Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz 320 CE 162kw 1992.a. - Andres
#41
Andres Kirjutas:Ise ei tea aga Oliverk on  omanud mõlemat - pidi olema nagu öö ja päev.
Proovida võib, kuid iga kord kui kickdowni annad siis tekib paaki keeris ja rehvid kaotavad jälle ühe millimeetri (st tutikas lamell siis 9mm Tongue) Cool

see viimane on ka üks põhjustest miks pole mootorid veel tühjaks puhunud, pensionäri auto vist, veidi tahmane ja ei astu päris nii nagu peaks. see muidugi ei tähenda et ta jõhker ei ole... aga lasen korra mootori lahti kiskuda ja ilusaks teha. saab mitu kärbest ühe hoobiga.

kui aga huvi käega katsuda, siis telefoninummer on mul allkirjas.

mmm...huvitav, et lausa öö ja päev, no võibolla siiski, 5-sel on arvatavasti käigud lühemad ning kerib kiiremini pöördesse. Ja see suur, et kas siis mingi ASR või ASD ei takistagi juttide joonistamisest asfaltile? Ehh, lihtsalt puht huvist nende sportlaste vastu uurin asja. Aga panen ka numbri kirja, tahaks väikest kogemust saada ennem kui endale kaema hakkan Cool
setud sõitsid seciga
#42
väääga raske on korralikku isendit leida...

rehvidega pingutasin veidi üle ja tahtlikult. moment on päris kole ja see tekitab teinekord ka täitsa kogemata kummivilinat. peab ettevaatlik olema. aga tõesti.. pole kohtagi kus saaks korralikult mootori tühjaks puhuda. 2. käigu ülemine ots on 90km/h ja see on juba enamus kohtades üle igasuguse piiri. hääl on ka kuna lekkivale väljalaskekollele ja suurele mootorile päris isane... lisaks 4000 ja üle pöörde juures on moment nii suur, et vähe kurvilisema tee peal läheb juba ohtlikuks... no sada hädaSmile ootame soojemaid ilmasid või kisume korra mootori lahti.. eks näis.

ASD-d mul pole, ASR on aga täitsa olemas. Huvitav on see, et saab küll kirja järgi välja lülitada, ent siiski jääb takistama (täna platsil proovisin). kuid ka siis kui ta peal on ei reageeri ta nii nagu isa 99.a. C-klassil ehk koheselt, vaid laseb hetkeks ratta ringi. C-l võib lumelgi kurvis ootamatult kickdowni anda ja midagi ei juhtu, mul lööb ikka korra ratta ringi kui ta juba end vähehaaval rakendanud pole.

Üldiselt see ASR täitsa takistab. Killib suht palju kiirendust kui 70 pealt pidurdama hakkab, kuna ratas käib asfaltil all ringi... ja nagu mainitud on põhilaks 0-100 ajale see, et 3. käik tuleb kiirusel 95km/h. muus osas aga ei suudaks vist eladagi ilma selleta... ei saaks kohalt ära.
...
#43
Kle ajad mulle juba sellise isu peale, et mine või hakka otsima vaikselt, siis vast kevadeks leiab miski asja :cool2: Eks pean kaaluma teemat, huvitab 5-ne kast, samas kindlasti 4-ne ajab ka asja ära, nii race`ingu hull ma ka nüüd pole. Aga testitiirule tulen kindlasti ühe 4-pack`iga :wink:
setud sõitsid seciga
#44
see on "keti" nupp, mitte ASR off! seega laseb ratast natuke rohkem kraapida, et paksemas lumes kettidega max vedamise saaks. kuskil 50-55km/h pealt peaks lükkama tavalisse reziimi tagasi. täielikult välja saab seda lülitada kas eemaldades abs-asr releed või siis katkestada lülitiga abs-asr pumba toide mis tuleb ülepingereleest.

aga kui on vaja korra kummi põletada või lasta ratas ringi, siis vajuta vasaku jalaga natuke pidurit(et tuled põlema lähex) ja asr maas.

ma plaanisin enda 124'le kunagi 2-3a panna seda nuppu, aga lõpuks müüsin maha ja jäigi see nupp installimata. pold nagu erilist vajadust, möödasõite ja igasugu äkilisemaid kiirendusi oli lausa lust teha võrreldes tavalise "1WD"ga. ASR/ASD annavad autole 2WD. :evil:
#45
Minuteada ka sinu autol ei saa ASR-i välja lülitada.126-tel ka ei saanud,kuid neil käis see kapoti alt suht lihtsalt.:bigsmile:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#46
kujuta nüüd ette et sul on suur bensiiniõgija kapoti all mis eraldab rohkem hobuseid kui keskmine inimene oma elu jooksul kokku üldse näeb. töristad sellega rahulikult ringi. aga siis kui tekib tahtmine korraks vajutada siis ta ei lähe kogu raha eest. kas sa tahad seda "järelvingumist" oma hinge kriipima nii nagu mind kriibib see, et on vana kapott ja tempomaat ning istmesoojendused on puudu. 4k. käigukast oleks aga lihtsalt lollus ja üle maksmine. tegelikult saab ju sama raha eest rohkem ka. aga samas ei tohiks see olla takistus kui korraliku asja leiad...
...
#47
ootoot... ASR käib koos ASD-ga? või mis see seis on? mismoodi ASR 2wd annab? ning mitte nupp pole lahendus vaid 245 lai rehv taha Big Grin
ilma ABSita ei taha tegelikult küll enam olla... seega parem ei hakka proovima ka Smile
...
#48
Anc: Sa oled sellest autost jube pöördesse läinud mulle tundub et sul toas olnud 5 sooja kraadi võib mõjuda su tervisele küta tuba soojaks ja maga rahulikult.
56562200
#49
Andres Kirjutas:ootoot... ASR käib koos ASD-ga? või mis see seis on? mismoodi ASR 2wd annab? ning mitte nupp pole lahendus vaid 245 lai rehv taha Big Grin
ilma ABSita ei taha tegelikult küll enam olla... seega parem ei hakka proovima ka Smile

ASR ja ASD küll ei pea koos olema,kuigi võiksid (mida rohkem,seda uhkem).:cool_rsvd:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#50
Andres Kirjutas:ootoot... ASR käib koos ASD-ga? või mis see seis on? mismoodi ASR 2wd annab? ning mitte nupp pole lahendus vaid 245 lai rehv taha Big Grin

ei, need ikka erinevad asjad. asr on veojõukontroll, mis pidurdab esirattast kiiremini pöörlevat tagaratast ja seega hakkab vedama teine. asd on automaatne difrilukk, kui 1 tagumistest ratastest hakkab kiiremini pöörlema kui esimene, lükatakse automaatsed difriblokk peale ja mõlemad veavad võrdselt ilma piiranguteta.

kui kumbagi abimeest pole on tegu 1WD, kergemini veetavat ratast veetakse ringi ja teine seisab paigal. ilma nendeta(asr/asd/ets/esp) tagaveolist küll enam kunagi ei osta.

suht keeruline jutt tuli vist, aga äkki said pihta.:bigsmile:
#51
sainSmile
...
#52
marek Kirjutas:
Andres Kirjutas:ootoot... ASR käib koos ASD-ga? või mis see seis on? mismoodi ASR 2wd annab? ning mitte nupp pole lahendus vaid 245 lai rehv taha Big Grin

ei, need ikka erinevad asjad. asr on veojõukontroll, mis pidurdab esirattast kiiremini pöörlevat tagaratast ja seega hakkab vedama teine. asd on automaatne difrilukk, kui 1 tagumistest ratastest hakkab kiiremini pöörlema kui esimene, lükatakse automaatsed difriblokk peale ja mõlemad veavad võrdselt ilma piiranguteta.

kui kumbagi abimeest pole on tegu 1WD, kergemini veetavat ratast veetakse ringi ja teine seisab paigal. ilma nendeta(asr/asd/ets/esp) tagaveolist küll enam kunagi ei osta.

suht keeruline jutt tuli vist, aga äkki said pihta.:bigsmile:

nii ta on, praegusel mersul on ASD, teatud pinnasel ja libisemise juures tundub mulle et pole tast kasu midagi - mõlemad rattad kaabivad sünkroonis ja auto seisab kohal ning tagumik vajub sinna poole kuhu on kallak. Linnatänavail asfaltil on väga hea, pöörakut lõpetades kiirendades haakuvad mõlemad rattad kenasti ning fiiling on tore, kuigi jah kitsa pastlaga teeb tagaosa siiski libiseva jõnksu mõnikord. Suvel panen 235 R16 alla, siis kelgutab ainult kruusal järsult talda andes, see aga on omaette nauding kui tagumik kontrollitavalt kergelt vänderdab :biggrin:
setud sõitsid seciga
#53
Minu arvamus asjast on selline et ASD on kõige parem...seda siis mis tahes peenestades või isegi talvel...ASR on kohati jura ..näiteks täna oli selline juhus olin tõusul (ilma hoota) ja tõus oli väga-väga libe hakkasin siis rahumeeli üles sõitma (teades et mul ka ASR) ja poole määpeal pidurdas ASR mõlemad tagarattad kinni sest mõlemad käisid esiratastest kiiremini ja tulemuseks oli see et ATM kast lihtsalt hakkas pöörete lisades läbi libisema kuna mõlemad tagumised pidurdati kinni...ilma ASR-ita (ASD-ga) oleks ehk üleski kaapinud...Njah samas teel hoiab päris hästi..ei lase nii kergesti pe*set tantsima..võrdlesin ASR on ja ASR off (relee välja tõmmates)...
Autoks on W140 5.0

#54
Andres Kirjutas:kujuta nüüd ette et sul on suur bensiiniõgija kapoti all mis eraldab rohkem hobuseid kui keskmine inimene oma elu jooksul kokku üldse näeb. töristad sellega rahulikult ringi. aga siis kui tekib tahtmine korraks vajutada siis ta ei lähe kogu raha eest. kas sa tahad seda "järelvingumist" oma hinge kriipima nii nagu mind kriibib see, et on vana kapott ja tempomaat ning istmesoojendused on puudu. 4k. käigukast oleks aga lihtsalt lollus ja üle maksmine. tegelikult saab ju sama raha eest rohkem ka. aga samas ei tohiks see olla takistus kui korraliku asja leiad...

Aga mis teised kaaskodanikud arvavad, on tõesti 4-ne kast nii mõttetu 5-se kõrval?? Mis statistikat näitab aga töökindluse pool, on keegi kursis?
setud sõitsid seciga
#55
92S500 Kirjutas:näiteks täna oli selline juhus olin tõusul (ilma hoota) ja tõus oli väga-väga libe hakkasin siis rahumeeli üles sõitma (teades et mul ka ASR) ja poole määpeal pidurdas ASR mõlemad tagarattad kinni sest mõlemad käisid esiratastest kiiremini ja tulemuseks oli see et ATM kast lihtsalt hakkas pöörete lisades läbi libisema kuna mõlemad tagumised pidurdati kinni...
sellises olukorras oleks pidanud korraks vasaku jalaga õrnalt pidurit vajutama(et pid.tuled põlema läheksid)! kuigi jah, isegi tänu asr'ile samas olukorras olnud, kuid alati on aidanud kas ketinupp või see piduri trikk.


ralak Kirjutas:Aga mis teised kaaskodanikud arvavad, on tõesti 4-ne kast nii mõttetu 5-se kõrval??  Mis statistikat näitab aga töökindluse pool, on keegi kursis?
pole sellel 4'sel häda midagi, mul oli ja toimis väga hästi. minu vana kolmene  m104 tegi m104 2,8'le(5'se kastiga üks punane t-mall :evilSmile ikka mitme autopikkusega ära kui kiirendusi võrrelda. nendel 5'tel kastidel on nõrk koht see 5's käik, kuna see on elektriline, muid probleeme nagu pole kuulnud.
#56
Huvitav kelle punast T malli Marek silmas peab?Confusedmash: Õnneks siis polnud see veel minu auto,ju ikka juhi taha asi jäi.Ja nüüd uuesti proovida ka õnneks ei saa,Marekil pole seda autot enam.:bigsmile:

P.S. Eks kilovattide vahe oli ikka ka,ei kannata päris võrrelda.....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#57
ralak Kirjutas:Aga mis teised kaaskodanikud arvavad, on tõesti 4-ne kast nii mõttetu 5-se kõrval??  Mis statistikat näitab aga töökindluse pool, on keegi kursis?
pole sellel 4'sel häda midagi, mul oli ja toimis väga hästi. minu vana kolmene  m104 tegi m104 2,8'le(5'se kastiga üks punane t-mall :evilSmile ikka mitme autopikkusega ära kui kiirendusi võrrelda. nendel 5'tel kastidel on nõrk koht see 5's käik, kuna see on elektriline, muid probleeme nagu pole kuulnud.
[/quote]

asoo, väga hea info, et siis alla 3-se mootori ei ole kupeed mõtet vaadatagi :bigsmile:
setud sõitsid seciga
#58
ralak Kirjutas:asoo, väga hea info, et siis alla 3-se mootori ei ole kupeed mõtet vaadatagi :bigsmile:
muidugi mitte, bensukulul erilist vahet pole, aga minekul ikka jõhker. eriti mõnus on möödasõite teha.
#59
Kui tahate möödasõita nautida,siis tuleb ikka V8 sebida.:cool_rsvd: Vot 420 SEL-iga oli küll raju seda teha,mitte et 2,8 ja 142kw hätta jääks.

Nüüd oleme küll ammu teemast väljas otsapidi.Confusedilly:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#60
klge teemasse poisid Big Grin
...


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes Benz S 500L 225 kw 2003a Brabus Bodykit " MUST KOER" siimruz 37 2,572 12-03-2024, 08:23 PM
Viimane postitus: Helari
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 4,781 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz S500, 2003, W220 - Marksus Marksus 3 344 18-02-2024, 11:24 AM
Viimane postitus: Marksus
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,302 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 32,955 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  Mercedes-Benz S500, 2015, W222 - hellrix hellrix 32 11,039 26-11-2023, 12:09 AM
Viimane postitus: laisad
  Mercedes-Benz W253 GLC 2017, Randar Randar 3 1,689 19-11-2023, 06:41 PM
Viimane postitus: Randar
  Mercedes Benz CL 55 KOMPRESSOR AMG 368 kw 2004a " VALGE KOER" siimruz 53 6,201 20-10-2023, 12:31 AM
Viimane postitus: siimruz
  Mercedes-Benz W463 G55 AMG KOMPRESSOR 5.4 V8 368kW [2007] - nostromo nostromo 38 11,163 01-10-2023, 02:47 PM
Viimane postitus: vreps
  Mercedes-Benz E220d 4Matic, S213, -17, Alkohoolik Alkohoolik 3 631 05-09-2023, 07:37 PM
Viimane postitus: Alkohoolik



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne