Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uunikumi säilitamine
#1
Kuidas kaitsta uunikum autot aastal 2021 näriliste eest? Ostsin mingeid rodestop roosasid nisuterasid ja puistasin mitmele poole kapoti alla. Need süüakse lihtsalt ära ja viimatinähtud hiir oli minu hinnangul päris rasvase olemisega ja aktiivne. S124 auto kapoti polster on ammu ära näritud. Salongi ventilaatori juhtmed läksid. Hiiresitta on kogu kapotialune täis. Appi!
Vasta
#2
Ära pane toitu autosse sisse ... kaugemale seinaäärde ja nii et nad "ämmakomme" ära ei saaks vedada. Osad müüdavad on ilusad suured "ämmakommid" ja need panna parajalt sügavasse anumasse ehk kaussi, siis on närilised need sunnitud kohapeal tarbima, ma saan aru, et "toit kaasa" on tänapäeval moes aga mulle meeldib kohapeal tarbimine.

D.
Vasta
#3
Kui satud vahel auto juurde, siis vana hea hiirelõks on päris tõhus (ja toimib alati, erinevalt idiootide tõttu toimetuks muudetud "rotimürgist").

Liiguudishimulik näriline on täielikult taaskasutatav läbi kassi, koera või moodsal ajal, kompostri. Erinevalt mürgitatud isendist.

Kolmas lahendus on sõita. Vahel koos hiirtega...

Kangemad mürgid on küll olemas, aga neid saab vaid erikoolituse läbinu kätte ja teiseks - autosse kuhugi ligipääsmatusse kohta surnud näriline ei ole üldse mõnus kaaslane.
Vasta
#4
Kõige parem lahendus on mitte autot hoida sellises talvekorteris, kus hiired möllavad. Tuleb leida kasvõi tasuline, aga normaalne hoiukoht. See tuleb tihti lõppkokkuvõttes odavam, kui asuda kevadel autot remontima.
Vasta
#5
Need kandilised suuremad "ämmakommid" on mul alati autos ja senimaani toiminud (istme all ja pagassis).
Mürgitatud terad ainult kosutavad neid -  ei toimi ja ei soovita. Nõus, et mürgi osakaal on vähenenud , ei toimi enam väikeses koguses. Soovitaks kah panna need kommid väikse karbiga põhja alla, nii et linnud neid nokkima ei lähe. Kahjuks tuleb hiljem tõdeda, et need on põhja alt kenasti turvalisse kohta kindalaekasse tagavaraks riita laotud. Soovitan katta šokolaadi või šokolaadikreemiga, siis nad ei pea ahvatlusele vastu ja süüakse enne riita ladumist ära. Pole vaja karta, et surevad autosse. Peale mõnusat õhtusööki jooksevad kohe vett hankima.
Mul on need sokolaadipadjad kenasti toiminud.
Suurimad sõbrad: relakas, keevitus, pahtel,
Vasta
#6
Ühe vihase kassi võtma. See on õige, kui pidevalt toitu paned, siis nad mitte ei söö seda vaid hakkavad koguma. Raja on ära märgistanud, lõhna järgi lähevad. Üks võimalus oleks passida peale ja vaadata kuhu nad liiguvad. Võibolla on pesa lähedal ja saab alustada selle likvideerimisega.

Hiirte püüdmiseks on elektripuur. Lased autole väikse särtsu sisse, lahendab ka mure Big Grin
Vasta
#7
Isase kassi märgistuste eemaldamine on ka vaevaline ja piinarikas. Hiired paratamatult leiavad tee enamusele huviliste sõidukiteni, garantiiga "hiirevaba" hoidla eeldaks juba 7-kohalise arvuna väljendatavat hinnalipikut hobisõidukil. Selleks, et sinu sõiduk ei oleks närilistele atraktiivne: ära söö autos, ära jäta toidujäätmeid autosse (sh "ämmakommid"), tee korralik keemiline puhastus jne.

D.
Vasta
#8
mina kasutan rottide vastu Ratimor nisu. Võtab vennad kangeks. Mitu tk puuriida vahel ära kõngenud. Mersud ka mul 10 m eemal kuuri all. Sinna olen ka lahtise paki alati jätnud. Ratimori olen ostnud Espakist. Kindlasti on mujal ka.
Vasta
#9
(07-12-2021, 01:49 PM)dad Kirjutas: Isase kassi märgistuste eemaldamine on ka vaevaline ja piinarikas. Hiired paratamatult leiavad tee enamusele huviliste sõidukiteni, garantiiga "hiirevaba" hoidla eeldaks juba 7-kohalise arvuna väljendatavat hinnalipikut hobisõidukil. Selleks, et sinu sõiduk ei oleks närilistele atraktiivne:  ära söö autos, ära jäta toidujäätmeid autosse (sh "ämmakommid"), tee korralik keemiline puhastus jne.

D.

Puruvaba ja keemiliselt puhastatud salong ei tähenda veel seda, et sinu auto istmetäidisest või polstritest ei saaks sinna rajada kena pesakohta.
Mul tikuvad talvel garaazis riietesse ja saabastesse, et neist täidised välja kiskuda. Ei tea, et oleks küpsist või sokolaadi nendesse jätnud.
Mürk siiski annab garantii, et peale esimese piinarikast lahkumist hoiavad teised ise eemale. Kuubikud reeglina igal pool ja tavaliselt ainult osa neist näritud. On ka juhuseid, kus kõik on kevadeks kadunud, aga need on hiljem mujal riita laotuna välja ilmunud. Üks kord pullivennad Houdinid võlusid sokolaadikommide karbi nii puhtalt tühjaks, et esimese hooga ei saanud arugi, et kinnisel karbil midagi viga oleks. Kommid olid suuremad, kui auk karbis. Leidsin need kenasti riita laotult pool aastat hiljem ühest sahtlist. Ehk mürk tegi vahepeal oma töö, enne kui maiustuse tagavara nautida said.
Suurimad sõbrad: relakas, keevitus, pahtel,
Vasta
#10
Hiirelõks on hea abiline. Tädi kunagi kuivatas sibulaid garaazis. Näriti kaubiku isolatsiooni. Üks hiir jäi CL karterikaitse vahele kinni. Sõidust tulles rippus saba välja. Mõtlesin, et mis krm juhe. Kõik söödav ja lõhnav garaazist eradli hoida.

Edu
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Nipid uunikumi talveuneks sgirka 16 5,483 26-10-2021, 06:13 PM
Viimane postitus: kaupo51



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne