Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Welt Berlin ehk Mersumaailm Berliinis
#1
Kuna siin ma ei suutnud tuvastada sellist Flash alajaotust siis kriban siia hoopis midagi.

Sai siis suvel ja ka nüüd sept taaskord külastatud MB Welt´i Berliinis.
Hoone ehitusega alustati 2010a ja lõpetati 2011 a alguseks. Tegu on siis MB Põhja-Saksamaa suurima müügikohaga. Toimuvad siis seal iga nädal erinevate uute mudelite esitlused, igasugused näitused/tutvustused ja ka autode kätteandmine. Kokku on siis hoonel 6 korrust - 4 maapealset müüki ja igasugust teenindust, 2 maaalust korrust siis parkla jm teensed(pesula jne). Hoone kui selline on 24/7 avatud. Jah lugesite õieti. Kuigi peab eelnevalt kokku leppima kui soovite vaadata seda öösel.

Aga alustaks natuke pildimaterjaligaSmile
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdtq4.jpg]

[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdypx.jpg]
Hoones on korrused jaotatud mudeliseeriate järgi: kõige üleval 4ndal on ///AMG mudelivalik, black seeriat ei olnud, kuna tehase liinilt läheb see otse kliendile, mitte müügisaali), 3ndal G, ML jm maasturihakatised, 2 S, CLS ja E klass, 1mesel A, B ja ülejäänud. Vahekorrused, mis asuvad kaldu leidub ka muid tegelasi.
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdxwk.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdxhl.jpg]

--------------
Loodan et selline kirjutamine teile sobib. Lisan natuke hiljem veel juttu ja pildimaterjali.
Vasta
#2
Äkki on 4ndast korrusest rohkem pilte ?
having trouble having fun...
Vasta
#3
On olemas pilte nii ///AMG mudeliseeriatest kui ka muust huvitavast Wink peagi kirjutan juurde
Jätkame siis sealt kus ma pooleli jäin, ehk siis korrustest. Kuna mulle kohutavalt meeldivad MB ///AMG mudelid siis sai kohe 4ndale korrusele mindud. Ja seal vaatamist oli. Lisaks neile oli omaette salongis ka Maybach, kuid sinna niisama sisse minna ei saanud - ainult siis kui auto ostad. Kuid klaasitaga sai vaadatud ja ka hõbekett maha jäetud viimase maybach 67´e peale. Pilti ei saanud teha sellest kuna klaas oli peegeltooniga ja ei saanud kuidagi sisse kiigata, tee mis sa sunnik tahad.

[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6b7j9o.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6b7j4f.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdw1v.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdvdi.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdvpn.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdvki.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdwkq.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdwy4.jpg][Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdwqr.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdvvw.jpg]
A55 kohta niipalju, et sel ajal(suvel) oli saalis neid kokku 4. Kuna aga masin on niivõrd nõutud, siis peamiselt läheb koosteliinilt otse ostjani. Siis pidi suur diiler (sel juhul MB Welt Berlin) , nuruma tehaselt autosi 4! kuud et saada esindusse.
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdw7v.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdwek.jpg]

----
jätkub...
Vasta
#4
Wow! Väga ilus hoone! Thumbsup

Ise olin aasta tagasi Saksamaal Wolfsburgis, Volkswageni klaas-hoonetes ja tehases! Sain proovida Touaregiga ja Tiguaniga sõita raskemates tingimustes, kaldpinnal, vees, jne. Sõitsin ka uue elektri Golfiga linnas 45min! Kõike sain tasuta kuna VW tehas oli töö sponsoriks. Väga huvitav kogemus.

Kas Berliini Mersumaailmas saab ka autodesse istuda, näpida, proovida, jne?
Vasta
#5
Jah sai autodesse istuda ja neid näppida. Proovisõidu võimalus oli samuti olemas. Ainult tippmudelitesse/(///AMG) ei saanud ilma giidi juuresolekuta sisse.

Lisaks autodele on olemas ka simulaatorivõimalus, kus saab f1 2014 proovida. Masin mis selleks tehtud on, on suure vormeli suurune, sõites rool, iste ja ka auto kergelt vibrab. Ainuke viga mis selle asjajuures on see, et üle 155cm tegelastel sinna asja pole...
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdulc.jpg]
Kokku on simulaatoreid 4, kaks AMG mudelite osas, üks siis see täissuuruses simulaator ja viimane asus 1mesel korrusel. Teistel oli mänguks GT5. Ka kõige väiksematel oli seal tegevust - neile oli oma eraldi koorusel kardirada.

[Pilt: safety_car_by_shadowphotography-d6bdz2x.jpg]
F1 ametliku safety car´iga tegu. Ei lubatud seda tegelikult pildistada, kuid kokkuleppel oma giidiga oli see võimalik. Nüüd küsite kes mu giidiks oli? Giid asub siis sel pildil paremas nurgas- Jah näitsik kes teadis nii mõndagi autodest.
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdyh9.jpg]

Peale uuemate masinate oli omal kohal ka natuke vanemat - E500 on ikka kurja välimusega.
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdueq.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_e500_by_shadowphotography-d6mi9m0.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_e500_by_shadowphotography-d6mi9qf.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdtyf.jpg]
[Pilt: mercedes_benz__welt_berlin_by_shadowphot...6bdu5t.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_s600_by_shadowphotography-d6mi95j.jpg]
Sellest vanakesest ei ole aimu kahjuks.
[Pilt: mercedes_benz_by_shadowphotography-d6mi9de.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_by_shadowphotography-d6mi99b.jpg]

Autodest niipalju, et need neli pole oma eluajal asfaltit väga näinud, vaid liigutati otse tehasest muuseumisse.
-----
jätkub
Vasta
#6
Ei kujuta ette kui palju võib maksta tänapäeval selline 0km sõitnud E500 või SEC.
Naftapress.
Vasta
#7
Arvan et roppu moodi odav see ei ole.

Aa jätkame siis. Nüüd sept sai uuesti käidud seal ja oli natuke ka toimunub väljapaneku vahetus. CLS jt olid eemale kolinud , et teha ruumi kahele tõsisemat sorti masinatele. Eriline lemmik oli punane SLS ///AMG mida võib järeldada ka terve posu piltide põhjal mida tegin.
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_by_shadowphotography-d6mi88q.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_by_shadowphotography-d6mi7ue.jpg]
[Pilt: untitled_by_shadowphotography-d6puecf.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_by_shadowphotography-d6mi85m.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_by_shadowphotography-d6mi8ay.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_by_shadowphotography-d6mi8io.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_by_shadowphotography-d6mi8di.jpg]

Kuna uus E klass on ülimalt populaarseks saanud, siis oli sedagi kohal erinevates varustuses mudeleid. Peamine värv oligi must ja hall. Valget ei ole väga liikvel uue ///AMG mudeli seas. Mulle meeldib aga universaal rohkem, kenamate joontega ja ka kurjem.
[Pilt: mercedes_benz_e63____amg_wagon_by_shadow...6mi8q9.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_e63____amg_wagon_by_shadow...6mi81v.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_e63____amg_sedan_by_shadow...6mi8un.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_sls_amg_cabrio_by_shadowph...6mi7q9.jpg]

Samuti mida suurena esitleti ja terve maja peale oli seekord 5 autot oli CLA 45 ///AMG mudel. Uue MB on aga mulle sedasi et mõne nurga alt ei meeldi, teise nurga alt aga jällegi väga. Saksas aga on näha et rahva poolt on CLA soojalt vastu võetud ja surab sealsetel teedel kohutavalt palju. ///AMG mudelitele on järjekord saksas kuni 7! kuud.
[Pilt: mercedes_benz_cla45____amg_turbo_by_shad...6puerm.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_cla45____amg_turbo_by_shad...6pueu2.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_cla45____amg_turbo_by_shad...6puee2.jpg]
Kõige rohkem kõitis aga mu silmi uus S klass. Eelmine oli ainult ///AMG ilus(kerepakett) siis täiesti uus näeb isegi tavana väga ilus välja. Uuel on isegi pisidetailidele rõhku panud. Peaks see uus S ju teoreetiliselt Maybachi? asendama hakkama. Selline jutt jäi mulle seal kõrvu.

[Pilt: mercedes_benz_s400_hybrid_by_shadowphoto...6mi7du.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_s400_hybrid_by_shadowphoto...6mi7ad.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_s400_hybrid_by_shadowphoto...6mi7gr.jpg]
[Pilt: mercedes_benz_s400_hybrid_by_shadowphoto...6puewh.jpg]

---
Homme tuleb lõpuna midagi täiesti huvitavat. Pole neid kunagi oma silmaga lähedalt näinud ja katsunud peale nende rivaali.
Vasta
#8
Lõpetuseks siis kirjutame sportlikest MB, mis nühivad peamiselt ringe saksas, kuid mõned etapid ka mujal euroopas ja ka Moskvas.
Tegu siis täpsemalt DTM sarjast pärit võistlusmasinatega. Välja olid toodud need siis seoses eduka võistlemisega DTM seerias ja ka et näidata parimaid võistlusautosi.

Alustati siis minu lemmikuga: MB evolution seeriaga.
[Pilt: dtm_mercedes_benz_190e_team_sonax_by_sha...6mfy4f.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_190e_team_sonax_by_sha...6mfz40.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_190e_team_sonax_by_sha...6mfys5.jpg]
Evo 2 omada on mu suur unistus, kuid kirves hindadega ei ole need hetkel kättesaadavad. Sellega sõitis aastatel 1985 - 1994.

Järgmisena tuli minu just mitte väga lemmik kereetüüpBig GrinTM Mercedes-Benz C-Class W202.
[Pilt: dtm_mercedes_benz_c_class_w202_by_shadow...6mfyhb.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_c_class_w202_by_shadow...6mfznr.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_190e_team_sonax_by_sha...6mfze2.jpg]
Juhtrauda ohjas Alexander Grau, kellest ma kahjuks väga suurt ei tea.

Järgmisena tuli aga selline mis mulle meeldis, just oma haljatud alumiiniumi pärast, meeldis kohe nii väga et idee oli sealt tykk endale saada:
[Pilt: dtm_mercedes_benz_amg_w203_by_shadowphot...6shwl9.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_amg_w203_by_shadowphot...6mi6n7.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_amg_w203_by_shadowphot...6mi6qf.jpg]
Sellega nühkis ringraja kilomeetreid aga ei keegi muu kui meie põhjanaaber Mika Häkkinen. Kuigi ta võistles alates 2005 DTM, siis see konkreetne auto oli tema käsutuses 06-07. Miks ta nii lühikest aega oli, oli tema väidetav mittesobivus DTM autot juhtima, pidavat olema liiga agressiivne sõidustiil(mina just eelistaksi agresiivset). Aga see selleks.

Viimasena oli näidatud eelmise põlvkonna DTM W204. Mattvalge värv mulle meeldis. 2014 a autoga olevad muudatused on aga kosmeetilised ja muidugi kafacelift.
[Pilt: dtm_mercedes_benz_w204_by_shadowphotography-d6mfzz3.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_w204_by_shadowphotography-d6mi71r.jpg]
[Pilt: dtm_mercedes_benz_w204_by_shadowphotography-d6mi6yj.jpg]
Piloteeriaks oli 2010(kõik on siin siis märgitud sedasi kes sellega sellel ajal võistles) Paul di Resta, kes pani sellel aastal ka seeria kinni. peale seda siirdus aga ta Formel-1 kus hetkel kiusab teisi Force India vormelit roolides.

Mis mulle DTM sarja juures meeldib on see et piletid ei ole kallid(kui nt F1) ja VIP piletiga pääseb ka meeskonna boksidesse taidlema. Vist oli kuni 50eur pilet?? Võin ka eksida summas, kuid igal juhul odavam kui F1.

Lõpetuseks siis pildigalerii siin:
https://www.facebook.com/media/set/?set=...126&type=3

oodatud on ka (Y) mu fb lehele, kui tüli ei tee Smile
Vasta
#9
(31-10-2013, 09:32 PM)Packman Kirjutas: Mis mulle DTM sarja juures meeldib on see et piletid ei ole kallid(kui nt F1) ja VIP piletiga pääseb ka meeskonna boksidesse taidlema. Vist oli kuni 50eur pilet?? Võin ka eksida summas, kuid igal juhul odavam kui F1.


Päris nii ikka ei ole, et ostad kõige kallima pileti ja pääsed boksidesse ringi ajama. Käisin ise DTM i finaali vaatamas ja mina olin seal suuremate õigustega, kui ka kõige kallima pileti soetaja ja isegi meid ei lastud boksidesse niisama.

Saime seal käia koos giidiga ja seda väga range kontrolli all. Boksis olevaid autosid ei tohtinud mitte mingil juhul puutuda, samuti boksis olevaid töövahendeid.

VIP piletieid üldjuhul osta ei saagi, saab osta kallima pääsme, millega saab vaatama VIP longe ja Mercedes tribüünile, aga VIP pääsmed on ainult teatud seltskonnale.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#10
Ilusad pildidThumbsup
Vasta
#11
paddock walkil saab ka tiimidesse piiluda. seda logish et autosi jm ei ole ilus torkida.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes erakogu MAV 3 552 17-05-2023, 07:43 AM
Viimane postitus: v6sa
  Hartan Mercedes-Benz Collection lapsevanker ignar 0 308 27-01-2022, 07:26 PM
Viimane postitus: ignar
  Mercedes GP Petronas F1 Team Ott 38 28,182 01-11-2020, 04:59 PM
Viimane postitus: Ott
  Loll küsimus, kuid ehk keegi oskab aidata toix88 11 7,959 18-12-2016, 01:49 AM
Viimane postitus: kaupo51
  Mercedes Benz küljekarbi plastikkate. Vigrii 0 2,078 14-07-2016, 08:48 PM
Viimane postitus: Vigrii
  Mercedes-Benz mudelid 1:18 andres23 5 4,305 13-03-2016, 09:41 PM
Viimane postitus: andres23
  Mercedes-Benz mudelid 1:43 Sm. Västrik 2 3,042 12-03-2016, 03:11 PM
Viimane postitus: sass730ia
  LE §180 ehk udutulede kasutamine? marek 34 30,717 27-05-2015, 03:59 PM
Viimane postitus: kaur112
  Taastatud: Mercedes-Benz E 320 Avantgarde 4Matic 3.2 165kW tafga007 8 10,274 02-10-2014, 12:08 PM
Viimane postitus: tafga007
  Mercedes-Benz C 180 Kompressor Avantgarde BlueEfficiency 115kW urri 0 2,393 11-08-2014, 10:21 AM
Viimane postitus: urri



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne