Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
riskid seoses sõiduki registreerimistunnistuse hoidmisega autos?
#1
Mul on kombeks hoida sõiduki registreerimistunnistust auto kindalaekas. Kas auto varguse korral muudab see auto toimetamise üle riigipiiri(näiteks Venemaale või laevaga Soome/Rootsi) kuidagi hõlpsamaks?
Vasta
#2
Kui abielus pole, siis võimalus ka masinast lihtsamalt ilma jääda, kui vällamaale viimine.
Vasta
#3
(14-11-2014, 02:04 AM)mrtn Kirjutas: Mul on kombeks hoida sõiduki registreerimistunnistust auto kindalaekas. Kas auto varguse korral muudab see auto toimetamise üle riigipiiri(näiteks Venemaale või laevaga Soome/Rootsi) kuidagi hõlpsamaks?

Ainult Euroopa suunal, kus piirikontrolli pole. Venemaale viimine eeldab piiril tuttavate olemasolu mõlemal poolel. Ning ma ei ole üldse kindel, et säärase kanali olemasolul ka dokumentide puudumine takistuseks saaks...Crybaby

Autost ilmajäämine on võimalik siis, kui oma varast ei hoolita. Ärandamismärkega autot ei saa ümber registreerida ja esimene seda märkav (mitte segi ajada esimese juhusliku sinivalgega!) patrull edasi sõita enam ei lase.

Väike risk muidugi on, et teoorias on võimalik auto ärandada tööpäeva sees ja kohe ümber vormistada enne, kui tööl olev omanik auto kadumist parkimiskohast üldse märkab.

Kes oma autoga sõidab, sel pole ju dokumente üldse vaja kodumaal liikudesWink Ning kasutajaid saab passi kanda kah 6.
Vasta
#4
(14-11-2014, 02:10 AM)Heinar Kirjutas: Kui abielus pole, siis võimalus ka masinast lihtsamalt ilma jääda, kui vällamaale viimine.

Saaksid sa seda selgitada?

(14-11-2014, 09:57 AM)v6sa Kirjutas:
(14-11-2014, 02:04 AM)mrtn Kirjutas: Mul on kombeks hoida sõiduki registreerimistunnistust auto kindalaekas. Kas auto varguse korral muudab see auto toimetamise üle riigipiiri(näiteks Venemaale või laevaga Soome/Rootsi) kuidagi hõlpsamaks?
Väike risk muidugi on, et teoorias on võimalik auto ärandada tööpäeva sees ja kohe ümber vormistada enne, kui tööl olev omanik auto kadumist parkimiskohast üldse märkab.

Aga auto ümber vormistamiseks peaks omanik ju autoregistrikeskuses kaasas olema ja sellele ringi vormistamisel oma allkirja andma?
Vasta
#5
Registreerimisel on vaja mõlema osapoole nõusolekut.
Muidu saab ka ainult ostu-müügi blanketiga.
Vasta
#6
(15-11-2014, 03:00 AM)Heinar Kirjutas: Registreerimisel on vaja mõlema osapoole nõusolekut.
Muidu saab ka ainult ostu-müügi blanketiga.

Samas aga ei ütle sul see ARKi mammi elus ära, kas tegu on reaalselt omaniku allkirjaga ostu-müügil või ei, piisab kui saadakse kätte omaniku isikukood.
Vasta
#7
Kui autol kasko kindlustus on, siis autos ei ole mõtet hoida. Varguse korral pead võtmed ja registreerimistunnistuse esitama.
Autoga Eestis liikudes pole neid dokumente üldse vaja autos hoida.
Vasta
#8
Seega kokkuvõtvalt võib öelda, et sõiduki registreerimistunnistuse hoidmisel autos on järgmised miinused:

1) võib lihtsustada varastatud auto ümber registreerimist
2) kasko olemasolul ja auto varguse korral võib kindlustuse pakkuja nõuda sõiduki registreerimistunnistust

Veel midagi? Smirk
Vasta
#9
(30-09-2016, 08:55 PM)mrtn Kirjutas: Seega kokkuvõtvalt võib öelda, et sõiduki registreerimistunnistuse hoidmisel autos on järgmised miinused:

1) võib lihtsustada varastatud auto ümber registreerimist
2) kasko olemasolul ja auto varguse korral võib kindlustuse pakkuja nõuda sõiduki registreerimistunnistust

Veel midagi? Smirk
2)mitte võib nõuda aga nõuab kindlasti.
kui ilma ei julge sõita ,tee lihtne koopia ja pisata kinda laekasse.tegelikkuses kui auto sinu nimel siis ei pea peale juhi lubade midagi kaasas tassima,kodumaal vähemalt !
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#10
Ega lube ei pea ka kaasas kandma Eesti-siseselt, ID kaardist piisab. Kui politsei aga mingil põhjusel andmebaasile ligi ei pääse, läheb "huvitavaks".
http://epl.delfi.ee/news/eesti/juhiloa-j...d=51285165
Vasta
#11
Mina hoian originaal reg tunnistusi kodus. Autos hoian nende koopiaid (koopiamasinaga tehtud). Igaks juhuks.
Vasta
#12
Ka ümberkirjutamise saab õigustühiseks vaielda. Allkirja ARKis kontrollitakse. Ei tea millega seda võrreldakse, aga kontrollitakse. Olen oma silmaga ühte juhtumit pealt näinud ja ühte oma kõrvaga kuulnud (esimene kord olin ise arkis muid asju ajamas, teine kord müüsin sõbra auto, aga sõber oli hiljuti allkirja muutnud ja Ark helistas talle üle, kas ta ikka on müünud).
Küll aga jääb küsimus, et milleks teda autos hoida?
Vasta
#13
(01-10-2016, 09:01 AM)Priit Kirjutas: Ega lube ei pea ka kaasas kandma Eesti-siseselt, ID kaardist piisab. Kui politsei aga mingil põhjusel andmebaasile ligi ei pääse, läheb "huvitavaks".
http://epl.delfi.ee/news/eesti/juhiloa-j...d=51285165
pigem on load ikka kaasas kui id kuigi jah ilmselt saab ka passiga hakkama Smile

(01-10-2016, 01:58 PM)j00nas Kirjutas: Ka ümberkirjutamise saab õigustühiseks vaielda. Allkirja ARKis kontrollitakse. Ei tea millega seda võrreldakse, aga kontrollitakse. Olen oma silmaga ühte juhtumit pealt näinud ja ühte oma kõrvaga kuulnud (esimene kord olin ise arkis muid asju ajamas, teine kord müüsin sõbra auto, aga sõber oli hiljuti allkirja muutnud ja Ark helistas talle üle, kas ta ikka on müünud).
Küll aga jääb küsimus, et milleks teda autos hoida?
ja väga usinasti kontrollivad,sest kui auto ostad kirjutad ju alla paberitele,ilmselt skännitakse sisse ja siis selle pealt kontrollivad klappimist.olen isegi ühe autoga ark-ist tagasi tulnud kuna allkiri lepingul ei olnud omaniku vaid ta poja oma !

www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsitlus sõiduki hooldustööde teostamise kohta mersu12345 1 636 21-04-2021, 12:36 PM
Viimane postitus: mbw204
  Küsimus seoses arvelevõtmisega! Idu 5 4,924 02-08-2010, 09:35 PM
Viimane postitus: indrek
  Sünnipäeva hommikul käidi autos sees Harry 0 1,822 04-11-2009, 10:48 AM
Viimane postitus: Harry
  Parimad palad/idiootsused seoses auto müümisega. Xloaded 18 13,728 05-12-2008, 12:11 PM
Viimane postitus: R129
  Infot selle sõiduki kohta... Wiha 11 5,197 03-09-2007, 08:40 AM
Viimane postitus: Wiha
  sõiduki kerenumber scrat 2 2,530 10-05-2007, 09:26 AM
Viimane postitus: marko600
  Lugemist seoses äritegevusega foorumis indrek 0 1,548 05-10-2006, 01:32 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne