Teema hinnang:
  • 2Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa
Sai jälle Hortis käidud. Eusa_whistle

Seekord ikaldus ära väntvõlli asendiandur. Sümptomiteks olid loomulikult põlev mootorituli ja võimsuse langus, väga pikk käivitumine ja lonkav tühikäik.

Ikaldunud andur:
[Pilt: 62257-IMG_9303.jpg]

Jäi selgusetuks, mille järgi auto üldse käis... Nukaanduri jäegi?

Anduri lõhkunud tegelased:
[Pilt: 64573-IMG_9304.jpg]

Hoorattakoja tükid esikardaani purunemisest. Starteril olid ka kakluse märgid peal. Kardaani vahetusel sai mõned välja korjatud, aga ju jäi midagi märkamata.

Horti soovitus oli võtta käigukast ja hooratas maha, et olla kindel kõigi tükkide kättesaamises. Kuigi ma nende soovitust mõistan, võtsin siiski riski seda mitte teha.

Praegu sõidab igatahes sigahästi, kuniks tee on sile Eusa_dance

Olen avatud pakkumistele, kuna auto on meie peres üleliigne.
Vasta
Märk maha ülevaatusel põrumisest: seisupidurit vähevata.

Suitsutest puhas, esisild lõtkuvaba (aga koliseb ikkaSmile, ukselukud ja turvavööd korras ROFL
Vasta
Peale seisupiduriklotse laiali suruvate liigendite demaagistamist ja reguleeringu paikakruvimist viskas rullidelt maha.

Sõidame! Ninja

Ühtlasi sai müüki pandud . On hea auto, aga pole päris minu maitse siiski, tuleb tõdeda.

Foorumlasele vast joonistame natuke maha ka sellest hinnast.
Vasta
Klassierinevus on ikka tunda. GLKsse topid muruniiduki pakiruumi ja siis jäävad mingid servad pisiasjadele. Akutrellikast enam sisse ei mahu. E-klassi lükkad sisse sama muruniiduki, kolimiskäru ja veel hulga ämmamamma hazienda praavitamisel tarwilikku tavaari ning luuk läheb veel rahulikult kinni ning kategi peale.

[Pilt: 27998-DSC_3144.JPG]

Kolm huntveilerit mahutab ka tehasevõre taha ära:
[Pilt: 88266-20230826_174824.jpg]
Vasta
Talverehvid said alla.

Ihnsus on ikka kole asi: klassivahe uus Conti versus wana Sava on ikka kõrvulukustav. Ja sel autol on ometi täitsa viisakas polster külges.

Mingil põhjusel keeldub uus Sony telefon selle auto külge ennast ühendamast. Otsing leiab, ühenduse PIN laseb määrata, auto telefoni valikusse tekib, aga ühendust netu. Peab Comandi uuendama?
Vasta
Sul on kindlasti valet mõõtu sõõrikud ka all?
Commandi uuendus silberis oli midagi 100€ kanti, palju täna veho küsib, pole aimugi.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Mulle endale ei meenu, et enda 245/45R17 mõõdus Hankook naaste kuulnud oleks, kui siis ainult väga järsul pidurdusel.. Eusa_think
Vasta
Neljaaastane Sava Eskimo ei ole just vaiksemast otsast ka. Ega ma päris ilmaasjata viidanud omaniku ihnsusele.

Kusjuures on täitsa originaalmõõt, küll väikseim võimalikSmile

Hort tegi ka seda ja maksis samas suurusjärgus. Lihstalt seni pole vaja olnud, aga kui ära paaritada ei õnnestu, sisi ilmselt peab investeerima.
Vasta
Jätan siis ühe videolõigukese nelimaatiku omanikele. Kui sellist häält hakkab passasiiri jalgade alt kostma, läheb kalliks: https://youtu.be/gKN-xTOML-g?t=76
Vasta
Vahepeal on juhtunud kaks head asja.

Esiteks tegi telefoni süsteemiuuendus korda ühendumatuseprobleemi. Ehk nüüd ühendab ära. See jama on küll alles, et päeva esimest ühendamist tehes ei jää ühendus püsti, vaid pari minuti pärast katkeb umbes minutiks, taastub ja siis jääb püsima. Ning sama päeva sees rohkem probleeme ei ole. Kusjuures ostetud omadus Sonyga (mitmendaga, kusjuures), näituseks Samsungiga seda jama ei ole. GLK uuendatud süsteemiga sama efekt.

Teiseks said alla vileuued lamellid. Ei raatsinud parimaid osta, võtsin   rehvimüüja   soovitusel head. Ehk Sava Eskimo Ice. On paremad, kui ma ootasin. Meenutavad iseloomult veidi vana head Conti CVC3, aga puhtal karedal asfaldil loomulikult vilistavad V-mustri tõttu rohkem. Meeldib see, kuidas rehv hoiatab pidamise kadumisest ette enne, kui see päriselt otsa saab. Ehk libisemised algavad vähehaaval ja lubavad suures ulatuses korrigeerimist. Külgpidamine paljal jääl võiks ju vähe parem olla, aga see on lamellrehvi ostetud omadus.

Vaikne on küll. Auto muutus ka pehmemaks, eriti esiots. Eusa_dance

Seega on mul nüüd üle jooks pruugitud rehve   Sava Eskimo mõõdus 225/50R17 .

Praeguste külmadega käivitub isegi paremini, kui suvekuumas. Just käisin nihutamas, et lumekoristusele ette ei jääks. Öösel on olnud -24, praegu näitas auto -17. Kahte pööret mootor peale ei teinud, enne sai elu sisse. Eusa_angel Nagu Potsu juba, see ka mürtsatab esimest pöördest.

Aku on muidugi nigel ja kerib laisalt - mida GLK pealt kaks aasta tagasi maha tõstetud vähemalt kuus aastat vanast asjast ikka tahta.

Kui nüüd vähe soojemaks läheb, saab eelsoojenduskatla jonnimise põhjust ka uurima hakata.

Seniks sõidame mõnugaSmile
Vasta
Mäluvaiaks endale ja hoiatuseks teistele.

Õige ringluspump on A2128350164 (3 otsa). Regnumbri järgi otsides Aeromotors annab enamuse ilma klaasipesupaagi soojenduseta süsteemi pumbad (2 otsa).
Vasta
(06-01-2024, 10:43 AM)v6sa Kirjutas: Teiseks said alla vileuued lamellid. Meeldib see, kuidas rehv hoiatab pidamise kadumisest ette enne, kui see päriselt otsa saab. Ehk libisemised algavad vähehaaval ja lubavad suures ulatuses korrigeerimist.
See on omadus, millest kõige kõvemad naastrehvi mehed aru ei saa. Omadus, mis mulle ka meeldib, saab vähemalt vastavalt oludele sõidukiirust reguleerida. Naeltega pigem kipub üllatusi rohkem olema.
Vasta
(13-01-2024, 06:05 PM)Eero_S Kirjutas:
(06-01-2024, 10:43 AM)v6sa Kirjutas: Teiseks said alla vileuued lamellid. Meeldib see, kuidas rehv hoiatab pidamise kadumisest ette enne, kui see päriselt otsa saab. Ehk libisemised algavad vähehaaval ja lubavad suures ulatuses korrigeerimist.
See on omadus, millest kõige kõvemad naastrehvi mehed aru ei saa. Omadus, mis mulle ka meeldib, saab vähemalt vastavalt oludele sõidukiirust reguleerida. Naeltega pigem kipub üllatusi rohkem olema.

Ma päris naela usku pole,aga märkamatult on iga aasta kuidagi naelad alla pandud.Teist talve nüüd need all.
https://triangle-rehvid.ee/rehvikataloog/icelynx-ti501
Pm käitub nagu lamellrehv sest naeled väga väikesed ja pigem "toetava" omadusega.
Samas on MB oma käitumisega selline,et väga vahet pole mis rehv all on.Sihtkohta jõuab alati.
Seda peab muidugi tõdema,et tagavedune ja madalal pöördel 500+NM tootev diisel tahab väga head rehvi saada.


Alar.
Vasta
Mootori õli ja filtrite vahetus usumõõdiku näidul 333000. Et oleks kirjas siin ka, kui kiiresti vaja teada.

Õhufiltrid olid päris kakased. Ja hoolimata sügisel tehtud puhtakspuhumisest oli mõlemas mingid tursked putukad sees... Näis, kas nüüd teeb tahmafiltri puhastamist harvem. Viimastel nädalatel pea igal sõidul märkad, et jõriseb ja maanteel on pea kaks tuhat pööret.

Söidame, mönugaSmile
Vasta
Kuna tänapäeval need õhufiltrid väga midagi ei maksa, siis võiks neid igal korral koos õlivahetusega ka vahetada. Mis sa seal ikka puhud neid puhtaks. Sama käib ka salongifiltri kohta.
Vasta
A seda ma ju teengi. Mu aastane läbisõit jääb alla 20 tuhande. Lihtsalt vahepeal suve jooksul saab kaks korda puhastatud lisaks. Ma ju maakas.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W463, G350, 1995- v6sa v6sa 27 3,618 11-03-2024, 10:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 4,792 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  S212 E250CDI 4MATIC Ott 17 859 05-03-2024, 09:41 AM
Viimane postitus: Alr77
  X204 GLK350 CDI BlueEFFICIENCY 4Matic Ester 146 53,634 23-02-2024, 02:46 PM
Viimane postitus: vreps
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,308 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 32,973 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  Mercedes-Benz E220d 4Matic, S213, -17, Alkohoolik Alkohoolik 3 633 05-09-2023, 07:37 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E350CDI 4MATIC, 2011, S212 - Oliver.L Oliver.L 209 160,979 19-08-2023, 05:30 PM
Viimane postitus: jacos73377
Photo MB V250 4Matic Avantgarde 2016 - Hellenbeck Hellenbeck 6 567 11-05-2023, 10:17 PM
Viimane postitus: onu_siim
  MB S210 E320 CDI Elegance '00 v6sa 127 122,503 05-01-2023, 01:59 PM
Viimane postitus: v6sa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne