M: Philips D2S xenon pirnid
#1
Müüa Philipsi originaal D2S ksenoontule pirne.

[Pilt: DSC_023.JPG]
PHILIPS
D2S


1tk = 45 EUR
2tk = 80 EUR


Tallinn
Kirjuta PRIVASSE
Vasta
#2
Kuna ise sain just väikese kogemuse võrra rikkamaks originaal Philips D2R pirnide ostmisel, siis teistele hoiatuseks, et sellises hinnaklassis on 99% tõenäosusega tegemist mitteoriginaalkaubaga, mida on internetiavarus täis. Välimuselt on need tõesti originaali lähedased, kuid on olemas mõned spetsiifilised detailid, mis neid päris originaalidest eristavad.

Lisaks tundub, et paari aastaga on järgitehtud pirnide kvaliteet alla käinud, sest ka valgustugevus on vähenenud ning kohati on probleemiks süttimine (läheb korraks põlema ja kustub siis ära, vähemalt minu ostetutel oli see viga küljes). Mul võrdlus ca 2.a tagasi ostetud Philips pirnidega (mis tagantjärele uurides osutusid ka võltsinguteks), millest üks äsja läbi läks - valgustugevus on 2.a vanal pirnil oluliselt tugevam kui uuel.

Iseenesest polekski võibolla paha diil, kui kvaliteet oleks veidikenegi võrreldav originaaltootega. Kahjuks ei ole. Seetõttu pole ka mõtet hinnalisa maksta selle eest, et aasialased on näinud veidi rohkem vaeva ja üritanud oma toodangut veidi saksapärasemaks muuta. Kui tahta odavat pirni, siis võib vabalt võtta sellised, mis maksavad 20€/paar. Kui tahta Philipsi ksenoonpirni, siis tuleb tüki eest siin pakutuga võrreldes ligi kaks korda rohkem välja käia. Osram on reeglina veidi odavam kui Philips.

Ma ise ostsin endale kauba e-bayst ning sain pärast võltsingu väljatulekut raha 100% tagasi (pirnid jäid alles). Müüja küll püüdis väita, et müüb ausat kaupa, kuid kohene raha tagasi pakkumine tuli kahtlaselt kiiresti. Kui ka siinne müüja on võltsingu avastades nõus raha 100% tagastama, siis võib isegi proovida - mine tea, äkki jäävad need pirnid selle 1% sisse ja ongi originaalid.
Vasta
#3
Tere, Erkilo !
Tänud kirjutamast. Raske on müüa hulgihinnaga originaal Philipsi pirne, olen juba harjunud sellise kahtlustamisega, ja saan sellest täiesti aru. Sest tõesti, eriti Philipsi ksenoontulesi on päris kõvasti üritatud järgi teha.
Aga vabandust see 99% jutt on täiesti absurd. Kui saaksite aru kaubanduse struktuurist siis mõtleksite teistmoodi. Müün neid 85122 pirne üldjuhul hulgi, ja kui pakkuda tavainimesele hulgi hinda siis on see temajaoks vastuvõetamatu. Aga kui poest ostes, siis maksab selle vahe ilusti kinni. Ja nagu just seesamune bmw foorumlane tõdes, et ta on näinud paljudes eesti poodides jaehinnaga järgitehtud philips 85122 pirne. Niiet see 99% on välistatud täielikult. Kes ei taha minu originaale selle hinnaga osta, ei pea ostma! Mul on olemas oma kliendituur, mõtlesin Siin MB foorumis ka teile hulgi hinnaga neid pirne pakkuda, aga loomulikult kellegile peale midagi ei sunni. Kui teid huvitab siis saan Teile saata minu pirnidest erineva nurga all HD pilte, või saame ka saata mõned pirnid ka Saksamaale kvaliteedi kontrolli. Kirjutage mulle palun PSi!

Kõike kaunist,
Andres.
Vasta
#4
OK, aga ole hea ja riputa need pildid, mis sa näidata pakud, siia kuulutusse üles. Siis kõigile näha, milliseid pirne nad peaksid ootama või kuidas neid võltsingutest eristada.

Sellise hinnaga Philips originaalksenoonpirni ostmise vastu ei ole mul midagi, kui tõesti on tegemist originaaltootega. Võltsingud jäävad reeglina kahjuks originaali kvaliteedile alla. Kui palju, sõltub võltsingu tegijast, kuid reeglina on odavamale hinnale põhus. Ag jah, tõesti, võltspirne ei pakuta mitte ainult odavamas hinnaklassis, neid võib leida igasuguse hinnaga alates 30 EUR paar kuni 100+ EUR tükist. St hinna järgi ei ole võimalik võltsingut originaalist eristada, mistõttu ma saan igati aru inimestest, kes lähevad nt margiesindusse või mõne suurema edasimüüja juurde ja ostavad pirnid sealt (mitte suvalisse varuosakauplusesse). Seetõttu olekski väga teretulnud, kui sa pildid siia üles riputaksid.
Vasta
#5


No tegelt hakkavad Philipsi võltsingud mingist 5 dollarist vb natuke rohkem aga see selleks.
Olen kaubandusega väga seotud ja tean näiteks kui palju maksab hulgiostes mingi auto aku (varta, exide jms) või siis näiteks õlid. Eestis teevad vägapaljud autotarvikute ja varuosa poed koostööd teiste samasuguste ärimeestega. Pannakse rahad kokku ja ostetaks rekkatäis akusi või õlisi ulme hindadega - sest nii tuleb palju odavam. Ja Meie kui klientidena kui soodust 10 prossa või rohkem saame siis on nägu juba tagurpidi peas, aga tegelikult hõõrub käsi müügimees Smile Aga nagu elu ütleb siis alati on olemas erandeid !

Kõike kaunist teile !
Vasta
#6
Aitäh!

Pildil olev pirn on originaalile tõesti sarnane. Välja arvatud sokli sisemus, mis peaks veidi teistsugune olema, vähemalt selle allika põhjal otsustades (lk 3 alumine pilt): http://www.upload.ee/files/3879443/Phili...s.pdf.html
Vasta
#7
(10-02-2014, 12:03 PM)erkilo Kirjutas: Pildil olev pirn on originaalile tõesti sarnane. Välja arvatud sokli sisemus, mis peaks veidi teistsugune olema, vähemalt selle allika põhjal otsustades (lk 3 alumine pilt): http://www.upload.ee/files/3879443/Phili...s.pdf.html

Vaatasin oma pirnide soklit ja peab siiski tõdema, et siin kuulutuses müüdavad pirnid ei ole Philipsi toodang.
Varsti lähevad koopiate tegijad nii heaks, et polegi muud moodi originaali võimalik eristada kui kvaliteedikontrolli saates. Valgusjõus ja -toonis ilmselt erinevus jääb, kuid seda on kohati raske tuvastada, kui originaali kõrval pole.
Vasta
#8
Uurisin nüüd taas oma pirne mis sai ostetud http://www.auto24.ee/products/detail_pro...?id=809197
Seekord õnnestus kõrvale panna originaal pirn, tegin pildi kahest pirnist asetasin mõlemad kõrvuti sirgele alusele ja kasutasin loodis statiivi et erinevus silmaga ikka näha oleks ja erinevus oli ikka kohutav

[Pilt: 56748-_DSC0159_1.jpg]

Vasta
#9
Tere jõudu!

See küll vana diskussioon, aga minu jaoks parasjagu päevakorras. Mulle jäi kokkuvõttes igatahes arusaam, et õigeid pirne on praktiliselt võimatu osta. Kas see tähendab siis seda, et kui esinduses ei täi vahetada lasta, tuleks pigem osta need 20€ paar ja vahetada kui nägemine halveneb? Oskab keegi ehk nõu anda?
Vasta
#10
Eks neid õigeid ikka müüakse kah. Samas odavalt neid ei saa ning kallitega peab ettevaatlik olema, et ikkagi võltstoote otsa ei satuks. Mul endal õnnestus Philipsi originaal D2R pirn internetist kätte saada ca 80 euroga tükist, usaldusväärses jaekaubandusettevõttes oli hind 100+. D2S võiks veidi odavam olla juba lihtsalt sel põhjusel, et on oluliselt levinum kui D2R.

Kuna odavate hiinakate kvaliteet on kõikuv, sh ei paikne gaasikamber õiges kohas, rikkudes tulede valgusvihu, siis soovitaks ikkagi osta originaaltoode. Tuled näitavad paremini ning kokkuvõttes kulutad vähem pirnide ostmise ja vahetamise peale.

Kui ostma lähed, prindi kaasa mu ülal viidatud abivahend:
http://www.upload.ee/files/3879443/Phili...s.pdf.html
Osad "apsakad" on hiinakate tootearenduse käigus küll juba parandatud, seega pead jälgima, et kõik klapiks. Minu ostetute puhul reetis päritolu sokli sisemus.
Vasta
#11
Tänud, väga hea materjal! Kui olin asja endale teoorias selgeks teinud, siis ostsin igaks juhuks Osrami pirnid lootuses, et neid ei ole järgi tehtud. Ilusas värvilises karbis ja odavaks neid ka nimetada ei saanud. Gaasikambri kõrguse õigsust oli pildi järgi küll raske hinnata, aga kui need lõpuks ette sain, oli juba pime väljas ja varasemaga võrreldes ... ei saanudki võrrelda, kuid siiski meenutan heldimusega oma 210 H7 laternaid. Võrreldamatuse põhjus peitus eelkõige selles, et vanu välja võttes oli üks nii "noname", et tootja polnud sellele midagi julgenud peale kirjutada ja teine osutus D2R-iks oma täies hiilguses. Mis seal's ikka, jälle ühe kogemuse võrra rikkam.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  O: w204 xenon ballast või komplektne tuli veljo15 0 251 02-03-2024, 12:14 PM
Viimane postitus: veljo15
  M:Philips CBI D1s 2tk 100.- Alr77 0 103 29-10-2023, 10:28 AM
Viimane postitus: Alr77
  M: MERCEDES-BENZ C W204/S204, B W242/W246 uus xenon ballast Joel81 0 211 01-12-2022, 09:17 PM
Viimane postitus: Joel81
  M: MERCEDES-BENZ E W211/S211 taastatud facelift xenon esilaternad Joel81 0 267 01-12-2022, 08:34 PM
Viimane postitus: Joel81
  M: MERCEDES-BENZ W212/S212 xenon ballast uus. Joel81 0 245 01-12-2022, 06:42 PM
Viimane postitus: Joel81
  M: W163 (ML) Vasak Xenon esituli Kuldar 0 268 01-02-2022, 06:08 PM
Viimane postitus: Kuldar
  M: w211 orig. xenon esitule moodul marek 0 360 12-08-2021, 03:20 PM
Viimane postitus: marek
  O: E-klass W210 ('96) aasta väga korralikud Xenon tuled -Liitlane- 0 684 15-08-2020, 12:30 AM
Viimane postitus: -Liitlane-
  O;W211 2007 adaptive esituled bi xenon porkee 0 929 22-05-2020, 02:08 PM
Viimane postitus: porkee
  O: w210 prefacelift xenon esituled klm888 0 854 06-03-2020, 09:47 AM
Viimane postitus: klm888



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne