Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w124 šarniir ja amordipadi
#1
Tere, selline probleem, et ilma erilise hoiatuseta lendas paremal esimesel rattal šarniir pooleks (nii et ratas keeras ennast maanteel risti). Mõni päev hiljem taaskord ilma hoiatavate häälteta lendas amort läbi amordipadja. mainitud asjad on nüüdseks vahetatud. Kas see ongi mingi Mercedes-Benz komme, et ilma hoiatuseta rattad alt lendavad või minu w124 on veidra anomaaliaga?
Väikene loks on hetkel sees kui ratast ülemisest servast auto poole ja enda poole tagasi loksutada. Sõidan surmahirmuga.

On esisillas peale šarniiri ja amordipadja veel midagi põnevat, mis tee peale jätta võiks? Paneks siis juba kõik uued jupid.
Vasta
#2
Tundub et, olukord oli pigem selline - Kui sharniir pooleks läks ja ratta viltu alla vedas, siis väänas amordipadja sellise nurga alla, et sellesse tekkis mõra. Paar korda august läbi ja nii see almumiiniumist kauss pooleks läkski. Ja veel - Kui sul sharniir niimoodi pooleks läks siis, pidi rool ikka enne suht-koht tuugalt käima ...
Apsik
-----------------
E300DT W124 (1992) 108kw 12v turbodiisel
E250T S124 (1992) 83kw 24v diisel
Vasta
#3
veel soovitan ülevaadata kõike esivedrustuse.
keegi ei tea millal nendel vanadel mersudel vedrustus ja käiguosa vahetatud (kas 5 või 10 aastat tagasi )
Mercedes benz w124, w202, w210, w140 , w220, w211 varuosad tallinnas kohapeal ja tellimiseks .Autoremont, plekitööd, autovärvimine
Vasta
#4
Mina olen šarniiri laiali kukkumise läbi teinud ühel vanal takso rondil, ei ütleks et midagi tuugaks läks enne Eusa_naughty Mul õnneks linna kiiruselt, maanteel võtaks junni jahedaks küll.

Koju oli vaja saada, tanklast ostetud koormarihm hoidis küll.Eusa_clap
[Pilt: 096405101e88b4.jpg]
Vasta
#5
Kas šarniir, mis poolex läx oli seest roostes? Kui oli, siis järelikult oli kattekumm katki ja määre pääses välja ning vesi šarniiri sisse. Ülepäeva ja ootamatult sellised asjad ei juhtu, šarniiri rikkiminek võtab ikka kauem aega. Kui ikka sillas on loxud sees, siis tuleb järelikult remont ette võtta. Kui šarniiri kummid on pragulised, tuleb need välja vahetada.

Sama lugu amordipadjaga, kui on praod sees, tuleb välja vahetada. Antud juhul võis see siiski tõesti šarniiri lagunemisest tingitud olla nagu apsik mainis.

Ja sellesse kategooriasse lähevad ka pidurivoolikud, kui on praod sees, siis välja vahetada.

Šarniiri purunemine võib maanteekiirustel lõppeda üle katuse käimisega (on näitex reaalselt juhtunud W201-ga, juht pääses õnnex vigastusteta) või muud liiki raske õnnetusega ja on seega eluohtlik. Seetõttu tasub neid aegajalt (korra aastas näitex) kontrollida ja igasuguse kahtluse korral välja vahetada. Need ei maxa eriti palju ja ka vahetus ise ei ole midagi väga keerulist, nii et teadmata vanuse puhul võix need igax juhux ära vahetada.

Korras veermikuga 124 on väga täpne ja hea juhitavusega masin ja kui veermikus on midagi korrast ära, on see tunda äkilisemate manöövrite käigus kui auto pole enam nii täpne ja veermikust hakkavad kolxud ja raxud läbi käima. Näitex on vead veermikus eriti hästi tunda ringteed kiirelt läbides, kuna auto raskus kandub kiirelt vasakule, paremale, vasakule. Vaixelt ringi podistades, kui raadio ka veel autos karjub, ei pruugigi aru saada, et veermikus midagi korrast ära võix olla. Seda eriti veel tagasilla puhul, kus hoobasid palju ja paar omadega läbi puxi ei pruugi tavasõidul häält teha.

Tihtipeale ei saa ka ülevaatust usaldada, kuna ka nemad ei pruugi alati kõiki läbi olevaid puxe avastada, pigem tasux käia MB-dega tegelevate spetsialistide juures ja lasta neil sillad üle vaadata. Mina olen ülevaatuselt läbi saanud 124-jaga, millel tagasillas oli paar puxi nii läbi, et peaaegu kukkusid eemaldades ise välja. Ka sõites ei olnud midagi väga häirivat kuulda, vaid maanteel kippus lihtsalt veidi teed otsima ja rehve kippus sööma. Peale seda olen õppinud tähele panema, kuidas 124 käitub ja suudan tagumiku tunde järgi ära öelda kui veermikus miski päris korras pole ja siis remonditöökotta minna. Kuigi, pean möönma, minu aegajalt aktiivsema (ent siiski liiklust jälgiva) sõidustiili puhul on neid vigu oluliselt kergem avastada kui pidevalt rahulikult ringi kulgedes.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 süüteluku vahetus kraabus 2 152 18-04-2024, 06:21 PM
Viimane postitus: kraabus
  Kuidas eemaldada w124 esiukse aknatõstuki mootorit kui klaas ei liigu? kraabus 2 138 02-04-2024, 07:27 PM
Viimane postitus: kraabus
  W124 "duo valve" (puhub sooja) Manifesto 3 363 22-03-2024, 05:14 PM
Viimane postitus: Manifesto
Photo W124 1989_alu velg v. terasvelg? squirrel9 4 196 29-02-2024, 10:30 AM
Viimane postitus: squirrel9
  w124 om606 käigukast/sidur eenupeenu 3 281 26-02-2024, 02:03 PM
Viimane postitus: eenupeenu
  Mure W124 pööretega spy4 21 7,721 19-03-2023, 11:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 karbikatete tüüblid IndrekJ 3 377 22-12-2022, 05:22 PM
Viimane postitus: stihl
  W124 3.0d mootori mure. M1X 4 631 29-11-2022, 09:33 PM
Viimane postitus: M1X
  W124 -> W213 (ekraan jne) nostromo 4 715 08-01-2022, 04:44 PM
Viimane postitus: kaupo51
  w124 Robin03 0 531 10-11-2021, 02:02 AM
Viimane postitus: Robin03



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne