Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB S210 E320 CDI Elegance '00
#81
Küsin ühe lihtsa ja lolli küsimuse - kas see 100Ah aku on Daimleri poolt ette nähtud sinna või on see omaalgatus? Äkki genekas ei suudagi nii suurt akut täis laadida ja hoiabki teda seal 75-80% laetuse juures..
Vasta
#82
(13-03-2018, 04:56 PM)Oliver.L Kirjutas: Küsin ühe lihtsa ja lolli küsimuse - kas see 100Ah aku on Daimleri poolt ette nähtud sinna või on see omaalgatus? Äkki genekas ei suudagi nii suurt akut täis laadida ja hoiabki teda seal 75-80% laetuse juures..

Ei ole loll küsimus Sinu poolt, kuna Sul on tark auto.Eusa_angel

Minu punnsilm on nii loll, et tema ei tohiks küll aku vahetamisest midagi teada.

EDIT. Asja kinnitasid mitu mersude suguelu tundvat inimest: 210 ei vaja arvutiga aku vahetamistWink

"Kolmeliitrisel turbodiislil" käib tõesti 95 Ah aku. Õnneks mitte AGM.

Ja mis puudutab "liiga suure aku probleemi" siis vahet ei ole, kui suurest tünnist vett võetakse - lihtsalt uuesti täis saamiseks peab nire kauem voolama. Nii ka akuga: kuniks genekas suudab pardapinget (V!) hoida, saab iga aku lõpuks täis. Ainus murekoht liiga suure akuga (ja see peab olema siis kordades suurema mahutavusega, mitte 1x% suurem) on väga suur laadimisvoolu tugevus (A!) saata loojakarja geneka või uuematel autodel laadimisahelasse paigaldatud "tarkuse".
Vasta
#83
Iseennast üles kruttida küll ei tahaks, kuid ma nägin enda punnsilma puhul hiina "diagnostikast" tühikäigul podisedes ainult 13,6-13,8V vist, multimeetrit klemmidele pole veel torganud.

Miskipärast on see auto algusest peale vähe pikema käivitumisega kui eelmine 210. Võibolla tasub sinu eeskujul natuke süvenemist see värk.
Vasta
#84
(13-03-2018, 10:25 PM)Ott Kirjutas: ...
Miskipärast on see auto algusest peale vähe pikema käivitumisega kui eelmine 210. Võibolla tasub sinu eeskujul natuke süvenemist see värk.

Kui töötab, ära torgi. Eusa_angel Muidu läheb mopeed lappama ja asi lõpeb jälle €€€...
Vasta
#85
(13-03-2018, 10:25 PM)Ott Kirjutas: .....

Miskipärast on see auto algusest peale vähe pikema käivitumisega kui eelmine 210. Võibolla tasub sinu eeskujul natuke süvenemist see värk.

Kui starter tundub õieti kerivat, tuleb hakata pihusti tagasivooludesse süvenema. Smile
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#86
(14-03-2018, 01:35 PM)Laur Kirjutas:
(13-03-2018, 10:25 PM)Ott Kirjutas: .....

Miskipärast on see auto algusest peale vähe pikema käivitumisega kui eelmine 210. Võibolla tasub sinu eeskujul natuke süvenemist see värk.

Kui starter tundub õieti kerivat, tuleb hakata pihusti tagasivooludesse süvenema. Smile

Või kütuse pealevooluEusa_doh No õnneks paslik filter juba paistabSmile

Aga üldiselt, marss Oti teemasse!
Vasta
#87
(13-03-2018, 04:21 PM)v6sa Kirjutas: Peamise põõna pani kütuse allavajumisest tingitud raske käivitus, kui auto seisis üle nelja päeva.
Soovitan profülaktika mõttes kõik kütuse O-rõngad välja vahetada, kui see veel tegemata (filter ja selle tihend muidugi kah). Eile õlivahetuse käigus jäi mul endal just üks niiske koht silma survelati lõpus, tilkus lausa, mis seletas ka auto ümber tekkima hakanud diisli vinet. Uute tihenditega oli tänahommikune käivitus tavapäratult kiire vaatamata sellele, et küünalde soojenemist ära ei oodanud. Külma muidugi ka polnud (0 kraadi).
Vasta
#88
Vahetatud juba juulis. Imitoru filtrist pumpa ka uus.

Mullirida tuleb rõemsalt imitorust juba järgmisel hommikul, kolmandal hommikul on imitoru tühi.

Ülehomme peaks saabuma metallfilter, millest saan ülevoolu mööda juhtida. Kui siis ka lekib, ongi vigane põhjaalune toru. Aga miks, pärgli pärast siis kusagilt diislihaisu ega märga laiku ei leia...

Vasta
#89
Kuidas pill üleval pidand ennast? Kuidas põhjaaluse tõrvamine õigustanud on ennast?
Vasta
#90
Tegelikult kiiduväärselt viisakalt, arvestades vähest tähelepanu. Paar vahetatud pihustit ja oma lollusest mahasõidetud ning uuesti värvitud külg on vast suurimad probleemid.

Metallfilter viis õhumured. Käivitub emotsioonideta. Kui nüüd raatsiks kergelt lekkiva vahejahuti ka uue vastu välja vahetada ja tagasilla puksimajanduse tihedaks teha, siis võiks täitsa rahul olla. Praegu oleme lihtsalt rahulNinja Sest vana auto ei pea olema veatu.

Tuleb küll tunnistada, et 225/55R16 rehviga on masendavalt rahutu. Kitsam jälle 8" laia velje peal jätab serva äärekividele altiks... Velge ka ei raatsi vahetada.

Samuti tuleb tõdeda, et Barum Bravuris 3 HM üsna raske auto all kruusateid ei kannata - mul on läinud 4 rehvi enne mustri poole pealegi kulumist nii muhku, et ei kannata sõita. Või ei püsi enam õhk sees. Rekord oli 4 paela nädalaga... Kusjuures ei olnud ei auke ega kive sedapalju, et ma oleks märganud. Aga ma olen kaunikesti õrna istelihasega selle koha pealt. Esirehvidega vean naastuajani välja. Samas ma olen seda autot tarvitanud ka, ega ma kurda.
Vasta
#91
Huvitav, mul sama mõõtu rehv all enda omal, aga ei saa kitsamate talvekatega võrreldes küll nii väga drastilisest vahest aru.

Vasta
#92
Keda häirib ja keda ei häiri. Mina poel kunagi sallinud, kui normaalselt kulgevat autot peab rööbaste vahel suunama. Ning ilmselt on Sinu omal tagasilla puksid ka tihedad, siis uitab pära vähem. Meie omale pani lamavoivedu ikka paraja põõna.

Mis puudutab tõrvamist, siis usun (just usun, kuna võrdlusmaterjali ju ei ole), et mädaneb aeglasemalt. Aga vähehaaval hakkab rebast ilmutama... eks järgmine kevad näitab, kas jätkame kooselu või on meil midagi uuemat juba. Kui jätkame, tuleb midagi ette võtta.
Vasta
#93
Mina saan niipalju võrdlust pakkuda, et olen 2017 aastal tõesti väga vähesel määral roostes (mõni ütleks roostevaba) auto Krownis lasknud töödelda. Ise möglasin stangede alla kindluse mõttes paksemat ML sprayd.

Noh esitiivad on maalri käes, Tagaluuk ka lingi juurest vajab kohe tähelepanu. Muidu tiibade alt on kõik ilus, põhi vist on ka enamvähem samas seisus, sillaosad muidugi lähevad järjest rohkem rooste.

Mädanemise aeglustamine ongi ilmselt parim mis teha saab nende autodega, kui aastaringselt tarbida. Kuna Krowni kontoris üle paari tunni ei läinud siis vist kordan.


Vasta
#94
Üks hea video roostekaitse testidest.

https://youtu.be/KbFTA9eEqVE

https://youtu.be/c4FxQItK-m0

Siin Norras lasevad uued Fordi kaubikud Dinitroliga üle. Kas on Fordi kvaliteet paranenud või aitab kaitse, tulemus on kaks aastat hiljem igatahes hea.

Eestis ka üks korralik võrdlev test tehtud: http://subaruclub.net/foorum/viewtopic.php?f=6&t=14214
Vasta
#95
Sai nädalavahetusel üks tiir sõidetud sellega. Sai jälle selgeks, miks me seda keberniiti teeme... Saue-Märjamaa-Kernu oli kuidagi palju lühem, kui uuemate autolaadsete toodetega.

Eile teatas auto rõemsalt Estrile, et lähitulepirn ei põle. Või noh, auto teatas vaid, et lühter kaput, aga deduktiivne observatsioon paljastas märgutule süttimise põhitulede süütamise peale. Kuna süüdlaseks sai olla vaid lähituli, võis juba ette wanduma hakata.

Fuking vasak pirn kutu. Fuking seetõttu, et minu kämmal ei mahu hüdropaagi taha pirni muljuma. Eriti fuking seetõttu, et meil on lühtril pistik ää pudenenud ja tuleb juhtmeid ühekaupa ühendada. Milleks seal ruumi ei ole minusuguse tarbeks. Tõsiselt fuking veel seetõttu, et alles sai uued pirnid sisse pimeda ajaks.

Aga tegelikkuses oli pirn täies löögijõus, lihtsalt odavklemm, mille ma ärapudenenud pistiku asemel biolagneva isolatsiooniga juhtme otsa pigistasin, oli kapitaalselt korrodeerunud. Kuue nädalaga... Esimest korda nägin roostes pirniklemmi...

Esmaabiks sai võetud japsi kullatud pistikust üks saba ja see juhtmele jätkuks muterdatud ja kogu lego taas kokku laotud. On ikka kole töö küll.

A nüüd põleb viisakalt.

Kas keegi on näinud viisakaid LED-lühtreid nii vanale asjale? Ma ei mõtle mitte pirne, vaid uusi tulesid, mis kohatu disainiga otse näkku ei karjuks? Ksenoon on ka variant, aga hüppaks siis kohe tänapäeva.
Vasta
#96
LED-lühtreid on saada, aga kahjuks nii rõveda disainiga tuuningtuled, et isegi kõike näinud inimesel tuleb okse peale. Seega mata parem see mõte juba eos maha. Eusa_whistle
Vasta
#97
Seda ma vaatasin jah. No vaatame siis, ehk kukuvad lihtsalt korralikud tuled mõistliku hinnaga pähe.

Vahepeal sai õli mootoris ää vahetatud. Jah, seesama, mille isand eelkirjutaja juba septembris mulle kenasti riiulisse tõi. Kuidagi märkamatult on plaanitud 12 kkm vahetusvälbast saanud 19. Häbi...Eusa_doh Kusjuures auto ei nurisenud millegi üle: tase oli kolmandiku langenud, mingeid kõrvalisi hääli ega muid emotsioone ei ilmnenud.

Ühtlasi sai märgatud, et ka käigukasti õlil on 60 kkm täis saanud. Kuigi toimib märkusteta, siis peab õlivahetuse plaani võtma. Et toimiks veel kaua-kaua (ka peale kere äramädanemistCrybaby )

Uskumatu, kui suurt lärmi suudab teha üksainus ääkulunud stabika kontPuke
Vasta
#98
Viimased kuud aktiivselt Tallinna vahet sõitnud, mõnus on...sõidan veel...Wink
[Pilt: 35972-DSC_0918.JPG]

Vasta
#99
Peaaegu puhtana täitsa kena.Eusa_angel

Peale Parima Parkimiskoha loovutamist uustulnukale on natuke aega nii:
[Pilt: 78498-RrrohelineVaUTV.JPG]
Vasta
Eks Sa pead nüüd ikka ilusti ära rääkima, mis see uustulnuk on? Smile
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 115 19,057 23-02-2024, 10:44 PM
Viimane postitus: v6sa
  X204 GLK350 CDI BlueEFFICIENCY 4Matic Ester 146 53,619 23-02-2024, 02:46 PM
Viimane postitus: vreps
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,302 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 32,959 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,175 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa v6sa 107 148,587 17-07-2021, 11:23 PM
Viimane postitus: Ester
  E220 CDI W207 Lysel 4 2,856 25-05-2021, 02:33 PM
Viimane postitus: Lysel
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 19,832 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  W124 , E320, 1993 - Eero_S Eero_S 113 116,723 29-04-2020, 01:41 PM
Viimane postitus: Eero_S
  MB s210 E300 TurboDiesel 1998 Panzer Panzer 0 2,006 18-01-2020, 08:28 PM
Viimane postitus: Panzer



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne