Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Esiklaasid liiga tumeda tooniga?
#1
On kahtlus et eelmine omanik on autole liiga tumedad esiklaaside toonkiled pannud. Samas 100% kindel pole ja ei sooviks neid enne eemaldada kui just ei pea. Sest täitsa meeldib kui nüüd kevadel liiga eredalt päike ei pimesta. 

Nagu aru saan siis TÜV minnes suunatakse sellega kordusülevaatusele mis u 50% TÜV hinnast?

Kuidas veenduda kas toon on lubatud piires v mitte? Muud varianti vist pole kui ikka otse ülevaatusele? 

Peab vist vähemalt 70% läbilaskvusega olema?
Vasta
#2
E-Tehnos on kordus kuu aja jooksul tasuta. Unibrow

Ma arvan, et kuu keskel üks normaalne ülevaatuspunkt on täitsa nõus pisukese valuraha eest (või hea jutu peale ehk tasutagi) panema mõõturi korraks külge. Kuu alguses-lõpus on neil tööd seleltagi piisavaltSmile
Vasta
#3
Kui ei sobi, siis kohapeal vaibanuga ja eemaldad, kasvõi kehvasti, et liimijäljed jäävad paistma, aga saad läbi selleks korraks
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#4
PS! Ja üldjuhul mis iganes kile sinna pandud on on see normist kohe väljas.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#5
(03-05-2022, 12:43 PM)nostromo Kirjutas: On kahtlus et eelmine omanik on autole liiga tumedad esiklaaside toonkiled pannud. Samas 100% kindel pole ja ei sooviks neid enne eemaldada kui just ei pea. Sest täitsa meeldib kui nüüd kevadel liiga eredalt päike ei pimesta. 

Nagu aru saan siis TÜV minnes suunatakse sellega kordusülevaatusele mis u 50% TÜV hinnast?

Kuidas veenduda kas toon on lubatud piires v mitte? Muud varianti vist pole kui ikka otse ülevaatusele? 

Peab vist vähemalt 70% läbilaskvusega olema?

Kui erinevate TÜVide kodulehte külastada, näeb ka kordusülevaatuse hindasid. Kindlasti pole need 50% algsest hinnast.

Eestis pole lubatud B piilarist eespool mitte mingisuguseid toonkilesid, ehk peab olema 100% läbipaistvus.
E55 AMG
Vasta
#6
(04-05-2022, 10:50 AM)Lahekas Kirjutas: Eestis pole lubatud B piilarist eespool mitte mingisuguseid toonkilesid, ehk peab olema 100% läbipaistvus.

Siinkohal vaidlen selle 100% kohalt vastu, mul on ühel autol esiustel tehase tinted kirjaga toonklaas ja mingit kobinat pole olnud. Niipalju kui mina tean peab esiklaas olema 75% ja esiuksed 70% läbipaistvus.
numerus stultorum, infinitus est
Vasta
#7
(04-05-2022, 11:20 AM)vreps Kirjutas:
(04-05-2022, 10:50 AM)Lahekas Kirjutas: Eestis pole lubatud B piilarist eespool mitte mingisuguseid toonkilesid, ehk peab olema 100% läbipaistvus.

Siinkohal vaidlen selle 100% kohalt vastu, mul on ühel autol esiustel tehase tinted kirjaga toonklaas ja mingit kobinat pole olnud. Niipalju kui mina tean peab esiklaas olema 75% ja esiuksed 70% läbipaistvus.

Tõsi, vaatasin järgi, sul on õigus % osas. Ju elasin oma teadmistega veel muinasajas.

Aga siin on muidugi ka kaks erinevat asja - kas tehasest tooniga klaas või ise kiletatud klaas. Ka minul on tehasest sinise tooniga klaasid. 

"Factory-tinted glass contains dyes and pigments that are mixed into the glass itself during manufacturing. These additives darken the glass color and prevent some visible light from passing through the windows."
E55 AMG
Vasta
#8
Ok siis 99% kindel et peab eemaldama. 

Huvitav mis mõttega eelmine omanik need Eestis pani-kas teadlikult kohe päeast üv vaid aastaks v mingi “tuttav” üv.
Vasta
#9
Klaasi läbipaistvuse mõõtmise eraldi teenust näinud ülevaatusepunktides küll. Klaaside toonimise tegelevad ettevõtted, neil peaks ka vastav aparaat olema.
99% kindel ei pea olema. Võib paigaldada ka UV kaitsekilet ja see jätab väikse tooni. Tuleb tehasest ka neid autosid, millel juba esiklaasid toonitud.
Vasta
#10
Oli mul selline unenägu aastaid tagasi, et G-l sirged klaasid, klaasitöökodades triplex klaase igas toonis, siiditrükiga kirjad peale. Aga nagu öeldud , midagi sellist pole olnud, ainult uni selline imelik oli ja automark oli ka mingi teine. Eusa_shhh
numerus stultorum, infinitus est
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  F1CEL - Eesti suurim virtuaalvõidusõidu liiga! klzo 15 12,410 08-10-2010, 10:11 PM
Viimane postitus: klzo
  Liiga sürr siiani....Tšernobl Rolz 5 3,784 27-04-2006, 10:50 AM
Viimane postitus: tom52
  jama kui käed on liiga lühikesed Markko 1 2,522 07-12-2005, 01:40 PM
Viimane postitus: clk230



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne