Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
#21
v6sa Kirjutas:Milleks selline tige tõmblemine ja ärategemine, pole senimaani aru saanud. Ehk keegi selgitab mulle...

Selle lausejupi peab kõrva taha panema :argue: tarvis.

Inimeste suhtumine vene ajast. Kui on järjekord siis tuleb trügida. Arvan, et meie lapsed kasvavad sellest sibulakultuurist välja juba.
Paratamatus vaadates kus me elame:thumbdown:
Vasta
#22
Ok. Siinkohal märgin ära, et pargin või õigemini peatun üsna tihti Rocca al Mare ees invakohal kui sinna kaupa viin, kuna enamjaolt on kõik lähemal asuvad parkla kohad täis ja ning müüjad ei ole nõus kaupa kuhugi teise parkla nurka vaatama tulema. Enamjaolt on seal kõik invakohad vabad, ja ma hõivan ühe neist kõige rohkem 5 minutix, et kaup maha laadida, kusjuures kui mul peale seda endal vaja veel poodi minna, siis lähen välja ja pargin auto invakohalt eemale vabale parkimiskohale kunix ma poes käin.

Hullem on asi Sikupilli keskuse ees, kus on päris palju invakohti ja peaaegu kõik on alati hõivatud mitteinvaliidide poolt.

Ei õigusta invakohal parkimist, kuid kaupa vedavate autode puhul andestan selle neile. Samuti kollase joonega tähistatud kohtades peatumise.

Neile, kes pargivad invakohal, kuna ei viitsi poodi minekux parklast kahte sammu astuda vaatan küll tavaliselt vangutades järele. Nagu ka neile, kes nahaalselt suunatuld ei kasuta või mõjuva põhjuseta ühest reast teise ja tagasi sõeluvad.

Kõige toredamad vennad on veel need, kes sust maanteel mööda kimavad ning 20 meetrit sinust eespool siis paremale või vasakule keerama hakkavad.

Alati tuleb muidugi arvestada ka sellega, et äkki tegi juht mõnd eelpoolnimetatud tegevust kogemata (reastus valesti ja siis mõistis oma viga ja soovis tagasi oma ritta saada), kuid enamjaolt tehaxe seda ikka puhtast nahaalsusest.

Kõige parem viis minu arvates meie liikluskultuuri muuta on ise head eeskuju andes ja oma lapsi vastavalt koolitades, kuna praegust põlvkonda autojuhte niikuinii enam millegagi ümber ei koolita.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#23
Ühiskond peabki ise ennast koolitama ja ümber muutma. Ja kui suhtumine ei muutu siis ei muutugi mitte kui midagi. Peab muutuma ka suhtumine et mis mina nüüd ikka teha saan et see või too seal rikkus liiklust. Politsei teavitamine, foto tegemine ja ülessepanek peaksid tekitama igaühes selle hirmu et äkki mina olen ka homme seal portaalis üleval.....
Vasta
#24
Probleemi püstitus on õige. Asi pigem võimalikes lahendustes kinni. Kas UZI kohe kõik rikkujad maha, :bash: igale rikkujale lagipähe, :argue: iga situatsiooni juures pool tunnikest või annaks ka ise minna kuni kaassõitjatest igaühest :boom: asfaldil. Mina saan teema püstitusest aru, et ehk kõik oos püüaksime omalt poolt midagi :eureka: ja aidata, mitte ei:biggergrin: laia suuga ja õhkaks SAVI.
Ise ma kasutan korraliku liikleja strateegiat ja ka keset tihedamat liiklusvoolu püüan hoida lubatut kiirust. Signaalid, näpud jne on paraku möödapääsmatud välja kannatada. Usun, et mõnigi tunneb mu taga sama tunnet mida mina tunnen kui tema kõiki oskusi ja võimalusi kasutades mu ette ennast äkitselt ümber reastab, suunda näitamata pööran jms. Usun, et jäädes truuks liikluseeskirjadele on siiski ENDAL! turvalisem liigelda. Sellega anname nii eeskuju kui sunnime, vahel harva küll aga siiski, ka teisi neid järgima.

Oodata, et politsei kõike suudab ja korraldab oleks naiivne. Igaüks meist saab anda enda panuse ja kokkuvõttes sellest kujunebki avalik seaduskuulekus.
Vasta
#25
taadu Kirjutas:Probleemi püstitus on õige. Asi pigem võimalikes lahendustes kinni. Kas UZI kohe kõik rikkujad maha, :bash: igale rikkujale lagipähe, :argue: iga situatsiooni juures pool tunnikest või annaks ka ise minna kuni kaassõitjatest igaühest :boom: asfaldil. Mina saan teema püstitusest aru, et ehk kõik oos püüaksime omalt poolt midagi :eureka: ja aidata, mitte ei:biggergrin: laia suuga ja õhkaks SAVI.
Ise ma kasutan korraliku liikleja strateegiat ja ka keset tihedamat liiklusvoolu püüan hoida lubatut kiirust. Signaalid, näpud jne on paraku möödapääsmatud välja kannatada. Usun, et mõnigi tunneb mu taga sama tunnet mida mina tunnen kui tema kõiki oskusi ja võimalusi kasutades mu ette ennast äkitselt ümber reastab, suunda näitamata pööran jms. Usun, et jäädes truuks liikluseeskirjadele on siiski ENDAL! turvalisem liigelda. Sellega anname nii eeskuju kui sunnime, vahel harva küll aga siiski, ka teisi neid järgima.

Oodata, et politsei kõike suudab ja korraldab oleks naiivne. Igaüks meist saab anda enda panuse ja kokkuvõttes sellest kujunebki avalik seaduskuulekus.

Täitsa nõus Taadu jutuga. Kas pakume klubi sõidukeid koos juhtidega liikluspolitseile abipatrullideks...?
Andres 5169200
MB E300T DIESEL -94

www.andresreisid.ee
Vasta
#26
liiklushuligaane näen igapäev ja üritan end sellest mitte lasta segada ja oma närve kulutada mis vähendavad mu eluiga, kuigi kui asi isiklikus läheks ei hoiaks end tagasi, õnneks pole seda veel juhtunud, mis mind kõige rohkem närvi ajab on jalakäijad kes arvavad olevat VIP...sõites rahulikult linnas...minu eest tühjus! minu taga tühjus! aga ei...see vend ikka peab siis tee peale astuma kui mina mööda sõidan...ja veel nii uhkelt et kui pidama ei jää siis on nõus surema...ffs, arvan et kui need jalamehed ise sellissesse olukorda satuksid hakkaksid ise mõtlema selle üle

lisan veel seda, et kui inimene ootab sebra juures...siis ma annan teed, sest inimene on mõistlik ja sellistele pole kunagi patt teed anda, kuid need kes kõnnivad nagu tangid ja kas on tee või ei ole panevad edasi neid ei huvita et sellise suhtumisega seavad enda elu kaalule ning häirivad sellise käitumisega ka autojuhte....Mõistmine peab olema vastastikune!
Vasta
#27
mind ajab nagu see väga närvi, et kui räägitakse et jalakäijaid ei lasta üle tee, siis nad ise võiks ka korralikud olla. autojuhid enamasti siiski ei sõida punase tulega üle ristmiku, mida aga ei saa jalakäijate kohta öelda. ronivad-jooksevad jne. käitugu ise normaalselt ja oodaku rohelist, küll siis kõik teised ka seda teevad.
Vasta
#28
Näen ka iga päev selliseid idioote,muudkui kiirendavad,kõik on nii kärsitud, siis hakkan oma Sierrat igatsema...
Pidurdaks järsku taolise ees, paneb sulle tagant sisse, Sirje läheb mahakandmisele, huligaan jääb süüdi ning arved sulle, raha mulle :bigsmile:UZI
1993 Ford Scorpio Stufenheck 2.0i Topas
Vasta
#29
Uku Kirjutas:Näen ka iga päev selliseid idioote,muudkui kiirendavad,kõik on nii kärsitud, siis hakkan oma Sierrat igatsema...
Pidurdaks järsku taolise ees, paneb sulle tagant sisse, Sirje läheb mahakandmisele, huligaan jääb süüdi ning arved sulle, raha mulle :bigsmile:UZI

Vaata nii ka ei tohi:õlid-tosoolid imbuvad maasse,freoon õhku...
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#30
Lõoke Kirjutas:
Uku Kirjutas:Näen ka iga päev selliseid idioote,muudkui kiirendavad,kõik on nii kärsitud, siis hakkan oma Sierrat igatsema...
Pidurdaks järsku taolise ees, paneb sulle tagant sisse, Sirje läheb mahakandmisele, huligaan jääb süüdi ning arved sulle, raha mulle :bigsmile:UZI

Vaata nii ka ei tohi:õlid-tosoolid imbuvad maasse,freoon õhku...

Keskkonna muredele peaks omaette teema tegema.:bigsmile:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#31
Uku Kirjutas:...
huligaan jääb süüdi ning arved sulle, raha mulle :bigsmile:UZI

Vat see sõltub nüüd sellest, kummal on parem advokaat ja kummal usaldusväärsemad (loe: paremini valetavad) tunnistajad. By default on tagant sissesõitja süüdi (mispärast mulle ka teel ettekeerajad ei meeldi:flamingSmile, aga on ka teistsuguseid lahendeid...

Samas käib ka see tegevus just sellesama "mul savi" klausli alla. Mitte, et mina vahel nii poleks mõelnud...Confusedilly:
Vasta
#32
Mind jälle häirib see, et olen täiesti jõuetu ajudeta inimeste suhtes. Eelmine nädal sõitis meil maja ees seisvale autole mingi mürsik oma jalgrattaga lihtsalt tagatiiba sisse ja kibekiiresti tõmbas na**ui sealt. Noh, heaküll 10 aastasel ei ole ehk mõistus veel päris kodus aga täna käisin Ben tarvetes Mersule pahtlit ja muid keretöö tarvikuid vaatamas. Parklas seisis keset teed mingi täispikk,-kõrge,-lai misiganes uus Transit. Vaatasin et heaküll, las seisab seal keset teed, saan oma Mazdaga peegleid kokku tõmbamatagi läbi. Vaevalt jõudsin kõrvale kui mingi eit parempoolse ukse täiegapa*aga mulle pikki esitiiba avas. Noh ikka korralik litakas oli. Mul tiivalt värv maas, küllap Fordi ukselgi oli täke. Kuna mul masinal jämedalt 15% värvitud kerepinnast kobrutab, ei hakanud seal stseeni tegema. Aga paneb tõsiselt mõtlema kas üldse tasub Mercedes-Benz keretöödega jännata või lasen lihtsalt rulliga kaitseväeroheliseks ja rahuldun sellega!?
Vasta
#33
Moss Kirjutas:Mind jälle häirib see, et olen täiesti jõuetu ajudeta inimeste suhtes. Eelmine nädal sõitis meil maja ees seisvale autole mingi mürsik oma jalgrattaga lihtsalt tagatiiba sisse ja kibekiiresti tõmbas na**ui sealt. Noh, heaküll 10 aastasel ei ole ehk mõistus veel päris kodus aga täna käisin Ben tarvetes Mersule pahtlit ja muid keretöö tarvikuid vaatamas. Parklas seisis keset teed mingi täispikk,-kõrge,-lai misiganes uus Transit. Vaatasin et heaküll, las seisab seal keset teed, saan oma Mazdaga peegleid kokku tõmbamatagi läbi. Vaevalt jõudsin kõrvale kui mingi eit parempoolse ukse täiegapa*aga mulle pikki esitiiba avas. Noh ikka korralik litakas oli. Mul tiivalt värv maas, küllap Fordi ukselgi oli täke. Kuna mul masinal jämedalt 15% värvitud kerepinnast kobrutab, ei hakanud seal stseeni tegema. Aga paneb tõsiselt mõtlema kas üldse tasub Mercedes-Benz keretöödega jännata või lasen lihtsalt rulliga kaitseväeroheliseks ja rahuldun sellega!?

ma oleks kohe valuraha nõudnud...
Vasta
#34
eile nägin näljakad bemmeri juhte

temal oli vöö kinnimata, ei lasknud jalakäjaid mööda ja oli suur kiirus

kui teda peatati ta suitsetas ja viskas sigareti aknast välja kui politseinik tuli

umbes 15 min temaga tegeles


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#35
ma olen juba mitu kuud yritand liikluseblogi pidama hakata(nagu krimi.ee), ei möödu ühtegi päeva kohtumast täielike debiilikutega oma anttilast ostetud lubadega, eriti eided! :demond:

enne kui "klienditeenindaja" ja nende suhtumine ei muutu, ei muutu ka midagi muud. a üks mõte oli veel, 1 trahvi suuruse määrja võiks olla suhtes auto turuhinnaga:
100k maksev auto, trahv x1
200k maksev auto, trahv x2
300k maksev auto, trahv x3

suva tsiip x10 jne, ummikutekitajatele ja liiklusetakistajatele(eriti teist rida kinni hoidvatele juhtidele) + veel x5. pensiokatel peaks olema mingi pädevustest, või kohe trahv.

hetkel ju muid asju ei vaadata kui aint kiirus ja turvavöö. vahest ka puhumine ja A(AutodeSmile) reas sõitmine. iga päev näen kümneid ja kümneid rikkumisi, nagu keegi juba mainis, isegi "klienditeenindaja" juuresolekul...
Vasta
#36
ütleks ka süna sekka.
liikluskultuur madal- õige! Paraku muudab see ka viisakaid juhte. Eksisin rea valikuga,mingi focuse mees arvas,et ei lase vahele. No siis leidus kiirem ja kahjuks vaheletrügija viis. rea ette ja julmalt vahele. kui ei oska tuleb õpetada. Kes ma nüüd olen??? kaasliiklejatele huligaan, enda arvates mitte.
Teine seltskond on tõesti värvipimedad jalakäijad. kaubamaja juures,mustamäel enne Magistraali keskust(eriti penskarid). kohutav. Sellega peaks politsei tegema.
karistus valestiparkijatele ja liiklusseaduse eirjatele? 3x aastas eksib,uuesti teooria eksamitele. Ise maksad, ise leiad aja. järjekord 1 kuu sinna,ole siis ilma lubadeta. ARK võiks tänu sellele börsile minna!

Lõpuks... Never say never!
Vasta
#37
nonii...sai siis täna töölt koju sõidetud ja näe asja...tartus turu tänaval kesklinnas oli üks uus s-klass kupee endal esiotsa vastu puud maha sõitnud...esiots oli ikka päris maha niidetud...vb ilmub homme delfis artikkel:lol:
Vasta
#38
HotPapa Kirjutas:nonii...sai siis täna töölt koju sõidetud ja näe asja...tartus turu tänaval kesklinnas oli üks uus s-klass kupee endal esiotsa vastu puud maha sõitnud...esiots oli ikka päris maha niidetud...vb ilmub homme delfis artikkel:lol:

Auto kihutas Taaralinnas vastu tara
Vasta
#39
ah ja...sellepärast panigi imestama, et mismoodi ta sinna jalakäijate rajale sattus kus päris kõrge äärekivi...nüüd siis selge, et drift läks nats võssaConfusedmash:
Vasta
#40
marek Kirjutas:1 trahvi suuruse määrja võiks olla suhtes auto turuhinnaga:
100k maksev auto, trahv x1
200k maksev auto, trahv x2
300k maksev auto, trahv x3

Oot, et ma olen siis nagu rohkem süüdi, kui mul kallim auto jah :confusedangry:
Ei, sõbrad, nii ei lähe...

Jätkaks siit:
10k maksev auto, trahv x 0,1
5 k maksev auto, trahv x 0,05
jne.
perpetum mobile
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,141 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne