Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektriantenni lammutamine S123 näitel
#1
Panen siia kirja univeraalmersu elektriantenni lammutamise tähelepanekud, äkki on kellelgi tarvis.

Antenn on kinni ühe kruviga varuratta kronsteinis ja mutriga antennitoru ümber. Mutri mõõt on 20 mm, mina kasutasin Mosse küünlavõtit Antenni signaalijuhe on kinni keermega, mutri kättesaamiseks on kasulik antenn kogu täiega lahti võtta ja alla lasta. Muidu võib jäädagi pimeduses kobama... Esimesel korral mina seda ei leidnud, nüüd juba tean, kust otsida Antenni toitepistik on Mercedes-Benz tavaline.
Antenn mahub välja üsna täpselt, jõudu rakendada pole vaja aga kannatust seda rohkem...

Vahemärkusena olgu öeldud, et antennivarda vahetamiseks pole antenni välja lammutada vaja, kuid laual on mõnusam tegutseda ja lisaks saab ajami puhastada&kontrollida.

Antennivarda vahetamiseks tuleb lahti keerata väiksem mutter (13 mm) antennivarda kroomitud toru ümbert. Soovitav on selleks antenn välja lasta, on rohkem tegutsemiseks ruumi. Kui mutter lahti, siis võib lõpuni välja lastud antenni välja sikutada. Tagasi tuleb panna hammastega pool sõidusuunas (kapoti poole). Keerukaks teeb tagasitoppimise hammasvöö rulliminek, mistõttu hammasvöö mitme serva taha kinni võib jääda, enne hammasrattaga haakumist. Seetõttu ongi mugavam mehhanism lahti võtta ja näpuga hammasvöö õigesse kohta aidata. Minu kogemuse järgi tuleks antennivarda sissepanekuks tuua eraldi vool antennipistikule, kuna maki sisse-väljalülitamine pole just kõige mugavam.

Mina kasutasin juhust ja lahkasin kogu mehhanismi lahti. Ühtlasi määrisin kõik liikuvad ühendused ära ja puhastasin tolmust. Üllatavalt puhas oli kogu sisu. Korpuse lahtivõtmisel tuleb olla ettevaatlik, plastkinnitused pole just kõige tugevamad ja kipuvad murduma.

Antennivarda määrimist soovitatakse teha ainult vajadusel. Mina määrisin WD-40ga ja seejärel pühkisin lapiga üle. Seda lapiga ülepühkimist harrastasin ka enne sisselaskmist kõntsaste ilmadega. Uskuge, pealtnäha puhas antenn on tegelikult ikka väga sitane... :mad:
Vasta
#2
Piltidel on väikesi erinevusi minu omaga võrreldes. Kas pildid S124 antennist?

Aga põhimõtteliselt on siskond sarnane...
Vasta
#3
kood on peal 202 ma vaatan Smile
...
Vasta
#4
Kas keegi ütleks kust uut antenni varrast saaks tene mul ära murdunud. Mootori kohta ei oska veel öelda aga uriseb küll ju siis midagi seal töötab pole viitsinud lahti võtta.
Vasta
#5
palju see uus teleskoop maksab? mul on kutu Sad
...
Vasta
#6
Palju üldse el.antenn 124'le maksab??
Vasta
#7
500
...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks diagnoosimine on nii keeruline (S211 näitel) v6sa 0 742 28-01-2022, 10:02 AM
Viimane postitus: v6sa
  Nivooamortide remont S123 Heinar 1 10,028 11-10-2007, 01:57 AM
Viimane postitus: Heinar
  S123 süüteluku südamiku eemaldamine v6sa 3 5,555 06-01-2006, 07:21 PM
Viimane postitus: Alu



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne