Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
See "invaliidsuse mentaliteet" on pärist juba Vabariigi algusaastatest, kus mäletatavasti invaliidid said riiki importida sõiduki ilma aktsiisita. Juhtus muidugi see, et "invaliididel" olid sageli õige korralikumad ja kallimad autoda üldse...
Kindlasti on reaalne hulk reaalseid invaliide ka, kuid enamus on kahjuks "paberitega invaliidid"
Vasta
Mina alles õpin, mis on sinu vabandus?

On väga tabavalt öeldud, jah, tõesti, nad ajavab mõnikord närvi, kuid tuleb mõista, et kõik ei sünni (oma teadmiste ja enesekiitluse juures muidugi enamus arvavad, et on seda teinud) rool peos....
See seltskond on küll viimane kategooria, keda kritiseerida...
Vasta
UrX Kirjutas:Pidasin silmas kiirust, mis valitakse. Kiirus peab vastama nii oludele kui juhi suutlikkusele autot valitseda.
Autokoolid teevad midagi valesti, et sealt tuleb nn juht on liikluses pusserdav ja ukerdav. Ma ei tea mida, aga minu tütar läbinud autokooli, sooritanud kõik eksamid sõidab selliselt, et eelistan liikuda oma autoga ise ja hoida võimalikult pikka pikivahet temaga autodes.
Liiklusest veel. Ärme muutu nüüd äärmuslikuks. Räägin sellest tunnetatavast vahest, mis oli mujal ja mis on meil ja pirisen meie üritatava ajupesu üle. Sinna hulka kuulub ka see 0,0 promilli. Minuarust on see suur kisa joomise ja joodikute peale ka vaid vägistamine. Mõnedes riikides oled sa seadusekuulekas kui ei ületa 0,8 piiri, meil puuakse ja kägistatakse avalikult, tuuakse veel emotsioonide üles kruvimiseks lapsed mängu kui lubad lõunasöögil õlle.
Vägisi tuleb küsimus, kas meie riigis elavad täielikud tohlakas, kes ise osutada ega analüüsida ei suuda.

kindlasti ei tohiks sõita kui õlle ära jood. 1 õlu võib pea väga uimaseks teha ja reaktsiooni, nii kindlasti liigelda ei tohiks
Vasta
Ja unine pea ei tee uimaseks? Oleks mu teha lubaks 0,5 promilli nagu soomes.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
UrX Kirjutas:Vägisi tuleb küsimus, kas meie riigis elavad täielikud tohlakas, kes ise osutada ega analüüsida ei suuda.
Nii see kahjuks on, kõik tuleb ette nämmutada.
Vasta
Ei salga pattu, ma siiski luban omale suhteliselt alati lahja õlle. Lihtsalt kummaline on see suhtumine. Sama kaadriga Prantsusmaal einestades, kohalikega samas lauas kas vein või õlle juurde libistades ei tehta väljagi, ei mingit piiksu nn roolijoodikut teemal, aga kodumaal ajavad needsamad kodanikud, eriti naised silmad punni ja jahvatavad kohe nüüd mõnest lapsest kelle surnuks sõidan lõunatunni järel. Täielik idiootsus tegelikult.
Ei kalluta kedagi joomarlusele, lihtsalt väike arutelu suhtumisest ja enese suutlikkuse hindamisel. Ja lõpuks, juba öeldud, et mul on õigus karistusele.

Tahan ütelda teemal meie liiklus siis lõpuks, et meil pole kohe mitteee midagi viga, kui kehva autokooli tulemus teemast välja jätta. Meist on tehtud lihtsalt ajudeta junnid ja kes seda olla ei soovi, see saab rängalt karistada

Muide, soovitan puhkusereisi krimmi, mustamere fiiling taskokohaste hindadega on super. Ilus kant, täiesti erinev klantshotellidega joonelkäimise puhkusest.
Vasta
Jahh, kas natuke kohatu pole Soome 0,5 promilli siin võrdluseks tuua?
Kui juba praegu on roolijoodikuid piisavas koguses, mis siis veel saab kui need teadvustavad endale kõik, et 0,5 on nagunii lubatud....?
Lapsed ja emotsioonide mängutoomine Sinu söögilauas lõuna ajal liikluskultuuri küll väga ei puutu Big Grin

Aga liiklusest idaplokis olen Sinuga ühel meelel...
Venemaal (Moskva, St Peterburg) on esmapilgul täielik kaos, ei ole isegi kuskil ridasid teedel maha joonistatud, kiirusest keegi kinni ei pea, kõik sõidavad nii ja seal, kus suudavad, alguses täiesti mõistmatu ja täilelik kaose tunne, kuid...
See toimib, ja väga hästi ja kiirelt ja sujuvalt, kui keegi teeb sellist pööret, kus tema manöövrist sõltub teiste liiklmine, näidatakse alati suunda, keegi ei taha sust naljalt üle sõita, kogu selle kaose keskel arvetatakse teistega palju rohkem, kui see näiliselt näib...
Ja siis saabud Eestisse, vihastad ennast seaks, kuna keegi kuskil suunda ei näita, ringteedel igaüks teeb sealt väljasõidu, kust heaks arvab ilma suunata, esimesel ristmikul mingi BMW tahab sust üle sõita jnje....

Minnes vaikselt teise teemasse, kus mõni hiiglane pooldab miilitsa põõsas passimist, siis siit tuleb ka minu seisukoht, nii kaua, kui avalikus liikluses korda ei ole, mida ikka absoluutselt ei ole, ei ole minu silmis põõsas rahalunimine õigustatud...
Saagu oma ettekirjutatud riigikassa täitmise norm avalikus liikluses kätte - tipp-tund, võtku mõne ringtee suunamittenäitajad ja valed reatujad ette, või seisku suvalises bussi(kiirendus mõnele)reas ja noppigu....Või rääkimatta ülekäigurajad või parkijad...
Ei, neil on vaja põõsas istuda ja "liiklusohutust" tagada....

Ja oma teada on kõik roolijoodikud joonud "ainult ühe õlle" ja seda ka eelmine õhtu... Minu silmis ei õigusta alkohol mitte kuidagi ennast roolis ja oleks minu teha, teeks selle kohe kriminaalkaristuseks, et kuidagigi neid mõrvareid välja süüa (neid süüdimatuid lausroolijoodikuid on kahjuks väga palju)...
Vasta
Reaktsioonikiirusest oled kuulnud midagi? Saksas on ka suht suur promill lubatud - kuid kindlustus katab 0 € kui arvariis oled.
Vasta
Vat ma pooldaks ka seda, kui juhtumisi avarii tuleb, siis kindlustushüvitsi mõõdetakse alkomeetriga välja.
Vasta
UrX Kirjutas:Vat ma pooldaks ka seda, kui juhtumisi avarii tuleb, siis kindlustushüvitsi mõõdetakse alkomeetriga välja.

Aga kui juhtumisi kedagi surnuks sõidetaks, mida siis alkomeetriga välja mõõdetaks?
Vasta
Taas äärmused. Noh, kui on tegemist hoolimatu juhiga, siis on selleks seadused, et teda "harida". Räigete keeldude ja käskudega nüüd ei kasvata küll kedagi.
Kui alkost rääkida, siis arstide sõnul on väike gramm ergutav, seevastu väsinud roolis olemine kõvasti ohtlikum kui kõva promill. Kuigas me mõõdame nüüd väsinult tehtud apsaka kahjusi ja määrame karistust? Hammastega ollakse vaid õllepudelis kinni ja näidatakse õudusfilme lapikuks sõidetud lastest.
Vähe enam ikka sallivust ja enese hinnangu oskust meile, ei muud.
Vasta
UrX, kas sa liitusidki foorumiga seepärast, et lihtsalt "delfi juttu" vesta?

Eks enamus arvab, et ta ise on kõige kogenum ja õige inimene ütlema, kuidas peaks sõitma, aga paraku elame me siiski suhteliselt demokraatliku korraga riigis, kus seadused kehtivad kõigile ühtemoodi ja niisama lihtsalt tänavapildis seadust muutma hakata on veidi jabur.
Vasta
hm, jabur on vahest see, kui sunnitakse seltsist lahkuma, a´la sa ei kuulu sama jumala kummaurjate hulka.
Kui on argumente teisiti arvata, siis vahest ikka käiks need välja ja arendaks teemat.
Omaarust ma üritan seda ja pole siin veel keelelegi solvanguid jaganud.
Lihtsalt vestlus ja kõik Undecided
Vasta
Rolz Kirjutas:Jahh, kas natuke kohatu pole Soome 0,5 promilli siin võrdluseks tuua?
Kui juba praegu on roolijoodikuid piisavas koguses, mis siis veel saab kui need teadvustavad endale kõik, et 0,5 on nagunii lubatud....?
Lapsed ja emotsioonide mängutoomine Sinu söögilauas lõuna ajal liikluskultuuri küll väga ei puutu Big Grin
Veits umbes on reede õhtul pubis käia ja vahtida seal nagu tsortSmile ''Ma ei saa ma olen autoga''.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
Just, just mõned päevad tagasi autokoolis oli samalaadne jutt ja sai arutatud, et taksoga saab ca 100x sõita baarist koju enamvähem miinimum joobe trahvi eest.
Oleneb ka vahedemaadest, aga üldiselt pilt on selline.

Küsimus oli just selles, kas usaldada oma tunnet, et olen kaine pärast 1-2 joodud õllet.
Oleneb ju inimesest, tema väsimusest, söödu/joodu hulgast.

Kui lubatud promill oleks kõrgem, oleks ka 1-2 õlle asemel kogused mõneti suuremad ja oleme jällegi samas kohas tagasi - kas tasub riskida.
Vasta
Siin kaugel kaugel VõrumaalSmile toimuvad igasugu sünnipäevad ja värgid kohtades millest taksojuhid kuulnudki pole. Joomine on paha paha ja ise pole ausalt kunagi purjuspeaga avalikel teedel sõitnud ja ei sõida kah. Ühiskonna probleeme ei ole võimalik lahendada, sest heaolu ühiskonnas sünnib rohkem uusi kodanikke madalahariduse ja madala loomuliku inteligentsiga peredes(kui nii öelda tohib). Loodusseadused enam ei kehti(tugevam ja targem jääb ellu). Kui ütlesin, et sooviksin, et oleks lubatud sõidukit juhtida 0,5 promillise joobega siis pidasin enda huve silmas. Kuidas kõiki eestlasi panna ühe taktikepi järgi tantsima?- ei tea.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
liisel Kirjutas:Nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi Smile
Pandi ära jälleIcon_rolleyes
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
taaviw126 Kirjutas:Veits umbes on reede õhtul pubis käia ja vahtida seal nagu tsortSmile ''Ma ei saa ma olen autoga''.

See on vabandus või ettekääne?
Krt, see läheb su allkirjaga jube hästi kokku....
Vasta
Rolz Kirjutas:
taaviw126 Kirjutas:Veits umbes on reede õhtul pubis käia ja vahtida seal nagu tsortSmile ''Ma ei saa ma olen autoga''.

See on vabandus või ettekääne?
Krt, see läheb su allkirjaga jube hästi kokku....
HehSmile See on vist vabandus. Allkirjast niipalju, et ma ei tööta hetkel vaid õpin. On üks laul mille sõnum on: ''Kes ei tööta see ei söö''. Ühed tegid oma variandi sellest. Minu tutvusringkonnas peab paika, et kes füüsilist tööd ei tee ei jooSmile
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
Mingit sallimatust ja teineteise sõimu pole vast vaja. Loomulikult on iga mehe vaba valik ja hea kui pea otsas suudab enam, kui riikliku ajupesupoliitikaga kaasa noogutada.
Kes ei suuda analüüsida, see peab jah, kirvereeglike järel toimetama, aga teiste otsuseid ja tegusid nüüd küll ei peaks mõnitama. Vestluse eesmärk ikka vast analüüs enamalt.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,195 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne