 suunatule kang asubEusa_shhh

Suvel sai kleebitud euro märgile mb embleem peale. Möödasõite tehti palju vähem, paljud kes tulid tagant suurema kiirusega, jäid miskipärast toppama, ennem kui julgesid mööda minna. Seda siis eriti Tal.-Tartu 4realisel lõigul!

Hm, ma ei mõista küll miksIcon_razz
Vasta
mul hakkas kah aitama kurat küll see on juba puhta jaburdus sõidetakse 50 alas 40 km/h (peterburi teel ja vabaduse puiestel) miks need jobud ei võiks sõita esimeses reas vaid sõidavad kõrvuti esimesel ja teisel real nagu peaks mingit võistlust?

Paldiski mnt. 70km/h alast ei saa ültse rääkida hea kui vahel 50km/h täis saab...Icon_redface
Vasta
kaspar Kirjutas:mul hakkas kah aitama kurat küll see on juba puhta jaburdus sõidetakse 50 alas 40 km/h (peterburi teel ja vabaduse puiestel) miks need jobud ei võiks sõita esimeses reas vaid sõidavad kõrvuti esimesel ja teisel real nagu peaks mingit võistlust?

Paldiski mnt. 70km/h alast ei saa ültse rääkida hea kui vahel 50km/h täis saab...Icon_redface


Tallinn tänavad... auk augus kinni, kuhu sa ikka kiirustad.
Vasta
See võidusõit 50-ne alas kahe 40km/h sõitva auto vahel, kõrvuti ridades on Thumbsup Nod

Täitsa huvitaks nende seisukoht, miks nad nii teevad- eeskujulikust liiklemisest asi kaugel, kui juba autokoolis õpetatakse, et aeglased autod esimeses reas, kiiremad teises jne.
Vasta
T6nu Kirjutas:...kui juba autokoolis õpetatakse, et aeglased autod esimeses reas, kiiremad teises jne.

Ma küll sellist osa autokoolist ei mäleta.
Mingite omaseaduste täitmata jätmise pärast küll ei tasu pahandama hakata. Kui osav oled ja vähe kannatust, küll siis leiad võimaluse probleemi tekitajatest möödumiseks.
Vasta
väikemees Kirjutas:
T6nu Kirjutas:...kui juba autokoolis õpetatakse, et aeglased autod esimeses reas, kiiremad teises jne.

Ma küll sellist osa autokoolist ei mäleta.
Mingite omaseaduste täitmata jätmise pärast küll ei tasu pahandama hakata. Kui osav oled ja vähe kannatust, küll siis leiad võimaluse probleemi tekitajatest möödumiseks.

Samas see on ju normaalne et paremalt ei sõida mööda ja samas ka teises reas ei jokuta.

Imo seda võiks sujuva liikluse nimel juba autokoolist õpetama hakata. Seda ka linnas mitte ainult mnt.
Vasta
väikemees Kirjutas:
T6nu Kirjutas:...kui juba autokoolis õpetatakse, et aeglased autod esimeses reas, kiiremad teises jne.

Ma küll sellist osa autokoolist ei mäleta.
Mingite omaseaduste täitmata jätmise pärast küll ei tasu pahandama hakata. Kui osav oled ja vähe kannatust, küll siis leiad võimaluse probleemi tekitajatest möödumiseks.

Minule igaljuhul õpetati autokoolis seda. Õppisin Tallinna ühes autokoolis.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,191 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne