Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W 209, 2003a kojamehed ei tööta
#1
Tere!

Palun, keegi antke vihje. NImelt, kojamehed ei tööta. OK, esimene kahtulustu, et lüliti nahkas, motori pistik jamab jne. Aga täna hommikul sõitma hakates kojamehed ei töötanud, vett samuti ei tule. Mis kõige kummalisem, siis kaitse nr. 46, 40A, seal ei ole üldse voolu, kaitse terve.
Kaitse peaks ju olema kogu ahela ees, st sealt läheb edasi juhe lülitisse ja tarbijasse. Kas Mersul ei ole nii? Kuna mul ei ole joonist, siis mis on seal veel ees.

Kui peaks olema oluline, siis tegemist 3,2 beniisni mootoriga isendiga.


Ettetänades

Holari
Vasta
#2
Sama liini peal saab elektri pasun ja raadio ning ka ESP, siis peaks sul suurem jama olema. Äkki mõõtsid kehvasti. Tõmba omale netist Starfinder, töötab win xp all aga win7 olemas xp mode ja win10 saab installida Oracle Virtualbox-i. Seal skeemid olemas.
Leidsin relee, mis sinna kaitsmele särtsu taha lülitab. Skeemis tähega M.
Vasta
#3
Tänud.

Kõik ülejäänud seadmed toimetavad. Kontrollin veelkord üle.

H.
Vasta
#4
Kas sellel siis kojamehed ei seisku, kui kapote üleval on? Selle mingi andur kalab?
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#5
Selle riuka sain mina ka viimasel ülevaatusel teada! Aga viimasel minutil tabasin ära! Ülevaataja tahtis juba minema ajada, sest kojamehed ei töötanud! Enne ju töötasid. Aga siis tabasin ära et kapott tuleb kinni panna! Mul 2001a C- klass.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#6
Tere!

Jah, tõesti see kapote andur võiks jamada, aga seda kontrollisin ja siis, kui see näitaks avatud olekut, siis oleks ka vastav märge infotablool. Saan aru, et see on lihtlabane ON OFF lüliti. Kuna ma ei ole MB kohalt eriti kursis, siis kas kas keegi saaks selel MB star Finder toimiva lingi anda, seda reklaamitakse tasuta, aga ma ei suutnud toimivat linki saada, iglt poolt juhatas järgmise reklaamini.

H.
Vasta
#7
Otsi Starfinder torrent faili, muul moel ei leia. Mul oli kunagi pilvel ka aga praegu ei näe, alles homme võin kaeda.
kM - relee lülib toite kojameeste releedele
kQ ja kL - kojameeste releed
M6/1 - kojameeste mootor

   
   
   
Vasta
#8
Tere.

Ma tänan.
Igatahes ma tunnene ennast lollina, sest pinge on kaitsmel siiski olemas. Kapoti lüliti tundub testriga mõõtes töötavat, loodan,et mõõtmine ei olnud nagu eile. Homme lõhun lahti rooli ja lüliti. Sest kojameeste mootori ma välistaks, kuna ka vett ei tule. Kas korralik diagnostik ja seade suudab selle lüliti vea tuvastada?

Ja see lihtsalt ühel hommikul ei töötanud.
Vasta
#9
Lihtsalt meeldetuletus, et lisaks kapotile vähemalt W203 autol ka esiuksed lahti olles kojamees vist ei peaks toimima kui mälu mind ei peta. Seda selleks, et autosse sisenedes nt kõrvalistujale kogemata kojamehega vett näkku või riietele ei visataks. Aga mälu võib petta ka.

Tauno
Vasta
#10
(08-12-2016, 09:34 PM)Holari Kirjutas: Tere.

Ma tänan.
Igatahes ma tunnene ennast lollina, sest pinge on kaitsmel siiski olemas. Kapoti lüliti tundub testriga mõõtes töötavat, loodan,et mõõtmine ei olnud nagu eile. Homme lõhun lahti rooli ja lüliti. Sest kojameeste mootori ma välistaks, kuna ka vett ei tule. Kas korralik diagnostik ja seade suudab selle lüliti vea tuvastada?

Ja see lihtsalt ühel hommikul ei töötanud.

Tore kuulda, et keegigi teeb pingel ja voolul vahet. Polegi põhiharidus vett vedama läinud, Smile läheb ikka vaja.
Vasta
#11
Hommik!

Kui oma lõputunnistust vaatan, siis peaks Ohmi seadus, pinge, voolu ja takistuse tähendused une pealt meeles olema.
Õnneks on see Mercedes-Benz suht intelligentne ning oskab lahtised luugid kenasti tablool kuvada. Need peaks olema tavalised mikrolülitid ning rohkem funktsioone seal ei ole. Parandage, kui eksin, aga vist ei eksi. Aint mu enda näpukas ajas segadusse, kui kaitsmelt ei näinud midagi. Ma ei usu, et see oligi nii ja peale juhtmetega väntsutamist hakkas see tööle ja viga on veel lisaks kuskil mujal. Ma loodan täna saada arvuti taha sellele, sest ma ei tahaks lihtsalt lõhkuma hakata seda lülitit, kuigi see on suht tõenäoline.
Naisest on aint kahju, kes peab kodus olema seni, kuniks korras.
Et oleks kohe võinud viia kuhugi? Jah, vb tõesti, aga kuna mul on endal asjavastu huvi, soe garaaz, tööriistad ning pea ja käed, mis neid ka kasutada mõistavad, siis lihtsamad asjad saan ise korda. Aga elektroonikat täis auto vajab erilähenemist vastavate seadmetega ja skeemidega.
Igatahes annan teistele teada, kui korras ja mis viga, sest selline info on alati kasulik, kui lihtsalt leitav.

Tänud kõigile!

Holari

Vasta
#12
Nii.

Tark masin ja õppinud mehed tegid kindlaks, et katki on lüliti. Kojamehed ise töötasid, kui arvutiga juhtida. Mulle meeldivad vanad lihtsad autod, millele enda mõistus peale hakkab, aga samas uuemad on küll keerulisemad, aga arvuti teeb töö märgatavalt lihtsamaks.

Tänud kõigile kaasamõtlejatele.

H.
Vasta
#13
Täna juhtus nüüd nii, et ma remontisin selle lüliti ära. Netist lugedes, siis enamjaolt on probleemiks murdunud juhtmed kangi otsas, kust need välja tulevad. Must juhe oli pooleks, valge kohe-kohe minemas. Pikkust mängimiseks ei ole. Igatahes lammutasin selle kõik pulkadeks, puurisin 6mm augu kohe varre otsa, tagumisele poolele, näha ei ole miskit, tõmbasin juhtmed seal välja, jootsin uued ja panin selle asja kokku.....töötas. Kuna mulle tundub, et seal ei ole päris lülitid, sest juhtmeid on seal ainult kolm, aga lülitus funktsioone on rohkem, mis tähendab, et taksitus peab jääma sarnane. Ainuke keerulisem oli kätte saada rooli asendi andur, võisin seda vigastada.
Sellest Sellest küsimus, kas airbagi tuli peaks kustuma, kui tunneb, et airbag on uuesti küljes voi peab seda tegema arvutiga? See jäi mul põlema. Käisin ilma airbagita sõitmas, kuna mul kodus puudusid võimalused juhtmte parandamiseks. Iseenesest loogiline, et nii tähtsa osa vea korral tuleb seda töökojas kontrollida.

Praegu töötab ja 135 euri hoidsin hetkel kokku.

H.


Vasta
#14
(10-12-2016, 08:14 PM)Holari Kirjutas: Täna juhtus nüüd nii, et ma remontisin selle lüliti ära. Netist lugedes, siis enamjaolt on probleemiks murdunud juhtmed kangi otsas, kust need välja tulevad. Must juhe oli pooleks, valge kohe-kohe minemas. Pikkust mängimiseks ei ole. Igatahes lammutasin selle kõik pulkadeks, puurisin 6mm augu kohe varre otsa, tagumisele poolele, näha ei ole miskit, tõmbasin juhtmed seal välja, jootsin uued ja panin selle asja kokku.....töötas. Kuna mulle tundub, et seal ei ole päris lülitid, sest juhtmeid on seal ainult kolm, aga lülitus funktsioone on rohkem, mis tähendab, et taksitus peab jääma sarnane. Ainuke keerulisem oli kätte saada rooli asendi andur, võisin seda vigastada.
Sellest Sellest küsimus, kas airbagi tuli peaks kustuma, kui tunneb, et airbag on uuesti küljes voi peab seda tegema arvutiga? See jäi mul põlema. Käisin ilma airbagita sõitmas, kuna mul kodus puudusid võimalused juhtmte parandamiseks. Iseenesest loogiline, et nii tähtsa osa vea korral tuleb seda töökojas kontrollida.

Praegu töötab ja 135 euri hoidsin hetkel kokku.

H.

SRS vigu tuleb kustutada arvutiga.

Vasta
#15
Võimalik, et teatud kaitsme eemaldusega oleksid pääsenud SRS.i veast aga kindel pole.

Starfinder https://www.dropbox.com/sh/kd8rvzf6kn6pv...2gLka?dl=0
Vasta
#16
Tere.
Jah hiljem tulin sellele mõttele, et äkk oleks saanud toite katkestada. Aga see selline tagant järele tarkus. Inimene õpib ju kogu elu.
Aga vist pean uuesti lahti katkuma, sest rooli pöörates midagi kuskil käib pihta.


Oot, saan aru, et seal lingil on kogu 08a StarFinder? Kui nii, siis suur tänu Sulle. Õlle sees ;-)
H.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W 209 cabrio katus bon 7 518 28-06-2023, 07:36 AM
Viimane postitus: bon
  R129 soft top, aknad ja istmed ei tööta Ahven777 6 5,658 02-05-2017, 09:25 PM
Viimane postitus: Ahven777
  Miks püsikiirusehoidja ja automaatkliima vanematel autodel (W124)tavaliselt ei tööta? nostromo 14 14,564 05-11-2016, 02:34 PM
Viimane postitus: 124STD
  K:CLK 320 2003a Preda 11 7,552 22-03-2016, 09:52 AM
Viimane postitus: Preda
  ce124 300 24v mootor ei tööta korralikult mario86 7 5,884 24-03-2014, 12:34 PM
Viimane postitus: mario86
  w208 CLK 2,3 ei tööta-Lahendus meier 5 5,723 19-12-2013, 06:16 PM
Viimane postitus: meier
  mb 209 rebane123 1 2,433 07-12-2012, 11:54 PM
Viimane postitus: ville
  C124 91a. tagumine juhipoolne aken ei tööta... Kuidas polster õigesti eemaldada? Lahekas 2 2,864 25-04-2012, 10:04 PM
Viimane postitus: myrav kosila
  Ce220 suunatuled ei tööta. marks295 5 4,373 12-04-2012, 11:11 AM
Viimane postitus: marks295
  CLK C 209 bodykit klain 5 4,074 28-09-2011, 08:59 PM
Viimane postitus: ville



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne