Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W221 S500 2006 Parktronic radar-andur
#1
Parkimisandurid kipuvad karjuma ja välja lülituma pärast möödunud talvel õues seismist, nüüd tuvastati esimese parema anduri kahjustus (niiskus vist).

Sellel on n-ö uue põlvkonna parkimisandurid, mis uuena maksavad 500 ringis, kuid õnnestus leida siit odavamalt, kasutatud. Aga ma ei tea, kuidas olla kindel, et see just minu autole sobib, kas seal on eksimisvõimalust?
http://www.weidl.net/shop/de/Geber-Senso...16-CL.html
Muidu ostaksin ära ja laseksin sõbral Eestisse saata.
Vasta
#2
Varuosaprogrammist VIN koodi järgi tuleb varuosanumber vaadata ja siis kontrollida sobivust.
Vasta
#3
aga kust ma sellise programmi leian?
Kui ühele W221-le sobib, siis peaks ju teisele samasugusele ka sobima? Iseasi, kui e-klassi oma üritaks sinna sokutada.
Number A0025409117 on sellel lehel märgitud ja remonditöökoda näitas mulle ühte (müüdud) varianti ebay-st, mis pidavat sobima, seal oli sama number ülejänud 2 nr hulgas olemas. Teised 2 nr ei ühtinud ülal oleva isendi numbritega, välja arvatud siis see kolmas: A0025409117.
Vasta
#4
Ehk keegi teab, kas nüüdseks on tekkinud nende saadavus B- osana?
Ülaloleva koodiga sensor Silberis hinnaga 600- tk.
Mul 2tk õhtal..
[Pilt: 23522-C216_Radar_sensor_fault.png]
Vasta
#5
Need ei ole nn uue-põlvkonna parkimisnadurid, vaid distantsradarid, mida on 8 tk. Nende olemasolu puhul ei lisatud parkimisandureid.
Need tuleks esmajoones eemaldada, lahti võtta, korralikult ära kuivatada ja seejärel kinni liimida hermeetiliselt.
Minul viskab sõites, just ummikus istudes, aeg-ajalt korraks vea sisse, aga need on - disrupted by external transmitter.
Ehk väidetavalt ei pidanud mingid autod omavahel läbi saama ja ajavad teineteist lolliks.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#6
www.mercsworld.com suudavad parema hinnaga teha.
Nt andur a0009055701, mille eest Silberis küsitakse 700, küsivad nemad 200. Ei tea, kas uus või taastatud. Justkui uue pähe neid müüvad.
Vasta
#7
Mõni asi ongi Silberis meeletu juurdehindlusega.

Mulle müüb tehase üks tarnijatest seda a0009055701 400€ koos km ja alati tasub ka Ebaysse kood sisse lüüa.
Näiteks https://www.ebay.de/itm/NEU-Orig-Mercede...:rk:1:pf:0
Koos postiga tühised 107€. Ja kui sellel pakkujal otsa saavad, siis kuni 150€ tk oli neid uue pakkujaid maa ja ilm.

Teemas jutuks olev A0025409117 on muidug võrdlemisi väikeste hinnakääridega. Silberis 600€, mina saan nt müüa 520€. Ehk jämedalt 13% soodsam, mis on nii kalli asja pealt suht tühine. Ka ebay ei aita väga ja kasutatud käsnad kipuvad 200+ olema. Poolaka käest ilmselt saab 100'ga, aga mis seisus, see selgub alles siis, kui külge paned. Paranoid
Vasta
#8
Selliste, eriti elektroonsete, vidinate puhul tuleb EPC'st alati kood vaadata, kuna sageli on mitu uuendust välja tulnud.
Ja "mittesobiv" on tegelt sobiv uuendatud toote kood.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#9
Mul ka ummikutes vahel viskab errorit.
Vasta
#10
Olen olude sunnil sellesse teemasse vähe rohkem süübinud.
Jätan tavalised parkimissensorid välja siit jutust - Nostromo.
Kellel nendega häda on, on küll ise oma saamatuses süüdi.
Need ei maksa täna enam midagi, vahetage vigased välja ja asi jonks.

Räägin olukorrast, kus on lisaks kaugmaa radarile (Ditronicu radar kapoti võre taga) on ka lühimaa radarid. (radarid stange all peidus, mitte "täpid" stangel).
Neid oli 4 tk esistange all ja 4 tk tagastange all.
Läbi nende toimub Distronic Plus sõiduki lõplik seisma jäämine ja uuesti liikumine, lisadena ka Blind-Spot ja külgboksi parkija abi.
Olen vist kõik vähesed sellekohased teemad läbi lugenud.
Ja see aeg-ajalt tulenev häire "Parking guidances currently unvailable" on alati mu tuju rikkujaks. Smile

Tehas on teinud takrvara täiendusi, isegi seoses sellega, et süsteem tunnetab veana vale nurga all olevat numbrimärgi alust.
Tarkvara uuendusega on väliskeskkonna tundlikust kõvasti vähendatud.
Endal olen selle teinud.
Nõrga lülina tuuakse välja ka kõrka pardaakut.
Seistes madala pöördega jookseb laadimine nõrgaks ja nõrk aku hakkab elektroonikat pärssima. Eks seal seepärast ole ka ühe põhjusena AGM aku.
Minul on uus parda aku.
Ikka viskab häireid sisse. Ja just ummikus seistes. Ta ei saa väliskeskkonna häiretega hakkama.
Teised, moodsad autod, kõikvõimalikud peegeldused jne. Aitab mingist neegri kroomstangest eest.
Radarid on jube tundlikud.
Kui panna STAR järgi, siis näeb veakoodidest ära (kuupäev/kellaaeg), milline radar millise häire sisse luges.
Ja ta eristab ära "External fault/väliskeskonna häire" ja "Check XXXX radar/potentsiaalne radari viga - niiskus".
Soovitus on, võtta need radarid maha, ära kuivatada korralikult ja tehase liitekohad hermetiseerida.
Ise sulatasin need kolviga kinni kogu perimeetril.
Samas kurdavad tüübid USA päikeserannikul sama muret, ei saa nagu liigniiskust ka süüdistada.
Ehk olen omast arust teinud kõik, mis minu võimuses. CL'i radaraid on uuena esinduses 600 EUR + tk. Neid on 8 tk.
Ehk sealt tuleb ka arusaam selle auto hinnast uuena.

Aga ma ei anna alla ja jälgin mängu.
Kui häire esineb, siis automaatselt otsin ümberringi uus autosid/süüdlasi. Smile
Teen märked kellaajast, et hiljem vealogides orienteeruda/veenduda välikeskkonna vea olemasolu.
Ja olen ka radarite asukohta vahetanud omavahel (kõik 8 tk on sama koodiga / A0009055701), et veenduda
mõne radari enda veas.
Kui mõni radar (sama radar erinevates/vahetatud positisoonides) häiret annab, siis tahan uue panna.

Teemakohane arutelu/kaasamõtlejad on teretulnud!
AK75/SGM - soovitan Teil need radarid esmalt maha võtta, ära kuivatada ja hermetiseerida.
Kaotada ei ole midagi, 600 EUR/tk hinna juures on see töö väärt seda.
Muidugi stange maha/peale ei ole kõige meeldivam töö selle auto juures, eriti tagumine (pagass puhtaks).






“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#11
Mul on Soomes kaks klienti, millede keerukamata probleemidega ma olen tegelenud.
Jutt siis 216 kerega autodest, kuigi vahet neil vist 221 süsteemiga ei ole. Rolz kindlasti oskab kinnitada või ümber lükata.

Ühel neist sai umbes 2 aastat tagasi tehtud justnimelt seda, millest Rolz rääkis. Stanged maha, korralik kuivatusprotsess + hermeetiliselt kinni. Praeguseks oleme siiski vahetanud 1 radari seal ära. Kõik teised töötavad, kuid aegajalt viskavad "External fault" viga üles. Pole väga massiline probleem ja klienti väga ei morjenda. Uusim tarkvara on peal.

Teisel kliendil oli natukene õnnetum isend. Soomest uuena ostetud ja ilmselt liiga kaua probleemi ignoreeritud. Ühel hetkel oli seis selline, et 7 radarit tuli välja vahetada. Tema autol olid radarid koodiga A0009055701, tollel hetkel müüsin need talle 450€ koos km, praegu viskasin pilgu peale ja on isegi odavamaks läinud, 400€ koos km.
8. radari kuivatasime ära, liimisime korralikult kinni ja siiani on toiminud. Ka temal viskab endiselt "External fault" viga üles, aga võibolla harvemini kui esimesel omanikul. Millest see tingitud on, ei oska öelda. Kasutusel samuti viimane tarkvara.

Mõlemal autol on akud uute vastu vahetatud ka koos selle radarisaagaga.

Vasta
#12
(22-02-2019, 01:56 PM)Rolz Kirjutas: Jätan tavalised parkimissensorid välja siit jutust .. Need ei maksa täna enam midagi, vahetage vigased välja ja asi jonks.

Räägin olukorrast, kus on lisaks kaugmaa radarile (Distronicu radar kapoti võre taga) on ka lühimaa radarid. (radarid stange all peidus, mitte "täpid" stangel).
Neid oli 4 tk esistange all ja 4 tk tagastange all.
Läbi nende toimub Distronic Plus sõiduki lõplik seisma jäämine ja uuesti liikumine, lisadena ka Blind-Spot ja külgboksi parkija abi.

Käib kokku lisadega 230 ja 233 (pluss Blind Spot kood, mida ma ei tea, pluss vbla veel midagi), et veelgi selgem oleks.

Mõtlen, et miks käbedad kollased näpud nende koopiaid ei tooda. Kas antud lahendus on ainuomane MB-le ja selle W221/216 mudelile, mistõttu turgu napib? E ja C ning teised klassid ei kasuta neid?

Edit:
EPC ei pääse ligi enam ja Xentry portal pole hetkeseisuga pääsukoode saatnud. Kuidas teada saan, mis koodiga need sensorid mul on ja mis on uusim asendus?
Siit saaks, aga millise peatüki alt? (PTS parktronicu asjad leian, peatükid 216.377>82>610, aga see pole, mida vajan).
http://www.catcar.info/mercedes/?lang=en...NyAgICA%3D


Vasta
#13
Tere

Kuna mul sama probleem nende lähimaa radaritega, siis võtsin need radarid stangest välja. Kuidas oleks parim viis need radarid lahti võtta et midagi ära ei lõhuks?
Vasta
#14
Keegi neid on proovinud? Toimivad?
https://www.aliexpress.com/item/10050018...cification
Vasta
#15
(25-02-2024, 02:44 AM)ak75 Kirjutas: Keegi neid on proovinud? Toimivad?
https://www.aliexpress.com/item/10050018...cification

Olen sarnast asja (pimenurga-andurit, sarnane teema) proovinud W166 jaoks ja see ei töötanud, tagasi saata ka ei õnnestunud, kuna saatmiskulud olid lollakalt suured, aga ilma tagastamata ei antud raha ka tagasi.
Vasta
#16
(25-02-2024, 02:44 AM)ak75 Kirjutas: Keegi neid on proovinud? Toimivad?
https://www.aliexpress.com/item/10050018...cification

Mina ei ostaks. Ei peagi proovima.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  S500 peale küünalde vahetust uimane ktmduke 23 564 24-01-2024, 10:08 AM
Viimane postitus: ktmduke
  W221 S500 käiguvahetus ktmduke 10 358 31-12-2023, 12:59 AM
Viimane postitus: ktmduke
  W221 2012 S klassil rool vibrab 2012 S klass 3 254 22-12-2023, 11:24 PM
Viimane postitus: jsv
  W221 käsipiduri probleem Harrikald 10 7,689 03-11-2023, 08:51 PM
Viimane postitus: silversibul
  W221 s450 lisa varustuse nimekirja soov haamer 2 273 09-09-2023, 12:26 PM
Viimane postitus: haamer
  W221 S600 V12 kummaline heli indrek 4 336 13-06-2023, 07:36 PM
Viimane postitus: v6sa
  W221,320,2008a elektrikala S3pp 1 914 13-06-2023, 12:50 PM
Viimane postitus: S3pp
  W221 4-matic esiamordi šarniir mersumees10 4 606 11-03-2023, 12:10 PM
Viimane postitus: mersumees10
  W221 2005 bluetooth võimalus ? m2ikret 3 592 02-03-2023, 10:13 AM
Viimane postitus: m2ikret
  W220 S500 99a kellaploki ekraan ei toimi 2nni 2 590 23-12-2022, 06:14 PM
Viimane postitus: TõnisL



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne