Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SLK (170) heli kvaliteet?.
#1
Auto väljalase on küll üsna meeldivaks tuunitud aga vahel tahaks ka raadiot kuulata ja kui siis peaks mingi muusikaline etteaste tulema, on helipilt ikka halb küll. Kohe ikka häirivalt. Olen asja veidi mudinud aga paremaks ei saa. Tegemist on võimu ja 6 kõlariga, ehk selle parema, süsteemiga. Iseenest helijõudu justkui on aga üldine kõlapilt ei kannata kriitikat. Eriti hapuks läheb asi lahtise katusega. On keegi asja heaks saanud?
Ise vahetasin esimesed bassikõlarid, vahetasin keskuse, lõikasin võimendi vahelt ära (laseb ette-taha reguleerida, uuel keskusel jõudu jatkub) aga paremaks ei ole saanud, õnneks halvemaks ka mitte. Kõlab, nagu oleks kõlarid faasist väljas aga ei ole ja isegi lõpuni ette keerates kisub pannitagumiseks.
Selline see vaese mehe elu on- vein on vana, juust on hallitanud ja autol pole katust.
Vasta
#2
Millega võrreldes ei kannata kriitikat?

Et seal keegi taibu poleks juhtmeid labaselt valepidi külge keeranud kuhugi...

Alati saab muidugi olla mõni kõlar labaselt läbi.
Vasta
#3
Enne mind ei olnud midagi näpitud, kõik kõlarid teevad häält ja ei plärise. seisvas autos kannatab ka kuulata aga sõidu ajal läheb käest ära. No ja millega võrreldes.... peaaegu kõigega, millega veel sõidan. Kui oleks konkreetne probleem, teeksin korda ja ei hädaldaks. Täna sai, ilmselt selle suve, viimane sõit tehtud ja nüüd aega mõtteid korjata.

Selline see vaese mehe elu on- vein on vana, juust on hallitanud ja autol pole katust.
Vasta
#4
Kas see käestminek on seotud lahtise katuse ja tuule suuna/kiirusega?

Või hakkab pelga kiiruse peale mingi ragin/plärtsumine?

Või "kaovad" bassid?

Ehk mis selle heliga siis sõitmaminnes juhtub, kui seistes on korras?

Küsimuste taustal on mälestus MK I Fiestast, mille olematu heli kadus täiesti, kui mõlemad esiaknad lõpuni lahti keerasid maanteekiirusel: tekkis säärane tuuleresonants, et mitte midagi ei kuulnud, kuigi õhuvuhin ise oli üsna vaikse häälega. Aga sõi kõlarite (need olid küll tegelikult pelgad valjukad vineerist kübarariiuli küljes) heli täielikult ära.

Ühe aknaga või mõlemat veidi avades seda efekti ei tekkinud.
Vasta
#5
Kõrvalhelisid ei ole aga pigem kaovad madalad ja kõrged ähmastuvad. Kui asi domineerivalt kõvaks keerata, on asi parem aga tahaks pigem meeldivat tausta.
Selline see vaese mehe elu on- vein on vana, juust on hallitanud ja autol pole katust.
Vasta
#6
Tead mul oli SL -il päris suur Sub foofer kast taga istmete taga koos vöimendiga. Kui katus peal oli siis pidi masinast välja taguma. Selline hea mahe müts oli. Mulle meeldib vanakooli muusika ja no selle järgi sättisin heli seal. Vääga hea heli oli tegelt. Aga vot kui katuse maha lasin, siis kadus kuhugi samuti pool ära. Köik hakkas nagu kriiskama ja no ei olnud üldse hea ütleme nii. Lihtsalt leppisin sellega pika peale. Usun et seal peaks olema ikka päris suur etraadi kölarite meri, et see heli ka ilma katuseta hea oleks. Ma ei tea loobusin ja leppisin sellega. Möni auto muusikaga tegelev ettevöte kellel on cabriodega kogemus kindalsti oskab sulle nõu anda. Mina sinnani ei jöudnud omal ajal.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#7
(27-09-2020, 10:30 PM)totu Kirjutas: Kõrvalhelisid ei ole aga pigem kaovad madalad ja kõrged ähmastuvad. Kui asi domineerivalt kõvaks keerata, on asi parem aga tahaks pigem meeldivat tausta.

Oeh, jätkame ülekuulamist.Eusa_doh

Kas häda on ainult allakeeratud katusega ja suuremal kiirusel? See on lahtise auto ostetud omadus, mitte rike. Selle pärast topitaksegi sääraste kaarikute istmete seljatugedesse kõlareid. Mida teemaks olevas autos ilmselt veel ei ole.

Kui sama juhtub ka pealetõmmatud katusega, on miskit mäda juhtmestikus või lustikummuti juhtimisega. Mõlemat oskavad jälitada helispetsid, kes palju kuulnud on. Sest heli paraku peabki kuulama vea diagnoosimiseks, pelgast kirjeldusest kipub väheks jääma...

Mina alustaks Järve keskuse parklast Noore Tehniku wärkstoast, aga neid kohti on mujalgi.
Vasta
#8
(27-09-2020, 10:40 PM)siimruz Kirjutas: Tead mul oli SL -il päris suur Sub foofer kast taga istmete taga koos vöimendiga. Kui katus peal oli siis pidi masinast välja taguma. Selline hea mahe müts oli. Mulle meeldib vanakooli muusika ja no selle järgi sättisin heli seal. Vääga hea heli oli tegelt. Aga vot kui katuse maha lasin, siis kadus kuhugi samuti pool ära. Köik hakkas nagu kriiskama ja no ei olnud üldse hea ütleme nii. Lihtsalt leppisin sellega pika peale. Usun et seal peaks olema ikka päris suur etraadi kölarite meri, et see heli ka ilma katuseta hea oleks. Ma ei tea loobusin ja leppisin sellega. Möni auto muusikaga tegelev ettevöte kellel on cabriodega kogemus kindalsti oskab sulle nõu anda. Mina sinnani ei jöudnud omal ajal.
Eks saigi teema tehtud üldiseks aruteluks ja ehk kellegi varasema kogemuse kättesaamiseks. Tagumised kõlarid ongi nn. supakad, vahetult istme seljatugede taga. Ega selles autos liiga palju tühja ruumi ei ole, massiivse tehnika mahutamiseks ja ega ei raatsi liiga palju raha poodi viia, teadmata, kas saab parem. Keskus sai vahetatud ennekõike navi ja roolinuppude pärast aga selle väljund nii palju tugevam originaalist, et mõistlik reguleerimisvahemik jäi ainult alumisse veerandisse. Võimust mööda minnes on kasutatav kogu skaala.

Selline see vaese mehe elu on- vein on vana, juust on hallitanud ja autol pole katust.
Vasta
#9
Nonii.
Sai vaikselt sobitatud 9" hiina android seade ja asi juba täitsa talutav. Android 10 ga tuli kaasa väga lai reguleeringute valik, ainult ekvalaiserit on 2 lk. ja algab 25Hz, lisaks veel 2 lk. erinevaid seadeid. Madal hääbub ikkagi tuulemürasse aga kõrge pressib läbi ja alumine ots tuleb otse seljanärvi. Originaalvõimendi jäi mängust välja aga hiinlane suudab ilma selletagi kõlarid taluvuspiirini viia. Heli tugevusega eputada ei saa aga üldise helipildiga võib rahule jääda, arvestades auto eripära. Millegipärat töötas tehase skeem ainult 2 kanali peal.
[Pilt: AF1QipPM_4w-3QgqP2MZcQHTx_5dP5WCWjimQNl3...BISFV6QUpR]
Selline see vaese mehe elu on- vein on vana, juust on hallitanud ja autol pole katust.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SLK 1997a katuse ei tule maha duubzu 3 4,198 14-09-2019, 05:19 PM
Viimane postitus: duubzu
  CLK signale heli. Daniel87 7 5,374 19-07-2019, 06:36 PM
Viimane postitus: stihl
  SLK 200 kompressor boost pressure sensore asukoht VeikowSLK 1 3,352 25-07-2017, 01:04 PM
Viimane postitus: VeikowSLK
  avarii slk r 170'ga pixiboy 9 7,507 14-06-2012, 11:12 PM
Viimane postitus: Laur



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne