Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 190E 1983a 2,0 90kw
#41
(05-04-2016, 11:06 AM)Tauno Mõts Kirjutas: Vabandust veelkord sekkumast, kuid kuna tean, et nagunii esindusse lähed, siis soovitan ka müramati sealt tellida. Kallis on ta ainult diislitel, 16V ja 2,6-liitristel autodel.

Seda seetõttu, et neil katab matt ära kogu kapoti (uuema tüübi korral ka võre juurde jääva kapoti raami) ja teeb reaalselt tööd müra summutamisex ja kapoti värvi kaitsmisex kuumuse eest. Antud variant on ju ainult kitsas riba, mis ei kata isegi poolt kapotti, vaid ainult amordikannud.

http://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-Benz-...SwHnFVv72f

http://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-W201-...xypNtShl-5

http://www.benzworld.org/forums/w201-190...tures.html

Ex kogu kapotti katva originaalmati hind ole muidugi krõbe ja tuleb tõenäoliselt kõne alla kollektsiooni- või hobiautodel, mida omanik kunagi müüa ei kavatse.

Samas on võimalik osta mõnest ehituspoest samalaadset materjali (veendudes, et see on kuumuskindel) ja ise õigesse kujusse lõigata. Peax üsna mõistlike kuludega üsna originaalilähedase tulemuse saavutama.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#42
Mürasummutus on teemas, siis kobisen ka natuke ikka.

See nii puusalt netivaruosa pood, aga oma varuosa kauplusest saad kindlasti uurida.
See täiesulatuses, viisakas ja soodne.
http://www.autovaruosadonline.ee/febi-bi...71373.html
Vasta
#43
(05-04-2016, 12:38 PM)fubuq Kirjutas: Mürasummutus on teemas, siis kobisen ka natuke ikka.

See nii puusalt netivaruosa pood, aga oma varuosa kauplusest saad kindlasti uurida.
See täiesulatuses, viisakas ja soodne.
http://www.autovaruosadonline.ee/febi-bi...71373.html

No vot, viisaka hinnaga (peaaegu) täies ulatuses matt, mis summutab müra ja kaitseb värvi kapotil. Pole küll originaal ja ei tea kaua kestab, aga hinnavahet arvestades saad originaali hinnaga 3-5 sellist matti, nii et vast tasub ära.

Siin paigaldus video:

https://mercedessource.com/store/how-pro...mand-video
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#44
Veljerandi poleerimiseks pole vaja muud kui tungi, kaltsuketast ja pastat - käik sisse ja valmis ta ongi Eusa_angel
[Pilt: 88967-WP_20160403_002.jpg]
[Pilt: 39632-WP_20160403_003.jpg]
Vasta
#45
(05-04-2016, 01:13 PM)966mkr Kirjutas: Veljerandi poleerimiseks pole vaja muud kui tungi, kaltsuketast ja pastat - käik sisse ja valmis ta ongi Eusa_angel
[Pilt: 88967-WP_20160403_002.jpg]
[Pilt: 39632-WP_20160403_003.jpg]

Kuna MB tungraud ei ole kõige stabiilsem riistapuu, siis tulex auto kindlasti väga hästi ära toestada, et ta koos tungrauaga jalga ei tahax lasta ja ASD-ga autode puhul peax mõlemad tagarattad üles tõstma.

You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#46
Just, ma eeldasin, et see jutt on kõik elementaarne sellise tegevuse juures aga mine sa tea Eusa_think
Vasta
#47
Tere,

Täispika mati hind esinduses on samuti täiesti mõistlik.
Kood: A2016821326
Hind: 30,08

Ma ei toonud seda välja puhtalt seetõttu, et kui omanik soovib autole originaalasja osta, tuleks valida selline, millega auto on loodud ja tehasest väljunud. Kollektsiooniauto puhul seega eriti. Kui aga eesmärk on ise midagi paremat leiutada, võib tõesti pika mati paigaldada.

Parimate soovidega,

Tauno
Vasta
#48
(05-04-2016, 06:09 PM)Tauno Mõts Kirjutas: Tere,

Täispika mati hind esinduses on samuti täiesti mõistlik.
Kood: A2016821326
Hind: 30,08

Ma ei toonud seda välja puhtalt seetõttu, et kui omanik soovib autole originaalasja osta, tuleks valida selline, millega auto on loodud ja tehasest väljunud. Kollektsiooniauto puhul seega eriti. Kui aga eesmärk on ise midagi paremat leiutada, võib tõesti pika mati paigaldada.

Parimate soovidega,

Tauno

Üllatavalt hea hind pika mati kohta, eriti võrreldes ebay ja b-osa hindadega. Mis tõestab taas, et alati tasub ka esindusest uurida. Täispika mati (katab ka kapoti raami) hind on siiski 3-4 korda kallim, selle eest osataxe küsida.

Mõistan sinu vaatenurka antud asjas ja ex see ole auto omaniku otsustada, kuidas ta asjale läheneb.

You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#49
Tänan kõigepealt asjakohase abi eest! Tüüblid saan paari päeva pärast, Tartus kohapeal ei olnud. Siis saab kõik liistud korralikult külge, praegu olid väiksed tagumised otsad kahepoolse teibiga seal küljes. Tungiavad saavad ka punnid.

Hetkel on see kapotimatt teisejärgulise tähtsusega. Tuleb ta siis kui kõik muu on vähemalt rahuldavas töökorras. Kuid kodutöö selleks on teie abiga nüüd juba tehtud! Lähen ilmselt ostan Silberist kunagi suurema mati. Seda siis selle mõttega, et võibolla saab sinna tulevikus suurem mootor. Minu auto ei ole tehasest välja tulnud just kuigi eksklusiivse mudelina mille puhul peaks ka pisiasjades 100% on point olema. Pean üpris kiiresti ka käigukasti vahetusele mõtlema, kolmas läheb vahest raginaga sisse. Remontida seda mõtet pole, kui hästi läheb siis ehk saan 16v kasti millalgi. Tegemist on kohe tuuninguga, kuid siiski minumeelest asjakohane ning pigem see detail lisab (kasutus)väärtust. Samamoodi võiks minu silmis tulevikus väärtust lisada ka originaal preface AMG keredetailid.

Velgede poleerimisega saan ka täitsa hakkama, mul selleks üks abinõu leiutatud omale, tegeleb siis kui rehvide vahetamiseni jõuab ning velje kaitsevahendid käes.

Täna vedasin tahhomeetrile juhtmed, ning täitsa toimib. Kinnitab muidugi ka seda mida kõrv juba arvas, tühikäik on üüratult kõrge - pea 1500rpm külmalt. Süüde sai omast arust stroboga sinna kuhu vaja. Õlisurve on ka mannetu, see õli seal sees pole vast rohkem sõitnud kui 20km, kuid on siiski teadmata aastaid vana, ehk vaatan mis ta uue õli ja filtriga teeb. Vahetama peab seda niikuinii.





Vasta
#50
Oled sa täitsa kindel, et kast on vigane? Käiguvahetus kulissis on üsna palju puxe, mis on juba uuest peast liiga pehmed ja vanast peast tihti täitsa pilbastex, mistõttu kang loxub kui tallesaba ja käiguvahetus täpsus on enam kui kehv. Kulissi ja varraste puxid tasux asendada delrinist või pronxist treitutega ja vardad paika reguleerida, vahe varasemaga on seejärel nagu öö ja päev. Sidur võib ka ju halvasti lahutada ja sujuvat käiguvahetust pärssida, kaua seisnud siduri/pidurivedelik süsteemidele head ei tee.

Juhul kui leiad kuskilt 16v kasti, siis läheb sul muidugi ka 16v kulissi tarvis, kuna tavaline ei sobi.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#51
[Pilt: andurid.jpg]
Minu auto ventilaatori lülitamine käib vist mõnevõrra teisiti. Väike meelespea siia.
1. Lülitabki ventilaatori ~100 kraadi kandis
2. Signaal ajusse? Pistikut lahti ühendades muutub mootori töö.
3. Pidi muidu ventilaatorit lülitama, selle sildamine ei vii kuhugi.
4. Signaal kellaplokki

Igatahes number 1. termolüliti oli läbi, ventilaator toimib! Kõrvalist abi ei läinudki vaja taaskord.

Tüüblid ka käes kuid üks liist hakkab vastu ning ei taha külge jääda. Homme prindin Werewolfi poolt ühes teises teemas postitatud juhised välja ning lähen vaatan kas ehk saan miskit paremaks. Plaan on igatahes auto uuesti arvele võtta ning siis juba ülevaatusele, saab vähemalt kiiresti teada mis vahetust veel vajab. Isu kasvab!

EDIT: Tühikäigu osas tuleb ilmselt vaadata edasi selle teema juhiste järgi. http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=28923
Arvele ei saanud, osalt minu tungiva soovi tõttu passi seekord 1983 saada ning teisalt seetõttu, et rehvilaius ei meeldinud autot üle vaadanud ametnikule. Mis seal ikka, mulle ka niikuinii ei meeldinud. Maanteeamet teeb ise Mercedesele edasised päringud aastaarvu suhtes, vähemalt ei pea sellele ise aega kulutama.

Vasta
#52
[Pilt: IMG_2149.JPG]
Tühikäigupöörete reguleerimiseks on oma kruvi. Pildil külmkäivituspihusti kõrval - vasakul. Kõrge tühikäigu probleemi lahendus oli siis mõistagi lihtsam kui ma arvata oleks võinud, selle info leidmine võttis ainult palju aega. Ma olen kas kehva googeldaja või lihtsalt ...

AFM-i külge sai ka uus potentsiomeeter, küll aga on mul seal osakonnas ka midagi vist veidi valesti. Pistikusse ei tule mitte mingisugust voolu, seega ei ole ka millegi järgi võimalik selle asendit õigesti paika panna. Samas ei muuda selle keeramine mootori töös ka mitte midagi.

Mootorisse sai uus õli, tundub, et boonusena tekkis ka õlisurve.

Auto pole ikka veel registrisse ennistatud, ARK pole väidetavalt Mercedese käest vastust saanud. Mul pole aimugi mis kanaleid pidi see info liikuma peaks, kuid lubatud nädala asemel on aega kulunud juba üle kahe nädala. Loogika ütleb, et keegi Silberautos peaks mu auto VIN- koodi lihtsalt oma süsteemi toksima ning vaatama mis see sünniaastaks ütleb. Kuid võibolla saadeti päring kirjatuviga hoopis valmistajatehasesse? Igatahes hetkel pole muud teha kui oodata.

Olgu, sarniirid oleks ka vaja vahetada ning need on ka olemas.

Hetkel siis ootab ametlikke toiminguid auto sellisena, välja arvatud puuduv liist, see on tegelikult küljes.

[Pilt: IMG_2116.JPG]
[Pilt: yvspec.jpg]
Vasta
#53
Eilse päeva tulemusena on auto registreeritud ning liikluskõlbulikuks tunnistatud.

Kuu aega kulus ära, sel korral ei jäänud ma leppima sellega, et ARK menetleb jätkuvalt minu soovi auto sünniaasta õigeks muuta. Palusin helistada kuhu vaja, et teada saada kas päringuga on üldse keegi tegelenud, või on see lihtsalt ära unustatud. Peale mitmeid kõnesid saadi Silberist kohe vastus mis kinnitas, et tehasest veeres auto välja 1983.

Ülevaatusel kartsin sillaosa ning pidureid kõige rohkem, ma vahetasin ju põhimõtteliselt vaid šarniirid ning amordid uueks. Pidureid pole mitte keegi võibolla juba sajandivahetusest saati puutunud. Käsipidurit keerasin lihtsalt peale, ühte poolt keeran veel veidi ja peaks hooaja lõpuni hea olema.

Sellega sai justkui üks peatükk auto elus läbi. Pika aja jooksul mittetoimivaks muutunud tehnikal on uus elu sees.
Vasta
#54
Thumbsup
The best or nothing

Ebaühtlane tühikäik ei ole probleem vaid eesmärk.
Vasta
#55
Need 16 tollised kaevukaaned sobivad kutsikale nagu valatult. Kelle käest ja mis hinnaga need soetasid? Peax endale ka mingi aeg ühe komplekti selliseid vaatama, kuigi mul on juba 5 erinevat komplekti valuvelgi ja ainult 3 MB-d (millest sõidukorras 0,9).
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#56
(07-05-2016, 01:39 PM)Werewolf Kirjutas: Need 16 tollised kaevukaaned sobivad kutsikale nagu valatult. Kelle käest ja mis hinnaga need soetasid? Peax endale ka mingi aeg ühe komplekti selliseid vaatama, kuigi mul on juba 5 erinevat komplekti valuvelgi ja ainult 3 MB-d (millest sõidukorras 0,9).

Minu käest ja üsna soodsalt. Eusa_angel
Vasta
#57
Ma võiks ATS Pentade vastu vahetada midagi oma velgedest. Smile 16v välimust ei taha ilmselt kunagi taga ajada, küll aga Preface AMG.

[Pilt: IMG_2195.jpg]
Vasta
#58
Minu esimesed tuhat kilomeetrit selle autoga hakkavad täis saama. Kaugemale kui Tartu pole ma veel julgenud temaga minna, võimalikke rikkeid silmas pidades. Lõppkokkuvõttes sai ju auto liikvele miinimumprogrammiga, vahetatud on vaid vajalik. Teele ta igatahes veel jätnud pole, häirivaid vigu muidugi on ja tuleb juurde, kuid miskit on vahepeal korda ka tehtud.

Esimese asjana vahetasin summuti lõpupüti, see kolises lahtise sõela tõttu. Uus jupp sai odav, selle kokkuhoiu teen nüüd oma ajaga varsti tasa, sest summutiots on täiesti vale nurgaga.

Klaasipesusüsteem - torkisin kõik kolm düüsi läbi ning valasin paagi vedelikku täis, siinkohal oleks pidanud enne kapoti kinni löömist veidi rahulikumalt võtma. Mina seda ei teinud ning sõitsin juba muid asju ajama, kiire ka muidugi. Peale esimeste sitikate lömastamist hakkas see kiirustamine ja lohakus kätte maksma, vedelikku ei tulnud, kojamees hõõrus selle roppuse ainult laiali. Lahendus oli loomulikult imelihtne, pumbal peab voolik ka järel olema. Selliste pisiasjadega ebaõnnestumine on närvesööv, kuid samas õpetlik, kõigi tööde jaoks tuleb võtta veidi aega, ning sealjuures mõelda. Mul tuleb seda veel õppida.

Pidurituled - ülevaatusel juba jukerdasid korraks, kuid kuna kohe toimima hakkasid ning ma seda omale üles ei kirjutanud siis ka loomulikult unustasin. Mõne aja pärast aga tegi keegi sõbraliku märkuse nende tulede mitte toimimise kohta. Painutasin plekki pisut eemale, et ka õrnem vajutus lüliti vabastaks, toimib kuid nüüd jälgin.

Pagasniku lukk - isal õnnestus nuppu pressida samal ajal kui ma alles võtit keerasin ning vaakum rakendus. Õnneks oli kaasfoorumlase näpunäitest abi ning sain luugi lahti. Ideaalis võiks vahetada luku põhjas selle plastikosa ära, mis võtit keerates liigub ning õiges asendis olles lukusti lahti surub.

Sõiduomadusi ma veel väga ei kommenteeriks, Kolmanda käigu sünkrod on läbi, ja käivitub kehvasti.

Sisemüra on vähem kui ma arvasin, kuna tema polsterdus jääb ilmselgelt alla W124 omale siis eeldasin lärmakamat autot.

Istmed on kehvemad kui arvasin, konkurentsitult kõige halvemad MB istmed kus ma olnud olen. Võibolla on juhiiste juba ennem mind liiga palju valu saanud, kuna kõrguse reguleering on kinni kiilunud ja seetõttu ma ei leia seal ligilähedaseltki mugavat asendit. Vedrude kriuksumine ja õõtsumine on rohkem eelistuse küsimus, minujaoks see ei lähe aga mitte, segab sõitmisele keskendumist. Ma pole kunagi saanud istuda Sportline istmetel ega veel vähem Recaro Classic istmetel, kuid midagi muud ma sinna vaevalt asemele paneks. Teise variandi jaoks kuluks muidugi lotovõit ära.

Praeguseks aitab, kirjutan veel väikese nimekirja asjadest mida mulle pakkuda võib, mingi aeg hakkan neid niikuinii taga otsima.

*salongiventilaator
*mootorialune kate
*originaal autoapteek taha aknalauale
*põhjaalune klapp mis kütuserõhku hoiab
*kahe luuaga kojamehe vars (minu omal pisike luud ripendab, midagi on sealt puudu)
*originaal el. antenn
*mustad tekstiilist jalamatid (tagumised) ning kummimatid
*W124 3,2 ("suured pidurid") piduriketaste tagused plekid
*AMG/Brabus ajastukohane rool
*kollase uduka reflektoriga esituled (ka US-spec võib pakkuda)
*Sportline sisu (ime korral 2x Recaro Classic esiistet)

[Pilt: IMG_2249.jpg]
Vasta
#59
[Pilt: b.jpg]
[Pilt: FullSizeRender_1_.jpg]

Mainimist väärib vast vaid uus salongipuhur. Kuid tundub, et ka salongifilter on totaalselt ummistunud.

Käivitub endiselt kehvasti, ühe vea proovin veel elimineerida. Ideaalis tahaks jõuda puhkuse ajal Tallinnasse Speedsterisse, kuid seda ei pruugi juhtuda.

Iste ja kolmanda käigu sünkrod on hetkel häirivaim probleem.

Paar mitte nii olulist pilti kah.
[Pilt: IMG_2352.jpg]
[Pilt: IMG_2324.jpg]

Vasta
#60
Kõnealune auto on jätkuvalt kasutuses, tõsi veidi tahaplaanile jäänud. Meelemuutuse tulemusena asusin pisut põhjalikumalt tegelema hoopis selle valge Opeliga. Loodetavasti jätkub meelekindlust alustatu lõpule viia.

Talvitumiskoht on igatahes olemas, peitu viin vast esimeste libedate saabudes. Hetkel on hoopis mugavam kasutada uuemat Mercedest, kuid ka see vajab remonti ning seetõttu tuleb veel võtta hooajast maksimumi Smile

[Pilt: IMG_2581.JPG]







Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190e, 1993, w201 - kaarel kaarel_w201 55 45,013 26-07-2021, 11:45 AM
Viimane postitus: kaarel_w201
  MB 190E 320CDI OM613 1989, W201 - Tonyt TonyT 209 207,602 09-04-2020, 10:11 AM
Viimane postitus: herki
  MB W201, 190E, 1990 - Coollaager coollaager 16 16,418 30-04-2019, 09:24 PM
Viimane postitus: Werewolf
  MB 190E 3,2 90a. arts24h 266 229,171 26-08-2018, 08:44 PM
Viimane postitus: arts24h
  Mercedes-Benz 190E, 1989, M102.963 - Aialipp aialipp 55 56,125 07-07-2018, 12:33 AM
Viimane postitus: aialipp
  Mercedes-Benz 190E 2.3-16v Cosworth, 1985, w201 - MÜÜDUD Trollzan 7 10,624 01-11-2017, 12:53 PM
Viimane postitus: Trollzan
  MB 190E 2,3-16 , 1985 , W201 Müüdud. renkss 55 49,764 06-09-2017, 03:49 PM
Viimane postitus: hents99
  MB 190E, 3.2 w201 Mairo. Mairo. 25 23,683 25-03-2017, 03:53 PM
Viimane postitus: Mairo.
  190E 24V Mairo. arts24h 14 14,391 31-01-2017, 11:47 PM
Viimane postitus: Ott
  190E W201 '89 2.0 90kw > 2.3 97kw - TanelRist TanelRist 12 10,628 14-12-2016, 12:52 AM
Viimane postitus: Rainiskoop



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne