Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB S210 E320 CDI Elegance '00
#41
Minu autol on nüüd sisselase siibritest ja sitast puhas. Siibrid veel liikusid kuid eelmine omanik oli nad lahti ühendanud ja nipukaga fikseerinud lahti asendisse...

Portides oleva sodi eemaldamisest tekkinud kasu tunneb hiljem ka tagumik Smile Kuna oled paar korda maininud, et see on sul jätkuvalt tegemata, siis mina soovitan selle küll käsile võtta.
Vasta
#42
Njah, pese veel autot...Confused

Lõuna ajal tuli pesulast esmalt kõne."Auto valmis, võib järele tulla!". Ja siis kohe järele:"Kas autol on mingi nipp, et käiku sisse saada?" Eusa_think

Ei siin nippi midagi - käigukangi moodulile oli see sisepesu liiast ja vähemalt esialgu on plaat uppunud olekus. Luku saab pulgaga küll maha, aga ekraanil käiku ei näe ja eks õhtul siis paistab, kui sõidukõlbulik auto uppunud kulissiga on.

Õnnetuseks algavad kõik käigukangi dzydeemi remontimise videod sellega, et autost eemaldatakse istmetevaheline konsool. Ning paar kontrollkõnet minust targematele vaid kinnitasid seda kahtlustCrybaby

Esialgu ei oska pesulale midagi ette heita - ehispaneeli eemaldamise järel oli näha vaid kerge niiskust, lainetavat vett ei paistnud kusagil. Aga vaevalt nemad nüüd esimesed olid, kes seal rajoonis vesiseid aktiviteete harrastasid.

On kellelgi kogemust jagada, kas agooniat saab pikendada ka mõne sobiliku koha määrimise-pesemisega või on järgmine toimiv kuliss ainus töötav lahendus?

Ahjaa - roolivõlli läbiviigukummi vahetus oli sedapalju lihtne töö, et omal ajal HH-l selle vahetamatajätmine on tagantjärele mõeldes puhas lollus. Retard
Saabunud vaikus on igati väikest ähkimist väärtThumbsup
Vasta
#43
(17-01-2017, 02:45 PM)v6sa Kirjutas: ...
eks õhtul siis paistab, kui sõidukõlbulik auto uppunud kulissiga on.
...

II käik 60 km/h@3000 rpm.RetardTäna hommikul sai kinnitust, et kulissi küljesolek pole vajalik, auto sõidab kenasti ka ilma keskkonsoolitaNinja Ainult istuda on ilma käetoeta ebamugav. Ning mingi padi peab augu peal olema, muidu annab ridakuus enda piinamisest valjuhäälselt märku.

Näis, kas piisab pelgast särtsplaadi puhastamisest-kuivatamisest või solvus midagi hinnalist ja suri täitsa surnuks.

Positiivne on see, et istmetevahelise konsooli eemaldamine on lihtne:
kangiümbruse plaat tuleb üles tõmmates ära, selle alt paistavad kohe kaks kruvi tuhatoosiraami servast ja kaks kruvi kangikulissi tagant, viimased kaks on peidus laeka põhjamati all. Need keerad lahti, tõmbad konsooli tagasi ja tõstad ära. Edasi on kuliss kinni 3 poldiga. Need keerad lahti, võtmevabastuse trossi lukukeele vajutad alla, keerad seda pool pööret ja tõmbad ära ning saadki juurdepääsu käiguhoova lukustusele.

Kogu lammutamine võtab 15 minutit. Minul võttis küll kauem, kuna üks kulissipoltidest oli nii kinni mädanenud, et murdis mutri põhja küljest lahti ja nii tuli loovalt lammutada. Mis võttis pea tunnikese, aga esialgu tundub, et midagi hinnalist ega olulist ära ei lõhkunud.

Rrrohelisel oli loomulikult vaid helge mälestus puksist. Vaatame, palju see poolakeelse kirjaga kotis maksab...Paranoid

Oskab keegi kogemusest öelda, kas sama puks on ka 124 kangidel?
Vasta
#44
(18-01-2017, 10:13 AM)v6sa Kirjutas: ...
Rrrohelisel oli loomulikult vaid helge mälestus puksist. Vaatame, palju see poolakeelse kirjaga kotis maksab...Paranoid
...

MB koostejoonisel pos. 20, A202 992 0010. Aga maksab Silberis 2.13 pluss kõmm.

Uus kuliss kogu täiega maksab 810.-.Eusa_doh No seda ma esialgu ei tellinud.

Õhtul loputan kulissi elektroonikaplaadi bräkleeniga puhtaks sinnasadestunud sodist, kommidest ja kokakoolast ning homme õhtul läheb uus lakk selga. Ning laupäeval saabub siis tõehetk: kas saab asja saama või läheb lotoks kasutatud kulissiga.
Vasta
#45
Ma võtsin oma endisele w211 kulissi lammarist 25€ eest, minul käis lõpuni.

210 tundub see asi pisut teise kuju ja välimusega, kui pilte uskuda, aga usun et mõni lammar aitab ikka hädast välja.
Vasta
#46
Mäluvaiaks paari vidina koodid ka üles.

Karterituulutuse tihend A6110160621
Käiguhoova lukustusseib A0009944160
Karterituulutuse väike tihend A6119970545
Karterituulutuse suur tihend A6119970645
Õlikorgi tihend A1110180080
Käiguhoova puks A2029920010
Vasta
#47
Küsime targematelt üle, kas vahepeal kulissita sõitnud auto peaks automaagiliselt selle omaks võtma ja uskuma hakkama või tuleb arvuti kaudu kosja sobitada?

Igatahes hoole ja armastusega kuivatatud kuliss keeldub endiselt autoga suhtlemast. Käiku ei näita, tagurdustulesid pole, kangilukustuse solenoidi ei ava.
Vasta
#48
(21-01-2017, 11:20 PM)v6sa Kirjutas: Küsime targematelt üle, kas vahepeal kulissita sõitnud auto peaks automaagiliselt selle omaks võtma ja uskuma hakkama või tuleb arvuti kaudu kosja sobitada?
...

See saaga sai õnneliku lõpu. Vist...

Kang hakkas kenasti vahetama, kui Laur oli Rrohelise kallal veidi digivuuduud teinud. Tänud talle! Ehk jah, näotõstejärgsel punnsilmal on vaja kulissita sõitmise järel arvutiga vead kustutada, et tzüdeem jälle toimima hakkaks. Ning selleks ei ole üldse STARi vajaEusa_angel

Ning kangilukustuse vabastus hakkas ka kenasti tööle, kui lahtiununenud pistik külge sai.Eusa_doh

Kulud: ärapudenenud puksi asendus 2.83 ja väike surts 6 € maksnud lakipurgist. Ning 5 päeva kuivamist.Ninja Omamoodi kuluks võib pidada ka seda kütust, mida ma avariis kihutades 60 km/h@3000 rpm maha jõristasin. Jube tüütu...Retard
Vasta
#49
Sõidame!Ninja

Suverattad sain ka täna kätte - minu poolest võib talv ära sulada.Smirk
Vasta
#50
Jälle häda majas.Crybaby

Kas tõesti tuleb turbo tagasivoolutoru alumise tihendi vahetuseks turbot kergitada? Ehk minna väljalaske kinnimädanenud polte surkima?

Tagasivoolutoru poldid sain kenasti lahti, toru ka liigub aga vat välja tulema vahelt ei mahu. Või olen lihtsalt saamatu?Confused

Tunnistan, et käis peast läbi mõte see /&¤%%¤ toru läbi saagida ja paigata sobiva lõdvikujupiga. Rõhku seal ju ei ole....Eusa_whistle
Vasta
#51
Mitte, et ma soovitaks sul redneckida aga ma enda autol tegin äravoolu lõpu just kuuma ja õlikindla voolikuga. Algus rv toru ja viimane 10cm siis voolik. Just selleks, et jätta ruumi igasugusele soojuspaisumisele jne. Ma muidugi ei tea kui lähedal sul kollektor on, disclaimereid kulbiga viskan siia juurde.
Turbo
Vasta
#52
Kui mootor maas siis oli väga lihtne turbot maha võtta, 3 polti ja torud. Kui turbo küljes siis ei pääse vist tagasivoolutoru ülemistele poltidele ka ligi.
Vasta
#53
(25-03-2017, 12:55 AM)erx000 Kirjutas: ...
Kui turbo küljes siis ei pääse vist tagasivoolutoru ülemistele poltidele ka ligi.

Alt sai 3/8 komplektiga vabalt keerata. Toru saab üksjagu liigutada turbo ja mootoriploki vahel, aga alt väljamahtumiskes jääb mingi paar mm tõusu puudu.

Praegu hakkasin mõtlema, et kui geomeetria hooba liigutada, siis võiks ehk lisaruumi tekkida...

Kuumaga seal muret ilmselt ei ole - toru jookseb peamiselt vastu ploki külge. Jätku saab teha alla otsa. Siis jääb kuumakojani sentimeetrit 10. Peaks nagu piisama, et tavakasutuses autol mitte üles sulada. Selle asjaga ju rajal paugutamas ei käidaRolleyes

Kust kuumakindlat voolikut laupäevasel päeval hankida?
Vasta
#54
Kella neljani on peterburi tee hydroscand lahti.
Turbo
Vasta
#55
Mitu kuud murevaba sõitu, nigut tirtsti. Voolik on endiselt kenasti paigas ja seda leket enam ei ole.

No muid on.Crybaby

Aga mitte sellest ei tahtnud ma täna kirjutada. Vaid pigem jagada oma frustratsiooni selle üle, et kui 123 remont kodustes oludes oli võimalik elementaarsete luksepariistadega ja 124 puhul sai hakkama mõne erivahendiga, siis punnsilmse peletise lahkamiseks läks eile käiku detaile viiest erinevast tööriistakomplektistAngry Ja ikkagi oleks pidanud olema veel kaks vahepealset pikendust ning ega kaks lisarannetki paremal käel paha oleks teinud.

Ma kujutasin elavalt ette, kuidas juhtmeköidist projekteerinud Hansu juurde astus kuivetunud Eberhardt finantsosakonnast ja pani talle käe õlale, jagades isalikku nõuannet: "poja, ära seekord siis juhtmeid nii paiguta, et neid tavainimene loogiliselt saaks käsitseda. Tee ikka nii, et ainult vastava väljaõppega ning erivahenditega varustatud MB serditud töökojas saaks sisselaskekollektori maha. Paneme näiteks starteri tõmberelee juhtme 4. ja 5. silindri kanalite vahelt läbi nii täpselt, et ühtegi liigset sentimeetrit ei kuluks. Ning siis venitame samast sukast aga ümber jahutusvedeliku alumise lõdviku ka pööreteanduri juhtme. Kägistusliblikate mootori juhtme paneme aga kindlasti just 1. ja 2. kanali vahelt, et ei oleks võimalik ilma rannet murdmata või MB ezpesiaaltööriistata number gaziljon.P seda pistikut eemaldada."

Vahepeal oli päris lootusetu tunne, kui kollektor oli käes, aga juhtmed veel kinni...

Aga maas ta on, kägistusliblikad on seal, kus on nende õige koht - prügikastis ja suurem sodi on lahti kaabitud.

2 purki EGR cleanerit, 3 pudeliharja ja 3 liitrit bensiini on kulunud, suurem osa vedelikust on ilmselt mu tunkedes... Eusa_wall
Vasta
#56
Ei olnud see asi nii hull, kuuris kunagi lammutasin, tavaline padrunikomplekt + tagurpidi torx...mis ta õige nimi nyyd on?
Ja sisselaske paska ei lahusta brake cleaner hästi, egr turbo cleaner on selleks parem.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#57
(05-06-2017, 01:20 PM)Laur Kirjutas: ...
tavaline padrunikomplekt + tagurpidi torx...mis ta õige nimi nyyd on?
Ja sisselaske paska ei lahusta brake cleaner hästi, egr turbo cleaner on selleks parem.

E10, E14 ja E8 leidusid, sekka ka M8 ja M10 (ehk 10 ja 13 mm väliskuuskandid).

BC ma isegi ei proovinud. Ohtralt bensiini õlilöga eemaldamiseks ja Motipi toodetud EGR cleanerit. Sihuke omamoodi magusalt lõhnav vurts. Peale esimest tundi oli päris lõbus töötada. Tahma vist pehmendas, aga pudeliharja vart sulatas küll hästi.

Ma mõtlen juba õudusega neile neljale poldile, mida ma teleskoopvarrega magnetiga välja õngitsesin...

Aga kõigepealt tuleb neetud kollektori 4. ja 5. silindri kanalid kuidagi puhtaks saada.

Teadmiseks teistele: kägistusliblikate kinnituskruvid on TX9.
Vasta
#58
Tegin sügisel sama asja, läks vist 12h ära. (Mul polnud võimalust kollet puhtaks leotada sealjuures.) Mismoodi sa augud plaanid kinni panna?
Vasta
#59
Ei ole veel otsustanudki. Tõenäoliselt M12 korgid ja vaskseibid. Liblikavõllide avad on 10,8 mõõtmise järgi. Vähevõitu, aga ega sisselaskes mingit erilist survet ka pole.

Esialgu mõtlesin panna poldid läbi, aga M8x60 polt on päris pikk ja ma kardan, et alu ning terase soojuspaisumiste vahe võib liite lekkima ajada.

Kiikasin mootori külge ja jäi silma, et praegu oleks paras aeg paigaldada mootorisoojendiuse kütteelement. Mõtlen...
[Pilt: 79469-DSC_0501.JPG]

Kurja juur:
[Pilt: 95886-DSC_0506.JPG]
Vasta
#60
Tegin ka kunagi sama asja ühe kaasfoorumlase autole, liblikad likvideerisime suvaliste M12 poltidega mis enamvähem parajas pikkuses olid, ava keermestamine oli muidugi veidi kehva. Lõpuks läksid poldid sisse moment liimiga.

Pesime kollektorit survepesuriga, pimedas küll, aga sai hulka parem kui enne. Ma ise paneks mingit pleksi või sarnast kollektorile ette, valaks naftat silmini täis ja laseks seista tükk aega. Tegelikult on see must ollus seal ju õli ja tahma segu. Intercooler sai ka samal ajal pesu ja ega sealtki paremat pilti ei leidnud - musta möksi ikka omajagu.

EGR-i võiks ka siis samal ajal ära likvideerida, eks see enamik tahma sinna kollektorisse ajabki, õli tuleb kustiganes, kas veidi lekkivast turbost - klapisäärtest või midagi sarnast.
Aju kallale vist peaks nii või naa minema kui labad lahti ühendad - väike chip ei teeks paha, saaks kõigest korraga lahti.

Ei mäletagi, et kas 320CDI-l on ka sisselase värdpoltidega kinni? 300TD on küll mingi torx ja mõõtmiste järgi M7X1 keermega plokis. Kunagi mõtlesin, et teen omal elu kergemaks ja järgmisel korral kollektori eemaldamisel asendan torx peaga poldid kuuskantide vastu. Poes igatahes selliseid asju ei leidnud, ainult väliskuuskanti - see jälle ei mahu igasse uurdesse ära. Kergem variant oleks olnud plokikaanes M8 peale üle minna, aga selle jaoks peab endale umbava keermepulga sebima.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 115 19,058 23-02-2024, 10:44 PM
Viimane postitus: v6sa
  X204 GLK350 CDI BlueEFFICIENCY 4Matic Ester 146 53,622 23-02-2024, 02:46 PM
Viimane postitus: vreps
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,302 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 32,959 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,175 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa v6sa 107 148,587 17-07-2021, 11:23 PM
Viimane postitus: Ester
  E220 CDI W207 Lysel 4 2,856 25-05-2021, 02:33 PM
Viimane postitus: Lysel
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 19,833 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  W124 , E320, 1993 - Eero_S Eero_S 113 116,725 29-04-2020, 01:41 PM
Viimane postitus: Eero_S
  MB s210 E300 TurboDiesel 1998 Panzer Panzer 0 2,006 18-01-2020, 08:28 PM
Viimane postitus: Panzer



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne