Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2T õli vähendab diislitel tahmasisaldust ligi 50%
#61
Prooviks ka siis selle ära. Oskab keegi soovitada sellest valikust mingit õli, mis kõige sobivam oleks?
http://motonet.fi/fi/haku?q=kaksitahti&category=3157
Vasta
#62
Ise kasutan seda õli juba aastakese: https://www.toknet.fi/moottorioljyt/tebo...nGroup=836
Vasta
#63
Proovisin ka selle imerohu järgi. Ühe liitri õli ehk neli paagitäit ´´valmis segu´´ lasin läbi om642 mootorist. Tahmafilter täitus täpselt sama kiiresti kui varem, kütusekulu jäi samuti endiseks. Ainukese asjana oleks nagu mootori hääles vähem ´´tiksu´´?? Ei tea, võis vabalt ka psühholoogiline efekt olla. Kas peab mitu liitrit õli läbi laskma enne kui muutused hakkavad või ei olnd mul lihtsalt õnne?
Vasta
#64
Lisan siis ka siia oma hääle. Olen kasutanud 2T õli kõigil oma diislitel 5 aasta jooksul iga ilmaga. MB OM617A mootoril, siis oli vist MB OM603 (kaubalift TD, 87a), Touareg TDi, Praegune G 270 CDI ja V 220 CDI. Vahe on märgatav nii mootori hääles, jõudluses, ökonoomias kui ka selles, et ei tee suitsukatet mõnes äkilisemat liikumist vajavas situatsioonis.Mis puudutab tahmafiltrit, siis ma pole viitsinud seda nüüd lahti katkuma hakata, nii et ei tea, mis seal toimub. Usun, et seal ei saa ju olukord hullem olla kui musta lonti ei viska. Nii et soovitan! Mina olen kasutanud Mobil 2T õli (on mingi paadipildiga, ei viitsi pudelit vaatama minna, et mis tüüp nüüd täpselt).
Vasta
#65
(31-03-2014, 12:13 AM)Gandiline Kirjutas: ...
jõudluses, ökonoomias
...

Numbreid on?

Kas ilma õlita sõites on suitsupilv taga?
Vasta
#66
Numbreid on veidi raske konkreetselt 2T õli osas välja tuua, sest olen teinud lisaks erinevaid asju, et näitajaid paremaks saada. Järjekord umbes selline: Xado lisandid mootoris ja kõigis ülekannetes, õhuklapid kollektorist välja, 2T õli kütusesse, EGR eemaldamine, need asjad tõid maanteesõidu 10,5-lt 7,6 le. , nüüd hiljuti seibide vahetus pihustite all ja lisandus uus tarkvara ajusse.
Tahmalondi osas võin küll konkreetselt väita, et enne 2T-d sai ikka kordi Bondi kombel suitsukatte varjus põgenemist harrastatud... vabandust, mitte meelegaSmile. See oli ikka kohutav, mis sealt välja tuli. Pärast 2T õli kasutamist vähenes see olematuks. Praegu, sisuliselt polegi mingit tossu näha, vaid teetolmu lööb survega lahti tee äärestSmile
Vasta
#67
vaatasin siin seda videot http://www.youtube.com/watch?v=LLB3kiN0haI

Katsun mingi hetk enda omast vähemalt pildid teha pikema sõidu ajal.

Võib olla ütleb keegi hea valemi, millisel viisil oleks õige mõõta ja mis hetkeks see õige andmebaas on kogunenud. Hetkel olen ise katsetanud nii, et ajan mootori maanteel soojaks, seejärel nullin sõidu ajal ajaloo ja lasen mingi 25 km sõitu edasi. Kiirus orienteeruvalt 85 kandis. Üle selle hakkab minu auto puhul kulu jälle suurenema. 25 km pärast näib, et näit enam ei muutu oluliselt. On see piisav ja õige tehnika?
Vasta
#68
(01-04-2014, 03:39 PM)Gandiline Kirjutas: vaatasin siin seda videot http://www.youtube.com/watch?v=LLB3kiN0haI

Katsun mingi hetk enda omast vähemalt pildid teha pikema sõidu ajal.

Võib olla ütleb keegi hea valemi, millisel viisil oleks õige mõõta ja mis hetkeks see õige andmebaas on kogunenud. Hetkel olen ise katsetanud nii, et ajan mootori maanteel soojaks, seejärel nullin sõidu ajal ajaloo ja lasen mingi 25 km sõitu edasi. Kiirus orienteeruvalt 85 kandis. Üle selle hakkab minu auto puhul kulu jälle suurenema. 25 km pärast näib, et näit enam ei muutu oluliselt. On see piisav ja õige tehnika?

Auto oma vahenditega saab piisava täpsusega võrdluse ka nii. Iseasi, mida selle numbriga siis peale hakataWink Ning võrreldavad on vaid samades oludes (temperatuur, õhuniiskus, tuule suund ja tugevus, teekatte seisukord) samal kohal tehtud mõõtmised.

Õige on kas mõõteanumat kasutades vahemahutist või kalibreeritud mõõteturbiiniga. Mõlemad eeldavad toitesüsteemi modifitseerimist.

Odomeetriveaga korrigeeritud pikaajaline tankimiste keskmine (n>>10) on ka üsna usaldusväärne number.
Vasta
#69
Teema kuidagi unarusse jäänud. Sad

Vahetasin mingi aeg tagasi osad hõõgküünlad 642 mootoril. Vanad küünlad nagu uued - ainult kerge tahma kihiga kui näpuga üle tõmmata! Samas kui osadel sama palju sõitnud ja sama vanal mootoril hõõgküünlad lähevad pooleks ja ka turbo geomeetria kinni. Rääkimata EGR-i toru puhastamisest. Kas puhas õnn või miski muu, las igaüks ise otsustab. Smile
Vasta
#70
Olen ka ise kasutanud 2T õli ja nüüd KleenFlo peal. Mis on tõesti märgatav vahe, on see, et ei peksa musta tagant välja, kui lisandit/õli kasutada. Vahepeal sai ca 3 paagitäit lastud ilma ja siis hakkas ikka kiirendades korralikult tahmama (päris piinlik oli). Panin jälle lisandi sisse ja on OK. Samuti läks kütusekulu üles ilma sõites, ütleks nii 0,6-0,8l/100 peale. Kontrollin siis kulu paaki servast serva täites.
Vasta
#71
Tundub sobiv aeg asjaosaliste tähelepanekuid kuulata. Kas õlitate jätkuvalt tänase päevani?
Vasta
#72
Ise olen seda kasutanud viimase aasta jooksul.

http://www.baltoil.ee/x-1r-tooted/show-1...LI-id-346/


Nüüd lugesin et 2t. õli peaks olema mineraalne aga see on pool sünt. Küsisin ka veel tookord kui ostsin et head 2t. õli mida sõiduauto diiselküttesse lisada.
Vasta
#73
(19-11-2017, 10:10 AM)Ott Kirjutas: Tundub sobiv aeg asjaosaliste tähelepanekuid kuulata. Kas õlitate jätkuvalt tänase päevani?

Jep. Talvel iga tankimine ei pane kuna külmaga nagu käivituks pikemalt vs ilma 2T õlita. Õliks olen valinud Addinol MZ 407 M Aqua Super.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Sprinter W903 õli jahutusvedelikus Bullrider 0 515 11-08-2021, 10:56 AM
Viimane postitus: Bullrider
  Kõige sobivam kasti õli w126le helitehnik 17 2,257 06-08-2021, 01:53 PM
Viimane postitus: Helari
  W209 BAS ESP ABS Tuled põlevad, diagnostiga ligi ei saa Jaaniusss 3 953 12-07-2021, 09:00 AM
Viimane postitus: MAV
  Autom. kasti õli v2ikejoss 10 2,950 09-10-2020, 08:12 PM
Viimane postitus: totu
  W221/C216 ABC õli vahetus. Filter? Rolz 7 5,342 29-03-2019, 12:27 AM
Viimane postitus: ak75
  W124 500e 92a atm õli vahetus mesavend 12 10,596 11-06-2016, 04:39 PM
Viimane postitus: mesavend
  Ölivahetusvälp hobiautodel ehk kas öli vananeb ka seistes? nostromo 7 6,720 13-07-2014, 02:23 PM
Viimane postitus: kaupo51
  W 126 500 SEL, tagasilla õli boysel 1 2,854 06-05-2014, 02:40 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mis õli kasutada? sm. pelle 11 6,748 07-12-2013, 02:05 PM
Viimane postitus: kriipc
  Aidake mootori õli valimisel kaspar 24 28,069 22-11-2013, 10:31 AM
Viimane postitus: estmersbenz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne